Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Pa većina naših Paneuropiena su uvežene iz Švice i nama se javlja taj problem(ponekad)kada naiđemo na rupe ili jako talasast put a kada se krećeš malo brže i sa suvozačem,hoće da "kucne"zadnji amortizer.Ipak su to motori pravljeni za "lep"put.

U svakom slučaju,sporije vozi na lošim putevima i da DOBRO DOŠAO u našu porodicu:jee1:.Videćeš dobar je to motor.Malo je teži nego što očekuješ ali pruža mnogo toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 7 minuta, branislav st1100 je napisao:

motor sam uzeo pre dva meseca,uvezen je iz svajcarske

Nabaci neku sliku mašine,da je vidimo:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre sat vremena, branislav st1100 je napisao:

dali bi resio problem sa oprugom ako bih ubacio podlosku od 5mm,problem sa kucanjem

 

Ajd baš me zanima ako budeš rešavao taj problem sa podloškom. I ja imam isto problem sa lupkanjem kad smo nas dvoje na motoru. Doduše ……. ja imam, pored dve opcije koje je naveo B(u)bica i treću.... da malo oslabim  :)  Ačli daj da vidimo sa podloškom. A kako misliš podlošku… gde tačno? 

Gorane koje ulje da sipam u kardan? Jel bitna arka ako je gradacija i sve ostalo isto? Nešto pale ovde neki da samo kao Total pravi odlična hipoidna 80 - 90 W a da većina drugih ulja su obična sa dodatim aditivima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Ma Dragane,nemoj da praviš spejs šatl od dva zupčanika.Hipoidno ulje SAE 80,možešTotal,možeš Ipon...imaš i ono što si mi rekao da ti je otvoreno.Bitno da je novo i pravog viskoziteta.Ionako se menja na 3 godine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Dobroooooo…..    :) Ok. A ovo sa podloškom..... nije loša ideja. Jesi li ti nešto uradio da zategneš nosače?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Upravo sada, dragan d je napisao:

Dobroooooo…..    :) Ok. A ovo sa podloškom..... nije loša ideja. Jesi li ti nešto uradio da zategneš nosače?

Nisam još!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 9 sati, branislav st1100 je napisao:

Uradicu podlosku kao sesir i ubaciti izmedju opruge i gore amortizera. Videcu kako ce posle toga biti, dal ce lupati

 

Super slikaj to da vidimo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 520 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

To sa podloskom ili prstenom sto se stavlja da se opruga jos malo sabije je samo privremeno resenje. U pocetku deluje bolje ali se brzo vrati u predjasnje stanje. Jedina opcija je zamena opruge,  ima ih na ebayu za 120e.

Ja sam moj amortizer na Erotici radio kod Djunte. Amortizer je na oko bio kao nov nigde nije curio ali je postao premekan i kad se naidje na valovit put hoce da mesi. Djunta se namucio otvorio ga i ako nije predvidjen da se otvara,  zamenio vodjuce,  biksne,  semeringe,  ulje u njemu je bilo crno i nije ga bilo dovoljno (vremenom se posle 20g i ako ne curi izgubi odredjeni nivo ulja) i jos mnoge druge stvari je sredio,  posle toga je amortizer bio mnogo bolji i nije vise mesio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 520 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Generalno kad se amortizer od Erotike (tako joj ja tepam) koja ima 300kg, uporedi sa Amortizerom od BMWa ili nekog slicnog motora iste kategorije ili tezine vidi se da je Hondin dosta slabo uradjen za tu tezinu,  osovina na njoj je debljine malog prsta a na RTu debljine palca,  a tek o debljini same opruge da ne pricam

Zamenski amortizeri su od 350e pa navise ali su bolje odradjeni,  jaci su i imaju vise podesavanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 9 sati, NIKOLA 1 je napisao:

Generalno kad se amortizer od Erotike (tako joj ja tepam) koja ima 300kg, uporedi sa Amortizerom od BMWa ili nekog slicnog motora iste kategorije ili tezine vidi se da je Hondin dosta slabo uradjen za tu tezinu,  osovina na njoj je debljine malog prsta a na RTu debljine palca,  a tek o debljini same opruge da ne pricam

Zamenski amortizeri su od 350e pa navise ali su bolje odradjeni,  jaci su i imaju vise podesavanja

 

Skoro je drugar radio svoj amortizer sa GS-a kod ovog lika na autokomandi što radi amortizere (zamena ulja, dihtunga, biksni itd.) Mislim da ga je koštalo oko 70 evra. Oprugu koliko znam nije menjao. 

Razmišljam … ako je na e-bay u 120 - 130 evra opruga za Pan Evropu, da li je pametno rešenje odneti, ima kod nas u Beogradu, kod Cvetkove pijace, čovek koji radi opruge.... da li pitati njega koliko bi koštala da se uradi nova opruga po uzoru na staru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Da... to je pitanje.. al baš ću da svratim jedan dan da pitam čisto informativno koliko bi koštalo i da li je izvodljivo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja