Jump to content

Moto Zajednica

Od BJB vikend vožnji očekujem...

Vaša očekivanja od BJB Vikend vožnji  

181 članova je glasalo

  1. 1. Trajanje

    • Jedan dan
      65
    • Dva dana
      116
  2. 2. U slučaju noćenja

    • Organizacija bukira smeštaj ali ga sami plaćamo na licu mesta
      112
    • Organizacija bukira smeštaj i plaća isti, uz plaćanje kotizacije od strane učesnika
      38
    • Svako bukira i plaća sebi šta mu volja
      31
  3. 3. Spreman sam da platim nešto novca za organizaciju (pravljenje rute, redari, organizacija dešavanja, nalaženje smeštaja itd.)

    • Ne, mislim da treba da bude besplatno
      30
    • Da, ako je cifra simbolična (tipa 1000 dinara)
      86
    • Da, jer se ljudi ozbiljno cimaju
      65


Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ranijih godina je broj vikend vožnji u organizaciji BJBa značajno smanjen u odnosu na period pre nekih 6-7 godina. Želeli bismo da to u ovoj godini promenimo i da ono po čemu je BJB bio prepoznatljiv vratimo na pravi put. U ovoj temi bi trebalo da diskutujemo o svemu vezanom za ovu temu. Neke stvari su stavljene u anketu ali anketa nažalost može da sadrži samo 3 pitanja tako da o svemu ostalom, a i o tim stvarima, treba da diskutujemo ovde u temi. 

 

Neka od pitanja koja se sama nameću su, broj kilometara vožnje u jednom danu, Srbija ili inostranstvo, akcenat na vožnji ili na druženju, koliko takva vožnja treba da košta svakog učesnika u smislu gorivo, spavanje, klopa, poseta nekom lokalitetu, eventualni troškovi organizacije itd. To su samo neke od ideja ali možemo pričati o čemu god a da je vezano za naslov teme.

 

Mnogi od nas su svoje prve moto korake napravili na tim BJB vožnjama, upoznali sjajne ljude... Priča je slična kao kad slušate naše stare o radnim akcijama... Mi naravno ne idemo da kopamo kanale nego da se vozimo ali shvatili ste poentu :)

 

Budite konstruktivni i pokažite da li su samo naše uspomene krive da želimo ovo da oživimo ili postoji stvarna želja i potreba za tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Bjb voznje su jedan od lepsih dogadjaja u toku godine. 

Treba nastaviti sa oragnizacijom.

Jednodnevne ili dvodnevne manje je bitno. Druzenje je uvek vrhunsko.

Dnevno oko 300km je sasvim ok cifra,naravno za komplikovanije rute moze i manje.

Vise volim dvodnevne voznje jer kad stignemo na odrediste prvog dana, sednemo popricamo o utiscima uvece uz rakiju ili sok. Druzenje u punom sjaju. Ujutru srecni opet na tockove. Nista lepse.

A oko 50€ po danu je i vise nego dovoljna cifra za super zezanje. Jednom ili dvaput mesecno je lek za dusu i vredno uskracivanja nekih drugih luksuza zarad te voznje.

Podrska za vikend voznje. Na raspolaganju sam i po pitanju organizacije i cimanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Slazem se sa kolegom. Dvodnevne su svakako bolje i upecatljivije. Akcenat bi trebao biti na druzenje.
Od skora vozim, pa nisam bio na ranijim BJB voznjama, ali iz mog ugla mislim da bi opustenije voznje lakse privukle ljude koji su
noviji u svetu dvotockasa. Cifra od 300km dnevno je sasvim pristojna.
Datume cementirati. Postaviti rutu. Dati par opcija u vezi rute na glasanje. Sto manje komplikovanja. :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Ako se voznje dovoljno cesto organizuju mislim da organizator i vodja puta moze da organizuje voznju po svojoj volji jer se ipak taj neko najvise i cima (srbija ili inostranstvo, spavanje ili u jednom danu, blize-dalje, 300 ili 500 km u danu) i uvek ce biti za svakog po nesto, i za pocetnike nekad nesto blize i za one koji nemaju vise para da plate duze rute i spavanje a i za one koji bi da se druze tokom celog vikenda i nije im bitna cena i za one koji bi da predju vecu kilometrazu. Samo je bitno da ih bude sto vise i sto cesce. 

I mislim da bi organizator trebao da postavi datum i rutu 7-10 dana pred voznju i da ljudi planiraju i da se organizuju. Ovo glasanje oko rute, spavanja, datuma... se uvek otegne u nedogled i opet nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Planirah ja te vožnje,pa planirah taj čuveni gulaš probati...uvek se nešto ispreči...u pm...

Postavite datum,uz dobro razmatranje,pa ko može,može...

Pretpostavljam da je vikend najbolji i logičan izbor...

PS samo da se ne poklopi datum sa nekom svadbom,punoletstvo i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam glasao za dva dana, da organizacija bukira i da se placa na licu mesta i da, jer se ljudi ozbiljno cimaju.

 

Takodje bi bilo dobro da se najavi voznja bar 2-3 nedelje unapred, mislim da bi se vise ljudi skupilo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Lepa zamisao, svidja mi se, ako se neka voznja poklopi sa mojim godisnjim ili rasporedom rada (pre ce se poklopiti sve zmajeve kugle) prikljucio bih se drage volje.
Slazem se sa @Astral-om, dodao bih da je nocenje opcija koju cu uvek glasati jer motor volim da vozim odmoran i naspavan a da se vece pre toga opustim kako dolikuje. :cirka1:
Sto se tice kilometraze pa od 300km do 500km u danu, al opet ima tu faktora koji uticu, nije isto voziti 500km dobre magistrale i autopata il voziti po nekoj "kozjoj " stazici, ne sumnjam, ima onih koji i to vole :) 

U svakom slucaju, ja sam za!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

1. Trajanje

 

Da li ce trajati jedan ili dva dana, sta je pametnije od ta dva.....prvensveno zavisi od raspolozivog vremena onog koji zeli ucestvovati. 

Cinjenica je da bi bolji odziv imale jednodnevne voznje (ma da ne mora da znaci) i ako su dvodnevne mnogo lepse (po meni) i cinjenica je da da je prava od druge varijante finansiski jeftinije....svaki faktor je u "igri".

 

Jednodnevna voznja "brzo" prodje, bude lepo svakako ali nije to to kao sto bi bilo sa jos jednim danom, tako da moj glas ide dvodnevnim voznjama ali se necu buniti i ako je jednodnevna.

 

2. Nocenje

 

  • Organizator bukira smestaj (verujem da ce najbolje izabrati), placanje Ucesnika na licu mesta je jedna Ok varijanata
  • Druga bi bila da Ucesnik moze sam birati gde ce nociti uz obavezu da to naglasi Organizatoru.

 

Neko ce "gde svi turci, tu i mali mujo", neko ce kod rodjaka, neko voli da razapne sator...... ima nas raznih pa treba svakom izaci u susret

Dnevna km mi ne igra ulogu kolika ce biti, utrne mi guzzca posle 100km tako da sve posle ide bez problema. 

 

3. Placanje

 

E sad, to je malko zajebato za razmisljanje tj shvatanje, mac sa dve ostrice.

  • S'jedne strane treba biti "humanog" karaktera gde novci nemaju znacaj, gde ce Organizator to raditi bez ikakve zarade, tu je zato sto voli da vozi, voli drustvo, gde je dobro drustvo tu je i vrhunsko zezanje, rado bi podelio sa nekim ko nema iskustva, sa nekim ko zeli videti ali ne poznaje krajeve nase lepe Srbije.
  • S'druge strane treba biti "humanog" karaktera gde simbolicnih 1.000din i nije bas simbolicno jer to nekom moze biti skoro pun rezervoar goriva = par stotina km predjenih, te nekog Ucesnika moze odbiti od voznje, kalkulacija igra bitnu ulogu. Smatram da bi 500/600din bila sasvim korektna cifra za Organizatora skupa.

 

Organizatoru nije lako, veliko cimanje ima pred sobom da to sve sprovede kako treba, bez posledica po bilo koga.....tako da Organizator treba biti novcano "nagradjen" za zalozen trud od recimo 500/600din po Ucesniku.

 

Ucesnik ne treba pametovati (siri pojam, ne bi sad o tome), izlaziti i preticati kolonu (osim ako nije visa sila, jbg mozda nekog stisne/potera u zbun :D) Ucesnika jer time izlaze sebe kao i ljude oko sebe opasnoscu a to nije cilj, cilj je da odes i vratis se pun lepih utisaka, napunjenih baterija.

Takodje je Ucesnik "duzan" krenuti punog rezervoara sa polazne tacke A (zato su uvek zgodne b. pumpe) pa kolektivno tankanje na 200/250km predjena........ da se ne bi desilo da zbog jednog Ucesnika (koji je pri kraju sa gorivom) svi moraju stati.

 

Ovo je moje vidjanje stvari, mozda gresim, mozda nije ispravno a mozda je i ispravno

ko ce ga znati, samo naglas razmisljam......

 

 

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Glasao sam.Nikada nisam ucestvovao ali imam zelju.Slazem se sa predhodnim komentarima i dodajem da bi trebalo najaviti barem dva vikenda ranije naravno sa vec isplaniranom rutom od strane vodje i potom staviti na glasanje.Dati rok od nekoliko dana da se zainteresovani organizuju i prijave i mislim da je to sve sto treba da se pametuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Može tu i više izleta. Možda jedan godišnjak od sedmicu za one hard core vozače.
1x vikend vožnja po sezoni.
I par tematskih dnevnih vožnji rasporedjenih u toku godine.

Ali kljucna reč, po meni, je dobro i blagovremeno planiranje. Kao sto se planira vožnja po siciliji, tad ima se dovoljno vremena i da se razmotri sve, potencijalni ucesnici da se razmisle inda svoje obaveze rasporede tako da mogu si to dopustiti.

I ako se pokaže dobro organizacija, biće sigurno odziva za sledeće turice.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Dvodnevna je mnogo atraktivnija, ali ništa nemam ni protiv jednodnevnih s tim što ne treba preterivati sa kilometražom.  Naravnotreba je, kao što hard rock reče, najaviti minimum tri sedmice ranije. kao što se radi kada je reč o gulašu ili Ostrvici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da, hteo sam reci još ali me okolnosti u kući(čitaj indijanci od po par godina) smetnuse sa misli.
Ukupna km je jako nebitna stavka. Radi se o tome da se npr ispuni taj dan vožnjom i da se stigne u neko planirano vreme na cilj. Neki put će biti deonic koja je brza i gde će se napraviti više km a nekad će biti spora deonica gde je prosečna brzina sporija. Kolega npr je organizovao vožnjicu za ceo od 300km. A kad sam ja organizovao isto smo ceo dan se vozikali, ali po nasipima i prošli smo kroz dosta simpaticnih sela gde je prosečan brzina dosta sporija. I tad smo prešli nekih 200i možda neki km.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Volio bih da u toku godine bude par dvodnevnih ali i 5-6 jednodnevnih vožnji.

Volio bih da noćenje bude organizovano i za uslugu organizacije sam spreman platiti neku razumnu sumu.

Volio bih da raspored tih vožnji bude unaprijed poznat kako bi se moglo planirati vrijeme i obaveze za to.

Volio bih neku vožnju i na ovu, lijevu stranu Drine. ;)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Dvodnevne voznje pre nego jednodnevne. Zasto ne i dva nocenja - od petka do nedelje? Inostranstvo ne treba iskljuciti - pre svega Rumuniju. Republika Srpska nije inostranstvo, a zeleni karton se uzima svakako. Organizatorima oko 1000 Dinara po ucesniku - vise ili manje u zavisnosti od slozenosti putovanja i broja učesnika. Rute i datum treba da odredjuje organizator, bez trunke “samoupravljanja”, jer to ne vodi nicemu: ponudi se putovanje, pa kome odgovara neka izvoli. Za veliku grupu veoma razlicitih vozaca oko 250 Km dnevno je dosta, 300 je gornja, kriticna granica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
3 minutes ago, Pustolov said:

Dvodnevne voznje pre nego jednodnevne. Zasto ne i dva nocenja - od petka do nedelje? Inostranstvo ne treba iskljuciti - pre svega Rumuniju. Republika Srpska nije inostranstvo, a zeleni karton se uzima svakako. Organizatorima oko 1000 Dinara po ucesniku - vise ili manje u zavisnosti od slozenosti putovanja i broja učesnika. Rute i datum treba da odredjuje organizator, bez trunke “samoupravljanja”, jer to ne vodi nicemu: ponudi se putovanje, pa kome odgovara neka izvoli. Za veliku grupu veoma razlicitih vozaca oko 250 Km dnevno je dosta, 300 je gornja, kriticna granica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo ovako se i moze organizovati. Ko moze ugoditi stotini ljudi,niko.. To je nemoguce.

 

+ za Srpsku i Rumuniju :takoje: mada bi vozio i Albaniju rado.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A zasto delimo na jednodnevne i dvodnevne? Neka bude i jednih i drugih.

Treba ih kategorizovati po vozacki *zahtevnim* i manje *zahtevnim*.

Pa na manje zahtevnim voznjama mogu ucestvovati i manje iskusni vozaci,kao i vozaci manjih zapremina agregata motocikla. Gde bi ucili vozeci sa iskusnijima i stecali iskustva voznje u grupi.

 

P.S. Ne rade mi navodnici na tastaturi,nisam nepismen, u potpunosti.:lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Slažem se sa tobom Astral, trebalo bi biti i jednodnevnih i dvodnevnih, i manje i veće dnevne kilometraže, pa kome šta odgovara. Rado bih dolazio na vožnje i druženja kada poslovne obaveze to dozvoljavaju.

 

Ako zatreba pomoć oko organizacije, voljan sam da pomognem kako bi se ovo realizovalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Исто мислим... Ишао бих и на једнодневне и на дводневне вожње (ако се тада коцкицке сложе).

Можемо можда предлагати (образложити, представити) неку туру, али организатор треба да одлучи где и када се креће, па ко се уклопи... Организатору кинта наравно, у зависности од броја учесника и сложености организације...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
10 hours ago, Astral said:

A zasto delimo na jednodnevne i dvodnevne? Neka bude i jednih i drugih.

Treba ih kategorizovati po vozacki *zahtevnim* i manje *zahtevnim*.

Pa na manje zahtevnim voznjama mogu ucestvovati i manje iskusni vozaci,kao i vozaci manjih zapremina agregata motocikla. Gde bi ucili vozeci sa iskusnijima i stecali iskustva voznje u grupi.

+1 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Što se mene lično tiče, mogu bilo kakve ture, bilo koliko dana. Svakako, jedno je želja, a drugo mogućnost. Organizator bi trebalo napraviti neku lepu turicu, sa što više sadrzaja, pardnon, lepih mesta, postaviti par nedelja pre, pa ostaviti potencialnim učesnicima da odluče i organizuju se. Konkretno, ja imam problem što radim šest dana nedeljno, po smenama, a u zavisnosti od smene, radim ili subotu ili nedelju. Tako da je teško se snaći za dva dana slobodna. Organizatoru bi trebalo dati koji dindžos, e sad što se tiče sume, bi bilo lepo razgraničiti da li je tura jednodnevna ili višednevna. Logično da, ako je više dana, bude i kinta po učesniku veća. Npr, za celodnevno uživanje sa organizovanom klopom, nekim obilaženjem znamenosti, 350-500din je korektno po učesniku. Dvodnevne, ta suma puta dva, jer se organizuje i smeštaj, čuda. I tako na dalje. Cilj bi trebao biti, što više učesnika, što manje cimanja za organizatora = više kvalitetnog druženja i lepih vožnji.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ja sam za jednodnevnu voznju, 300-500km...

Moze npr 2 jednodnevne, pa 3ca dvodnevna i tako u krug. I 2-3x u sezoni specijali, visednevne voznje...

Organizatoru treba platiti kotizaciju (makar da se vozi za dzabe, jede i pije i prespava), zauzvrat on nam odredjuje turu koja ce nam biti zanimljiva, gde odmaramo, sta obilazimo, gde sipamo gorivo, pronalazi smestaj (daje predlog, ko hoce hoce, ko nece nek nadje sta mu odgovara, a neko bi verovatno i u satoru)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Drago mi je što se aktivirala ova tema i što postoji ideja za druženje i zajedničke vožnje...E sada teško je sve uklopiti i organizovati i mislim da organizatori treba da za svoj trud imaju i neku novčanu nadoknadu...Što se tiče kilometraže treba računati i one koji bi se priključili negde usput i one koji imaju 100+ kilometara do polazne tačke...Ja sam glasao za dvodnevne vožnje, ali mislim da treba ubaciti i jednodnevne...Mislim da je par vožnji godišnje sasvim dovoljno kako se ne bi izgubilo na masovnosti...Bitno je samo da se na vreme najave da bi ljudi mogli da se organizuju...Predlažem i da se jednom godišnje organizuje i višednevna tura (5-10 dana) po regionu pa čak možda i negde dalje, ali da se to najavljuje i priprema u zimskom periodu, kako bi ljudi imali vremena da planiraju put, spreme kintu i pripreme motor.

 

Što se tiče plaćanja mislim da za svaki put organizator treba da odredi iznos kotizacije koja treba da se plati, a koja će uključivati organizaciju, smeštaj, klopu, itd...Treba imati na umu i da se ovakvom organizacijom veće grupe ljudi mogu ostvariti i dobri popusti na smeštaj i ostale usluge...Zato organizatori sve to ukalkulišu, odrede cifru od zavisnosti od broja učesnika, troškova i to je to...Da se ne bi svi bavili kalkulacijom pa posle bude žašto 500, 1.000 ili 2.000 dinara za nešto.

 

Mi moramo da imamo na umu da je ovo zajednička vožnja grupna vožnja... Nema toga ja bih vozio 200, ja bih ovde stao, ja bih ovo obišao, ja bih spavao kod tetke iz Kanade...Iznese se predlog organizatora, iznos kotizacije, okviran plan puta, pa kome odgovara super.

 

Voleo bih da ovo opet zaživi, na radost svih koji vole vožnje i druženja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja