Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Maradik-Indjija
  • Motocikl: Honda pan european st1100
Pre 2 sati, dragan d je napisao:

 

Skoro je drugar radio svoj amortizer sa GS-a kod ovog lika na autokomandi što radi amortizere (zamena ulja, dihtunga, biksni itd.) Mislim da ga je koštalo oko 70 evra. Oprugu koliko znam nije menjao. 

Razmišljam … ako je na e-bay u 120 - 130 evra opruga za Pan Evropu, da li je pametno rešenje odneti, ima kod nas u Beogradu, kod Cvetkove pijace, čovek koji radi opruge.... da li pitati njega koliko bi koštala da se uradi nova opruga po uzoru na staru...

Nova opruga u delta auto moto je 18000, a komplet amortizer 40000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
Pre sat vremena, branislav st1100 je napisao:

Nova opruga u delta auto moto je 18000, a komplet amortizer 40000

Ali opet dobijes originalni koji je nov (bolji ce sigurno biti nego stari) ali opet nije dorastao motoru. 

A za iste pare imas zamenske koji su jaci (deblja opruge,  deblja osovina,  mnogo vise podesavanja) i koji opet sutra mogu i da se otvore i lako i jednostavno servisiraju.

Imate razne strane forume iz Engleske,  Amerike....  bas o Pan Europama gde ljudi prelaze ozbiljne kilometraze i pisu o raznim iskustvima,  problemima i kako ih resavaju. Masovno stavljaju na Europe progresivne opruge u prednje vile i aftermarket zadnje amortizere i kazu da se motor posle toga preporodi.

Ja to samo pricam u slucaju da vam je skroz crkao amortizer i razmisljate o kupovini novog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Maradik-Indjija
  • Motocikl: Honda pan european st1100
pre 54 minuta, NIKOLA 1 je napisao:

Ali opet dobijes originalni koji je nov (bolji ce sigurno biti nego stari) ali opet nije dorastao motoru. 

A za iste pare imas zamenske koji su jaci (deblja opruge,  deblja osovina,  mnogo vise podesavanja) i koji opet sutra mogu i da se otvore i lako i jednostavno servisiraju.

Imate razne strane forume iz Engleske,  Amerike....  bas o Pan Europama gde ljudi prelaze ozbiljne kilometraze i pisu o raznim iskustvima,  problemima i kako ih resavaju. Masovno stavljaju na Europe progresivne opruge u prednje vile i aftermarket zadnje amortizere i kazu da se motor posle toga preporodi.

Ja to samo pricam u slucaju da vam je skroz crkao amortizer i razmisljate o kupovini novog

Gde se mogu naći zamenski? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Odlično... sve solucije su dobro došle. Kao i recimo ove cene što je Nikola napisao. Pišimo koliko šta košta. Ko zna kad će zatrebati.  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Nešto o oprugama... razlika progresivne i obične..... 

Ova plava je progresivna kad ima tako blizu krugove. Prvo se sabijaju ovi bliži u donjem delu pa onda oni iznad sa većim rastojanjem. Znači ne idu odjednom i u tome je razčlika i gornji deo su tvrdje opruge.

springs_redblu.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ne  možeš uraditi bolji "upgrade" motora do zamene tvorničkih amortizera sa aftermarket amortizerima. motor se bukvalno preporodi i vožnja postaje pravi užitak. Ne savetujem kupovinu preko e-baya od raznoraznih prodavača, jer se svaki amortizer pravi zasebno po specifikacijama kupca. Recimo kada sam ja kupovao amortizere kod Vilbers-a, morao sam da dam svoju težinu u opremi, težinu saputnice u opremi, težinu prtljaga , način koji vozim (opušteno, sportski, off road,itd...)  i gde vozim večinu vremena (autoput, lokalni putevi, staze, off road,itd...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Maradik-Indjija
  • Motocikl: Honda pan european st1100
Pre 2 sati, dragan d je napisao:

Nešto o oprugama... razlika progresivne i obične..... 

Ova plava je progresivna kad ima tako blizu krugove. Prvo se sabijaju ovi bliži u donjem delu pa onda oni iznad sa većim rastojanjem. Znači ne idu odjednom i u tome je razčlika i gornji deo su tvrdje opruge.

springs_redblu.jpg

Kod mene na evropi je plava opruga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Maradik-Indjija
  • Motocikl: Honda pan european st1100
On 24.1.2018. at 17:57, dragan d je napisao:

 

Debeljan... aj kad budeš radio zupčasti set.... ispiši ovde koliko... šta gde kod koga.... Ja nisam menjao zupčasti set ....... jedino ako je švajcarac menjao isto tako na 65000 - 75000. Sada sam na 95000 km. Nemam nikakvih problema ali nisam siguran da li je menjano pa razmišljam da i ja to uradim....:stabre:

Ja sam menjao ceo set zupcastog kaisa, zupcasti, roler i spaner u delta auto moto je 28000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Kad si menjao ? Skoro? Daju i garanciju? 

Pitam sve jer je od preko samo delovi oko 300 e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Maradik-Indjija
  • Motocikl: Honda pan european st1100
pre 3 minuta, Baki Vrsac je napisao:

Kad si menjao ? Skoro? Daju i garanciju? 

Pitam sve jer je od preko samo delovi oko 300 e

Menjao sam pre mesec dana, radio mi je zvonko. z moto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Prvo moraš da nađeš način da sabiješ oprugu(ali da bude sigurno)i onda ćeš ugledati maticu(kontra maticu).Tu uhvati ključem a kroz gornju ušku proturi neku šipku i odvijaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja