Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 14 sati, Vlada965 je napisao:

Pozdrav svim ljubiteljima Honde Pan European,

 

Ozbiljno razmišljam da kupim Hondu ST 1300 Pan European koja se trenutno nalazi na oglasima 

https://www.polovniautomobili.com/motori/13262257/honda-st-1300-pan-european

Honda je registrovana na BT table (Bačka Topola), a prodavac, TECHNODROM je uzeo u zameni za drugi motor.

 

Obzirom da u TECHNODROM-u nemaju nikakvu servisnu istoriju o tom motoru, da li je možda neko od vas bio vlasnik tog motora ili poznaje prethodnog vlasnika, jer bih voleo da imam još neku informaciju o tom motoru pre nego što se eventualno odlučim da ga kupim.

Pozdrav,

Vlada

 

Moj burazer ima radnju blizu njih, pa ih poznaje. Ja sam se interesovao isto za neki motor kod njih pre dve godine ali sam odustao. Burazer mi je objasnio da oni u stvari te motore dobijaju maltene na nevidjeno kao deo novca tz. u zameni za neki auto kojiklijent hoće da kupi pa daje za deo para motor. Druga opcija oni sami otkupljuju motore i preprodaju ili z aneplaćene rate čovek im dotera motor u toj vrednosti itd. Zbog toga nemaju nikakvu istoriju tog motora. Mislim da je malo veći rizik. Ja sam odustao tada mada je, takodje ST, koji je tada bio izložen bio privlačan. Kasnije, pratio sam, veoma dugo se prodavao. Možda stvarno treba da porazgovaraš sa Jovicom sa Uba šta on ima. Dečko je proveren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Otkricu vam jednu tajnu, svi motori koji se prodaju u Tehnodromu a pise da su iz Swice su kupljeni od Jovice sa Uba;)

Imaju dil on ih uveze, posto kupuju dosta od njega da im jeftinije, oni se dodatno ugrade i prodaju. 

Motori koju su na nase table su uzeti u kombinaciji

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svim ljubiteljima Pan Evrope. Posle puno razmislsnja postao sam i ja vlasnik Pan evrope st 1100 sa Abs om. Posto su nesto radili oko kocnica, Abs vise neradi. Svetli leva lampica. Posto nameravam da sve radim sam na Hondi, dali neko moze da mi kaze dali na samom Absu ima sisica za luftiranje? Dotero sam je iz Beca, i vozio malo po okolini da mi mine zelja, pa nisam nista radio oko motocikla. Nameravam da promenim ulje u motoru, i diferencijalu, filtere antifriz,i samo kais.Honda je od prvog vlasnika 94god i presla 32000. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Dobro nam dosao. 

Odakle si?

Odlican izbor i dobar motor. 

Sto se tice ABS-a javice ti se nas drugar Zile iz Panceva koji ima isti problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Dobro došao. Daj sličice i odakle si. Piši ceo postupak ako nešto budeš petljo oko ABS-a. I ja sam nešto provalio da me zeza. Baki kako da tačno utvrdim da li šljaka ili ne? Ili Žile ako si ti radio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 1 minut, Baki Vrsac je napisao:

Lako, vozis 50 i stisnes jako zadnju, ako skripi znaci da ne radi a anko trese RADI :)

E pa to ti Baki kad dodješ da doneseš majce.. stisneš pa proveriš.... Mladji si ako se stropoštaš  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

evo i ja da se oglasim prvo pozdrav za novog clana stanislava iz sombora I pozdrav za sve u grupi. sto se tice abs tcs kod mene je ispao problem sto je nikola predhodni vlasnik greskom neznam kako ostetio senzor abs, ostetijo ga je tako da je senzor obrijan po sredini nalegao je na pikap koji daje signal da se aktivira abs. e sada ja sam pokusavao da nabavim senzor ali bez uspeha u ebiju ima par oglasa , prvo su skupi oko 250e a drugo niko od tih prodavaca ne salje robu za srbiju. tako da sam odustao nadam se da ce nesto da iskrsne znate ono kad se najmanje nadas naletis na ono sto ti treba. pozdrav drugari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

UPozdrav. Hvala za dobrodoslicu a sto se tice senzora ABS-a na tocku, zasto ga neskines vec kad nije u funkciji a na onome ispravnom izmeri otpor. Treba pogledati, dali pase od nekog drugog modela Honde. Mozda i ako je isti otpor pase od srariji modela Civika i on je imo napred zupcasti citac,samo bi trebalo nosac za njega napraviti. Mozda ce me neko ismejati ovde zbog ovi predloga al radio sam svasta vec svakaki budzanja na automobilima, naravno sta se moze, ovo su ipak 2 tocka. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Zašto bi te neko uopšte ismejavao Stanislave.Pa nisu oni izmišljali senzore za svaki motor posebno,nego su prilagođevali već osmišljene i napravljene senzore ili neke druge sklopove.Svakako vredi potražiti ili razgovarati sa ljudima koji imaju iskustva u "budžanju".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Podržavam. Svaka ideja je dobro došla. Pa i mi smo ovde na našim Pankama svašta petljali... Od livenja u plastici štitnika za ruke do sto čudesa.... :motopad: Kakvo ismevanje.... sve je to super.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

koliko sam ja gledao od honde senzor abs I tcs nisu isti razlikuju se po dimenzijama pa sam gledao i auto program I tamo nista a sto se tice pokusaja da se nesto karabudzi nisam za tom opcijom opet treba nabaviti neke slicne senzore pa probati a I to nemam a da kupujem pa da isprobavam nisam toliko bogat jer tu se ne radi samo u otporu senzora nego I pikapa koji je na tocku tako da ta opcija da izgravam proku pronalazaca ne dolazi u obzir nadam se da cu naleteti na original senzor po pristupacnoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

senzor abs I tcs proizvodi firma tdk iz japana a hondino predstavnistvo mi je dalo kataloski broj senzora ali ga oni nemaju niti mogu da ga nabave zbog visoke cene evo samo poredzenja za panku od 1300 senzor abs je 30e a za 1100 250e a zasto je tolika razlika u ceni neznam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja