Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Hm  proeravao sam juče. Sad sam ui nedoumici... da li radi ili ne... relej se čuje, da li je to razlog? Ajde ako neko zna neka podrobnije objasni. Bio sam ubedjen da je postupak onakav kako sam objasnio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Za početak, proveri osigurač ABS-a. Hoće da se desi da kada promeniš kočionu tečnost, ako sipaš više nego što je propisano, pumpa ne može da radi kako treba i pregori osigurač. Posle promene osigurača bi trebalo da se resetuju indikatori na kontrolnoj tabli. Celu šemu sa značenjem blinkanja možda možeš da nađeš na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

1. Turn the ignition switch OFF.

2. Turn the ignition switch ON while pressing the ABS/ TCS indicator light switch. The ABS indicator lights 1 and 2 should come ON.

3. Hold the ABS/TCS indicator light switch pressed (for approximately 5 seconds). The ABS indicator lights 1 and 2 should go OFF.

4. Release the ABS/TCS indicator light switch immediately (within 1 second) after the ABS indicator lights go OFF. Output of the problem code starts and the ABS indicator light 1 blinks. (ABS indicator light 2 remains OFF). Count the number of blinks and refer to the list below:

Blinks Fault
-------------------------------------------------------------
1 Faulty front modulator crank angle sensor system
2 Faulty rear modulator crank angle sensor system
3 Faulty front modulator control motor system
4 Faulty rear modulator control motor system
5 Faulty front wheel speed sensor system
6 Faulty rear wheel speed sensor system
7 Faulty power circuit
8 Faulty ABS control unit (ECU)

Code Clearing Procedure:
Press the ABS/TCS indicator light switch during output of the problem code (while the ABS indicator light 1 is blinking). The Problem code is cleared and the ABS indicator lights 1 and 2 come ON and stay ON.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

И на српском:

 

1. Искључите контакт паљења.

2. Укључите контакт паљења док држите прекидач за АБС / ТЦС индикаторско светло. АБС индикатори 1 и 2 треба да се укључе.

3. Држите прекидач АБС / ТЦС индикаторског светла притиснут (око 5 секунди). АБС индикатори 1 и 2 треба да се искључе.

4. Ослободите прекидач АБС / ТЦС индикаторског светла одмах (у року од 1 секунде) након што се искључе индикатори АБС. Покреће се излазни код проблема и трепће индикатор АБС 1. (АБС индикаторска лампица 2 остаје искључена). Избројите број трептаја и погледајте листу испод:

Блинкс Фаулт
-------------------------------------------------- -----------
1 Неисправан систем сензора угла радилице предњег модулатора
2 Неисправан сензор система кута осовине кормила
3 Неисправан моторни систем за контролу предњег модулатора
4 Неисправан систем управљања мотором задњег модулатора
5 Неисправан систем сензора брзине предњих точкова
6 Неисправан систем сензора брзине задњег точка
7 Неисправан струјни круг
8 Неисправан АБС контролни уређај (ЕЦУ)

Поступак брисања кода:
Притисните прекидач АБС / ТЦС индикаторске лампице током излаза кодова проблема (док индикаторска лампица АБС 1 трепери). Код проблема се брише и АБС индикатори 1 и 2 се укључују и остају укључени.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Пробај да избројиш колико пута је блинкнуло па ћемо да гугламо даље како да се реши проблем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Blinka non stop. sve dok ne isključim na prekidač. Probao sam i da vozim tako sa blinkanjem ali opet se nije isključilo. Danas sam otvorio levu stranu oklopa jer sam pročitao da se tu nalazi relej ABS-a. Relej ABS, taj sa leve strane, kada se skinu džekovi samo ne blinkaju više lampice ali se zujanje nekog drugog releja i dalje prilikom paljenja čuje par sekundi. Čini mis e da je taj drugi relej sa desne strane i trebalo bi da je i on povezan sa ABS-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre sat vremena, Zlatobradi je napisao:

Za početak, proveri osigurač ABS-a. Hoće da se desi da kada promeniš kočionu tečnost, ako sipaš više nego što je propisano, pumpa ne može da radi kako treba i pregori osigurač. Posle promene osigurača bi trebalo da se resetuju indikatori na kontrolnoj tabli. Celu šemu sa značenjem blinkanja možda možeš da nađeš na netu.

 

A kako se resetuju indikatori na kontrolnoj tabli? 

 

A ovaj prevod si super objasnio  :) Nemam sada vremena pa ću sutra da postupim po uputstvu što si napisao da vidim da li će nešto da se dešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

To зујање што се чује може да буде и од пумпе за гориво. Пробај прво ово и превода. Немој одмах да растураш :). Треба то после и да се саставља;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ovako. Uradio sam sve kako je napisano. Rezultat je da nakon što treba da lampica krene sa treperenjem da bi se ev. kvar ustanovio... kod mene se ništa ne dešava.. to jest lampica se ugasila, ja nakon 1 sek. pustio prekidač ali lampica se ponovo ne pali i ne treperi već ostaje ugašena, odmah se čuje, najverovatnije pumpa za gorivo. Ja palim mašinu lampica ostaje ugašena. Jebem li ga u uputstvu ne stoji šta je to ako lampica ne treperi da bi očitala greške. Ima li objašnjenja i kako sad da na primer resetujem sve to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Vozis 35-40 i naglo na zadnju, ako skripi znaci da ne radi a ako osetis trzanje znaci da radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 6 minuta, Baki Vrsac je napisao:

Vozis 35-40 i naglo na zadnju, ako skripi znaci da ne radi a ako osetis trzanje znaci da radi

 

Jesam probao sam i ne radi nego odmah blokira. Pokušavam da utvrdim šta je razlog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow
Pre 19 sati, Zlatobradi je napisao:

И на српском:

 

1. Искључите контакт паљења.

2. Укључите контакт паљења док држите прекидач за АБС / ТЦС индикаторско светло. АБС индикатори 1 и 2 треба да се укључе.

3. Држите прекидач АБС / ТЦС индикаторског светла притиснут (око 5 секунди). АБС индикатори 1 и 2 треба да се искључе.

4. Ослободите прекидач АБС / ТЦС индикаторског светла одмах (у року од 1 секунде) након што се искључе индикатори АБС. Покреће се излазни код проблема и трепће индикатор АБС 1. (АБС индикаторска лампица 2 остаје искључена). Избројите број трептаја и погледајте листу испод:

Блинкс Фаулт
-------------------------------------------------- -----------
1 Неисправан систем сензора угла радилице предњег модулатора
2 Неисправан сензор система кута осовине кормила
3 Неисправан моторни систем за контролу предњег модулатора
4 Неисправан систем управљања мотором задњег модулатора
5 Неисправан систем сензора брзине предњих точкова
6 Неисправан систем сензора брзине задњег точка
7 Неисправан струјни круг
8 Неисправан АБС контролни уређај (ЕЦУ)

Поступак брисања кода:
Притисните прекидач АБС / ТЦС индикаторске лампице током излаза кодова проблема (док индикаторска лампица АБС 1 трепери). Код проблема се брише и АБС индикатори 1 и 2 се укључују и остају укључени.

 

 

Da li je ovo provera za st 1100 ili st 1300?

kod mene se nista ne desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Oво је процедура за 1100.  Имао неки енглез сличан проблем :

 

Flashing Warning Lights

All I did was service the brakes – and I pushed the pistons back into the body. But I had topped up half way through the life of the brakes. There wasn’t enough room for the returned fluid. When I started the bike – I had flashing lights all over the place. Mainly the ABS / TCS lights. I couldn't find a fault code, the lights just kept flashing. The sequence below didn't work, although the bike was fine to drive - I just had no ABS. Then I realised that the normal whirr of the ABS pulse motor hadn't happened when I turned on.

Opening up the brake fluid reservoir, it spilled fluid over the tank, so I got the tubes out and relieved the pressure in the system at the bleed nipples. Checking the fuses, discovered that the ABS fuse had blown - presumably because the motor for the ABS system couldn't pump the fluid around.

I replaced the 10A fuse. Perfect again.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Treperi svjetla upozorenja

Sve što sam učinio bilo je servisiranje kočnica - i gurnula sam klipove natrag u tijelo. Ali sam napunio pola životnog vijeka kočnica. Nije bilo dovoljno mjesta za vraćenu tekućinu. Kad sam pokrenuo bicikl - imao sam bljeskajuća svjetla po cijelom mjestu. Uglavnom ABS / TCS svjetla. Nisam mogao naći kod pogreške, svjetla su samo treptala. Redoslijed u nastavku nije uspio, iako je bicikl dobro vozio - nisam imao ABS. Tada sam shvatio da se normalna buka motora ABS pulsa nije dogodila kad sam se uključio.

Otvorivši spremnik kočione tekućine, prolio je tekućinu preko spremnika, pa sam izvadio cijevi i oslobodio pritisak u sustavu na ispusnim bradavicama. Provjera osigurača, otkrila je da je ABS osigurač pregorio - vjerojatno zbog toga što motor za ABS sustav nije mogao pumpati tekućinu.

Zamijenio sam osigurač 10A. Ponovno savršeno.

Користио сам гоогле преводилац па није баш савршен превод али може да се схвати

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100
WWW.ST-OWNERS.COM

This is information for the ST1100 (2000) ABS This was written 10 years ago for my ST1100AY after a Honda dealer could not...

Ево линка целог поста. Убаци у Гоогле транслате па полако, део по део.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Мотор ми је на сервису. Чим га узмем, крајем недеље, пробаћу и ја да видим како ће да се понаша. Нисам до сада пробао али ме живо занима шта ће да се деси.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Grgurevci
  • Motocikl: HONDA- PAN EUROPEAN ST1100
On 1/24/2018 at 3:40 PM, Ninja66 said:

Nisam vlasnik ali sam vozio sve varijante PanEvrope.Dobar motor. Nemogu da se slozim da nije za kratke krivine. Previse puta sam gledao mog predsednika u voznji, a presao je sa njom vise od 150000 km.

 

 

Bravo za Krkelju , naseg predsednika.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Grgurevci
  • Motocikl: HONDA- PAN EUROPEAN ST1100
On 4/11/2019 at 3:11 PM, dragan d said:

Pozdrav :) Dobro došao u klub :) . Panka izgleda super :takoje:

 

 

Pozdrav . Bolje vas nasao . Drago mi je sto sam sa vama .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Grgurevci
  • Motocikl: HONDA- PAN EUROPEAN ST1100
On 4/11/2019 at 3:54 PM, branislav st1100 said:

Pozdrav druze, hocemo se videti mozda u rumi u nedelju.ako ne moras da ides za paracin na mas-ovo otvaranje sezone 

Da videcemo se sigurno u Rumi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja