Jump to content

Moto Zajednica

Wi-Fi Direct komunikacija

Recommended Posts

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Sve je vise tema na polju komunikacije izmedju motorista, a nisam procitao da se igde spominje Wi-Fi Direct, resih da napravim posebnu temu i za nju.

Napredovanjem mobilne tehnologije na nasim mobilnim telefonima sve cesce imamo Wi-Fi Direct funkciju, koja je naprednija od Bluetootha,
te se sa njom mogu razmenjivati informacije izmedju dva ili vise uredjaja istovremeno drasticno brze i dalje.
Uparivanjem dva ili vise telefona ovom funkcijom moguce je ostvariti i pozive na principu Walkie-Talkie u razdaljini do 150 metara.
Na GooglePlay su se pojavile brojne aplikacije za ovu svrhu. Ja sam isprobao par njih u praksi, i to zaista funkcionise. 
Da li ste koristili neke od ovih aplikacija i kakva su vasa iskustva sa ovom vrstom "jeftine" komunikacije?
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja sam koristio ovu:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remaller.android.wifitalkie_lite

Napominjem da telefoni moraju imati Wi-Fi direct.
Mozda nije svakom najjednostavnije povezivanje, ali ima uputstvo.

Napominjem, internet veza nije potrebna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Probao sam neke komunikacije koje idu preko aplikacija na mobilnom i za male brzine (do 60km/h) su radile preko toga je buka bila katastrofa, a posebno za duži vremenski period... šum postane prosto zalgušujući :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

to nije problem ako je telefon prikljucen na punjac. Nego probao sam onu gore aplikaciju i dobra je, dobro radi. Nego da li moze da radi kao toki voki, da ne bude non stop veza otvorena nego pritisnes kazes, pretisne kaze?

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

i napomena kada si u romingu, iskljuci internet ukljuci ,..

 

ali zasto da ne da cujemo iskustva, ili ajde da probamo u dnevnim voznjama!

 

prvo pitanje: imam kacigu sa BT konekcijom na navigaciju, telefon BT na navigaciju, hm sad i ova konekcija, moze li teoretski to da radi?

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Aplikacija ne zahteva internet uopste. Veza je na slicnom principu kao Bluetooth, samo jaca.
To je besplatna varijanta komunikacije za one koji ne bi kupovali ozbiljniju opremu za to.
Moze se uz poziv slusati muzika nezavisno od nje.
Moze da radi kao Toki voki, recimo u sumi, voznji bicikle ili za bebca koji spava u drugoj sobi.
Mislim da ova nema na dugme, ali sigurno ima nekih koje rade i na dugme i na glasovnu detekciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 6 sati, 3OPAH je napisao:

prvo pitanje: imam kacigu sa BT konekcijom na navigaciju, telefon BT na navigaciju, hm sad i ova konekcija, moze li teoretski to da radi?

Zavisi od uređaja na koji se kačiš.  Npr, moj telefon podržava do 2 audio uređaja koji su vezani na BT, ali takvo ograničenje ne stoji za wifi direct.

 

On 1/24/2018 at 15:43, Slammer je napisao:

Napominjem da telefoni moraju imati Wi-Fi direct.

Da bi Wi-Fi direct funkcionisao, dovoljno je da makar jedan uređaj ima tu funkcionalnost.

 

I na žalost, Wi-Fi direct funkcioniše tako da direktno povezuje dva Wi-Fi uređaja, bez rutera između njih, ali je zato broj uređaja ograničen na samo dva.

 

Ali da je odličan metod komunikacije 2 uređaja, jeste.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
On 1/24/2018 at 19:13, grof je napisao:

Probao sam neke komunikacije koje idu preko aplikacija na mobilnom i za male brzine (do 60km/h) su radile preko toga je buka bila katastrofa, a posebno za duži vremenski period... šum postane prosto zalgušujući :(

Ja sam koristio tj probao intercom sa play marketa. Do 60 se nekako i cuje posle toga katastrofa. Sto rece vec kolega. Mene zanima kako funkcionise taj wifi direct na vecim brzinama tipa 90 120 130? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
2 hours ago, Sale-VFR said:

Ja sam koristio tj probao intercom sa play marketa. Do 60 se nekako i cuje posle toga katastrofa. Sto rece vec kolega. Mene zanima kako funkcionise taj wifi direct na vecim brzinama tipa 90 120 130? Hvala.

Ja ne vidim da brzina kretanja grupe (motora) ima ikakvog uticaja na kvalitet prijema radio signala, dok su u dometu. Signal ide svojom nekom brzinom. Mislim da čak ni Hall efekat primenjen na radio signal nije izražen ni u hiljaditim delovima procenta.

Sasvim druga stvar je kvalitet i položaj mikrofona u kacigi. Al' to opet, nema veze sa prostiranjem wi-fi signala.

 

Drugim rečima, Wi-Fi Direct funkcioniše isto kao kad razgovaraš s nekim na mobilni vozeći kola autobanom 200kmh.

Razlika je što u kabini auta ne duva uragan 200 na sat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 17 sati, .milke. je napisao:

Zavisi od uređaja na koji se kačiš.  Npr, moj telefon podržava do 2 audio uređaja koji su vezani na BT, ali takvo ograničenje ne stoji za wifi direct.

 

Da bi Wi-Fi direct funkcionisao, dovoljno je da makar jedan uređaj ima tu funkcionalnost.

 

I na žalost, Wi-Fi direct funkcioniše tako da direktno povezuje dva Wi-Fi uređaja, bez rutera između njih, ali je zato broj uređaja ograničen na samo dva.

 

Ali da je odličan metod komunikacije 2 uređaja, jeste.  :)

Telefon je Samsung Note-8 ali nisam nasao mogucnost za dve BT konekcije?

Ako smo se razumeli?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nađi tri BT uređaja, bilo kakva, uključi ih, uključi BT na Note i probaj da se nakačiš redom, jedan po jedan BT uređaj dodaješ. Onda vidiš sa koliko BT uređaja tvoj telefon može istovremeno da radi.

Moj J5 2016 DS može da radi sa dva BT uređaja istovremeno, bez obzira koji su, sluška, eksterni zvučnik, drugi telefon, tastatura... Voleo bih da može sa više, jer mi treba u kući i u kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

ok probacu tu opciju da kacim telefon i kacigu, bez navigacije za gradsku voznju dobra ideja ranije to nije moglo!

hvala!

ostaje druga opcija BT-om povezani na navigaciju telefon i kaciga!

kako onda reaguje WiFi telefon i drugi telefon i prenos do kacige?

ima li tu resenja?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure
On 27.1.2018. at 20:18, lord_oblivion je napisao:

Ja ne vidim da brzina kretanja grupe (motora) ima ikakvog uticaja na kvalitet prijema radio signala, dok su u dometu. Signal ide svojom nekom brzinom. Mislim da čak ni Hall efekat primenjen na radio signal nije izražen ni u hiljaditim delovima procenta.

Sasvim druga stvar je kvalitet i položaj mikrofona u kacigi. Al' to opet, nema veze sa prostiranjem wi-fi signala.

 

Drugim rečima, Wi-Fi Direct funkcioniše isto kao kad razgovaraš s nekim na mobilni vozeći kola autobanom 200kmh.

Razlika je što u kabini auta ne duva uragan 200 na sat.

Nisi skontao Grofa.

On misli na buku koja potiče s mikrofona sagovornika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ja sam jedno vreme koristio ovu aplikaciju  BT talkie povezu se dva uredjaja preko BT i komunikacija se obavlja tako. 

Sto se mene ticalo, jedina mana je bila ta sto baterija brzo odlazila(barem na mom uredjaju..) i drugo sto su slusalice bile malo neudobne. Sve ostalo je super funkcionisalo, ali mi smo koristli kao vozac~ saputnik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Dajte neki link ss slusalicama i mikrofonom za kacigu i 3.5 dzekom.Ako neko zna nesto provereno da OK sljaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega wifi ima veci domet, ali problem u wifi directu je sto nema svaki telefon i wifi povezivanje srce malo vise bateriju.

@*zeka*, kolega ja sam uzeo ovako nesto LINK, lepo se cuje jedina mana je sto se bakces sa kablovima i kablovi oko tebe svuda lete :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja