Jump to content

Moto Zajednica

Wi-Fi Direct komunikacija

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Баш из разлога што телефон много више троши батерију када је упаљен wi-fi, блутут и још нека активна апликација (да не спомињем и грејање телефона) нисам размишљао о тој варијанти него сам увек гледао о неким јефтинијим варијантама кинеских комуникација.

У међувремену се створила могућност да сам могао да тражим једну комуникацију на "рецензију и тест".

 

Е сад, оно што сам издејствовао за своје гледаоце јесте неки % попуста за оне који купе нешто преко мог линка. Ваљда то тако иде код њих, преко тог линка прате колико људи уђе на њихов сајт преко мене па ја као стичем поверење да опет нешто уступе на тест.

 

Углавном, ако неко планира набавку комуникације само да понудим линк преко ког имате одређени попуст у односу на редовне цене. Мој скромни допринос овој мото заједници.

 

Што се комуникације тиче ја сам презадовољан, лепо се чује до неких 120-130, зависи. Може да се повеже и са других кинеским комуникацијаама и ради без проблема.

 

А ево га и линк - https://ban.ggood.vip/2jj8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

A kako znas da telefon mnogo vise trosi bateriju i greje se ako nikad nisi razmisljao o ovoj varijanti?
Jesu li jos nekom ove aplikacije pojele bateriju i zagrejale telefon? Meni nije ni jedno, ni drugo...

Kakve veze ova komunikacija ima sa Wi-Fi Direct-om?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
A kako znas da telefon mnogo vise trosi bateriju i greje se ako nikad nisi razmisljao o ovoj varijanti?
Jesu li jos nekom ove aplikacije pojele bateriju i zagrejale telefon? Meni nije ni jedno, ni drugo...

Kakve veze ova komunikacija ima sa Wi-Fi Direct-om?


Bro,
Izvini sto offujem al ja uzeh ovo pre par dana.

784a58553f14bc86ee0a37ff90f06a3e.jpg

Probah u kucnim uslovima, korektno je, al kako ce da radi u realnosti, ne znam. Cekam prolece. U sv sluc. prezalicu 8e ukoliko je shit


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
A kako znas da telefon mnogo vise trosi bateriju i greje se ako nikad nisi razmisljao o ovoj varijanti?
Jesu li jos nekom ove aplikacije pojele bateriju i zagrejale telefon? Meni nije ni jedno, ni drugo...

Kakve veze ova komunikacija ima sa Wi-Fi Direct-om?
Па логично.

Телефон активно врти неку апликацију и врши неку функцију - ради, греје се и троши батерију.
Телефон стоји у џепу и ништа не ради - не троши батерију. Не треба баш много размишљати да би се дошло до тог закључка.

Никад нисам приметио да ми се батерија пре испразнила кад телефон стоји на столу него кад ми је у рукама прикачен на вај-фај и дрндам неке апликације.


То је уједно и разлог због ког сам ставио носач и навигацију на мотор а не користим ону са телефона.
- Сад питај "а како знаш да телефон више троши батерију док је укључена ГПС локација, тражи сателите и рачуна руту док га сунце пржи на 34 степена а никад ниси размишљао да користиш телефон као навигацију?"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Vidim da ti osnove logike idu od ruke. 

I ova tvoja komunikacija ima bateriju koja se trosi kad radi, pa je najbolje da je ne koristis.


I navigacija je skoro svima povezana na uticnicu.

Nisi odgovorio na zadnje pitanje i ne moras.

Ne off-uj.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 11 sati, m.milivojevic je napisao:

 


Bro,
Izvini sto offujem al ja uzeh ovo pre par dana.

784a58553f14bc86ee0a37ff90f06a3e.jpg

Probah u kucnim uslovima, korektno je, al kako ce da radi u realnosti, ne znam. Cekam prolece. U sv sluc. prezalicu 8e ukoliko je shit


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

bolje ih odma prezali.:takoje:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Vidim da ti osnove logike idu od ruke. 

I ova tvoja komunikacija ima bateriju koja se trosi kad radi, pa je najbolje da je ne koristis.

I navigacija je skoro svima povezana na uticnicu.

Nisi odgovorio na zadnje pitanje i ne moras.

Ne off-uj.
 
Има батерију, да. Која је намењена само за ту употребу.
Ако се возам цео дан, не желим да ми телефон цео дан обавља нешто што не мора.

Али опет то сам само ја.

Рекао сам и изнео своје мишљење, нападнут овде што се не поклапа са туђим. Бож' сачувај.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Tema nije namenjena klasicnim komunikacijama, nego Wi-Fi Direct komunikaciji, koja je potpuno besplatna. Za one koji ne mogu ili ne zele da kupe drugaciju. Ili u slucaju da klasicna komunikacija zakaze, pa treba neka pomocna varijanta.


Ima nekoliko tema sa klasicnim komunikacijama gde je mesto recenzijama i linkovima koje saljes.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja imam u kacigi kineske stereo bt slušalice i koristim telefon kao primarno sredstvo za navigaciju. Ponekad uveče i pustim muziku u kampu, pred spavanje.

Na motoru mi je non stop na punjenju jer ekran troši bateriju, aplikacije za navigaciju zanemarljivo a same wifi, gps i bt funkcije još manje.

Jedini problem je što samo ja u ekipi imam sluške u kacigi pa nemam iskustva u direct wifi komunikaciji.

Ovako, slušam navigaciju bez gledanja u ekran u vožnji i razgovaram kad me neko pozove, kad sam u dometu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja za navigaciju koristim neki stari samsung koji sam rutovao i od aplikacija ostavio samo galeriju, kameru, mape i muziku. Skoro mi je uvek uboden na punjacu bilo na motoru bilo u autu i nije me briga da li se greje ili ne. Jos bi bilo super kad bi preko njega mogao i da komuniciram. Tako da mi je ova tema i vise nego interesantna.

 

A odakle si nabavio te bt slusalice za kacigu?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa od Alije :D

 

DOITOP-MH02-Motor-Wireless-BT-Headset-Mo
WWW.ALIEXPRESS.COM

Cheap bt headset, Buy Quality earphone headphone directly from China headphone speaker Suppliers: DOITOP MH02 Motor Wireless BT Headset...

 

Posle sam video da ima i praktičnijih. U smislu da je taster za uključivanje na isturenom mestu i stalno ga kačim kad baratam kacigom i uključujem sluške i kad ne želim. Taster je na onoj budži za mikrofon, na bočnoj strani i dosta je odzivan, da ne kažem lak na okidaču. Ne bi bio nikakav problem da se pali dužim držanjem ali se uključuju samo jednim klikom a gase držanjem. Trebalo je da bude obrnuto ali šta zna kinez... :lol:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Da li bi neko znao da mi kaže koji je najlakši način da vozač i suvozač slušaju zajedno istu muziku na slušalicama mobilnog telefona? Tj. da jedan telefon strimuje muziku na drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Marek1987

Ja koristim Scalu Rider, set za dvoje...postoji aplikacija za Scalu na kojoj moze da se seruje muzika na obe komunikacije. Funkcionise dobro i lako je za koriscenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ima ova aplikacija koja radi bas to sto ti treba. Nisam je probao.

45Q6MfUHXqaRRdp1TKJKuUZjsPsL-KHRY1Cqf5h2
PLAY.GOOGLE.COM

SoundSeeder syncs up your music on multiple phones. Connect your devices via WiFi and listen to your favourite music together with your friends. All connected devices become one...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
21 hours ago, Slammer said:

Ima ova aplikacija koja radi bas to sto ti treba. Nisam je probao.

45Q6MfUHXqaRRdp1TKJKuUZjsPsL-KHRY1Cqf5h2
PLAY.GOOGLE.COM

SoundSeeder syncs up your music on multiple phones. Connect your devices via WiFi and listen to your favourite music together with your friends. All connected devices become one...

 

Odličan! Hvala na savetu. Dobro radi, jedino je mana što morate biti na istoj internet mreži. Što bi u slučaju kad ste u vožnji značilo da ja hostujem moj internet a da se drugi telefon wifi-jem onda konektuje na moju mrežu. Radi odlično samo onda srče bateriju ko nenormalno.

 

 

 

21 hours ago, doktor said:

@Marek1987

Ja koristim Scalu Rider, set za dvoje...postoji aplikacija za Scalu na kojoj moze da se seruje muzika na obe komunikacije. Funkcionise dobro i lako je za koriscenje.

 Hvala, bacio sam pogled, ima ih nekih raznih.. Koji model ti imaš? Da li ima po dve slušalice za oba putnika? Kakav je kvalitet muzike? Kolko para? Ovi od po $400 su mi baš preskupi, mislim ne vredi mi baš toliko... Možda nekih $200 bi mi bilo prihvatljivo ali i to da znam da je kvalitet zvuka odličan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, Marek1987 said:

Hvala, bacio sam pogled, ima ih nekih raznih.. Koji model ti imaš? Da li ima po dve slušalice za oba putnika? Kakav je kvalitet muzike? Kolko para? Ovi od po $400 su mi baš preskupi, mislim ne vredi mi baš toliko... Možda nekih $200 bi mi bilo prihvatljivo ali i to da znam da je kvalitet zvuka odličan.

Ja imam Scalu vec godinama, model G9, odlicno radi, muzika se cuje fenomenalno, komunikacija sa saputnikom takodje, baterija traje dugo...tada placen oko 300€.

Mislim da mozes da se sa nekim modelom uklopis u planiranu cifru. Neko je na forumu prodavao Intercome bas oko 200€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja