Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 31 minuta, Zika ST 1100 je napisao:

e moji pan evropljani danas sam bijo da registrujem moju panku i uspesno sam to obavijo samo jedna stvar me je mnogo razocarala cena registracije a to je 26.250 din

 

Sa sve tehničkim... 22.000,00 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ziko otkud toliko dok je bila kod mene ja sam placao oko 19000din ili malo preko (imao sam 15% umanjenje polise osiguranja)

Doduse tad je tehnicki bio 1000din a sad je 3000 ili 3500 zavisi kako gde.

Da nisi uzimao novu tablicu i saobracajnu?

Meni za TDM900 pre neki dan oko 30500din (nova tablica i saobracajna), 

Šišanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100
On 4/8/2019 at 7:42 PM, Zlatobradi said:

Мотор ми је на сервису. Чим га узмем, крајем недеље, пробаћу и ја да видим како ће да се понаша. Нисам до сада пробао али ме живо занима шта ће да се деси.

Да наставимо са АБС индикатором. Тек данас сам узео мотор са сервиса. Пробао сам дијагностику како је описано и не дешава се ништа (нема блинкања након пуштања АБС/ТСЦ прекидача). По некој логици, то би значило да је све ОК.  Не знам како другачије да протумачим неблинкање. Код мене се не чује ништа ни када дам контакт нити када упалим мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

A jel trepće ABS? Meni kao što napisah, trepće i ja ga onda na prekidač isključim. A isto se ništa ne dešava kad sam pokušao postupak utvrđivanja greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Не блинка у току вожње, ако си то мислио. Не блинка никад. Упали се кад дам контакт а угаси се кад кренем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Lamps a abs mora da blinka kad upališ motor 

tek kad krenes I predješ brzinu preko 5 kmh ona se mora ugasit 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 42 minuta, cikmir je napisao:

Lamps a abs mora da blinka kad upališ motor 

tek kad krenes I predješ brzinu preko 5 kmh ona se mora ugasit 

 

Pričaš o 1300 ili 1100... Moj je 1100 i ne ugasi se kad pređem 5km/h. Sad sam probao. U tome i jeste stvar da utvrdimo gde je falinka. Da li je otišao taj eku za ABS, da li je relej... mada sam proverio kao da nije, osigurač nije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Ево још једног са сличним случајем

https://www.justanswer.com/motorcycle/1mok5-honda-st1100-abs-tcs-i-m-having-problem.html

 

Укратко, лик наводи да су у сервису све проверили и да су рекли да је све исправно. Механичар са сајта му је саветовао да провери релеје а након тога и да ли има ваздуха у систему. Нажалост, није се више оглашавао тако да не знам да ли је успео да реши проблем али свакако можеш и то да провериш код твог мотора.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
On 18.4.2019. at 0:00, NIKOLA 1 je napisao:

Ziko otkud toliko dok je bila kod mene ja sam placao oko 19000din ili malo preko (imao sam 15% umanjenje polise osiguranja)

Doduse tad je tehnicki bio 1000din a sad je 3000 ili 3500 zavisi kako gde.

Da nisi uzimao novu tablicu i saobracajnu?

Meni za TDM900 pre neki dan oko 30500din (nova tablica i saobracajna), 

Šišanje

pa poskupeo tehnicki i ubacili taksu za posedovanje motocikla te dve stavke oko 5,500din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

pozdrav danas mi je stigao senzor ABS montiram ga ali ne radi nagazim zadnju kocnicu i ne osetim da se aktivira ABS lampica sa leve strane od lampice ABS se ugasi kada krenem a lampica ABS blica . predhodni vlasnik kaye da je ABS radijo ali je on pogresno montirao senzor ABS i tom prilikom ga je ostetijo a ja sam mislijo da cu zamenom  senzora ABS resiti problem ali eto nisam uspeo pa ako neko zna ili predpostavlja sta moze da bude u pitanju neka mi se javi da i jos nesto da li panka 1100st ima dijagnostiku da se prikljuci na kompjuter pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ziko jesi li pokusao da ponistis gresku ili restartujes kompijuter ABSa ?

Posto je greska zapamcena i sad je stalno prikazuje

I jesi li uzeo nov ili polovan senzor

Takodje treba proveriti zazor izmedju senzora i prstena sa zubima

Ima sve u service manualu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

nikola senzor sam narucij polovan od coveka koji je rashodovao svoju panku i prodaje delove inace je iz indijane u americi a sto se tice resetovanja kompjutera ABS nisam nista radijo posto  ne znam da li to mogu sam ili to mora neko ko to radi a sto se tice zazora senzora i prstena vratijo sam kako je bijo i onaj predhodni 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 4 sati, Zika ST 1100 je napisao:

nikola senzor sam narucij polovan od coveka koji je rashodovao svoju panku i prodaje delove inace je iz indijane u americi a sto se tice resetovanja kompjutera ABS nisam nista radijo posto  ne znam da li to mogu sam ili to mora neko ko to radi a sto se tice zazora senzora i prstena vratijo sam kako je bijo i onaj predhodni 

 

Ziko u fabrickoj garnituri alata ima spijun koji je mislim za stelovanje senzora 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

pozdrav Svrto gledao sam na you tube kako se resetuje kompjuter za senzor abs ali nisam uspeo da to kod mene odradim posto mi se cini da je i rele abs pregoreo kada je senzor ostecen on je ostetijo i rele tako da mi sada ostaje da skinem moj rele i da po njemu narucim drugi ali prvo da ispitam ovaj sa moje panke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 17 sati, Zika ST 1100 je napisao:

pozdrav Svrto gledao sam na you tube kako se resetuje kompjuter za senzor abs ali nisam uspeo da to kod mene odradim posto mi se cini da je i rele abs pregoreo kada je senzor ostecen on je ostetijo i rele tako da mi sada ostaje da skinem moj rele i da po njemu narucim drugi ali prvo da ispitam ovaj sa moje panke

 

Žiko jel možeš da postaviš link koji si gledao za resetovanje kompijutera. I ja imam problem sa ABS-om pa me zanima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

nikola probao sam da resetujem postupak za resetovanje ABS je sledeci.. Pritisnes taster ABS das konrakt i lampica od ABS pocne da se pali gasi i tako 6 puta pa se onda upali  i ponovo se pali gasi 6 puta ali se prekidac ABS drzi pritisnut do god traje resetovanje a kod mene kada prvi put pocne lampica od ABS da se pali gasi pocne i rele da se cuje i to kao da smercuje pa sam zbog toga posumnjao da je i rele riknuo skinucu ga i odneti na ispitivanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Proveri obavezno ali to sto 6 puta blinka to znaci da prikazuje gresku zadnjeg senzora ABSa, sto znaci da jos uvek ima to u memoriji. Treba proveriti i taj senzor da li je ispravan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja