Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 1 minut, drtommy je napisao:

Svima nam je priča slična. Zavoliš motor od malih nogu, ja srećom nisam imao problema sa roditeljima jer mi je i pokojni otac bio bajker, odrastaš sa tom "ljubavlju", stopiš se sa njim, jednostavno saživiš. Onda dođu neke zrele godine i kao što Vlada reče, porodica, mala deca i napriviš neku pauzu. A onda kada se ponovo aktivno vratiš svojoj ljubavi prema motoru - problemi. Ja lično sam se razveo kada je došlo do nerazumevanja da i ja imam pravo na svoj život i nisam se pokajao niti pogrešio. Čak sada imam dve ljubavi, staru - motor i divnu ženu koja isto obožava motore. Mislim da nema ništa lepše kada se sve kockice slože

Ha nekom se posreći odma nekom kasnije a nekom i ne...zavisi kako su ti podeljene karte! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha Drag Star 1100 Classic
pre 7 minuta, drtommy je napisao:

Svima nam je priča slična. Zavoliš motor od malih nogu, ja srećom nisam imao problema sa roditeljima jer mi je i pokojni otac bio bajker, odrastaš sa tom "ljubavlju", stopiš se sa njim, jednostavno saživiš. Onda dođu neke zrele godine i kao što Vlada reče, porodica, mala deca i napriviš neku pauzu. A onda kada se ponovo aktivno vratiš svojoj ljubavi prema motoru - problemi. Ja lično sam se razveo kada je došlo do nerazumevanja da i ja imam pravo na svoj život i nisam se pokajao niti pogrešio. Čak sada imam dve ljubavi, staru - motor i divnu ženu koja isto obožava motore. Mislim da nema ništa lepše kada se sve kockice slože

Ja sam motocikl kupio kada sam već bio u drugom braku. Brak sa Etiopljankom je nešto što naš mentalitet ne kapira...Moja supruga ne bi ušla u crkvu recimo, bez marame nikada...Za nju je takodje svetinja ono što suprug kaže. Naravno da ja to ne koristim na bezobrazan način...Jednostavno tako je vaspitana...Njen zadatak životni je da udovolji meni i Marku....Ona voli da se provoza ali samo po gradu, ne voli duge relacije...Tako da ja konačno uživam...ali već je 56 godina...Mnogo je godina prošlo...Pa rekoh, da se to sada malo nadoknadi...Inače svrstavam sebe u sporije vozače...Na auto-putu do 140...magistralni 90ak...Prvi motor na koji sam seo bio je očev T12 tomos, pa APN-4 pa 15-ica, pa MZ njuškaš...Sećam se kada je prvi japanac stigao u Šabac...Goldwing...Stariji roker, Brmba iz Klenka je doterao...Pa to bih sada mogao da poredim, kao kada bi ovi klinci videli sletanje svemirskog broda...Bila su to po meni mnogo lepa vremena...U 1-2 ujutru bi išli motorima ispod brda Jevremovac...pekara kod Ratka...Isekao bi nam vruće vekne hleba uzdužno i natopio jagnjećim pretopom...a mi gladni...To mi sad deluje lepše nego ko zna koje jelo...Sada Bogu hvala nema ni sa Policijom problema...U Šapcu je Milicija tada volela da nas iznenada omlati, ili bar gadja pendrekom...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav

da li nekog zanima Honda Pan European 1100cm3,1993god, 130000km

Stranac iz Švajcarske - odjavljen ?

I još jedno pitanjce, da li neko ima za tu istu hondu plastiku desnog retrovizora? 
Hvala 

0478EB37-7B03-490C-B413-46FAA486B878.jpeg

33EA45EC-0045-4B9E-A781-E8A96F9B69DE.jpeg

6DFEB347-8092-440C-B761-37717DCEF76D.jpeg

D416B7CD-0FE7-4EA8-8CD9-B6FAD014E25F.jpeg

06673C24-7BF6-4DA2-B2D7-570E66EE5F47.jpeg

7E3EC39B-7848-4E32-9435-C578C913F730.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

Pitanje vezano za abs I tcs na panteliji.kad dam kontakt upaljena je zuta lampa na kojoj piss da je tcs iskljucen.crvena lampa svetli dok ne ugasim abs a velika crvena non stop blinka.gledao na yt.kako da procita gresku Ali kad sve uradim kao.na snimku, velika crvena konstantno treperi I nema pauza izmedju treperenja.a zuta za cts se nikako negasi.

Inace prvi utisak motor ozbiljno tezak.nakon par dana se navikao ,ni ja nisam bas lagan pa se izborio.kad krene, ladja.ekstra upravljiv.cekam da mi stignu tablice pa da se razvozavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 12 minuta, rex je napisao:

Pitanje vezano za abs I tcs na panteliji.kad dam kontakt upaljena je zuta lampa na kojoj piss da je tcs iskljucen.crvena lampa svetli dok ne ugasim abs a velika crvena non stop blinka.gledao na yt.kako da procita gresku Ali kad sve uradim kao.na snimku, velika crvena konstantno treperi I nema pauza izmedju treperenja.a zuta za cts se nikako negasi.

Inace prvi utisak motor ozbiljno tezak.nakon par dana se navikao ,ni ja nisam bas lagan pa se izborio.kad krene, ladja.ekstra upravljiv.cekam da mi stignu tablice pa da se razvozavam.

Imaš grešku na ABSu. Kada se da kontakt, obe srvene lampice treba da svetle stalno. Kada se postigne brzina od preko 8 km/h lampe se gase. Sve drugačije je greška i neispravan neki modul u sistemu ABSa.

Sve je lepo opisano u manualu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

Hvala na brzom odgovoru.skinuo manual pre kupovine Al mi riknuo laptop ,pa cekam da ga najstor skrpi.a sto mi zuta za tcs stalno svetli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 4 minuta, rex je napisao:

Hvala na brzom odgovoru.skinuo manual pre kupovine Al mi riknuo laptop ,pa cekam da ga najstor skrpi.a sto mi zuta za tcs stalno svetli.

Lampica za TCS svetli kada se da kontakt, treba da se ugasi kada je motor upaljen. Ako se isključi na prekidač onda takođe svetli. Proveri da ti nije isključen TCS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

Posto dobar izgovor para vredi,izvozao dok me kiss nije naterala da parkiram

:na_glavi:

I dalje svetle sve lampice.probao da pritiskam.dugme za tcs ,ne reaguje I dalje svetli zuto I signalizira da je ugasen.e sad kad ugrabim vremena ovih dana otvoricu prekidac da vidim dali je ispravan. A ostalo ce morati neko pametniji da pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Veliki broj motora sa ABS sistemom ima isti problem, jednostavno se taj ABS ne koristi cesto i zariba sama pumpa. Retko kad da je u pitanju elektronika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Da, evo Žika ima iskustva sa zadnjim modulatorom, odnosno problem ali i saznanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Panka ima veoma kvalitetnu pumpu, tj. modulator. Najčešće stradaju senzori pri skidanju - montiranju točkova

 

 

Pic 21.jpg

Pic 13.jpg

Pic 14.jpg

Pic 15.jpg

Pic 19.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Dragan iz Bora mi je rekao da se neko interesovao za montiranje navigacije  ja sam to ovako resio,ideja nije moja nasao sam na internetu a izrada je moja.Materijal je aluminijum,ofarbao sam prajmerom pa mat bojom zbog refleksije tako da se vakum ne drzi na njoj jer ja navigaciju ne nosim.Kada sam pravio racunao sam na neke istrumente  ,ampermetar, instrument koji meri pritisak ulja i sta mi jos padne na pametDSC_0576.thumb.jpg.6b548a9c04b41341165441a4b5f01493.jpg

 

DSC_0578.thumb.jpg.8638178ecd43aec58921afa151778221.jpg

 

DSC_0574.thumb.jpg.d0cab4d28508d6ab62a9d7aac91f225f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha Drag Star 1100 Classic

Daće Bog da preuzm779932679_okvirtablivedonji.thumb.jpg.4f097e34e51fcb9ab655f323594788b2.jpgem tablicu danas oko 17h...Malo sam se igrao laserom sa okvirom...Evo kako to izgleda...

okvir tablive gornji.jpg

okvir tablive.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

i resenje problema sledi.Vratio se laptop od majstora.Otvorio uputstvo za panteliju i krenuo polako.Ono sto me zbunjivalo je zasto mi je stalno upaljeno zuto svetlo za tcs i zasto mi ne iscitava gresku na absu.Pa poceo prvo od prekidaca za gasenje tcsa.Malo nepristupacno ali kad poskidas bocnu plastiku i poklopac rezervara onda se lako prilazi.Prekidac ispravan.nakon toga je na red dosla kutija sa osiguracima za abs, Odusevljenje od inovativnog elektricara koji je uredno postavio rezervne osigurace ali je zaboravio da vrati prvi osigurac na mesto. Upotrebio jedan od tih rezervnih i gle cuda sve radi normalno.Kad se upali motor gasi se tcs i nakon kratkog postizanja brzine od 10km/h pogasese i crvene lampice.Sad samo da docekam tablice i da sve to proverim u voznji.

ps ako nekom treba uputstvo za panteliju imam ga i prosledim 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow
  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Gde ste sve bili, može li neka ruta, preporuka za videti, svratiti, čalabrcnuti nešto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Skupili smo se u Smederevu gde nas je docekao mk Smederevo , odatle voznjica do Avale, malo posedeli i razisli se. Ovo je skup -druzenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA Gold Wing 1800

Dobar dan svima :) 

Nedavno sam postao ponosni vlasnik jedne Pan Europe 1300 2002 godine.

Mislim da je u dosta dobrom stanju, ali sa 108.000 neke stvari dolaze na red.

Da li možete iz Vašeg iskustva da mi kažete okvirne cene za sledeće servise:

-mali servis - (šta podrazumeva i okvirne cene)

-veliki servis - (šta podrazumeva i okvirne cene)

-servis alternatora - okvirna cena

-zamena lamele - okvirna cena

 

Unapred svima Hvala :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Veliki pozdrav. Na 108000 ako nije radjemo trebas odraditi:

veliki servis( za 1100 je oko 300e) 

mali servis ( ulje i dilteri oko 10000 din)

zamena ulja u kardanu (oko 450 din je 1l ulja koje ce ti trajati par godina jer i de oko 1 dl )

alternator nemas potrebe dorato osim ako imas problem

lamele takodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja