Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacija- moto

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Možeš se Simo bez problema povezati sa suvozačem pomoću dva BT uređaja, imaš one jeftine kineske koji sasvim lepo obavljaju posao i one dosta skuplje (Sena, Cardo...) koji to isto rade :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
8 hours ago, Arakis said:

Kupiš OVO , malo prilagodiš svom tokcu i stvar fercera.

 

Ili OVO

 

A najbolje OVO, imaš na njemu i PTT taster :)

ovi zadnji dva, jel to legalno kod nas, vidim piše two-way

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ne tnam, nego sviđa mi se ovo za baofenga, a i imam ga već., nego sad tek vidim da je to samo adapter za radio. haha, skuplji taj blutut adapter od samog radija i to bogami više nego duplo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 4 sati, Arakis je napisao:

Možeš se Simo bez problema povezati sa suvozačem pomoću dva BT uređaja, imaš one jeftine kineske koji sasvim lepo obavljaju posao i one dosta skuplje (Sena, Cardo...) koji to isto rade :) 

ne razumem , pa zar nisi ti napisao 

 

Zgodno je kada te pola Watt-a RF energije roksuje direkt u slepocnicu 8 sati dnevno... 

??

 

mora da se salis , a ja salu shvatio nisam ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 6 sati, Velimlje2 je napisao:

znam da si ti strucan , zato pitam , a koje je onda resenje za komunikaciju samo sa suvozacem , ne treba mi povezivanje sa drugim motorima ??

 

jedino taj zicani Albrecht ? onda zaista bolje da se derem ... :jee:

 

realno , nijedno zracenje nije zdravo , ali hodas li Knez Mihajlovom ima da ga pokupis , hteo ne hteo ... 

 

Gledajući ovu tvoju zadnju rečenicu dobio si onakav odgovor :

 

A za žičane komunikacije, OVAJ je ultimate, svi ostali, uključujući i Albrecht su igračke ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Imam Autocom, koristio dok smo bili na jednom motoru, odlična stvar. Robusno metalno kućište (nije da je sad to neki faktor, al' da pomenem), kvalitetni gumom obloženi DIN konektori, dosta opcija za povezivanje (zavisno od mod€la).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 3 sati, Arakis je napisao:

 

Gledajući ovu tvoju zadnju rečenicu dobio si onakav odgovor :

 

A za žičane komunikacije, OVAJ je ultimate, svi ostali, uključujući i Albrecht su igračke ;)

ne razumem te , izvini ... nadao sam se nekom savetu , misljenju ...

 

a da nisam  stavio tu zadnju recenicu koja je tvoja preporuka ili savet ? ako te ne mrzi ....

 

Autocom sam imao godinama na mom starom motoru , nisam bas zainteresovan da se vratim , ako bas ne mora .... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Pre 15 sati, Arakis je napisao:

Možeš se Simo bez problema povezati sa suvozačem pomoću dva BT uređaja, imaš one jeftine kineske koji sasvim lepo obavljaju posao i one dosta skuplje (Sena, Cardo...) koji to isto rade :) 

Ovo ce ti zavrsiti posao za komunikaciju sa suvozacem, ali znaj da jeftinija varijanta pri velikim brzinama (jos ako je i kaciga malo suplja) ima slabije da se cuje....

Ako ti je potrebno da na komunikaciju povezes i mobilni telefon, po meni ti je najbolji Albrecht AE600S(u odnosu na cenu). Najbolji je Autocom, ali je on 350 eura p an gore zavisi gde ga kupis. Ja imam Albrecht AE600S i odlicno mi je radio, kao i svima koje znam da su ga imali....Ja sam moj nosio na kormanu u torbici, drugar ispod sedista, a mozes da ga stavis u u dzep. Radi na 3xAAA baterije koje bas, bas dugo drze, a mozes da ga povezes i na stalno napajanje od motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 5 sati, PedjaBgd je napisao:

Ovo ce ti zavrsiti posao za komunikaciju sa suvozacem, ali znaj da jeftinija varijanta pri velikim brzinama (jos ako je i kaciga malo suplja) ima slabije da se cuje....

Ako ti je potrebno da na komunikaciju povezes i mobilni telefon, po meni ti je najbolji Albrecht AE600S(u odnosu na cenu). Najbolji je Autocom, ali je on 350 eura p an gore zavisi gde ga kupis. Ja imam Albrecht AE600S i odlicno mi je radio, kao i svima koje znam da su ga imali....Ja sam moj nosio na kormanu u torbici, drugar ispod sedista, a mozes da ga stavis u u dzep. Radi na 3xAAA baterije koje bas, bas dugo drze, a mozes da ga povezes i na stalno napajanje od motora.

 

 

Video sam taj Albrecht , ali mi deluje nekako kao igracka , neznam ... Imao sam nekoliko godina Autocom i u sustini sam bio sa tim zadovoljan , ali mrzim sve te kablove , a konektori stradaju svake dve godine bez pardona .. kad ostavis kacigu negde na stolu , kabal koji viri iz kacige se savije i vremenom puca ... dok radi sve je super .... desilo mi se par puta da odem sa motora bez da se izkljucim ;)

 

Nisam nesto preterano uplasen opasnoscu od zracenja  , u danasnje doba jedino da se preselis na neku planincinu pa da budes toga posteden , kome je sudeno ovako , nekome drugcije , a svima nama nema spasa :moto2:

 

Ali opet , cini mi se glupavo kupovati komunikaciju koja mi se svida , Sena 10 U , sad se zove Schubert SC10 U ( ili tako nekako ... ) 

 

ima domet valjda 1600 metara , a meni treba 30 cm ... jos cu na kraju ipak da uzmem Autocom ... i uvezem aluminijsku foliju oko glave :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam uzeo u Lidlu pre par godina. Čini mi se nekih 35eura. A za te pare ima bluetooth i može tel na to i navigacija i ima FM prijemnik. U toj ceni je i ugradna slušalica i mikrofon za suvozača. Doduše povezan onim flex kablom ali rekao bih da tu zvuk ne može biti loš kad je kablom povezan.

https://m.ebay.co.uk/itm/TWIN-PACK-BLUETOOTH-MOTORCYCLE-HANDSFREE-HELMET-HEADSET-INTERCOM-SYSTEM-KIT-SET/253373642156?hash=item3afe3ef5ac:g:oQYAAOSwb7NZ0nww


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Došli smo opet na kabel..

Imam uređaj za prodati.

Ni jedan put korišten, u originalnoj ambalaži.

Vrijednost preko 300€, plaćen na akciji 250€, cijena 200€, dajem za 180€.

 

e1b407a9805d68cdab35cbfbb3476208.jpg

 

5e16b0f8835184df6aa44cd46deb8f56.jpg

 

e957d3fc6c88ea0b092830092dc073d8.jpg

 

Set za DVI kacige 2xmicro i dva para slušalica, i centralna jedinica sa svim kablovima i priključkom na instalaciju motora 12V

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja