Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Marauder 800

Pozdrav svima, pre mesec dana sam kupio ST1300 , 2003 godiste, sa zadovoljstvom sam procitao  vase utiske o pan evropi i jos jednom se uverio da sam napravio pravi izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 4 sati, Leka66 je napisao:

Pozdrav svima, pre mesec dana sam kupio ST1300 , 2003 godiste, sa zadovoljstvom sam procitao  vase utiske o pan evropi i jos jednom se uverio da sam napravio pravi izbor

Nek je sa srecom puno lepih i bezbriznih kilometara zelim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Feketić/Studenica
  • Motocikl: Versys650

Po drugi put na predstavljanju u ovoj temi. Pan europian,1100,1997 godište,ABS(radi:)). 86000km na satu za sada. Nisam razmišljao o atraktivnosti pri kupovini,ali ovo je zaista jako lijep motor i sve mi se više sviđa. Takođe dosta ljudi koji ne voze motore mi je reklo da im se sviđa. Po meni bijela i siva boja mu najljepše stoje. Jedan zlatni sa oglasa je otišao u rekordnom roku,sa srećom novom vlasniku. Gume su stigle iz Mađarske,nisam dimenziju zadnje mogao da nađem kod nas,uzeo sam set Metzeler marathon ultra 888. To je inače bila jedina opcija da budu u setu,mada neko kaže da je možda bolje različite šare. Bila je zapekla zadnja kočnica,pa je javljao naravno grešku na ABS-u,međutim posle spa tretmana u Bačkoj Topoli kod majstora,sve je Bogu hvala kako treba. Nisam još ispratio potrošnju,čini mi se da je oko 7l,ili malo više,baš ću provjeriti. Ovo ljeto sam imao neku blažu povredu ruke,pa me malo žigalo rame,ali kad sjednem na motor,ne boli ništa:) 

20200906_152033.jpg

20200910_181638.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Sa srećom kupovina. Nisi pogrešio sigurno, a potrošnja ne bi trebala da prelazi 5,5-6 litara, umerene vožnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: Honda Pan European 1100

Druže,

Mislim da bi dobio puno toga a da ne bi izgubio ništa:)

Mogu ja da nabrajam.ali zadržaću se na par stavki;Lanac-kardan.Bočni koferi.Više mesta za saputnika,tokom vožnje saputnik nije pripijen uz tebe,odvojen je od tebe,ponekad moraš da se  okreneš da vidiš da li je tu:jee:

Ja ne bih razmišljao ni tren.Jedino ako nikad nisi vozio 1300 pa odatle nedoumica.svakako,na tebi je da odlučiš.Srećno sa pravim odabirom

Pozdrav

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Pre 3 sati, zemunac72 je napisao:

Zdravo kolege,

Zanima me vase misljenje. Da li menjati varadera za St1300? Dta dobijam a sta eventualno gubim?

Pozdrav

Pozdrav Zemunac. 

Vidi dve potpuno različite kategorije motocikla. ST 1100/1300 su klasični tureri, što u samoj osnovi znači da se odlično snalazi na dobrom asfaltu i nisu baš za "grube" terene. Za razliku od Varadera kojim može lepo da se vozi i po lošijim putevima. Ne kažem da ovi prvi ne mogu ali su prevashodno osmišljeni za dobar put gde pokazuju svu svoju lepotu. Sad sve zavisi šta ti hoćeš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: Honda Pan European 1100

Slažem se potpuno sa kolegom,ovo vezano za izbor puteva,i da je tu glavna razlika,odnosno koja ti je u osnovi filozofija putovanja.ja sam mislio samo na "normalne"puteve-asfaltirane,kada sam dao svoj komentar za izbor motora,off roud nisam uopšte razmatrao,tako da ako voliš da skreneš malo na makadam i sl,za to st 1300 i 1100 nikako nisu.to su drumske krstarice,motori koji su namenjeni za dug put i dobru podlogu.tako da ako voliš da skreneš sa puta,zadrži varadera je on tu na domaćem terenu,st 1300 tim putevima ne zna da ide:):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

U ovoj sekciji, svi će ti reći da zameniš, jer ko jednom sedne na Panku, teško se rastaje sa njom. Kao što ti rekoše, zavisi kakvu vožnju upražnjavaš, ali ako je za putovanja onda nema dileme

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Hvala vam na odgovorima. Moja greska sto nisam naveo na koji nacin upotrebljavam motor. Makadam i voznju van asfalta ostavljam za jeep, motor vozim asfaltom i skoro samo za putovanja,sa mojim vernim suvozacem, dragom suprugom. Deca su nam porasla a mi u dusi sve mladji. Skoknuti do grcke, peloponeza, bugarske, rumunije, cg... Dogovor padne u par reci. Po gradu izbegavam da vozim motor jer nemam zivaca za idiote i guzvu. Vrlo brzo mi padaju roletne i problem je u najavi. Na pijacu idem skuterom. 

Varaderom sam jako zadovoljan, obisli smo za dve godine sve okolne zemlje i deo evrope. Za nijansu mi je pretezak za manevrisanje kad smo natovareni, zbog visokog tezista i voleo bih da je malo udobniji. Na makadam je isao ove godine po Tasosu, da bi stigli do plaze. Tvrdim da ni on nije napravljen za to. Moze, ali nije to to... 

St1300 mi se jako dopada, ni sam ne znam zasto, ali privlaci me bas. Nikada nisam ni seo na nju, ne znam kakav je polozaj, ne znam ni kako ide, lezi u krivinama... Ali mastam o njoj... I toga se pribojavam. Prodacu varadera u koji sam ulozio brdo para i opreme, tip top motor bez i najmanje greske, a kupicu ko zna sta. 

Eto, raspisao sam se i previse. Idem da pogledam oglase i panke))))) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Najbolje kada bi mogao da probaš nečiju Panku pa da sam osetiš. Ima nisko težište i dobro ulazi u krivine jedino što mora da prlđe period privikava ja na njenu težinu i gabarite.

pre 2 minuta, zemunac72 je napisao:

Hvala vam na odgovorima. Moja greska sto nisam naveo na koji nacin upotrebljavam motor. Makadam i voznju van asfalta ostavljam za jeep, motor vozim asfaltom i skoro samo za putovanja,sa mojim vernim suvozacem, dragom suprugom. Deca su nam porasla a mi u dusi sve mladji. Skoknuti do grcke, peloponeza, bugarske, rumunije, cg... Dogovor padne u par reci. Po gradu izbegavam da vozim motor jer nemam zivaca za idiote i guzvu. Vrlo brzo mi padaju roletne i problem je u najavi. Na pijacu idem skuterom. 

Varaderom sam jako zadovoljan, obisli smo za dve godine sve okolne zemlje i deo evrope. Za nijansu mi je pretezak za manevrisanje kad smo natovareni, zbog visokog tezista i voleo bih da je malo udobniji. Na makadam je isao ove godine po Tasosu, da bi stigli do plaze. Tvrdim da ni on nije napravljen za to. Moze, ali nije to to... 

St1300 mi se jako dopada, ni sam ne znam zasto, ali privlaci me bas. Nikada nisam ni seo na nju, ne znam kakav je polozaj, ne znam ni kako ide, lezi u krivinama... Ali mastam o njoj... I toga se pribojavam. Prodacu varadera u koji sam ulozio brdo para i opreme, tip top motor bez i najmanje greske, a kupicu ko zna sta. 

Eto, raspisao sam se i previse. Idem da pogledam oglase i panke))))) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 2 sati, forest gamp je napisao:

Druže,

Mislim 

Ja ne bih razmišljao ni tren.Jedino ako nikad nisi vozio 1300 pa odatle nedoumica.svakako,na tebi je da odlučiš.Srećno sa pravim odabirom

Pozdrav

Panku 1300 nisam vozio. Vozio sam hajabusu novu od 2002-2005

Da li se to vazi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 5 minuta, zemunac72 je napisao:

Panku 1300 nisam vozio. Vozio sam hajabusu novu od 2002-2005

Da li se to vazi? 

Nneeeeeeeee:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Zemunac mala je razlika u ponasanju st1100 i st1300 osim sto 1300 ima vise konja, lepse poteze, mnogo lakse nosi 150-170km/h i ima lepsu liniju. Dodji kod mene i dacu ti da probas 1100 a mozda se javi neko iz grupe ko ima 1300 pa da ti da da probas. Inace jednom panka uvek panka( ili gold wing ) :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 56 minuta, Dragan Ivanovic je napisao:

Ja pogledao na guglu kako izgleda ,,hajabusu,, . ... izgleda jedina sličnost sa Pankom je broj točkova ........

E vala baš:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 28 minuta, Baki Vrsac je napisao:

Zemunac mala je razlika u ponasanju st1100 i st1300 osim sto 1300 ima vise konja, lepse poteze, mnogo lakse nosi 150-170km/h i ima lepsu liniju. Dodji kod mene i dacu ti da probas 1100 a mozda se javi neko iz grupe ko ima 1300 pa da ti da da probas. Inace jednom panka uvek panka( ili gold wing ) :)

Baki nisi vozio Panku bez blokade, veruj i ona lako nosi tu brzinu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: Honda Pan European 1100

Druže lepo si sve opisao,nije bilo dugačko,ali iz svega što si rekao,ti si naš čovek:sampion:

Dobro došao

Siguran sam da ćeš uzeti panku ako je ona već u igri,a o ljubavi na prvu vožnju ne sumnjam.osvojiće te.

I ja imam skuter za lokal

Sa pankom nisam ni ušao u BG ,samo autoputem kroz,nije ona za ovo ludilo.ja i moj saputnik samo ubodemo tačku na mapi,razradimo,upalimo panku i idemo.e to je panka:).

Srećno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: Honda Pan European 1100

I da,teška je.ali samo u mestu.stajanja.mic po mic vožnja.i uvek može da iznenadi.ali nauči se sve. čim kreneš to je priča koju treba doživeti.

Još jednom srećno i dobro došao:)

Pozdrav

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja