Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 13 minuta, zemunac72 je napisao:

Kud sam vam pisao,sad ziv nisam. Idem na pocetak teme,da iscitam redom za mane i servise

Ma nema mane, bar 1100. Servis, samo redovan, Honda daje garanciju 400k km. 1300, koliko sam čuo, ima malo problema sa težištem, engleska policija je izbacila iz upotrebe jer je bilo par nepredviđenih padova. Za 1100 mnisam čuo ništa loše. A težina... kad ja mršavko mogu da je obuzdam, može svako

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Jel imao neko problem ,greje mi se zadnji disk blokira po malo,nigde kvar ne vidim ali ne nalazim ni resenje ima ABS iTCS 2008g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Pogledaj klipove na kačionoj šapi. Ako ulje nije menjamo dugo hoće da " povuče " vlagu. Kočiona ulja su jako hidroskopna.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre sat vremena, debeljan je napisao:

Pogledaj klipove na kačionoj šapi. Ako ulje nije menjamo dugo hoće da " povuče " vlagu. Kočiona ulja su jako hidroskopna.

Menjano je ulje kad sam je kupio,nema jos 2 godine i sada ponovo,sve te elementarne stvari sam proverio.Rasturao klesta vadio klipove kao novi su.Oslobadjao creva duvao kroz njih nisu zapusena.Rasklopio i pregledao glavni i glavni sekundarni cilindar sadnje kocnice sve novo ispravno kljuc nije videlo do sada ispustio vazduh ,,,mislim da cu da skinem zadnji disk i tako da vozim  haha da i to skinuo izduvao hidraulicni deo ABS-a bilo malo trunja na jednoj mrezici a samo sam hteo plocice da promenim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Ima jedna stvar koja se retko dešava, ali se dešava. Naime kočiono crevo hoće da počne da se odvaja iznutra i stvori se kao"zalistak" na srcu. Propušta ulje u jednom pravcu ali hoće da se popreči u drugom pravcu i tako drži pritisak između klipa i samog zaliska.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
6 hours ago, Sveta 5. said:

Jel imao neko problem ,greje mi se zadnji disk blokira po malo,nigde kvar ne vidim ali ne nalazim ni resenje ima ABS iTCS 2008g

Svoj odgovor ces naci ovde nasiroko i nadugacko. Na drugoj strani imas link ka slikama

 

WWW.ST-OWNERS.COM

Re: Irresolvable rear brake drag? Interesting. Just for clarification, when...

 

WWW.ST-OWNERS.COM

Re: Irresolvable rear brake drag? Interesting. Just for clarification, when...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 10 sati, dejankiss je napisao:

Prvo jel ti DOT 4 ili. DOT 5

 

Pre 10 sati, dejankiss je napisao:

Prvo jel ti DOT 4 ili. DOT 5

Dot 4, zbog cega je to pitanje ? Zadnja klesta sam vec rasturao to je bilo prvo sto sam uradio,sa ovog linka sto si mi poslao video sm dve stvari koje treba da proverim da li papucica ne aktivira po malo glavni kocioni cilindar i ozracivanje  PC ventila .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 10 sati, (B)ubica je napisao:

Ima jedna stvar koja se retko dešava, ali se dešava. Naime kočiono crevo hoće da počne da se odvaja iznutra i stvori se kao"zalistak" na srcu. Propušta ulje u jednom pravcu ali hoće da se popreči u drugom pravcu i tako drži pritisak između klipa i samog zaliska.

To sam proverio ,oslobodio oba kraja i kada duvam kroz njega prolazi...ali sada razmisljam ima jedna interesantna stvar kada olabavim crevo kod samih kocionih cilindara (kad je pod pritiskom) razblokiraju se plocice  a kada ga olabavim na drugom kraju koji je pricvrscen na ABS mod

 pritisak ne razblokira kocnicu .Icmedju ta dva kraja creva nema nicega moracu da ga skroz demontiram i okrenem krajeve posto su prikljuci isti (na "oko" 10mm) da vidim da li ce nesto da se desi.

 

Ovo je sema sistema kocnica st 1100 i to sam sve rastumacio na samom motoru.

Crveno obelezeno je potisni vvod sa glavnog kocionog cilindra a ispod njega vod ka zadnim klestima (srednji cilindar)..

 

20201016_175822_-_Copy.thumb.jpg.a7ad470bd8f80b56c33a17f8a96e65ce.jpg

 

20201016_203207.thumb.jpg.b1afa48ba9582844a4836919bed22b06.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
dejankiss

dejankiss     98Napisano pre 9 sati

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA ST 1300A Pan European

Mozda ti bude od koristi...        

    Sve je Dejane od koristi ponestaju mi ideje cele nedelje se vec nosim sa tim problemom.Izgleda  da ce mi zima biti u znaku AT-Dot4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: Honda Pan European 1100

Au.svaka čast na otklonjenom kvaru.i dijagnostici."sekundarni cilindar na prednjoj levoj viljušci".koliko ja nemam pojma čak i da to postoji:care:Svaka čast

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 8 sati, forest gamp je napisao:

Au.svaka čast na otklonjenom kvaru.i dijagnostici."sekundarni cilindar na prednjoj levoj viljušci".koliko ja nemam pojma čak i da to postoji:care:Svaka čast

Pozdrav

Ne dao ti bog ni da znas,poceo sam da sanjam kocnice,Taj sistem, dual brejk dok ne proucis i shvatis kako radi je kao jedan lavirint bez resenja...i onda je ustvari vidis da je vrlo logican 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 8 sati, (B)ubica je napisao:

On je glavio!? 

Da on je pravio problem .Bilo je tu u pocetku i moje greske i loseg pristupa,ali bez bilo kakvog upustva greske se i desavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Proporcionalni kontrolni ventil strelica pokazuje gde sam ispustao vazduh

 

20201013_172804_LI_(2).thumb.jpg.d93408500e8b9562c4d41e3df3d4c0cd.jpg

 

Sekundarni glavni cilindar20201014_081953.thumb.jpg.29d3b3bba318371ada7256427aca0748.jpg

 

20201015_231624_-_Copy.thumb.jpg.cb78b77d0b67510d5ca4f357aa8f553b.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100
On 21.10.2020. at 8:21, Sveta 5. je napisao:

Proporcionalni kontrolni ventil strelica pokazuje gde sam ispustao vazduh

 

20201013_172804_LI_(2).thumb.jpg.d93408500e8b9562c4d41e3df3d4c0cd.jpg

Ovo kad si zeznuo ili kad si rešio problem? Spominješ tvoju grešku u početku

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda ST1100

Pozdrav svima i da se i ja predstavim.

Igor iz Niša, panevropu (st1100) vozim vec 4 godine. E sad da probam da ubacim neku sliku (mada nisam bas nesto strucan ali potrudicu se)red je ☺

 

IMG_20200924_182242_747.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja