Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Dragstar vs Honda Shadow

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
1 minute ago, ThePainkiller said:

Neka se javi kolega @markoizkule pa da ti prepriča njegov doživljaj sa kardanom... ;)

U pizdincima u nekoj nedodjiji u planinama oko Majdanpeka mi pukao cep od kardana na hondi nt650v...prejako zavrnuto i posle truckanja cep pukne i ulje krene da curi. Sva sreca primeceno na vreme inace bi rizikovao zaglavljenje kardana i onda bi se mogao samo slikati..ne bi ga mogao ni odvuc pored puta :)

Da skratim pricu, na kraju sam ulio ulje i gurnuo neki komad plastike na otvor, samo da drzi da ulje ne iscuri. Dosao kuci posle nekih 300 km u tom stanju :) nista mu nije falilo (ispao samo par puta :) ) .vozio tako jos par dana dok mi kolega na strugu nije napravio nov sraf :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

@ThePainkiller Šansa da ćeš da izgubiš čep ulja od kardana po meni je jednaka šansi da ti iz nekog razloga u vožnji pukne lanac :neznam:, pričamo o stvarima koje imaju jako male šanse da se dese osim ako te potera baksuz i u oba slučaja si na'ebao :jee:slažem se da je lanac praktičniji i jeftiniji za zamenu ako dodje do havarije ali ako pri kupovini dobro ispitaš taj kardan i ako je ok svakako bih se odlučio za njega u odnosu na lanac :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Kardan je go i luft je lako proveriti,guranjem u brzini sabiraju se svi mogući luftovi,iz toga nećeš ništa zaključiti.Inače taj spoj nije u ulju,podmazan je tavot mašću,ali nije spolja vidljv,trba ga podmazivati kad se vadi točak,skida se sve komplet sa diferencijalom,na putu je skoro nemoguće,nema centralne nogare,a i blatobran je predugačak.Ove motore na kojima se to desilo voze ljudi srednjih godina i kupili su ih nove,a problemi počinju oko 60hiljada km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
1 hour ago, markoizkule said:

Moj savet za novopecenog kolegu (ako uzme motor sa kardanom) je menjati ulje u kardanu svake godine, iako realno nema potrebe. Ulje je jedno od najjeftinijih a litra ce trajate 4-5 godina na vecini motora. Zahvat je jedan od najlaksih i sve bude gotovo za 10 minuta. Kroz ispusteno ulje treba proci nekim malo jacim magnetom i proveriti da li su se na magnet nahvatali opiljci (ili proveriti cep ako je namagnetisan). Ako ih nema 95% je sve u dobrom stanju.

Prilikom svake promene zadnje gume treba rastavit kardan, proveriti i podmazati sve a i sama kontrola ce ti pokazati sta je za zameni a sta nije.

Ja mislim da je to sasvim ok. Imam tu naviku da menjam ulje u menjacu na free-ju pocetkom svake sezone i tada bas i proveravam opiljke. 

 

1 hour ago, markoizkule said:

U pizdincima u nekoj nedodjiji u planinama oko Majdanpeka mi pukao cep od kardana na hondi nt650v...prejako zavrnuto i posle truckanja cep pukne i ulje krene da curi. Sva sreca primeceno na vreme inace bi rizikovao zaglavljenje kardana i onda bi se mogao samo slikati..ne bi ga mogao ni odvuc pored puta

 

59 minutes ago, velimirjevtic said:

Šansa da ćeš da izgubiš čep ulja od kardana po meni je jednaka šansi da ti iz nekog razloga u vožnji pukne lanac :neznam:

Slazem se sa Velimirom. To je nesto sto se ne moze predvideti. Kao i busenje gume ili, kao kod free-ja, nikad se ne zna kada je uljna pumpa stala :D

 

55 minutes ago, triton said:

Kardan je go i luft je lako proveriti,guranjem u brzini sabiraju se svi mogući luftovi,iz toga nećeš ništa zaključiti.Inače taj spoj nije u ulju,podmazan je tavot mašću,ali nije spolja vidljv,trba ga podmazivati kad se vadi točak,skida se sve komplet sa diferencijalom,na putu je skoro nemoguće,nema centralne nogare,a i blatobran je predugačak.Ove motore na kojima se to desilo voze ljudi srednjih godina i kupili su ih nove,a problemi počinju oko 60hiljada km.

Vidim da vam je kardan naneo dosta muke. Da, ja sam na ebay-u nasao neku alumijumsku zastitu za kardan. Znaci definitivno je go. Da, ja sam u mislima vec presav veliku kilometrazu sa yamahom. Cak sam i svasta nesto doradjivao na njoj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

ajd da ja dam glas yamahi trenutno imam ovu na slici ...ono setanje motora po dvoristu  radi sprejisanja  lanca je zabavno kad stavis na stender jos zabavnije čar motora je i ovaj nazovimo poso ...glasam za yamahu jer je brza respect hodi sedov al brate lenja je ide al cak i virago 535 koji sam imo bio je brzi a da ne pricam o en 500 koji je imao kais videcu kako ce se ova hiljadarka pokazati ...kardan kardan..

95ef15aa227d-1920x1080.jpg

69c2382a2929-1920x1080.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Evo mene posle krace pauze. 

Prosle subote sam bio u Batajnici da vidim DragStar. Nisam vodio mehanicara. Agregat mi je delovao ok, taj famozni kardan takodje. Motor je neogreban. Provozao sam ga na tih 4-5 stepeni i od uzbudjenja nisam ni osetio hladnocu. Uglavnom, kupio sam motor. U utorak je vec bio kod mene. U petak ujutro sam predao papire za registraciju i vec poslepodne imao tablicu i papire. Znaci nisam imao nikakvih problema oko registracije i ako je motor iz Svajcarske. Evo i jedne slike: 
https://image.ibb.co/gdrvT7/IMG_4825.jpg
Kao sto vidite, trenutno mi je u sobi. Bilo mi je zao da je stavim u garazu i da je ne gledam do pocetka sezone. Ovako mi ulepsa svako jutro kada se probudim i pogledam prvo nju. 
Imamo i dosta zajednickih aktivnosti. Citamo zajedno:
https://image.ibb.co/hpT9o7/IMG_4853.jpg
Igramo Twist:
https://image.ibb.co/npwjMS/IMG_4898.jpg

Salu na stranu, imam imam jedno ozbiljno pitanje. Da li je problem sto sam ispustio gorivo iz rezervoara? Malo je smrduckalo u pocetku, pa sam morao jer ipak spavam tu. Ne znam da li je u pumpi ostalo nesto goriva. Ako je membranska, znam da moze biti problem ako stoji suva. 

S' obzirom da je gledam svaki dan po par sati, primetio sam da su usisne lulice na karburatoru ispucale, a jedna je i lepljena. To cu gledati da zamenim do pocetka sezone i naravno servis (ulja, filteri, svecice).

Pozdrav,
Nemanja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 18 minuta, NoX2SR je napisao:

Evo mene posle krace pauze. 

Prosle subote sam bio u Batajnici da vidim DragStar. Nisam vodio mehanicara. Agregat mi je delovao ok, taj famozni kardan takodje. Motor je neogreban. Provozao sam ga na tih 4-5 stepeni i od uzbudjenja nisam ni osetio hladnocu. Uglavnom, kupio sam motor. U utorak je vec bio kod mene. U petak ujutro sam predao papire za registraciju i vec poslepodne imao tablicu i papire. Znaci nisam imao nikakvih problema oko registracije i ako je motor iz Svajcarske. Evo i jedne slike: 
https://image.ibb.co/gdrvT7/IMG_4825.jpg
Kao sto vidite, trenutno mi je u sobi. Bilo mi je zao da je stavim u garazu i da je ne gledam do pocetka sezone. Ovako mi ulepsa svako jutro kada se probudim i pogledam prvo nju. 
Imamo i dosta zajednickih aktivnosti. Citamo zajedno:
https://image.ibb.co/hpT9o7/IMG_4853.jpg
Igramo Twist:
https://image.ibb.co/npwjMS/IMG_4898.jpg

Salu na stranu, imam imam jedno ozbiljno pitanje. Da li je problem sto sam ispustio gorivo iz rezervoara? Malo je smrduckalo u pocetku, pa sam morao jer ipak spavam tu. Ne znam da li je u pumpi ostalo nesto goriva. Ako je membranska, znam da moze biti problem ako stoji suva. 

S' obzirom da je gledam svaki dan po par sati, primetio sam da su usisne lulice na karburatoru ispucale, a jedna je i lepljena. To cu gledati da zamenim do pocetka sezone i naravno servis (ulja, filteri, svecice).

Pozdrav,
Nemanja

Sa srećom kolega  i u zdravlju da se voziš.. :)

A ove fotografije....... odmah u rubriku umetničke fotografije.... :) i tekst ti je fenomenalan uz fotografije. Odavno se nisam ovako oduševio... Kad sam kupio moj prvi, ozbiljniji motor, neki Suzuki sa vodenim hladjenjem, roditelji su bili na poslu.. a ja sam ga brže bolje ubacio u moju sobu, izglancao svaki šraf..... kad su došli.. samo su se nasmejali videvši sa koliko ljubavi i pažnje sam posvetio... :) mom ljubimcu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Po meni... trebalo bi da napuniš rezervoar... ja tako radim savake zime... možda se malo oseća ali mislim da je dobro i zbog samog rezervoara ne samo zbog membrana. Uzmi ti lepo sad iskoristi zameni te lulice i napuni ga. Čućemo šta će još neko od kolega da predloži... 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Nek' je sa srecom i da te dobro sluzi, lep motor k'o lutka :jee1:

sto se tice rezervoara obicno se zimi napuni do cepa da ne korozira, obzirom da sam i ja jedne godine cimerovao sa tadasnjim ljubimcem  problem goriva koje se oseca sam resio tako sto sam preko otvora gde se sipa gorivo stavio onu kuhinjsku strech foliju u 2 sloja i preko toga tanku krpu da kad zatvorim cep dihtuje.
 

1456530_728235133871559_1090087546_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Hvala vam. I ja verujem da cemo zajedno imati dosta lepih momenata :)

Sto se tice rezervoara, dobro je da sam pitao. Uspeo sam da se izborim kuci za jednu garazu samo za njega. Ukoliko ne provalim odakle jos se oseti benzin, moracu tamo da ga prebacim. I ako volim miris benzina, nije zdravo bas spavati u takvoj prostoriji. Moguce da su bas usisne lulice te koje ispustaju sada isparenja iz karburatora. U rezervoar cu vratiti benzin i zadihtovati cep, po Velimirovom savetu. Onda necu imati frke ni sa pumpom. 

 

Pozdrav, 
Nemanja
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 418 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Normalno je da čep diše.  Samo ti napuni rezervoar , krpicu preko čepa i zviždući .   :takoje:   ( može i neko bakino miljence  preko)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125
On 24.1.2018. at 15:15, NoX2SR je napisao:

Pre svega pozdrav svima.


Nadam se da sam pogodio mesto za pravljenje teme. Ako nisam, brate admine, nemoj mi zameriti.

Resio sam da napravim nalog ovde ne bi li zatrazio pomoc i savete iskusnijih ljudi. 

Ukratko, benzin mi je usao u krv jos kad me je cale provozao na zoljici u onoj stolici sto se srafi na korman. Godinama mastam o nekom vecem motoru. Posedujem Piaggio Free i sa njim sam isao na prilicno velike razdaljine, ali ne onakve ture kakve mogu da se naprave nekim ozbiljnijim motorom. Sada sam konacno dosao u tu situaciju da mogu i kupiti tako nesto i da mogu da ostvarim svoje snove. 
Mozete me videti i kako se vozam sa Free-jem po Fruskoj: 
https://www.youtube.com/watch?v=AnHkK3YeBfE&t=16s

Duze vreme pratim motore, ali dok nije doslo do konkretne kupovine, radio sam to samo vizualno i nisam toliko ulazio u tehnicke karakteristike. Skapirao sam sta mi se svidja, ali sada ne znam sta je kvalitetnije i sta je bolje za mene. Ono sto mi treba je motor za kuliranje. Ne privlaci me toliko brzina koliko kuliranje i lagana voznja sa brzinom koju put dozvoljava. Sportasi mi nisu interesantni jer me bole zglobovi na rukama zbog polozaja tokom duze voznje. Mislim da shvatate sta trazim.
 
Ne volim klasike. Yamaha Midnight Star je nesto fantasticno za mene. Mozda samo da nema aluminijumske felne. Samo sto ja za tako nesto trenutno nemam para. Trebao bi jos neko vreme da stedim za tako nesto. Necu. Hocu i da vozim, pa za par godina... 

Ono sto ja sada mogu uzeti i sto mi se isto jako svidja je Drugstar. Ima kod nas u oglasima par komada. Bio sam jednu i vozio. Steta jer je agregat zaklan. Po meni idealan motor. Sa tehnicke strane su problemi vazdusno hladjenje, jer kako neki kazu, zadni cilindar se slabije hladi. I ono sto me najvise brine je kardan. Jako mi se svidja kardan jer nema puno obaveza, osim menjanja ulja, ali sam cuo od jednog coveka da je na ovom modelu prilicno tanak i zna da pukne. Ja imam oko 70 kila. Da, sigurno cu ga voziti uzbrdo. Volim mrsavije curice. Sigurno cu nositi prtljaga. Volim lagano da vozim i uzivam, kao sto rekoh. Da li treba da se plasim pucanja kardana? 

Nakon sto sam razmislio oko tog kardana i posto sam imao situaciju da mi motor stane u sred nedodjije (mojom krivicom), ne bih zeleo da odem sada jos dalje, jer cu imati mogucnosti, i tada da ostanem bez prevoza nazad. Malo sigurnija varijanta mi je onda Honda Shadow. Ima par lepih u oglasima. Nisam jos ni jednu video uzivo. Ono sto mi ide na zivce je velika obaveza prema lancu. Ja sam perfekcionista i jako ce me nervirati ako odem negde i vidim ga prljavog, a nemam mogucnosti da ga ocistim.  Dobra stvar je vodeno hladjenje, pa nece biti tolike frke i ako je neka guzva na putu, pa treba malo i da radi i stoji. 

Ono sto mene zanima su vasa misljenja o ova dva motora. Mozda da predlozite i neki treci, za koji ja mozda ne znam, a da je na ovaj fazon i da se ja mogu uklopiti sa parama. Zahvalan sam na svakoj informaciji. 

....pozdrav!

Vozili smo i jedan i drugi motocikl ( ima naravno više izvedbi u smislu kubikaže ), ali u svakom slučaju smatramo da bilo koji izbor da se napravi - NEMA GREŠKE. Priča sa problematičnim kardanom je po nama potpuno pogrešna ( i Shadow ima izvedbi koje su kardanske, kao što i Dragstar ima izvedbi koje su sa lancem i lančanicima ). Kardan je u svakom slučaj osveženje za održavanje.

 

U nastavku primerci koje smo posedovali ( počeli sa Viragom 535, prešli na Dragstar 650, pa potom na Dragstar 1100.....ostaje da posedujemo Royal Star 1300 ). Sve su to izvandredne mašine, za koje kažu, ukoliko se održavaju kako treba, NEMA KRAJA SREĆI!

DSC04033.thumb.JPG.210128c3f87aac9733b6f2b85c987dda.JPG

 

IMG_0174.thumb.JPG.b6541d173081eea68a38a4be9eb49e06.JPG

 

20170511_185008.thumb.jpg.092123032b75e1b0ec6f933125be11a8.jpg

 

Malčice navijamo za Yamahu, ali ponavljamo......nema greške šta god da se izabere. Moramo da dodamo da obavezno razmislite o "Kawasaki VN seriji".....do sada nisu pogrešili!!!

 

Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

....malo smo zakasnili :ups:!!! U svakom slučaju odličan izbor! Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja