Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 10 minuta, demro.st je napisao:

panku, bmw 1100 rt i diverziju  pa se pojavio i varadero..al je visok..

Klasika!

Gledaj ovako imao sam vrlo sličnu situaciju.Varadera sam odma odbacio zbog pogona preko lanca.To sam imao i više mi ne treba u životu iako je motor odličan.Idemo dalje,Diverzija-veća potrošnja goriva od Evrope i to dosta viša a BMW hmmm veoma lep motor ali ima konstantnu potrošnju ulja zbog BOX motora i dosta veća cena delova...ipak je plava značka "status"koji košta.Kod Evrope toga nemaš.Ako je motor ok.nećeš imati potrošnju ulja između servisa,imaćeš potrošnju od 5-5,5l sa umerenom vožnjom(tu mislim i na ubrzavanje) tako da eto ti odluči.Sama aerodinamika ide u prilog Evropi i BMW-u.Svakako su to sve dobri tureri.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
16 minutes ago, demro.st said:

panku, bmw 1100 rt i diverziju  pa se pojavio i varadero..al je visok..

Sta god odlucis vidi da je u sto boljem stanju i da ti se licno najvise svidja to sto vozis.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 24 minuta, Pingvin37 je napisao:

Sta god odlucis vidi da je u sto boljem stanju i da ti se licno najvise svidja to sto vozis.

 

 

panka je najstarija ...pa bmv pa diverzija ..lepi su svi ...na slikama nijednom jos nisam posvetio licno šacovanje .. sam sebi sam dao 15 februar krajni rok ..za kupovinu,,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Diverzija je skroz ok, varadero dosta trosi a BMW ..... ja sam ih gledao nekoliko i na kraju svratio do bubice posto smo kucni prijatelji vec dugo i probao njegovu panku, sta da ti kazem kad ne bih BMW ni za zivu glavu.

vodi se mnogo polemika oko BMW- i zaludjenici ce ruku u vatri staviti a u stvari nije bas tako sjajno. 
necu ovde polemisati o tome nego kad dodjem u SRB cu te nazvati i reci moje iskustvo i odgovore  na pitanja o BMW bokseru od 2000te pa na gore.

Moze?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

@demro.st Evo ti upoređivanje Man and Motors-a, iz 2003 godine.
Pogađaj ko je na prvom mestu :) 

 

Originally aired on Men and Motors TV channel on 05/03/2003

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 3 sati, (B)ubica je napisao:

Klasika!

Gledaj ovako imao sam vrlo sličnu situaciju.Varadera sam odma odbacio zbog pogona preko lanca.To sam imao i više mi ne treba u životu iako je motor odličan.Idemo dalje,Diverzija-veća potrošnja goriva od Evrope i to dosta viša a BMW hmmm veoma lep motor ali ima konstantnu potrošnju ulja zbog BOX motora i dosta veća cena delova...ipak je plava značka "status"koji košta.Kod Evrope toga nemaš.Ako je motor ok.nećeš imati potrošnju ulja između servisa,imaćeš potrošnju od 5-5,5l sa umerenom vožnjom(tu mislim i na ubrzavanje) tako da eto ti odluči.Sama aerodinamika ide u prilog Evropi i BMW-u.Svakako su to sve dobri tureri.

Moja letos na turi od 7000km prosecna potrosnja 5,6l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSF 1200 N K1 Bandit; Honda ST 1300 Pan European, Kawasaki ZZR 1100

Jedno pitanje drugari, primetio sam da nas je vrlo malo na ovom forumu koji vozimo ST 1300..

Da li je to samo zbog nabavne cene modela ST 1100 koja je manja, ili tu ima još nešto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Mislim da na spisku koji pisem postoje 3 

Zoki

ti 

i mislim jos neko

MOJE MISLJENJE

razlika u ceni a ne dobijas nista vise nego sa 1100 osim dizajna

Postoje razne teme gde se govori kako je 1300 podbacila u odnosu na 1100 pa je zato nema u redovima policije engleske,holandije, belgije, na testovima vise uporedjuju 1100 pa cak i sa novijim motorima nego 1300

Sve je to sad diskutabilno osum toga da je zaista nema u policiji zemalja koje su vozile iskljucivo ST

Vozio sam 1300 i nisam osetio neki waooo osecaj u odnosu na moju osim da ima vise snage ali to je sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Moja Evropa ostaje u porodici cak i ako dovoljno porastem ( novcano ) i kupim Goldwinga

vozio sam puno motora i imam razna iskustva ali je Evropa nesto sto dok ne provozas jednu turu nemozes znati 

Gledam razne komentare , velika, teka, autobus.... sve je to ok ali je ti koji to komentarises nisi vozio!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Tako je Baki. Uglavnom su u pitanju predrasude i neobaveštenost. Pa seti se sebe pre par godina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Upravo to i pricam. 
Kad provozas motor onda pricaj o njemu. Ja sam bio zaludjen za RT-om seti se Gogi, probao jedan, drugi, treci, peti, probao Evropu i rekao sebi to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Evo i ja da se uključim

Ne kažem da 1300 ne valja, ali već sam pisao, volim isključivo starije motore, nekako sam rastao sa njima i imaju šmeka. Uvek sam želeo da kupim Kawasaki Voyager XII, ali zabranili uvoz iz Amerike, a u Evropi ih malo ima i skuplji su. Sada kao vlasnik Pan European-a (ST1100) i sa prvim "koracima" na njoj, znam jedno sigurno - ne menjam više motore i dok god mogu da "jašem" biću na njemu. Toliko o kvalitetu i udobnosti

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

pan european 1300 nisam vozio motor izgleda ekstra odusevim se kada je vidim, st 1100 vozim tri sezone i jako sam zadovoljan, ulozijo sam 400e prosle sezone i za ovu sezonu isto toliko i sada mi ne pada na pamet da je prodam. Pnka st 1100 je stvarno ekstra motor. Ali st 1300 za sada ostaje samo zelja, mozda jednoga dana i ja budem taj koi ce je voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Ja od EFI i svih cuda elektronike bezim ko od djavola .Ne kazem da je lose i ne kvari se mnogo ali gde ja motorom idem ne daj boze da se pokvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

    Posto je sve prisutna dilema vlasnika ST1100 zupcasti kais . Da li cekati kilometrazu ili se obazirati na starost kaisa. Citao sam o tom problemu i iskustvima na stranim sajtovima gde ih ima daleko vise.Uglavnom svi koji su to radili pre predvidjene kolometraze tvrde da su to uradili  bez potrebe ,skinuti delovi su bili sasvim OK. Poznata mi je i teorija ...starenja gume i sva ta misljenja o prevremenoj zameni.Zabunu unose i uputstva za neka vozila na cetiri tocka koja predvidjaju zamene na cak 2-3godine u zavisnosti od uslova eksploatacije (FIAT Panda na primer)  Ja sam u januaru  na Pandi III moje cerke uradio drugi veliki servis na 130 000km Zupcasti kao nov, pumpa roleri takodje promenio sam samo kaiseve.

  Dugacak mi uvod .....ako neko to ipak resi da radi pre roka predlog sa tih sajtova koje sam pominjao je kais Gates upola jeftiniji od onog koji honda prodaje.Gates kaisevima niko ne osporava kvalitet dugo su prisutni na trzistu. Neka neproverena tvrdnja kola na sajtu o kaisu od Opel Kadeta,mislim da je ovo pravo resenje i znatna usteda.Ima ih i po nizoj ceni od ove koju sam postavio mrzelo me ponovo da trazim.

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM

Gates is the largest global manufacturer of OE timing belts. Gates Timing Belts. Gates Timing/Cam Belt. Manufacturer: Gates. About Gates. Gates Corporation is the world's leading...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Upravo sada, Sveta 5. je napisao:

 

Trenutno istrazujem zamensku pumpu za gorivo tvrde da odgovara od Honde Civic i Akord.

Danas cu da demontiram moju da uporedim fizicki izgled a zatim i tehnicke karakteristike.Voleo bih da je imam u koferu na dugackim prekogranicnim turama.Na ovom sajtu cena  je 28e

41a61688e13c-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Elektricna pumpa za Honda Accord, Aerodeck, Civic ..., Auto delovi, Elektrika i elektronika, Pumpa, Valjevo. Cena 28 € - Polovni Automobili

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda pan european 1100

Ba e-bay sam video pumpe za gorivo koje odgovaraju po cenama od 30e razmisljao sam da nije losa ideja da se ima čisto kao rezerva 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 44 minuta, veljkomkg je napisao:

Ba e-bay sam video pumpe za gorivo koje odgovaraju po cenama od 30e razmisljao sam da nije losa ideja da se ima čisto kao rezerva 

Preporucuju i "Facit" pumpe ali one su van rezervoara moraju nosaci da se prave nije zgodno za rezervnu ako ova od auta odgovara to je za mene resenje. Na ovom linku  ima interesantnih resenja i predloga

 

http://www.st-riders.net/index.php?action=recent;start=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Što se tiče zupčastog kaiša, kao što reče Sveta, ne treba biti puno uplašen. Ipak je to kvalitetno urađeno

Evo i primera sa ST Owners foruma gde je i posle 26 godina izgledao u dobrom stanju

 

I replaced the original belt on my 27 year old ST1100 last year and it looked immaculate with no cracking or fraying. 90,000km of use.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 5 minuta, drtommy je napisao:

Što se tiče zupčastog kaiša, kao što reče Sveta, ne treba biti puno uplašen. Ipak je to kvalitetno urađeno

Evo i primera sa ST Owners foruma gde je i posle 26 godina izgledao u dobrom stanju

 

I replaced the original belt on my 27 year old ST1100 last year and it looked immaculate with no cracking or fraying. 90,000km of use.

Ako neko i iresi nesto da menja onda samo kais roleri nemaju rok trajanja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja