Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Dragstar vs Honda Shadow

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pre svega pozdrav svima.


Nadam se da sam pogodio mesto za pravljenje teme. Ako nisam, brate admine, nemoj mi zameriti.

Resio sam da napravim nalog ovde ne bi li zatrazio pomoc i savete iskusnijih ljudi. 

Ukratko, benzin mi je usao u krv jos kad me je cale provozao na zoljici u onoj stolici sto se srafi na korman. Godinama mastam o nekom vecem motoru. Posedujem Piaggio Free i sa njim sam isao na prilicno velike razdaljine, ali ne onakve ture kakve mogu da se naprave nekim ozbiljnijim motorom. Sada sam konacno dosao u tu situaciju da mogu i kupiti tako nesto i da mogu da ostvarim svoje snove. 
Mozete me videti i kako se vozam sa Free-jem po Fruskoj: 
https://www.youtube.com/watch?v=AnHkK3YeBfE&t=16s

Duze vreme pratim motore, ali dok nije doslo do konkretne kupovine, radio sam to samo vizualno i nisam toliko ulazio u tehnicke karakteristike. Skapirao sam sta mi se svidja, ali sada ne znam sta je kvalitetnije i sta je bolje za mene. Ono sto mi treba je motor za kuliranje. Ne privlaci me toliko brzina koliko kuliranje i lagana voznja sa brzinom koju put dozvoljava. Sportasi mi nisu interesantni jer me bole zglobovi na rukama zbog polozaja tokom duze voznje. Mislim da shvatate sta trazim.
 
Ne volim klasike. Yamaha Midnight Star je nesto fantasticno za mene. Mozda samo da nema aluminijumske felne. Samo sto ja za tako nesto trenutno nemam para. Trebao bi jos neko vreme da stedim za tako nesto. Necu. Hocu i da vozim, pa za par godina... 

Ono sto ja sada mogu uzeti i sto mi se isto jako svidja je Drugstar. Ima kod nas u oglasima par komada. Bio sam jednu i vozio. Steta jer je agregat zaklan. Po meni idealan motor. Sa tehnicke strane su problemi vazdusno hladjenje, jer kako neki kazu, zadni cilindar se slabije hladi. I ono sto me najvise brine je kardan. Jako mi se svidja kardan jer nema puno obaveza, osim menjanja ulja, ali sam cuo od jednog coveka da je na ovom modelu prilicno tanak i zna da pukne. Ja imam oko 70 kila. Da, sigurno cu ga voziti uzbrdo. Volim mrsavije curice. Sigurno cu nositi prtljaga. Volim lagano da vozim i uzivam, kao sto rekoh. Da li treba da se plasim pucanja kardana? 

Nakon sto sam razmislio oko tog kardana i posto sam imao situaciju da mi motor stane u sred nedodjije (mojom krivicom), ne bih zeleo da odem sada jos dalje, jer cu imati mogucnosti, i tada da ostanem bez prevoza nazad. Malo sigurnija varijanta mi je onda Honda Shadow. Ima par lepih u oglasima. Nisam jos ni jednu video uzivo. Ono sto mi ide na zivce je velika obaveza prema lancu. Ja sam perfekcionista i jako ce me nervirati ako odem negde i vidim ga prljavog, a nemam mogucnosti da ga ocistim.  Dobra stvar je vodeno hladjenje, pa nece biti tolike frke i ako je neka guzva na putu, pa treba malo i da radi i stoji. 

Ono sto mene zanima su vasa misljenja o ova dva motora. Mozda da predlozite i neki treci, za koji ja mozda ne znam, a da je na ovaj fazon i da se ja mogu uklopiti sa parama. Zahvalan sam na svakoj informaciji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ne znam uopšte što se brineš oko kardana, ta pucanja verujem da su bila u nekim ekstremnijim uslovima ili usled neodržavanja istog, pri kupovini moraš jedino da pogledaš da li negde curi ulje i da li ima lufta, ono na šta je kardan jedino osetljiv je na nagli veliki pad obrtaja. Oba motora su odlična, jako mali potrošači ako su dobro uštelovani i oba prilično pouzdana jer su niskoturažni, ja sam nekako navikao i na taj lanac na svakih 500km podmažem na svakih 1000km operem i ponovo podmažem (ponekad i više) ako na toliko ne možeš da odvojiš vremena za to onda jbg, što se tiče hladjenja svi V vazdušari imaju "manu" da se zadnji cilindar greje više ali nisam nigde naišao na informaciju da je neki stradao zbog toga pri normalnoj vožnji. Ono za šta dajem ogromnu prednost drag staru je izgled, pojava i tih 50cc, dosta je masivniji od shadowa (ako mislis na shadow 600 a ne na Aero ili Spirit) malo modernijeg dizajna sa više hroma, e sad ne znam gde si sa visinom ali shadow postaje malo skučen za ljude od 180 pa naviše.  :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pa pozdrav ajde da se ukljucim smatram da imam neko iskustvo od mojih  13 motora koje sam imao u toku 7 godina dosta sam toga naucio imao sam tri sedocke  dve 600 i jednu 750 aero,,kavasaki en 500 i dve yamahe virago 535 i sadasnju 1100.ostali motori tdm suzuki su za drugu pricu ,,moj savet posto jos nisi okusio draz velikogog copera predlazem sedov vt 600  bio sam prezadovoljan i sa odrzavanjem izgledom i cenom koju ces uvek dobiti prilikom prodaje naravno u realnom trazenju ...znaci moj predlog sedov vt 600 kolega ima u smederevu   ja hteo da uzmem al ipak 1100 je prevagnula pozdrav janko kisač

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Honda ima apsolutnu prednost,bez obzira na lanac,ja sam u servisu vec menjao prirubnice na kardanu,to crkava posle 50 60 hiljada km,a menjao sam i ceo diferencijal zbog pojedenih pogonskih zuba,znaci HONDA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

hvala na brzim odgovorima. 

Sada vidim da toliko teksta koji sam napisao nije dalo one najvaznije informacije. Mislio sam na gragstar Yamahu od 650, naravno. Ova veca i nema kardan, ako dobro znam. A shadow od 750. 
Evo i slika tih motora koji se trenutno vrte na oglasu:
604f6496f1df-1920x1080.jpg
I drugar Shadow...
f7e2a80fc14f-1920x1080.jpg

 

Po izgledu su prilicno slicni. Meni po snazi i kubikazi je sasvim dovoljna i dragstar. Jedino ta dilema sa kardanom i hladjenjem. Ono sto kaze Velimir me prilicno raduje. Znaci kardan ne trpi "divljanje" i treba cesce koristiti kvacilo i izbegavati neko jace kocenje motorom. Ako sam ja dobro skapirao. 

Sto se tice lanca, daleko od toga da sam lenj. Nije meni problem i dva puta dnevno da ga perem. Mislim, ko ne bi zeleo da provede vreme sa svojim motorom :D Ono sto mene brine je npr. ako odem negde dalje i primetim kako je lanac nakupio prasine. Mislim da cu ceo put dalje sve vreme razmisljati samo o lancu kako se okrece i kako ga struze ta prasina. Osecacu to. To je ono sto me nervira. Zato mi je kardan lepsi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Takodje bih pitao Janka na sta sve da obratim paznju jer je ova Dragstar uvezena iz Svajcarske i ide na ime kupca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 5 minuta, NoX2SR je napisao:

Takodje bih pitao Janka na sta sve da obratim paznju jer je ova Dragstar uvezena iz Svajcarske i ide na ime kupca.

e ovako sto se tice uvoza sad sam imao malo peripetija koje su se na moju radost ok zavrsile..ako prodaje firma u bg ili subotici sve je ok oni znaju sta treba ,,,respect za nih ako privatno lice  to je vec malo komplikovanije po obe strane ako svi papiri nisu na broju onu dragstar sam gledo ...beograd cini mi se al je cena previsoka ,,,honda mi izgleda ko andjeo ,,,znas i mene vuce honda  ,,a za lanac nebrini nije to kombaj zmaj za kukuruz,,,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Ajd i ja nesto da kazem....

 

Uvek svoj glas dajem Hondi... Ne sano zato sto je i sam posedujem, nego zato sto je po svemu bolje izradjena od Yamahe.... Yamahi dajem prednost kada kupujem gitaru, sax ili klavir....

 

Kada se vec prica o toj vrsti motora, nisam bas siguran o kakvoj vrsti divlje voznje se prica pa da se razmislja o pucanjima kardana?

 

Imam dva motora, oba imaju kardan, i kada budem kupovao novi motor opet ce biti sa kardanom.... Sa kardanom jedino moze biti problem ukoliko je lose odrzavan, a kod ovog tipa motora stvarno nisam cuo za neki drugi problem.... 

 

Grejanje zadnjeg cilindra....ako motor prvenstveno uzimas za voznju kroz gradsku guzvu (gde ti vise motor radi u mestu nego sto se vozi) onda mozda mozes imati problem.... Nisu bas ni jako okretni motori za takvu namenu....

 I DragStar i Shadow su provereni motori, al eto...moj glas je za Hondu....

 

P.S. Neko od kolega sa foruma je prodavao neku Shadowku pa ga mozes kontaktirati.... mislim da je miinja....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

Ja sam vozio dragstara 2005 650ccm i bio sam prezadovoljan sa motorom sa tim da smo ja i zena krupnije gradje i nisam ima nikakav veci problem oko kardana i grejanja cilindra. Menjao sam lezaj na kraju kardana kod tocka raspao se a cifra je bila oko 20e. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

“Sto se tice lanca, daleko od toga da sam lenj. Nije meni problem i dva puta dnevno da ga perem. Mislim, ko ne bi zeleo da provede vreme sa svojim motorom :D Ono sto mene brine je npr. ako odem negde dalje i primetim kako je lanac nakupio prasine. Mislim da cu ceo put dalje sve vreme razmisljati samo o lancu kako se okrece i kako ga struze ta prasina. Osecacu to. To je ono sto me nervira. Zato mi je kardan lepsi. “

 

O lancu ne razmišljaš ako ugradiš Scotoiller. Nema ni prašine ni sve o čemu pričaš. Još si u skuter fazonu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 23 minuta, lordvax je napisao:

Ajd i ja nesto da kazem....

 

Uvek svoj glas dajem Hondi... Ne sano zato sto je i sam posedujem, nego zato sto je po svemu bolje izradjena od Yamahe.... Yamahi dajem prednost kada kupujem gitaru, sax ili klavir....

 

Kada se vec prica o toj vrsti motora, nisam bas siguran o kakvoj vrsti divlje voznje se prica pa da se razmislja o pucanjima kardana?

 

Imam dva motora, oba imaju kardan, i kada budem kupovao novi motor opet ce biti sa kardanom.... Sa kardanom jedino moze biti problem ukoliko je lose odrzavan, a kod ovog tipa motora stvarno nisam cuo za neki drugi problem.... 

 

Grejanje zadnjeg cilindra....ako motor prvenstveno uzimas za voznju kroz gradsku guzvu (gde ti vise motor radi u mestu nego sto se vozi) onda mozda mozes imati problem.... Nisu bas ni jako okretni motori za takvu namenu....

 I DragStar i Shadow su provereni motori, al eto...moj glas je za Hondu....

 

P.S. Neko od kolega sa foruma je prodavao neku Shadowku pa ga mozes kontaktirati.... mislim da je miinja....

hteo bi da se nadovezem malko cenim hondu  volim yamahu ali imao sam i suzuki intrudera lord...zna kakvog ,,,odlican bio tako da i intruder ulazi u fazu za tvoje razmisljanje ..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

I ako sam presao na "plastiku" i dalje volim copere i taj neprevazidjeni zvuk, ipak su moji prvi bajkerski kilometri bili na njima.

Vozio sam 3 godine Shadow VT 600 C '92 godiste, presao sa njom oko 36.000km i prodao je sa 125.000km! Za taj agregat samo reci hvale, savrsen motor za pocetnika, nema neku snagu ali ipak dovoljnu za laka kruziranja, potrosnja od 3.8L do 4.5L, prelep zvuk uz adekvatne auspuhe, laka za preradu...
254827_222169841144104_1702630_n.jpg.c7ddcac8fee530bc9d6049319751b835.jpg
Sto se tice Dragise, mnogo lepse mu stoje bisage i vizir i mnogo mnogo znace dublji blatobrani, nece ti biti mokre noge posle oprane ulice a da ne pricam o kisi ili balegama na asfaltu :( plus tu je KARDAN, neprevazidjena stvar na svakom putnom motoru!!! 
Prvi put sad cujem da je nekome na coperu stradao kardan, iskreno!
Ako zelis da se vozikas, a pri tome i da natovaris motor i da imas zastitu od vetra onda Dragstar 650, ali razmisli i o Viragu 750, savrsen motorcic za putovanja, za dvoje vase gradje odlican, malo veci potrosac jer je vazdusara ali nije to strasno, vrti se oko 5 - 5.5L.

Dragstar 650 i 1100 imaju kardane, Shadow 600 ne dok 750 po koja, zavisi koji je model i za koje trziste, Shadow 1100 svaki model ima kardan.

Shadow 1100 Spirit sam vozio 4 sezone i presao oko 22.000km, fenomenalan motor, pouzdan, sasvim jak za preticanja, potrosnja smesna od 4.6L do 5.1L, registracija je do duse skuplja.

media-share-0-02-05-1571c05f9583c13a74d2bfae3dff4058f659c69c1fb4b838daf942dd44d99c4d-c71fb8b9-92ca-4f63-80d9-b9735a266094.thumb.jpg.df918162332b73cde4e2a379071b2990.jpg

Ali ako mozes da gledas vecu kubikazu i trazis copera za put onda moj glas ide za Dragstar 1100 Classic!

P.S. Sto se tice grejanja, i vazdusara i vodenjak imaju problem sa zadnjim klipom, vise se greje u odnosu na prednji, ali nisam cuo da je nekome napravio problem, samo redovno servisiranje i kvalitetno ulje, a sto se tice vodenjaka i dobar antifriz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Drago mi je da me je jutros docekao ovoliki broj odgovora. Vidi se da zelite da pomognete i svaka cast. 

Koliko vidim, ja da uzmem bilo koji od ova dva, necu se zeznuti nesto veliko.  Ocigledno su nijanse u pitanju i vise stvar licnog ukusa.

Uverili ste me da ova prica sa kardanom nije tacna i da je to kvalitetna stvar i najverovatnije ce biti kardan. Gledacu da u skorije vreme obidjem oba ova motora koja sam okacio gore. U kupovini ce mi presuditi njihova ispravnost. 
Gox, nisam ranije cuo za Scottoiler. Malo sam proguglo i ako ta spravica stvarno radi posao, bio bi opusten da vozim i na lanac.

Janko, gledao sam po oglasima i intrudera. Lep motor jako. Zao mi je sto trenutno na oglasima nema nesto puno. Ono sto ima ili su klasici ili su stari jako. Mislim da je bolje da vijam nesto preko 2000. godista. Ima i novijih, al su skupi. :)

Mislim da znam sta bi trebalo da gledam kod motora prilikom kupivine, ali bolje i vas da pitam. Mozda cujem jos koju korisnu, kao do sada. Jel ima nesto specificno za ova dva modela? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Drago mi je da me je jutros docekao ovoliki broj odgovora. Vidi se da zelite da pomognete i svaka cast. 

Koliko vidim, ja da uzmem bilo koji od ova dva, necu se zeznuti nesto veliko.  Ocigledno su nijanse u pitanju i vise stvar licnog ukusa.
Uverili ste me da ova prica sa kardanom nije tacna i da je to kvalitetna stvar i najverovatnije ce biti kardan. Gledacu da u skorije vreme obidjem oba ova motora koja sam okacio gore. U kupovini ce mi presuditi njihova ispravnost. 
Gox, nisam ranije cuo za Scottoiler. Malo sam proguglo i ako ta spravica stvarno radi posao, bio bi opusten da vozim i na lanac.
Janko, gledao sam po oglasima i intrudera. Lep motor jako. Zao mi je sto trenutno na oglasima nema nesto puno. Ono sto ima ili su klasici ili su stari jako. Mislim da je bolje da vijam nesto preko 2000. godista. Ima i novijih, al su skupi.

Mislim da znam sta bi trebalo da gledam kod motora prilikom kupivine, ali bolje i vas da pitam. Mozda cujem jos koju korisnu, kao do sada. Jel ima nesto specificno za ova dva modela? 
Honda sa slike je Shadow 750 Spirit, za nijansu je jaca od Shadow 600 i Dragstar 650, drugar je ima, lep model, pouzdan agregat, udobna...
On je do duse imao problem, motor je prezimio i kad je hteo da ga upali dodje do hydro udara, radni prostor mu se ispunio benzinom i kad ga je upalio, klip nije mogao da odradi svoje i vrati se nazad, iskrivi mu klipnjacu totalno....e sad, otkud toliko goriva unutra, da li je slavi, prljavi karbovi, sve su to potencijalni uzrocnici, al generalno je on kupio veoma zapusten motor.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Kao što @demro.st reče, definitivno i ja preporučujem da obratiš pažnju da intruder, tu su negde sa cenama odličan je motor,  znam dva momka koji ga imaju i prezadovoljni su, stvar koju sam propustio u prvom postu gde sam dao glas yamahi je definitivno svrha, ako planiraš najviše da se vozaš po gradu, kuća - posao u špicu i slično onda definitivno gledaj da uzmeš nešto sa vodenim hladjenjem, obzirom da ćeš se sa ovim tipom motora teško provlačiti izmedju vozila, ako planiraš da zadržiš skuter za grad, odna i dalje glasam za yamahu :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Obicno kada ljudi kazu problem sa kardanom vecini na pamet padne BMW a ne Honda ili Yamaha.

Retki su slucajevi kvara/pucanja kardana na tim masinama i pre su odraz loseg odrzavanja i nasilnickog ponasanja prema motoru nego sto je moguc problem u kvalitetu materijala ili propusta u izradi tog dela.

Svi ti modeli su dokazani u eksploataciji i manje vise sve se zna.

Moj savet ti je da uzmes motor sa kardanom. Postedi te nekih zezancija i troskova. pogotovo ako mislis na dalja putovanj sa ekipom..pa ti onda moras da mazes lanac a nema centralnog stendera dok kolege piju kafu i uzivaju u uzini.

Ok, mazalica jeste resenje ali onda moras ribati motor od ulja.

Shadow mi se cini kao mali motor, pogotovo za dvoje i natovaren. Mozda mi se cini...ali i ja sam duplo veci covek od tebe pa ima i tu nesto :)

 

btw: kardan ne puca od natovarenosti motora vec od naglog davanja gasa na jakim masinama, naglo opustanje kvacila, dizanje na zadnjaka itd. U redovnoj eksploataciji verujem da ne mozes da opteretis kardan ni do 50% njegove tolerancije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
1 hour ago, Throttle Addict said:

Honda sa slike je Shadow 750 Spirit, za nijansu je jaca od Shadow 600 i Dragstar 650, drugar je ima, lep model, pouzdan agregat, udobna...
On je do duse imao problem, motor je prezimio i kad je hteo da ga upali dodje do hydro udara, radni prostor mu se ispunio benzinom i kad ga je upalio, klip nije mogao da odradi svoje i vrati se nazad, iskrivi mu klipnjacu totalno....e sad, otkud toliko goriva unutra, da li je slavi, prljavi karbovi, sve su to potencijalni uzrocnici, al generalno je on kupio veoma zapusten motor.

Zao mi je kad cujem da se tako nesto desi coveku, ali opet... Ako palis motor prvi put u sezoni, valda ces proveriti tako neke stvari. Ja bar na free-ju skinem svecicu, pa pogledam; proverim kais, kocnice, ulje... Steta.

 

 

55 minutes ago, velimirjevtic said:

Kao što @demro.st reče, definitivno i ja preporučujem da obratiš pažnju da intruder, tu su negde sa cenama odličan je motor,  znam dva momka koji ga imaju i prezadovoljni su, stvar koju sam propustio u prvom postu gde sam dao glas yamahi je definitivno svrha, ako planiraš najviše da se vozaš po gradu, kuća - posao u špicu i slično onda definitivno gledaj da uzmeš nešto sa vodenim hladjenjem, obzirom da ćeš se sa ovim tipom motora teško provlačiti izmedju vozila, ako planiraš da zadržiš skuter za grad, odna i dalje glasam za yamahu :jee:

Ukoliko naleti neki dobar u oglasima, necu zanemariti. Ima jedan 2010. godiste, ako se ne varam. Jako lep. Sedeo sam na tako jednom i strasno mi je zao sto tom liku stoji u garazi i ne vozi ga. Komplet beo sa belim bokovima guma. Milina za videti. Do tada ce najverovatnije biti Yamaha. Free-ja necu prodavati i on ce najverovatnije biti aktivan za do posla i nazad. Mada ja cesto znam posle posla da zapalim na Frusku ili tako neku kracu voznju, tako da mozda i Yamaha bude za do posla. 

 

27 minutes ago, markoizkule said:

Obicno kada ljudi kazu problem sa kardanom vecini na pamet padne BMW a ne Honda ili Yamaha.

Retki su slucajevi kvara/pucanja kardana na tim masinama i pre su odraz loseg odrzavanja i nasilnickog ponasanja prema motoru nego sto je moguc problem u kvalitetu materijala ili propusta u izradi tog dela.

Svi ti modeli su dokazani u eksploataciji i manje vise sve se zna.

Predpostavljam da je taj slucaj, za koji sam cuo, bio prouzrokovan bas tom nasilnickom voznjom. Kardan je opet top opcija za mene. 

 

29 minutes ago, markoizkule said:

Ok, mazalica jeste resenje ali onda moras ribati motor od ulja.

Upravo je to i meni palo na pamet. Ako se konstantno dodaje ulje na lanec, ono mora negde da sidje. Ako se on okrece, centrifugalna sila ce razbacati ulje na sve strane i eto masnog motora i mene i svega. Tako da mi se tek to nece svidjati. 

Zakljucak, Yamaha i dalje vodi. Nisam mogao nigde da nadjem na netu. Jel istina da Yamaha na Japanskom znaci balerina? 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

D570E3EC-2EB1-E648-B4EF-7333743E2B6A_thu

(Powered by frubar.net)

 

Da nemislite da pričam napamet,ovako izgleda spojna čaura kardan diferencijal kad se pojedu zubi pa ostanete u nedođiji,obično noću i po kiši!

Ako se odlučiš za yamahu,uhvati čvrsto rukom za karda i probaj da rotiraš osovinu tamo-amo,nesme imati osetnog lufta,ako ima,u problemu si nije  samo čaura loša,nego i nutovi na osovini konusnog zupčanika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Scotoiler je super stvar i nema prskanja ulja ako se podesi kako treba. Ja sam na 4 motora do sada imao home made podmazivač lanca i nikakvog prskanja ulja nije bilo. Istina je da višak ulja sa lanca motor zbaci ali to nigde ne prska gde ne bi trebalo. Felna kao felna na svakom motoru sa lancem mora imati tačkice od podmazivanja lanca. Ko ima čistu felnu na motoru sa lancem, taj ili ne podmazuje lanac uopšte ili briska felnu na svakih 50 km pa mu je uvek čista. Jednostavno, svaki sprej ili podmazivač lanca moraju ostaviti trag na felni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
12 minutes ago, triton said:

Da nemislite da pričam napamet,ovako izgleda spojna čaura kardan diferencijal kad se pojedu zubi pa ostanete u nedođiji,obično noću i po kiši!

Ako se odlučiš za yamahu,uhvati čvrsto rukom za karda i probaj da rotiraš osovinu tamo-amo,nesme imati osetnog lufta,ako ima,u problemu si nije  samo čaura loša,nego i nutovi na osovini konusnog zupčanika!

Daleko od toga da tako nesto mislim. Mislim, i to je zamenski deo koji se menja, kao i lanac. I lanac nije jeftin i zupcanici. I ako se bilo sta od ta dva odrzava redovno, moze potrajati. Koliko sam do sada uklavirio, redovno odrzavanje i kvalitetna ulja su najbitnija. 
Dobar savet za kardan. Hvala. Jedan mehanicar mi je rekao da moze da se isproba tako sto se ubaci u brzinu, pa se cima napred i nazad. Nisam obratio paznju da li je kardan "ogoljen" i da li moze da se bas on okrece rukom kod ove Yamahe.
 

21 minutes ago, ThePainkiller said:

 

Scotoiler je super stvar i nema prskanja ulja ako se podesi kako treba. Ja sam na 4 motora do sada imao home made podmazivač lanca i nikakvog prskanja ulja nije bilo. Istina je da višak ulja sa lanca motor zbaci ali to nigde ne prska gde ne bi trebalo. Felna kao felna na svakom motoru sa lancem mora imati tačkice od podmazivanja lanca. Ko ima čistu felnu na motoru sa lancem, taj ili ne podmazuje lanac uopšte ili briska felnu na svakih 50 km pa mu je uvek čista. Jednostavno, svaki sprej ili podmazivač lanca moraju ostaviti trag na felni. 

 

Mislim da sve vise zelim kardan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
27 minutes ago, triton said:

D570E3EC-2EB1-E648-B4EF-7333743E2B6A_thu

(Powered by frubar.net)

 

Da nemislite da pričam napamet,ovako izgleda spojna čaura kardan diferencijal kad se pojedu zubi pa ostanete u nedođiji,obično noću i po kiši!

Ako se odlučiš za yamahu,uhvati čvrsto rukom za karda i probaj da rotiraš osovinu tamo-amo,nesme imati osetnog lufta,ako ima,u problemu si nije  samo čaura loša,nego i nutovi na osovini konusnog zupčanika!

Definitivno se moze desiti svakom kardanu. Ali ovo verovatno nije nastalo odjednom. Habalo se to vremenom i bilo je vidljivo barem dva servisna intervala pre nego sto su se zubci pojeli skroz.

 

Moj savet za novopecenog kolegu (ako uzme motor sa kardanom) je menjati ulje u kardanu svake godine, iako realno nema potrebe. Ulje je jedno od najjeftinijih a litra ce trajate 4-5 godina na vecini motora. Zahvat je jedan od najlaksih i sve bude gotovo za 10 minuta. Kroz ispusteno ulje treba proci nekim malo jacim magnetom i proveriti da li su se na magnet nahvatali opiljci (ili proveriti cep ako je namagnetisan). Ako ih nema 95% je sve u dobrom stanju.

Prilikom svake promene zadnje gume treba rastavit kardan, proveriti i podmazati sve a i sama kontrola ce ti pokazati sta je za zameni a sta nije.

 

ps: da se razumemo, vec par godina vozim motore sa kardanom i nikad nisam ovo radio. samo promena ulja (zbog moje lenjosti)..e sad dali ce me to ujesti za dupe kad tad ne znam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 3 minuta, NoX2SR je napisao:

Daleko od toga da tako nesto mislim. Mislim, i to je zamenski deo koji se menja, kao i lanac. I lanac nije jeftin i zupcanici. I ako se bilo sta od ta dva odrzava redovno, moze potrajati. Koliko sam do sada uklavirio, redovno odrzavanje i kvalitetna ulja su najbitnija. 
Dobar savet za kardan. Hvala. Jedan mehanicar mi je rekao da moze da se isproba tako sto se ubaci u brzinu, pa se cima napred i nazad. Nisam obratio paznju da li je kardan "ogoljen" i da li moze da se bas on okrece rukom kod ove Yamahe.
 

Mislim da sve vise zelim kardan :D

Sve je to ok... ali kada (ne daj bože) izgubiš čep od ulja na kardanu, pa kad ostaneš bez ulja u kradanu na sred puta... e onda lanac deluje kao odlično rešenje... :aha: 

Neka se javi kolega @markoizkule pa da ti prepriča njegov doživljaj sa kardanom... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja