Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Zdravo drugari,jedno pitanje za sve.Imam problem sa pankom a imao sam isti i sa proslom,trne mi mnogo desna ruka,vec posle 30km,ima li neko istih problema.Planiram sediste da izmenim,opet da pitam ako neko ima radjeno a oce da menja za fabricko uz doplatu moju tu sam.Isto trazim i najvisi vizir,ja imam kraci neki.Cuo sam je kao do polozaja pa zato trnu ruke kad je neko nizi kao ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Samo neka ti uradi Stiv iz Nisa sediste kao Goranovo iz panceva i nema vise problema. Ja imam isti problem a sa gogijevim sedistem nisam imao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Pozdrav Malex kao prvo da te pitam koliko imas godina. Sto se tice trnjenja desne ruke I moj drug ima isti problem on ima 60god. A sto se tice sedista meni je Stiv iz Nisa uradijo provozao sam se u Nedelju I ima razlike od originala. Pazi I ja sam nizi ali nemam problem sa sa utrnucem ruku drugarski pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Trnjenje ruke hoce da dodje i od vibracija na volanu,ali i za to ima leka.Stavi teže tegove na krajeve volana i probaj.

brmmm,brmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: ST 1100 Pan European

Ja ljudi, od kako prošlog aprila dovezoh panku od Jovice iz Uba imam bolove u korenima oba palca a naročito u levom i to me drži i dalje. Dok ne vozim malo popusti ali čim se uhvatim za ručice nakon 5-10 km pojačava se bol i ako se trudim da opušteno držim ručice. Nešto se uprelo i nikako da se stabilizuje tj. vrati na svoje mesto.

Sa Afrikom nisam imao taj problem. 

Mora da su moje godine (65-a) u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Ja imam problem da mi trnu desni prsti ali kada sam vozio sa Bibicinim sedistem, presao 700 km bez problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Jug istre
  • Motocikl: Honda st1300

Kupio sam ST1300 prije par godina u DE, imala je urednu servisnu knjižicu, radila je kao sat.

Filteri su bili originalni Hondini. Nisam gledao stanje radijatora, tj. kada su prali motor, prije nego što sam ga preuzeo, prošli su sa miniwashem sve bitne dijelove, tako da je radijator bio ''ispeglan'', konkretno rebra na radijatoru su bila savijena . Čistio sam radijator na način da sam aluminijske listiće ravnao jedan po jedan, a one koji se nisu mogli popraviti,jer su bili previše savijeni, jednostavno sam ih maknuo. Listići su trodijelni ili četverodijelni , te poslagani u redove. Zbog gustoće istih, posao je trajao par tjedna. Novi radijator dođe oko 500-600 eura. 

Po specifikacijama predviđeno trajanje motora je 500000km(st1100). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Dobro dosao Puuz

jeste 500.000 km je garancija honde ako se odrzava u ovlascenom servisu.

mogu ti jedino reci da si uzeo dobru masinu i da ces uzivati

Dobro dosao u klub :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ja pa imam 35god.Promenio sam 40ak motora,ali samo na panki mi se desava da mi trne desna ruka.I na prosloj i na ovoj isto.Gledao sam forume strane kazu da je do polozaja guvernala.Ja sam moj podigao za par stepeni(kolko dozvoljava plastika na guvernalu),pa cu da probam,a planiram da uzmem i adaptere da povisim i priblizim za 2cm guvernal pa da probam tako.Inace cuo sam i za vibracije ali mislim da panka ima najvece tegove na rucicama.A sto se tice sedista i ja cu kod Stiva da ga spusti malo i da imam naslin za kicmu,na ovom fazonu.Nego moram jedno po jedno.

CD1EF6BE-64FB-4C81-9123-526B175AA746.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav.Imam peoblem sa ABS ,kad startujem motor,cuje se da kao neki rele da rafalno skljocka,a posle desetak sekundi se upali lampica od ABSa .Navodno ,problem se pojavio posle menjanja ulja u kocnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Kad startuješ motor čuje se relej škljoca, upali se lampica od ABS-a i treperi, ugasiš je na prekidač na kome piše ABS. Nije ti otišao ABS i to je normalno. A ko ti je rekao da se problem pojavio posle menjanja ulja?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100
On 3/27/2019 at 8:20 AM, dragan d said:

Kad startuješ motor čuje se relej škljoca, upali se lampica od ABS-a i treperi, ugasiš je na prekidač na kome piše ABS. Nije ti otišao ABS i to je normalno. A ko ti je rekao da se problem pojavio posle menjanja ulja?

 

Тешко да је баш тако.

Ако трепери биће да нешто није у реду.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ne ide mi nešto engleski... pa ako meže objasni ceo postupak. Kad je uključeno, kad isključeno, kad treperi itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja