Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova

treba mi misljenje I drugih iz grupe. citao sam na forumu da zupcasti kajs od opel kadeta 1,6 dizela pase I na pan European  st 1100 da li vredi kupiti I zamenuti, dimenzije su iste u potpunosti. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav Ziko. Bas lepo sto si napisao od kojeg auta pase. Cuo sam i ja da pase al nisam znao od cega. Zasto nebi vredelo staviti taj od Opela, samo bi trebalo naci neki bolji kvalizet. Mozda bi bilo naj bolje rastaviti motor, pa onda uporediti kaise. Treba obratiti paznju na oblik doljnjeg dela zuba na kaisu, jel ima oblih i ravni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Negde sam napisao iskustvo sa holandskog foruma gde je covek stavio kais ali od astre f 17 isuzu i kaze da je isti br zuba i ista duzina. Dobro kaze Stanislav, najbolje bi bilo da se uporede kaisevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSF 1200 N K1 Bandit; Honda ST 1300 Pan European, Kawasaki ZZR 1100

Konačno sam saznao nešto više o poreklu Honde Pan European ST 1300 koju prodaje TECHNODROM. Prethodni vlasnik je kupio od uvoznika polovnih motora MOTOSUDEJAN, takođe na neviđeno bez ikakve servisne istorije I zamenio za drugi motor uz doplatu.
Na moj zahtev TECHNODROM mi je dao VIN broj motora kako bih nekako došao do podataka o servisnoj istoriji motora, međutim to nisam uspeo jer DELTA MOTORS, ima podatke samo za motore koje su oni prodali, a Honda CH takođe nema iste, jer ne znaju koji diler je prodao taj motor kao nov 2004. godine.
Jedino što mi ostaje kao opcija je da se motor tehnički proveri u DELTA MOTORS-u, što ću najverovatnije i uraditi, jer ne bih da donesem odluku o kupovini samo na osnovu estetskog utiska o motoru.

Promenio član Vlada965

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
pre 29 minuta, Baki Vrsac je napisao:

Negde sam napisao iskustvo sa holandskog foruma gde je covek stavio kais ali od astre f 17 isuzu i kaze da je isti br zuba i ista duzina. Dobro kaze Stanislav, najbolje bi bilo da se uporede kaisevi

Pa lepo bi bilo da ko prvi bude menjao kais, da napise tacne oznake, i od kojeg je modela. Ja ga planiram na prolece menjati pred sezonu. Treba videti i dali roleri pasuju onecega.Gledo sam na yu tubu, kako se radi i desu mu oznake faze. Nisam primetio da treba neki namenski alata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

zvao sam drugara koji drzi prodavnicu samo opelovih delova I proverio kataloski broj kajsa po tom broju to je taj kajs koji ima 147 zuba I kosta marka continental 1800din a u bgd u hondinom predstavnistvu kajs kosta 105eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Drugari jos jedna stvar na koju treba obratiti paznju u vezi kaisa je da li su istih karakteristika tj.  kvaliteta

Zubcasti na kolima se menja na 80 000km, a kod Pan Europe na 150 000km ili ako nije dugo menjan

Sto znaci da nisu istog kvaliteta a i kola se vrte na manjim obrtajima nego motori

Treba uzeti sve u obzir

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

U pravu si Nikola ali nase evrope se vrte na malim obrtajima :)

oko 6-7000 je crvena kao kod svakog drugog auta.

E sad, na autu i original kais nakon 5 godina satruli a na evropama i posle 10-12-15 solidan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ma znam ja da niko ne tera Europe u crveno i ja sam moju pazio i mazio ( sada je kod Zike) kais sam detaljno proverio pre 3g dok je bio kod mene i bio je kao nov i svi roleri

Nego kazem samo za razliku u kvalitetu, originalni je cena kao jeftiniji set lanac i lancanici. Zamenis i ne razmisljas narednih deset godina;)

 

Pri zameni mora da se skine hladnjak i poklopci a Evo i kako se menja

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

moguce je da nisu istog kvaliteta ali mislim da su I od automobila kajsevi kvalitetni nije samo odrtni momenat vazan bitno je I to da automobil ima tezinu od 1 tone I sam rezim voznje automobila I panke nije isti tako da mislim da ce I kajs od auta da trci oko 100000hiljada kilometara gledao sam kajs firme continental I zaista je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ha..... pa nije ni mala razlika. Treba ozbiljno razmotriti sa ljudima iz struke... ali koji se baš razumeju u te stvari. Finansijski je primamljivo i tera na razmišljanje. Pitanje je koje su mane, može li doći do neželjenih efekata itd. Nešto razmišljam..... a šta ako, primera radi, ako je to tako pa svi majstori to znaju. Oni bi prvi uzimali taj recimo Opelov i uštedeli sebi 100 evra samo na kaišu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

pa pazi dragane svi mi dobro znamo cenu odrzavanja auta a takodze znamo I cenu odrzavanja motocikla e sad mi reci da li je normalna cena gume zadnje za panku u srbiji 150e a u austriji 80e tako ti je kod nas svi se ugrade a mi zadnji najebemo a sto se tice da ih nazovemo majstorima sta ti mislis sta tek oni rade konkretno pokaze ti kajs ko zna od kog motora I kaze zmenjeno covek sklopi sve I gotovo a ti nevidis sta. je ugradijo ali mu verujes. cinimi se da su ovde naduvane cene pa sisaj ko se upeca upeca hoces brend e pa plati prijatelju ali ne zaboravite da sito stampa cini cuda istampa ti nasta hoces I sta hoces teski smo mi prevaranti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Nema tu neke velike filozofije.

Može da ide i zamenski ali svako radi na svoju odgovornost.Ja,lično,ne bih voleo da putujem neku destinaciju na duže a da umesto uživanja stalno razmišljam o kajšu.Kažem opet to sam ja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

ma I ja sam za original ali resicu I tu dilemu kupicu kajs original za panku a kupicu I ovaj za opela I provericu kvalitet u institutu za ispitivanje materjala u bgd pa ce mo videti javicu sta sam uradijo za sada ostaje original je original.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Prijatelji ovako.... Zamenio sam seo set na svom motoru na 68000km. Nešto mi nije bilo logično ( mašinstvo mi je struka ) da gumeni armirani kaiš zamenim na 150000km bez obzira na starost??? Kupljen set u Austriji iz servisa Honda. Prijatelj radi tamo cena je nabavna 286€. Sačuvao sam račun. Zubljenje je kao kod automobila. Znači reperi, momenti stezanja.... Demontirani kaiš izgleda odlično, roler ima vrlo malo lufta a španer isto odličan. Moja preporuka je maksimalno 100000km. Moj motor je 1998. godište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSF 1200 N K1 Bandit; Honda ST 1300 Pan European, Kawasaki ZZR 1100

Pozdrav svim ljubiteljima Honde Pan European.

Samo da kažem da sam kupio onu Hondu Pan European ST 1300 koju je oglasio TECHNODROM, i da ste brojniji za još jednog člana.

Naravno uz prethodni pregled od strane majstora Joce - PROFIMOTO, koji nije našao neku značajniju zamerku na motoru, osim potrošnih delova kao što su gume, pločice…

Na moju primedbu da joj se malo čuje potisni ležaj kvačila, rekao mi je da to nije ništa neuobičajeno, I da ne predstavlja problem.

Deklarisana kilometraža je oko 47.000 km , mada Joca misli da je realna kilometraža najverovatnije 70.000 km. poredeći stanje motora sa drugom Hondom Pan European za koju zna da je prešla oko 70.000 km.

Prvi utisak u vožnji je da se baš prilično razlikuje od mog prethodnog motora SUZUKI Bandit GSF 1200 N, bez obzira na težinu koja se oseća, sam motor je prijatniji za vožnju.

Malo je bilo problema da je prvi put postavim na centralni štender, jer kod Bandita je to dosta lako išlo… Ispostavilo se da tehnika postavljana malo drugačija kod Honde.

Sada mi jedino preostaje da sačekam sledeću sezonu i da se polako upoznajem sa meni novom Hondom Pan European ST 1300. 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Sve čestitke i dobrodošao....  :) Taman ćeš da je proučiš do početka sezone. Pratio sam baš tvoj post u vezi kupovine Honde da vidim da li ćeš je kupiti  :) Sve čestitke i vdimo se u vožnji. Ja moju Panku još nikako da spremim za zimski san. Sve se nadam globalno zagrevanje će da se pojavi.... i nema više zimeee... samo leto... ali moraću..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja