Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

I prednja i zadnja Dunlop RoadSmart 3. Kupio pre 5000 km. ili ti negde u aprilu - maju. Za sada sam zadovoljan. Kiša - suvo, pod teretom, sam, nijednom nije mrdnula. Inače stare su imale dobru šaru...….. ali..... kada smo ih odvojili od felne… tuga. Nikad nisam video takav trulež. Bilo je pitanje kad že da propadne ispod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Pa Michelin je odlična guma samo se malo brže troši...ipak su to teški motori,još sa prtljagom i suvozačem...ja teram Metzelera i ok.su.Uostalom i sama Honda ih preporučuje u uputstvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

I ja vozim Metzeler i prezadovoljan, drzi u krivinama i na dobrom obaranju, jako lepo se ponasa na vodi (izuzetno jaka  kisa od vranaj do nisa, 110-120 nije mrdnula)

ne znam tacnu oznaku ali cu sutra pogledati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

E Baki :) Pa baš mi krivo. Ma trebao sam da idem na posao medjutim nije mi bilo dobro.. neki virus.. pa smo išli kod lekara.. Evo me kao da su me tukli. Katastrofa... Dobio neke lekove i da mirujem...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Ove nedelje cu dobiti ponudu za majce standardne i polo.

kad dobijem ponudu javljam se da se dogovorimo oko broja komada ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Juče vozio do Kraj ove u Rumuniji i posle sipanja goriva osetim miris benzina. Mislio sam da sam prepunio rezervorar.  Danas prao motor i omirišem ga . Vidim da vlažni membrana na Air Cut ventili. Pukla membrana.  Da li neko ima neko brzo rešenje? Već naručio iz Austrije ( ebay.at )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 15 sati, debeljan je napisao:

Juče vozio do Kraj ove u Rumuniji i posle sipanja goriva osetim miris benzina. Mislio sam da sam prepunio rezervorar.  Danas prao motor i omirišem ga . Vidim da vlažni membrana na Air Cut ventili. Pukla membrana.  Da li neko ima neko brzo rešenje? Već naručio iz Austrije ( ebay.at )

Isto mi se desilo..Potrosio mi na 160 km 17l goriva pre neki dan brzo resenje je da sam izbacio taj  vakum ventil koji po meni nije ni neophodan uzeo nas domaci Fradov metalni filter sa ulazom i izlazom 8mm pola metra creva 8mm namontirao i za vikend presao 350km moto skup Smak iz KG u Knicu u onoj kafani na temu filma "Ko to tamo peva" Gorivo u rezervoar ne vraca  duvao u crevo koje ide iz rezervoara a ne preliva ni u karburatore tako da ne verujem ni da cu da ga montiram.Membrane sam video na E bay oKo 45$ a ceo ventil oko 130$, mogo za dve membrane malu oprugu i tri ili 4 srafa.Mogao sam da zadrzim i hondin filter ali je problem sto su mu prikljuci 10 mm a prikljuci koji idu na karburatore i rezervoar 8mm pa treba specificno crevo koje moze da se rastegne sa 8mm na 10mm ili da je stepenasto sto ja ne mogu brzo da obezbedim.

 

new Honda 88-00 GL1500 91-03 ST1100 PETCOCK KIT k&l 18-4356

Kod mene je ona manja memrana koja otvara i zatvara gorivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.
Pre sat vremena, Sveta 5. je napisao:

Isto mi se desilo..Potrosio mi na 160 km 17l goriva pre neki dan brzo resenje je da sam izbacio taj  vakum ventil koji po meni nije ni neophodan uzeo nas domaci Fradov metalni filter sa ulazom i izlazom 8mm pola metra creva 8mm namontirao i za vikend presao 350km moto skup Smak iz KG u Knicu u onoj kafani na temu filma "Ko to tamo peva" Gorivo u rezervoar ne vraca  duvao u crevo koje ide iz rezervoara a ne preliva ni u karburatore tako da ne verujem ni da cu da ga montiram.Membrane sam video na E bay oKo 45$ a ceo ventil oko 130$, mogo za dve membrane malu oprugu i tri ili 4 srafa.Mogao sam da zadrzim i hondin filter ali je problem sto su mu prikljuci 10 mm a prikljuci koji idu na karburatore i rezervoar 8mm pa treba specificno crevo koje moze da se rastegne sa 8mm na 10mm ili da je stepenasto sto ja ne mogu brzo da obezbedim.

 

new Honda 88-00 GL1500 91-03 ST1100 PETCOCK KIT k&l 18-4356

Kod mene je ona manja memrana koja otvara i zatvara gorivo

Ja sam na strugu napravio reducir cevčicu fi 6 na fi 8 mm. Stegao šelnama i to je to. Promenicu i filter goriva da vidim šta ima unutra posle 24.000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Sad čitam na ST-RIDERS forum...Izlaz iz Air Cut-off ventila ( crevo koje ide u karburator se veže direktno na izlaz iz filtera goriva. Izbaci se crevo od filtera do Air Cut ventila i začepi se malo vakuumsko crevo. Sveta je u pravu. Piši buduća iskustva u vezi sa prepravkom. Ne znam da li se opterećuje pumpa goriva u rezervoaru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Ne moze pumpa da se opterecuje jer na pumpi ima  presostat kao (na kompresoru) kad gorivo dostigne pritisak pumpa se iskljuci. To sam video na mom Harliju mislim i da Honda to ima, odnosno sve el.pumpe.Danas sam sipao gorivo i potrosnja mi je kao i ranije pre ovog kvara ,ujutru pali kao i obicno bez duzeg verglanja tako da nema problema .Da i vakum crevo sam blindirao.Kad budem rasturao ovih dana ponovo jer mi je jedna zabica (kopca) ispala kod montaze na levoj oblozi  slikacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 4 sati, debeljan je napisao:

Ja sam na strugu napravio reducir cevčicu fi 6 na fi 8 mm. Stegao šelnama i to je to. Promenicu i filter goriva da vidim šta ima unutra posle 24.000 km

Ne moras da pravis reducir cevcicu na strugu, uzmi u prodavnici delova za kamione teflonsko crevo koje se koristi na kamionima za vazdusnu instalaciju,debljina zida mu je 1mm i navuci parce umesto te cevcice ja to redovno koristim za takve prepravke.Znaci to crevo sa rupom 8mm je spolja 10mm i mozes onda i ove nase auto filtere da koristis koje imas u svakoj radnji .Crevo se potopi malo u vrelu vodu pre navlacenja da omeksa.

 

10.23.05-130.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 6 sati, Sveta 5. je napisao:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja