Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 29. 9. 2023. at 12:42, Baki Vrsac je napisao:

E tu smo dosli do glavne stvari. Niko nije imao problema osim servisa i velikog servisa. Moja je bila ‘94, vozio sam je 5 godina, presao dosta km bez da je stucnuo

I ko je radio veliki servis nije morao jer ni jedna Panevropa sa foruma skoro da nije imala preko 100 hkm.Kvarovi su se desavali od slucaja do slucaja,tako da nema uobicajenih.Mozda onaj "petcook" ventil desava se  da procuri sto se resava prostom zamenom membrana (odgovaraju mislim i od honde Goldwing 1500 sa kojom ima izvestan broj podudarajucih  delova)Kod moje Evrope kada se  desilo  izbacio sam tu stvar , stavio Fradov metalni filter i tako bez ikakvih problema nastavio ...eto nekoliko godina.

s-l1600.jpg

s-l1600 (1).jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 28. 9. 2023. at 10:36, Arakis je napisao:

Na Viberu  se stvori manja grupa sa porukama koje su vidljiva samo clanovima grupe, post na forumu ce videti mnogo vise ljudi. 

Grupa po meni izgubila smisao ,bar u to vreme dok sam bio u njoj mozda je sada drugacije 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Pre neki dan sam pricao sa Bakijem a evo i ovde na forumu cu izneti neke svoje nedoumice: naime javlja mi se cuveni "vobling" kormana. Krece od 20km/h i zavrsava se oko 100km/h. Preko 110km/h "vobling" ne postoji... Resio sam da proverim lezaje kormana pa sam u subotu skinuo korman i odvrnuo navrtke lezaja i popustio viljusku malo da bih proverio i donji lezaj. Nisam primetio nista neobicno osim sto su lezaji bili suvi te sam iskoristio i podmazao lezaje. I to mi je bio dovoljan razlog moga rada. Ali nista se nije promenilo. "Vobling" je ostao. Sledeca sumnja je guma a tokom sedmice cu balansirati tocak pa ce mo videti rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

1) Neodgovarajuca, losa il istrosena guma prednja, a ponekad i zadnja, debalans

2) Neodgovarajuci  zadnji/bocni koferi, lose podeseno ogibljenje

3) Lezajevi 

4) Kriv volan, kriva felna, viljiska ili povukao ram (al tad vise zanosi u neku stranu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Gume su Metzeler Lasertec 2020 god. Bile su na motoru kad sam ga kupio, imaju solidnu saru... e sad meni licno (i pored toga sto gume ne izgledaju lose) izgledaju nekako "budjavo i bez veze":neznam:..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

I jos jedna stvar: tegici na kormanu. Dolaze fabricki ili se naknadno stavljaju? Kod mene jedan tezi oko 335 gr...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

Da se upisem i ja,sa FJR presao na Panku...izvozala letos turu po Rumuniji i malo po Srbiji,zadovoljaaaan :jee1:

 

IMG_6609.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow
On 2.10.2023. at 8:52, miloslukic 77 je napisao:

I jos jedna stvar: tegici na kormanu. Dolaze fabricki ili se naknadno stavljaju? Kod mene jedan tezi oko 335 gr...

Mislim da dolaze fabricki, svaka ih ima i kod svake su skoro isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow
pre 4 minuta, kimits je napisao:

Da se upisem i ja,sa FJR presao na Panku...izvozala letos turu po Rumuniji i malo po Srbiji,zadovoljaaaan :jee1:

 

IMG_6609.jpeg

Dobro ti nama dosao. Eh gde li je nas drug Stolar da cuje kako covek prelazi sa klavijature na pravi motor :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300
pre 8 minuta, Baki Vrsac je napisao:

Dobro ti nama dosao. Eh gde li je nas drug Stolar da cuje kako covek prelazi sa klavijature na pravi motor :)

Hvalaaa.Pa pazi,ne mogu da gresim dusu,slatko sam se navozao sa Yamahom i zadovoljan sam njome,ali Panka mi je malo laksa za voznju zbog nizeg tezista,i posle nekih 2000km na njoj jos uvek se privikavam na zvuk V agregata,u sustini zadovoljan sam masinom.:)

IMG_7011.gif

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

Nego procitah temu od pocetka,nesto zamrla u zadnje vreme,ili su sva desavanja na viberu?Ako jesu napravite jedno mesto :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: Honda Pan European 1100
On 25. 9. 2022. at 19:02, Bandolero je napisao:

Da li je neko ove sezone kupio nove gume?

Gde, koje i po kojoj ceni?

prednja 110/80-18

zadnja 160/70-17

Zdravo,

I mene zanimaju gume.

Mada vidim da je kolega ostao bez odgovora😗

Doduše,meni treba samo zadnja.Izbor ove dimenzije je mali.Da li neko ima savet, iskustvo,da li može neka zamena npr 150/70 17 ili 160/60 17.u ovim dimenzijama je izbor mnogo veći.Nemam iskustva sa gumama na motoru,Znam da su na automobilima,odstupanja provereno moguća,negde čak i preporučljiva,jer veliki je to biznis sa prvim ugradnjama(između proizvođača guma i proizvođača samog vozila)a ljudi se posle toga drže fabricke montaže.(Govorim iz iskustva 30god.sam u toj sferi)

Znam da je kod motora to malo teže sve je max iaplanirano sa dimenzijama i težinom motora,ipak,da pitam,uvažavam savete,ima li iko iskustva sa "zamenskim" profilom.Svakako se ne bih igrao sa tim,ali ako je neko vozio drugu dimenziju ili može da mi kaže može li malo "uža" ili malo "niža"

Hvala unapred ako ima još nekoga na forumu..🙂

Pozdrav 

Promenio član forest gamp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow
On 15. 10. 2023. at 12:10, kimits je napisao:

Nego procitah temu od pocetka,nesto zamrla u zadnje vreme,ili su sva desavanja na viberu?Ako jesu napravite jedno mesto :D

zdravo druze.

sto se tice guma. Ja sam probao razne proizvodjace ali mi se najbolje pokazao Metzeler Lasertec

dimenzija koju sam koristio je fabricka 160-70 zr17

cene guma su mnogo manje u SLO i u EU nego kod nad. Ako imas nekoga ko je preko lako ih moze naci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja