Jump to content

Moto Zajednica

Izbegavajte VARTA akumulatore !!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

         Godinama unazad u svim vozilima koristim VARTA akumulatore, navika koju sam nasledio od starih, vođen onim da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari koje se brzo kvare, tako da sam bio uveren da za velike novce ide i dokazano dobar kvalitet, međutim tu sam pre mesec dana doživeo veliko razočarenje.
         Elem pre 2,5 godine sam kupio VARTA BLUE DYNAMIC 70Ah, akumulator za  auto za koji sam dobio uredno 3 godine garancije, overen garantni list i račun. Usred tople zime, odem na posao, međutim u povratku sa istog, auto mrtav, ali načisto  :icon_no: Pozovem majstora, pregleda sve i kaže akumulator je načisto umro, pravac u radnju po novi. Dođem kući , uzmem dokumentaciju, odem u servis, međutim tamo odbiju da ga prime, kaže niste ga kupili kod nas u radnji, istina, ali piše ovde da ste ovlasćeni servis,na to kaže prodavac-serviser, jeste ali samo ako ste uzeli kod nas, ta garancija koja je validna još 6 meseci ne važi više  :misli:, akumulator je mrtav i treba da se zameni, pa reko znam, zato sam i došao ovde  :deal: Objasni mi da je firma TorexCo-uvoznik u stečaju, da postoje 4 nova uvoznika i da se obratim njima. Zovem svakog uvoznika ponaosob, kažu oni meni, ako firma gde ste kupili akumulator uzima od nas Varta akumulatore, mi ćemo vam prihvatiti reklamaciju i sve završiti. Zovem firmu gde sam kupio, kažu zbog problema i komplikacija sa garancijom i čestim kvarovima Varta akumulatora, radimo sve bolje marke akumulatora sem Varte i tako je unazad već nešto više od godinu dana, dodaju da po zakonima o prodaji tehničke robe na teritotiji republike Srbije, garanciju do 24 meseca od momenta kupovine pokriva prodavac, dok sve preko tog roka samo uvoznik pokriva jer je to dogovor koji je dobio sa proizvođačem, a kako je uvoznik u problemu savetuju mi da se obratim uvozniku i proizvođaču direktno.

          Ok, ja podnesem prijavu tržišnoj inspekciji i tu saznam da je ovlašćeni uvoznik od marta 2017 u blokadi računa za iznos od skoro 1,5 miliona evra  :icon_eek: ali i pored toga je krajem decembra u APR-u promenio mesto poslovanja, na novoj adresi ga ne mogu naći pa samim tim ni kontaktirati na bilo koji način, pismo se vratilo... U isto vreme obratio sam se putem emaila i firmi JOHNSON CONTROLS-proizvođaču, predstavništvo im je u Sloveniji, e tu sam čekao 10 dana na odgovor, u međuvremenu sam ih zvao i telefonom, slao poruke, da bi se udostojili posle 10 dana da se jave putem emaila, i napišu kurtoazni email pro forme, da mi se izvinjavaju na neprijatnostima, zahvaljuju na ukazanom poverenju i savetuju da se javim uvozniku koji se skriva, iako sam im uredno sve napisao i priložio potrebnu dokumentaciju kako bi se uverili da je sve regularno sem njihovog akumulatora koji je prhnuo načisto. Moja molba je bila samo da me upute na novog uvoznika kome bih predao crknuti akumulator, iskreno bio sam ubeđen da će stvar biti rešena pozitivno, ali  pošto su ispali teški bednici i pokazali koliko im se fućka za brigu o krajnjem potrošaču, ja VARTA-u više nikad u svoja vozila  :finger:

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kakva prica? Uzas!

Sa potrosacem u EU sutra malo bi tako postupali.

I ja sam imao problem sa Varta nekim sa gelom. Al vratili mi pare,nije izdrzao ni 2meseca.. nisam hteo zamenu. Kupio neki Topla al ne crveni nego neki plavi sa produzenom garancijom trt mrt.. eno ga radi vec 3 god.. dobar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Hajde da i ja ocrnim Vartu.Ukratko,u godinu i po dve reklamacuje i tri akumulatora.Prva prosla relativno bezbolno sa 30-tak dana cekanja(zima je ne vozi se motor pa nema veze)druga reklamacija je posebna prica.Odnesem akumulator kod servisera on otvori poklopac na kome pise DO NOT OPEN(gel akumulator) i ironico me pogleda i kaze"...pa sta si ocekivao jel vidis da je prazan treba kontrolisati nivo...."na sta mu ja objasnjavam i prevodim ono napisano DO NOT OPEN.Njegov odgovor nije vredan pisanja.On ga puni sa kiselinom i strujom i obavestava da sutradan mogu da dodjem i da je akumulator ispravan(usluga 500 din.)Naravno akumulator radi ali me izdaje na prvoj voznji i to 5 km od civilizacije u sumi.Posle dve nedelje saznajem da da to DO NOT OPEN ima smisla i da je serviserovom akcijom akumulator unisten.Ja naravno,smireno se dajem u akciju pozivanja uvoznika i objasnjavanja problematike na sta mi odgovaraju da serviser nije smeo da uradi to stje uradio.Prihvatili su da njima direktno posaljem akumulator i posle nekoliko dana na kucnu adresu stize nov i to za klasu bolji(nesto kao umesto basic,super).SA tim novim "super"sam prodao motor a kakva mu je sudbina vise me nije briga.VArta vise NE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Iz svega ovoga da se zakljucit da nije do akumulatora nego do prodavaca i servisera :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vec sam pisao negde o tome, nije to slucaj samo sa Vartinim akumulatorima.....nema vise pravila koji aku je dobar a koji za izbegavanje, tj ima Dynavolt je zesce sranje, ni sam ne znam sta sam ih promenio u 2017-oj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Varta je postala teski sit zadnjih 7-8god

Pre toga je bila br1

I ja sam na prethodnom motoru kupio novu vartu koja je posle 2 verglanja morala davse dopunjava.

Kontaktirao internet prodavnicu gde sam kupio,oni me otkovali,u fazonu vlasnik se promenio od tog i tog datuma,mi neradimo reklamacije za sve sto je kupljeno pre toga.

Prezalio sam 4 crvene,al je vise nikad kupiti necu.

Sad mi je na motoru LP,koji je crkao posle godinu dana i ovlasceni serviser mi kaze da ako nemam overen 6to mesecni servis,da nemam pravo garancije. Cestitam,jer prethodni vlasnik nije nosio na taj 6to mesecni(kao sto vrv nebih ni ja).

Sad cu da kupim neki noname jer mislim da ce kvalitetnije da se ophode prema novim kupcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 8 minuta, thelord je napisao:

Ja imam u vise auomobila Vartu Silver i evo vec 8 godina nikakav problem. Pitanje je sta se sad uvozi...

Pitanje sta i ko uvozi?! Vrijeme je tako da moras malo vise da se raspitas od koga sta kupujes. Nazalost tako je... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Garancija je u našoj zemlji nažalost šarena laža i ako ti ne daj Bože zatreba osuđen si na dobru volju uvoznika/prodavca. Niko zapravo ne proverava kvalitet i originalnost robe koja se prodaje a potrošač je prepušten sam sebi. 

 

Inspekcija se plaše samo oni pošteni koji vas i neće zavrnuti, a mešetari, kriminalci muljaju i mnogo gore stvari od nepoštovanja prava potrošača i toliko ih zabole da nema dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Tako je. U Srbiji se ne zna ko šta uvozi. Prodaju se fejk motorna ulja i maziva. prodaje se najgrđe gorivo u evropi, pa verovatno ni akumulatori nisu izuzetak.

U kini postoji fabrika koja pravi YUASA lažnjake. Vidi pdf.

 

yuasa.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisu laznjaci, Yuasa se prebacila u Kinu i odmah se vidi manjak kvaliteta.

Na proslom motoru, kupljenom 2010, aku je zamenjen tek nakon 6 godina......sada na Hondi cim ne palim vise od nedelju dana, odmah se oseti manjak kapaciteta, nakon 2 nedelja stajanja ni ne razmisljam o verglanju, Yuasa aku je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam na 3 motora do sada menjao akumulator. Svaki put sam kupio Unibat i nijednom se nisam pokajao. Evo VFR sa Unibat akumulatorom na -3 zavergla kao od šale... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 50 minuta, Satelis je napisao:

Nisu laznjaci, Yuasa se prebacila u Kinu i odmah se vidi manjak kvaliteta.

 

Ono je objava fabrike YUASA (kineski ogranak) koja kaže da postoji još jedna fabrika koja pravi lažnjake tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
pre 27 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ja sam na 3 motora do sada menjao akumulator. Svaki put sam kupio Unibat i nijednom se nisam pokajao. Evo VFR sa Unibat akumulatorom na -3 zavergla kao od šale... 


Takodje, Sprint  Kros 50, Sprint Price 250, XT600, i sad SV, u svima bio Unibat, i na svakom se odlicno pokazao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kao i mnoge druge stvari, tako su i akumulatori koji dodju na nase trziste sigurno neka zadnja klasa, verujem da je Varta koja se prodaje po švabijama sigurno extra kvalitetna.

Meni je Unibat iz cista mira crko u toku voznje, doduse, bio je u motoru kad sam ga kupio i izdrzao je jos 2 godine kod mene, tako da kontam da je sigurno 3-4 godine radio, sto i nije tako lose, posle njega sam opet uzeo Unibat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje veoma lose iskustvo sa vartom, pisao sam vec, par komada stradalo u prvih 6 meseci upotrebe. Landport agm u skuteru, yuasa u Hondi, zadovoljan sam.

Kao sto hard rock rece, exide i unibat su me uvek lepo sluzili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Za isti ovaj Varta akumulator u Sloveniji postoji opcija da uplatis sicu neku I garancija se produžava na 7 godina, to mi ovde dočekati nećemo skoro jer iako geografski u Evropi, u stvarnosti smo gori od zemalja trećeg sveta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Dugi niz godina zastupam i prodajem kod mene u servisu Unibat akumulatore.Cisto poredjenja radi u zadnje tri godine samo jedna reklamacija,

Unibat vozim i na svojim motorima.Nemam nameru da menjam proizvodjaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

kod mene traju
LP - godinu dana

Exide - godinu dana

Varta - dve godine

Exide gel - dve godine i osecam da mu je ova treca i zadnja

 

Napomena da su svi akumulatori bili preko 6000 din a ovaj gel cak 12,000 din 

 

svi su crkli bez predhodne najave , danas pali sutra ni da cuje .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, markonitogen je napisao:

Tako je. U Srbiji se ne zna ko šta uvozi. Prodaju se fejk motorna ulja i maziva. prodaje se najgrđe gorivo u evropi, pa verovatno ni akumulatori nisu izuzetak.

U kini postoji fabrika koja pravi YUASA lažnjake. Vidi pdf.

 

yuasa.pdf

moj fabricki vec 11 godina je bio yuasa ,made in china,dosta motora iz tog perioda je imalo dobre akue od bar 7 godina trajnosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre sat vremena, PECA BMW je napisao:

kod mene traju
LP - godinu dana

Exide - godinu dana

Varta - dve godine

Exide gel - dve godine i osecam da mu je ova treca i zadnja

 

Napomena da su svi akumulatori bili preko 6000 din a ovaj gel cak 12,000 din 

 

svi su crkli bez predhodne najave , danas pali sutra ni da cuje .

 

počecemo sami da pravimo akumulatore,proizvodjači  su postlali pljačkaši

pRICA OD PRE 10 godina ali mislim da jos uvek važi,u kini fabrika mobilnih nokija,prave prvu  do trece klase u  fabrici kupujes od nokije.U istoj fabrici kupujes od komunisticke partije kine  po mnogo nižim cenama ali prvo moras da kupis nesto i od nokije a nokija ćuti jer placa dzaba radnu snagu.

Svojevremeno je kineska drzava pravila kompletan teretnih program dodža sve fejk a isti original kamioni ,čak niije bila ni dodz fabrika nego dong feng

Mi nemao problem ni sa kinezima ni nemcima neo sa losom robom.Uzmite auto bild pa vidite neke modele bmw-a i meredesa.Gori od ovih naših skrnavih akumulatora a cena 40000 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Akumulator kupujem isključivo u servisu koji daje garanciju i to onaj model koji oni prporuče uz najpovoljniji odnos cene i kvaliteta.Nikad do sad mi nisu preporučili najskuplji.Kupio 7-8 akumulatora za raznorazna vozila u zadnjih 15 godina.

Servis i prodavnica u Pere popadića u NS bili fabrička prodavnica i servis Somborskih akumulatora od kada je napravljen lokal.

Bio pre neki dan ljudi ljubazno ispitali aku u Ćaletovom autu i rekli dobar ne menjaj.Kolko para? Ništa!

 

PS Stari aku otkupe po nekoj ceni za reciklažu i montiraju odmah na vozilo novi ako tako želite.Bez naknade.Izmere napon punjenja i da li negde instalacija vuče po potrebi ili zahtevu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja