Jump to content

Moto Zajednica

Izbegavajte VARTA akumulatore !!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Crce i meni 12v 8ah.Po svemu sudeci Exide ili Unibat. Preporuka moto radnji kazu Ladndport  sa gelom garancija 2 god. 3400din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Slovenački Topla akumulatori? Da nije neko koristio već? Mislim da su oni ranije proizvodili Vesna akumulatore...
Imaju model paralelan yuasi YTZ12S od 11Ah i istih dimenzija. Cena je 5300, što je za oko 1000 din jeftinije edxide (AGM je u pitanju). Za ostale nisam video da imaju 11Ah u toj dimenziji tj. da nije višlji (a ti niži su obično skuplji nego oni sa 131mm visine).

 

Kod AGM mi se isto čini da ima varijanta koji su fabrički formirani i koji se formiraju sa kiselinom koja je spakovana uz njih posebno. Pitaću u radnji ovo konkretno, ali verujem da je njaveća razlika zbog skladištenja jer je manji promet moto akumulatora, pa ovaj bez kiseline može duže da se skladišti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Koji odabrati za automobil, ima li neko iskustva sa Akom akumulatorima?

Prodavac mi savetuje da kupim baš taj, ima 40 meseci garancije. Ima i druge u ponudi: Tesla, VP power, Reactor, Varta...ima li neko pametnu da kaže? 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Moje iskustvo govori da kupis najjeftiniji i sa najduzom garancijom.

Ili da ti neko donese od preko bilo sta.

Svi poznati brendovi na domacem trzistu su postali besmisleni,kako se nabode tako ce ti biti,a platices premium proizvod

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@miksamgm

Otprilike baš tako. Najeftiniji su sa garancijom do 2 godine. Ovaj Akom ina najdužu garanciju od svih. Razmisljam i o Fiamm akumulatorima, 3 god garancija i otprilike ista cena kao ovaj Akom. Negde sam pročitao da su dobri. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
58 minutes ago, bocca_bastard said:

Exide

 

40 minutes ago, Milanezi said:

Nemoj tako naširoko :))

I on je tu negde sa cenom, ima 36 meseci garanciju.

 

 

Exide ?  Pa taj mi je riknuo na sred Sicilije iz čista mira posle 1,5 godine korišćenja. Onda garancijom obrišeš pozadinu (sem ukoliko se ne odlučiš da ga tegliš nazad 2000 km, što je u datoj konstelaciji malo verovatno ;)). Za Vartu sam takođe čuo previše negativnog.

Poslednje što sam kupio Marta 2017 je Unibat. Za sada radi perfektno (motor pali na prvi zub i ako se retko vozi, a nije na punjaču). Koliko dugo će tako - saznaće se.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 3 sati, drs je napisao:

 

 

Exide ?  Pa taj mi je riknuo na sred Sicilije iz čista mira posle 1,5 godine korišćenja. Onda garancijom obrišeš pozadinu (sem ukoliko se ne odlučiš da ga tegliš nazad 2000 km, što je u datoj konstelaciji malo verovatno ;)). Za Vartu sam takođe čuo previše negativnog.

Poslednje što sam kupio Marta 2017 je Unibat. Za sada radi perfektno (motor pali na prvi zub i ako se retko vozi, a nije na punjaču). Koliko dugo će tako - saznaće se.

Na Siciliji se ništa ne dešava iz čista mira :))

Meni to liči na klasicno mafiozo sabotiranje.

Inače, odlučio sam se za Fiamm accu, 3 godine garancija i kažu abrovi da je skroz ok. Videćemo, što bi rekli slepci :))

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Kada sam uzeo pre 3 i po godine auto, u njemu je bio Topla akumulator kome je isticala garancija od 2 godine u roku od 2-3 meseca, i to je bio neki minus koji je prodavac navodio, da budem spreman...

 

Evo dan danas, posle 3 i godine od tada, Topla u autu i dalje šljaka odlicno. :)
Valjda đubre ne čita ovo što pišem, pa da me sad izneveri. :D

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 16 minuta, nikvuksa je napisao:

Kada sam uzeo pre 3 i po godine auto, u njemu je bio Topla akumulator kome je isticala garancija od 2 godine u roku od 2-3 meseca, i to je bio neki minus koji je prodavac navodio, da budem spreman...

 

Evo dan danas, posle 3 i godine od tada, Topla u autu i dalje šljaka odlicno. :)
Valjda đubre ne čita ovo što pišem, pa da me sad izneveri. :D

 

Držao sam servis akumulatora i mogu da kažem samo pozitivne stvari o Topla (Mežica) akumulatorima.

Da postoji njihov akumulator za moj model motora ni sekundu ne bih razmišljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 25 minuta, zika56 je napisao:

Držao sam servis akumulatora i mogu da kažem samo pozitivne stvari o Topla (Mežica) akumulatorima.

Da postoji njihov akumulator za moj model motora ni sekundu ne bih razmišljao.

 

Ne znam da li ću da lupim... ali u jednoj radnji kod mene imaju isključivoTopla akumulatore. Pitao sam da li imaju i za motor, drugar mi tražio da pogledam njemu za GS-a, kaže čovek da imaju, proizvodjač je isto Topla ali imaju neko drugo ime čini mi se... uglavnom slovenci proizvode i ima i u gelu i kiselina e sad možda grešim ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, dragan d je napisao:

 

Ne znam da li ću da lupim... ali u jednoj radnji kod mene imaju isključivoTopla akumulatore. Pitao sam da li imaju i za motor, drugar mi tražio da pogledam njemu za GS-a, kaže čovek da imaju, proizvodjač je isto Topla ali imaju neko drugo ime čini mi se... uglavnom slovenci proizvode i ima i u gelu i kiselina e sad možda grešim ... 

Pregledao sam njihov katalog i nemaju akumulator koji po dimenzijama odgovara za moj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 5 sati, zika56 je napisao:

Pregledao sam njihov katalog i nemaju akumulator koji po dimenzijama odgovara za moj motor.

Ne znam kako to izgleda kod 1100,ali ja na moju starudiju iz '73. mogu  da uglavim bilo koji od tih akumulatora. Mozda bi ovaj od 18AH gel imao dovoljno snage da tera tvoj motor. Ja trenutno imam drugu godinu Vartu od 14AH (mada po katalogu trazi 19AH) i pali ga bez problema. Ali je udarna snaga 190A. Cak sam po onom pljusku letos u Herceg Novom verglao sa mokrim kablovima do besvesti i nije posustao. Ladno bi sad uzeo da mi treba ovu Toplu od 14AH,samo kad bi bio jaci od 160A. U principu,ja sa Vartom imam dobra iskustva,a razlika u ceni nije neka da bi se upustao u eksperimentisanje baterijom manje snage. Kvalitet ne dovodim u pitanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Meni Exide 5 sezona na SVu, nikad skidan. (Mozda bi valjalo sad da ga stavim na pametnog). Cak je prosle zime ostao motor samo pod strehom neko vreme. Ja zavrglao, on se posle dva kruga utronjao. Ja isteram, zovnem dvojcu i kresnemo ne gurku. Ostavio ga da radi po sata, turirao do 3000-4000 o/min u par navrata. Provozao do kraja ulice i nazad i opet parkirao. Upali posle 20 dana kao mina. Cak imam i snimak. Evo i ovu celu (petu) sezonu ni jednom nije usporio kad vergla. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Evo jos jednog nezadovoljnog korisnika Varta akumulatora. Garancija 25 meseci od toga proslo 20-21. Akumulator umro.

Odem u Vamal grupu gde sam i kupio akumulator, oni ga prime u servis na proveru i kazu bice za 2-3 dana. Prodje 6 dana i zovu me da preuzmem akumulator.

Kad sam dosao kod njih vracaju mi stari akumulator sa objasnjenjem da mu odlazi provodljivost celija, dakle aku umire. 

Ali navodno reparili su ga i izdrzace jos do kraja sezone a nemaju osnov da mi izvrse zamenu jer jos uvek ima zivota u njemu. 

Nasmejao sam se na tu izjavu al rekoh aj da ja ne budem zakeralo, ako ti kazes da ce da drzi do izlaska iz garancije, onda ok.

Odnesem aku kuci, drzim ga na sobnoj temperaturi 5-6 dana i juce ga stavim u Vespu. Zaverglam jednom na jedvite jade, upalim motor, odradi jedno pola sata. Jutros probam da upalim drugi put i nista. Aku potpuno mrtav, cak nema snage ni da upali far na skuteru.

Odnesem ponovo na reklamaciju i kazem: druze od tvoje reparacije nema nista, aku je potpuno umro. On od starta pocinje da vrda kao da njemu direktno izbijam pare iz dzepa. Izmeri voltazu i kaze: ovde ima 9V, a ispod 11.9V ne podleze garanciji.

I tu popizdim totalno. Nije mi problem uopste da kupim nov aku ali ovo je vec stvar principa, covek me otvoreno pravi budalom.

Alo, druze, upravo sam ti rekao da sam izvukao poslednji atom snage iz tog akumulatora poslednjim verglanjem. Normalno da mu je pao napon kad u njemu vise nema zivota. Ne i ne, ne podeze garanciji... I tako par minuta u krug dok nisam popizdeo, izasao iz radnje i rekao da ocekuju inspekciju (sto inace ne radim ali su prevrsili svaku meru).

Malopre me zove telefonom i izvinjava se, te kao vazne su im musterije, te poslace u centralni servis na drugo misljenje te ovo te ono.

 

Da ne bih bio djubre sam pred sobom resio sam da im dam tih 10-ak dana da vide sta ce, ali jbm ti i Vartu i Vamal grupu i jbni akumulator. Toliko drkanja oko necega sto je nekad vazilo za kvalitet.

Smece obicno...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ma svi su ista gamad, tako su mene otkačili u Andreja DOO za reklamaciju akumulatora.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

-šta je bilo u andreji meni su dva akua regulrno zamenili ,doduše zezali su oko prvog pa sam morao dva puta da dolazim.Takodje znam još par ljudi koji su normalno zamenili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Exide, nisu hteli da prihvate reklamaciju, tamo više ne idem pa makar i da poklanjaju.

 

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Ni meni u Andreja nisu hteli da prihvate reklamaciju na Landport.  Mesec dana nakon kupovine, aku se naduo ko balon, nisam mogao da ga ubacim u leziste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Al bi ga dobio kroz izlog nazad, ne treba kusur

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
19 minutes ago, sreten75 said:

Ni meni u Andreja nisu hteli da prihvate reklamaciju na Landport.  Mesec dana nakon kupovine, aku se naduo ko balon, nisam mogao da ga ubacim u leziste. 

Jesi bar pokusao da kontaktiras inspekciju ili bilo kog ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

landport po mom mišljenju je čista kina rebrendirana od nekog u evropi što i nije presudno ali je indikativno.

Meni je prvi kolabirao odjednom .Imam voltmetar i punjenje je stalno dobro.Punio sam ga jednom mesečno  i leti i zimi po preporuci iz uputstva od andreje.Stalno je držao napon boli glava i samo jedan dan nije mogao kazaljku od goriva da pomeri više od santimetra.U pitanju je sskuter 50 kubika i nema čim da izvuče struju.Kad sam ga napunio i vozio par dana potpuno normalno svratio sam da ga reklamiram i odbili su me iako je očigledno da nemože da padne na 10,5 volti sam od sebe.Tu su me već:stabre:.

Naravno posle 2 nedelje opet isto.Odneo sam im sad prazan napunili su ga probali i dali mi drugi.Taj drugi je takodje rikno posle 6 meseci.Odma sam dobio drugi .Svaki koji daju produžuju garanciju samo do isteka onog prvog od kog je garancija i krenula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja