Jump to content

Moto Zajednica

Izbegavajte VARTA akumulatore !!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
30 minutes ago, Aca Strom said:

 

Ne isplati se posebno ulaganje u kupovinu pametnih punjača... Jednostavno traje dok traje a i ne košta 100 dukata.

 

Pa nije samo traje dok traje, jer taj vek trajanja može i da se produži. Ako se pročita uputstvo koje se dobija uz akumulator, na većini piše da je poželjno dopuniti jednom mesečno akumulator punjačem. Naravno, to dosta zavisi i od načina eklpoatisanja vozila i akumulatora, ali u suštini je dobro to uraditi. Ja mogu jedva na prste jedne ruke da nabrojim ljude koje znam a da dopunjuju povremeno svoj akumulator na bilo kom vozilu. E sad akumulatori za dvotočkaše se pune slabijom strujom a znam mnoge koji ih nakače na one pijačarske auto punjače (jer su im se prethodno ispraznili do kraja), pa ih onda još i ostave preko noći npr. da se "lepo" napune.. ne mora svako da ima pametni punjač, ali je bitno da se akumulator puni odgovarajućim punjačem tj. strujom i puniti ga do potrebne voltaže. Kod pametnog punjača je to mnogo jednostavnije, u suprotnom će skoro uvek biti ili prepunjen ili nedovoljno napunjen.

 

Da ne dužim više jer je ovo manje-više svima poznato, ali mislim da svako ko ima bar dva vozila treba da ima pametni punjač i da se isplati. Koristim pametne punjače već 10 godina za akumulatore na 10-15 vozila, i u mom slučaju se itekako isplati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Citiraj

Sta ja da radim, eno Varta u Stromu vec 5 godina

Pa baci je i stavi u kofer jedan od 78A, a u drugi kofer agregat da puni tu bateriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 21 sati, Aca Strom je napisao:

Akumulator mora da bude u skladu sa alternatorom i reglerom odnosno po fabričkoj preporuci.

Sve ostalo ne pije vodu!

Akumulator mora biti u skladu sa potrebama vozila, skroz je nebitno dal je to motocikl, automobil ili kombi.

Agregat, elektronika, potrosaci razni diktiraju koja ce baterija (jacina) biti u vozilu a spram toga sledi sta ce puniti bateriju ujedno ceo sistem.

 

Fabrika zna da omane sa baterijom (kao sto je kod mene slucaj 11.2Ah je premalo, daleko bolje bi bilo da je 14Ah), pozeljno je staviti jaci al nikako slabiji akumulator.

 

Pre 21 sati, Aca Strom je napisao:

Ne isplati se posebno ulaganje u kupovinu pametnih punjača...

Isplati se i te kako se isplati.... prezvakano vec dal u ovoj temi ili u onoj drugoj koja je obrisana (zikina tema).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Moto acc. Da je godinu sastavio, zamenio bih ga (ili bih bar pokušao :D :D :D ). Ovako, prošla garancija, samo nov. Ali ne Varta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da podelim sa vama neka nova iskustva... 

Jesenas kad sam kupio Kawu od našeg kolege Zeljka iz Niša sa motorom sam dobio Tab moto akumulator star pola godine. Naravno u garanciji. Pali ninja kao mina, sve mi milo. Skinem aku i sve kao i obično - jednom mesečno na pametni punjac. Opušteno. Čekam novu sezonu... 

Stavim na punjač, ono 10,5V! Kukuuuuu... 

Probaću da napunim. Hoće, ali za par dana 8,5 V. Leleeee... 

Napišem mail uvozniku tak'a i tak'a stvar. Zvoni mobilni, zove menadžer Tople. Donesite aku u servis. 

Uzmem ja aku pod ruku i pravac Ugrinovci. Naravno, ti puta sam zvao aks, ali njima ne pada na pamet da se pojave. 

Ostavim aku, kaže serviser zovem te za par dana. Rekoh okej. 

Za par dana zove me čovek, kaže dođite po novu bateriju. 

Kaže mi serviser da je uspeo da vrati stari aku u život, ali nije siguran da me nece izdati i oni mi zato daju novi. 

Formirajte, ja stižem za dva sata. 

Hvala lepo. 

Tužno je samo to što ovaj moj slučaj nije praksa, već izuzetak... 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 3 minuta, ZoraNS je napisao:

@stari rokerkoja ti je snaga pametnog punjača?

 

Kad je mod za motocikle 0,8 A. 

Kad je mod za auto baterije 4,0 A.

Kad je u modu "full" drži na 0,1.

Ako me to pitaš. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
Pre 17 sati, stari roker je napisao:

Da podelim sa vama neka nova iskustva... 

Jesenas kad sam kupio Kawu od našeg kolege Zeljka iz Niša sa motorom sam dobio Tab moto akumulator star pola godine. Naravno u garanciji. Pali ninja kao mina, sve mi milo. Skinem aku i sve kao i obično - jednom mesečno na pametni punjac. Opušteno. Čekam novu sezonu... 

Stavim na punjač, ono 10,5V! Kukuuuuu... 

Probaću da napunim. Hoće, ali za par dana 8,5 V. Leleeee... 

Napišem mail uvozniku tak'a i tak'a stvar. Zvoni mobilni, zove menadžer Tople. Donesite aku u servis. 

Uzmem ja aku pod ruku i pravac Ugrinovci. Naravno, ti puta sam zvao aks, ali njima ne pada na pamet da se pojave. 

Ostavim aku, kaže serviser zovem te za par dana. Rekoh okej. 

Za par dana zove me čovek, kaže dođite po novu bateriju. 

Kaže mi serviser da je uspeo da vrati stari aku u život, ali nije siguran da me nece izdati i oni mi zato daju novi. 

Formirajte, ja stižem za dva sata. 

Hvala lepo. 

Tužno je samo to što ovaj moj slučaj nije praksa, već izuzetak... 

 

 

 

Takodje imam prijatna iskustva sa serviserima tih akumulatora. Po ceni kiselinskog su mi prodali gel i produzili garanciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

I ja sam kod njih prošle godine kupio TAB moto akumulator.

Pošto radim u blizini nije me mrzilo da ga zimus odnesem na kontrolni pregled. Izmerili, sve kako treba, i onako su mi usput rekli da nema potrebe da donosim na te polugodišnje preglede, ukoliko nemam problema sa njim, i da ako je greška do akumulatora da će mi ga zameniti bez obzira što nisam dolazio na periodične kontrole.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Evo, crkla danas Varta posle 8 godinica, divoljno. 12V, 6Ah. Pre 3 godine sam je jedan put stavio na punjač posle zime i to je bilo celo održavanje. Doduše, kupljena je u CH.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Moj slučaj je još jedan u nizu koji govori u prilog tezi da je bilo kakva generalizacija po pitanju brenda u kategoriji akumulatora do cca 50-ak evra pogrešna.

U Beverliju koristim Vartu gel već 5 punih sezona i radi bez greške. Kupljen u Cvijićevoj u Battery shop-u.

Preko zime mi je na pametnom punjaču zajedno sa akumulatorom sa drugog motora. U sezoni proverim napon punjenja jednom u par meseci i to je sve. 

Pritom, jednom prilikom nisam dobro zatvorio sedište pa je par dana gorela lampica u prostoru za kacigu ispod sedišta i accu se ispraznio skroz. Već sam ga bio otpisao. Međutim, posle revitalizacije evo radi kao sat. 

 

Zaključak je da u toj kategoriji jeftinih akumulatora nema pravila, bukvalno kako ti se zalomi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ja sam zadovoljan, moja VARTA je super već četvrtu sezonu bez održavanja zimi.

Već sam negde pisao, sa i bez održavanja traje onoliko koliko je fabrika odredila.

Kada srkne, crkne odjednom bez najave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

16367597988606820496357574054155.thumb.jpg.00cc9f69a39510b4da5783bee125571a.jpg16367598710734181661355418046233.thumb.jpg.78392c3d3dec0c0121c2ef8934a32e09.jpgPozdrav svima kojih ovde ima. Molim za savet: akumulator na gorioniku za pelet mi je "crkao", i poručim novi 12v 1.3ah-poručim dva kom jer imam dva gorionika(računam i on će ubrzo). Danas sam ih dobio, promenim i ništa. Gorionik mrtav. Na predlog drugara, ugradim i drugi. Zasija ekran 4-5 sec i puž se pokrenuo i opet mrak. 

Da li se oni pune da nosim serviseru, ili da ih reklamiram. Hvala na pomoći

Promenio član Tarski61
Greška u pisanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Tarski61 said:

16367597988606820496357574054155.thumb.jpg.00cc9f69a39510b4da5783bee125571a.jpg16367598710734181661355418046233.thumb.jpg.78392c3d3dec0c0121c2ef8934a32e09.jpgPozdrav svima kojih ovde ima. Molim za savet: akumulator na gorioniku za pelet mi je "crkao", i poručim novi 12v 1.3ah-poručim dva kom jer imam dva gorionika(računam i on će ubrzo). Danas sam ih dobio, promenim i ništa. Gorionik mrtav. Na predlog drugara, ugradim i drugi. Zasija ekran 4-5 sec i puž se pokrenuo i opet mrak. 

Da li se oni pune da nosim serviseru, ili da ih reklamiram. Hvala na pomoći

Ovo je moto forum i tema za varta akumulatore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Letos(avgusta) kupim skuterce za do grad i po njemu zbog guzve, vlasnik mi kaze nov akumulator ima i garant.list ok. zezne me karburator presisa ne pali itd.itd. odvezem kod majstora on to napravi, testira nekoliko dana ali kaze ne valja ti akumulator ne drzi struju. Ja kazem nov. Meri on punjenje ok. Dopuni aku. na pametnom ispravljacu, sve dobro ali opet slabo drzi struju, nema odvoda na masu sve regularno. Moracu da menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 2 minuta, crni5653 je napisao:

Letos(avgusta) kupim skuterce za do grad i po njemu zbog guzve, vlasnik mi kaze nov akumulator ima i garant.list ok. zezne me karburator presisa ne pali itd.itd. odvezem kod majstora on to napravi, testira nekoliko dana ali kaze ne valja ti akumulator ne drzi struju. Ja kazem nov. Meri on punjenje ok. Dopuni aku. na pametnom ispravljacu, sve dobro ali opet slabo drzi struju, nema odvoda na masu sve regularno. Moracu da menjam.

Tako se meni desilo na Tab aku. U garanciji. Dobio sam nov. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja