Jump to content

Moto Zajednica

Sijalice, ksenoni, led i ostalo

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f

Cao drugari, nov sam na forumu i znam da postoje teme ali su sve stare par godina pa da malo obnovimo, a i treba mi pomoc...

Vozim beverlija 250ie 2007 god i ne planiram da ga menjam ali sam sada vec dosao do perioda kada moram menjati sijalice...

Gde mogu kupiti dobre, kvalitetne sijalice/xenone za njega i da li na njega pasu od automobila?

Pozdrav i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo drug, imas temu "Predstavljanje clanova" pa ne bi bilo lose da napises koju ;)

 

Sto se sijalica tice, tvoj model je sa "smajli" farom, xenone ti ne bi preporucio da stavis jer sam far nema projektor pa ces sigurno smetati drugim ucesnicima u saobracaju, mnogo rasipa svetlo.

Led sijalica ne znam da li moze stati u zadnjem delu fara jer nema mnogo mesta za hladnjak sijalice, skoro da sam siguran da se ne bi mogao vratiti gumeni poklopac.

Moja preporuka je da stavis Osram NB ili Philips DV, H7 sijalica ti ide za oboreno i dugo svetlo, dok su ti pozocione sijalice ubodne, koje mozes zameniti za led.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ja bih ti preporucio da stavis halogenu sijalicu night breaker ili  nesto slicno tome ukoliko ti je dosadasnje osvetljenje slabo.Mozes da ih kupis u prodavnicama auto delova.Proveris koji tip ti treba ( h4, h7... ) i takvu kupis.

Ksenon svetla bez projektora/sociva mogu da ti naprave vise stete nego koristi, imas teme o tome pa prelistaj malo.

 

Kolega me preduhitrio i lepo objasnio.

 

Promenio član Borhez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

E ja bih preskocio Osram Night braker zato sto se uopste nije pokazao kako treba,em skupe em kratko traju. 2x sam imao i oba puta se lose pokazalo, u smislu kratkog veka trajanja, ajde prvi put sam pomislio tako mi se zapalo,aj i drugi put kad ono takodje isto. Posle toga sam kupovao neke no name marke koja se super pokazala, em je jeftino em super traju i lepo se vidi, nista manje nego Osram NB...

Sto se tice h4 i h7, ne mogu da se setim dal beverly 250 ima zasebna svetla(samim tim treba h7) ili jedno zajednicko(kratko~dugo, treba h4)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
Pre 16 sati, Satelis je napisao:

Zdravo drug, imas temu "Predstavljanje clanova" pa ne bi bilo lose da napises koju ;)

 

Sto se sijalica tice, tvoj model je sa "smajli" farom, xenone ti ne bi preporucio da stavis jer sam far nema projektor pa ces sigurno smetati drugim ucesnicima u saobracaju, mnogo rasipa svetlo.

Led sijalica ne znam da li moze stati u zadnjem delu fara jer nema mnogo mesta za hladnjak sijalice, skoro da sam siguran da se ne bi mogao vratiti gumeni poklopac.

Moja preporuka je da stavis Osram NB ili Philips DV, H7 sijalica ti ide za oboreno i dugo svetlo, dok su ti pozocione sijalice ubodne, koje mozes zameniti za led.

Da da, smajli far

H7 sijalice idu i ubodne pozicije.. To sve znam nego ne znam da li mogu klasicne automobilske ili moraju neke posebno, za motor .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
Pre 7 sati, king_julien je napisao:

E ja bih preskocio Osram Night braker zato sto se uopste nije pokazao kako treba,em skupe em kratko traju. 2x sam imao i oba puta se lose pokazalo, u smislu kratkog veka trajanja, ajde prvi put sam pomislio tako mi se zapalo,aj i drugi put kad ono takodje isto. Posle toga sam kupovao neke no name marke koja se super pokazala, em je jeftino em super traju i lepo se vidi, nista manje nego Osram NB...

Sto se tice h4 i h7, ne mogu da se setim dal beverly 250 ima zasebna svetla(samim tim treba h7) ili jedno zajednicko(kratko~dugo, treba h4)

 

H7 mi ide

Hvala ljudi, hvala veliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
Pre 16 sati, Borhez je napisao:

Ja bih ti preporucio da stavis halogenu sijalicu night breaker ili  nesto slicno tome ukoliko ti je dosadasnje osvetljenje slabo.Mozes da ih kupis u prodavnicama auto delova.Proveris koji tip ti treba ( h4, h7... ) i takvu kupis.

Ksenon svetla bez projektora/sociva mogu da ti naprave vise stete nego koristi, imas teme o tome pa prelistaj malo.

 

Kolega me preduhitrio i lepo objasnio.

 

Hvalaaa veliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, Cone12345 je napisao:

Da da, smajli far

H7 sijalice idu i ubodne pozicije.. To sve znam nego ne znam da li mogu klasicne automobilske ili moraju neke posebno, za motor .

Obicna sijalica 12V 60/50W kao za automobil, ako se odluciz za jacu sijalicu obavezno ubaciti rele jer u suprotnom ode prekadac svetla na levoj rucici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
Pre 21 sati, Satelis je napisao:

Obicna sijalica 12V 60/50W kao za automobil, ako se odluciz za jacu sijalicu obavezno ubaciti rele jer u suprotnom ode prekadac svetla na levoj rucici.

Hvalaaa, na automobilu koristim neke premium bulb halogene par oko 1200din i daju mi solidno svetlo pa cu ih probati i na motoru.. Silver auto je prodavnica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja