Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Ima nas jos ali ne posecuju grupu da vide informaciju :)

polako do maja cemo se skupiti 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Ovo je spisak nasih ljudi Panovaca, nadam se da ce se javiti jos neko ko nije na spisku i do aprila-maja cemo se dogovoriti i za datum i mesto okupljanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Evo da napišem prve utiske o Pan Evropi, posle 100 tinjak pređenih kilometara

Da bi bilo jasnije, imam 57 godina, 40 sam na dva točka aktivno, oko 23 promenjih motora za to vreme, uvek bio mršavko, trenutno oko 75 kg i 180 cm visine.

Motor sam po sebi veliki i uliva poverenje, još uvek sa modernom linijom i potpuno opremljen svim stvarčicama za udobnu i sigurnu vožnju. Očigledno je Honda razmišljala o svemu kada je projektovala ovaj odičan motor. Nakon male napetosti ručnih i nožnih mišića dok se stoji u mestu i dok suvozačica (supruga) zauzima svoju poziciju, i sa prvim pređenih metara, ima se osećaj kao da sedite u autu. Opušteno i lagano manervisanje da prosto ne mogu da verujem da ispod mene četri puta teža mašina.

Menjač tih (za razliku od kawinog, koji sam i najviše modela imao), prati lepo obrtni momenat mašine i ravnomerno isporučuje snagu na zadnji točak. I uopšte nema potrebe za šestom brzinom. Sa svojom velikom kilažom, guta krivine kako kratke tako i dugačke, bez problema. Vešanje savršeno, mislio sam do sada da sam vozio po očajnim putevima, ali sada i nisu tako strašni :) 

Sve u svemu, udoban, pouzdan i odlično upravljiv veliki turer

To su prvi utisci i siguran sam da ćemo se dugo družiti nas dvoje, jer pouzdano mogu da ocenim motor pošto ih i radim ili ti servisiram tridesetak godina. Nije mi samo jasno što nisam ranije prešao na ovu kategoriju motora, nego sam se umarao i trpeo bolove u leđima i rukama na sport varijante.

E da, sedište ko fotelja, prve reči supruge kada smo se vratili sa vožnje - "nisam osetila put". To je ono što smo tražili 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 39 minuta, drtommy je napisao:

Evo da napišem prve utiske o Pan Evropi, posle 100 tinjak pređenih kilometara

Da bi bilo jasnije, imam 57 godina, 40 sam na dva točka aktivno, oko 23 promenjih motora za to vreme, uvek bio mršavko, trenutno oko 75 kg i 180 cm visine.

Motor sam po sebi veliki i uliva poverenje, još uvek sa modernom linijom i potpuno opremljen svim stvarčicama za udobnu i sigurnu vožnju. Očigledno je Honda razmišljala o svemu kada je projektovala ovaj odičan motor. Nakon male napetosti ručnih i nožnih mišića dok se stoji u mestu i dok suvozačica (supruga) zauzima svoju poziciju, i sa prvim pređenih metara, ima se osećaj kao da sedite u autu. Opušteno i lagano manervisanje da prosto ne mogu da verujem da ispod mene četri puta teža mašina.

Menjač tih (za razliku od kawinog, koji sam i najviše modela imao), prati lepo obrtni momenat mašine i ravnomerno isporučuje snagu na zadnji točak. I uopšte nema potrebe za šestom brzinom. Sa svojom velikom kilažom, guta krivine kako kratke tako i dugačke, bez problema. Vešanje savršeno, mislio sam do sada da sam vozio po očajnim putevima, ali sada i nisu tako strašni :) 

Sve u svemu, udoban, pouzdan i odlično upravljiv veliki turer

To su prvi utisci i siguran sam da ćemo se dugo družiti nas dvoje, jer pouzdano mogu da ocenim motor pošto ih i radim ili ti servisiram tridesetak godina. Nije mi samo jasno što nisam ranije prešao na ovu kategoriju motora, nego sam se umarao i trpeo bolove u leđima i rukama na sport varijante.

E da, sedište ko fotelja, prve reči supruge kada smo se vratili sa vožnje - "nisam osetila put". To je ono što smo tražili 

pozdrav i ja se dvoumim oko kupovine onog iz bg al bojim se 75 kg i 175 ..neću da se mucim ...ako ne mogu... tvoj odgovor me obradovao ...znaci ne treba biti 100 kilas ...i rambo 3....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 1 minut, demro.st je napisao:

pozdrav i ja se dvoumim oko kupovine onog iz bg al bojim se 75 kg i 175 ..neću da se mucim ...ako ne mogu... tvoj odgovor me obradovao ...znaci ne treba biti 100 kilas ...i rambo 3....

Težina se oseti samo i isključivo u mestu i gradu gde su velike gužve tj. kreni stani. Ako dohvataš tlo punim stopalom, ni to nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Hahaha ... Kad Žika barata Pankom ko biciklom.... e to je pravo poredjenje ... Još kad je dolazio kod mene ima nezgodna uzbrdica za okretanje i Žile ko da vozi moped .. :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Demro.st se dvoumi oko moje Panke :) . Ma Demro.st jednom se vozi pravi tourer :) Napravićemo cenu ajde nismo cepidlake :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre sat vremena, dragan d je napisao:

Demro.st se dvoumi oko moje Panke :) . Ma Demro.st jednom se vozi pravi tourer :) Napravićemo cenu ajde nismo cepidlake :)

 

nazvaću te ..u najuzem izboru je od tri modela.koje sam tipovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Pre 3 sati, dragan d je napisao:

Demro.st se dvoumi oko moje Panke :) . Ma Demro.st jednom se vozi pravi tourer :) Napravićemo cenu ajde nismo cepidlake :)

 

Gagi,dobra roba uvek ima svoju mušteriju.To važi i za tvoju Evropu.Mi stariji Panovci znamo tvoj motor i ko ga uzme neće imati problema.Mnogo znači kad je neki motor "preporučen".Ja koji god motor sam uzimao nisam imao tu privilegiju da mi neko preporuči ali mi se uvek posrećilo.Tako da nemoj da brineš,otići će ona svakako.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

I još nešto, Panka ima što drugi motori nemaju. Senzor bočnog nagiba, koji automatski gasi motor pri padu, tj, kada je ugao prema tlu dostigao određenu granicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 21 sati, Baki Vrsac je napisao:

Koje si tipovao?

panku, bmw 1100 rt i diverziju  pa se pojavio i varadero..al je visok..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja