Jump to content

Moto Zajednica

Jeftine priče

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500
On 3/5/2018 at 21:46, Due je napisao:

 

Čim smo došli kući raspalimo roštilj. Naprava je kreacija mog tasta. Iskrivio sam se ko rajber dok sam ga doneo na predvidjeno mesto. Težak kao blato...

"Oćeš rakijicu"?...

 Vetar mi je majstorski šio ludačku košulju dok sam goreo pored one vatre. Nosio je dim uvek u onom pravcu gde sam ja stajao. Onda ja uzmem čašicu pa se pomerim. I tako u pun krug. Bezbroj puta. Ruka me je bolela koliko sam nosio čašicu. Punu. Kad je završilo moje smudjenje i kad smo seli za sto, Imao sam svu komociju. Smrdeo sam na dimčugu i verovatno izgledao kao da sam izašao iz rudnika dva minuta pre toga da su se svi nabili na jednu stranu stola. Ja sam se žrtvovao za dobrobit svih, trpite!

 Par piva i dezert kasnije vratio sam onaj roštilj na mesto. To bi bio izazov za svakog snagatora koji drži do sebe... mogao bi da ponese laskavu titulu Čovek Viljuškar.

 

Uveče logistički košmar. Nemoj da zaboravimo ovo, te ono, ovo ćemo ujutro... ja već zaboravio  šta mi je rekla da ne zaboravim. Oprostiće, ja sam Džeremi Ron i Koneri Šon u jednom čoveku.

 

Osim jednog stajanja na benzinskoj pumpi čisto da vidimo da li smo sposobni da upalimo kola na guranje, nije bilo zanimljivosti. Anlaser je platio obuku na poligonu. Kad smo upalili više nismo stali. Do kuće.

 

Bile su to jeftine priče.

 

Powered by pivo, rakija, vino sve vrste uklučujući špricer i vinjak praznikom.

 

Da ste Vi nama živi, zdravi, veseli i uz brdo brzi.

 

Ovo dvoje su nosioci glavnih uloga, ako ih negde sretnete.

 

image-0-02-04-3d01d180583e0a77fc502b4800495d925eabe138d5dcb51beb66400c9cfef2ac-V.thumb.jpg.f209ef2a35e912a02248a5cf61adcfe4.jpg

 

 

 

Evo sad smo se i upoznali! Veliki pozdrav! Rec je rec, a slika je ipak slika!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

@mikica djuric

Eto, nadam se da ćemo se i na živo upoznati!:)

@mile fazer

Jeste Mile, kod brane. Mi smo boravili baš iznad, kad se krene uz brdo. Znam da ti je poznat taj kraj, jednom si pisao o tome. Ne verujem da se nešto promenilo od tvog proputovanja.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Due, idemo sutra do AR, corbica u Divljakovcu, start 10h kod 1000 Ruza, oce moj Jefta casti pa ti vidi dal se tvoj Jefta slaze s'cinjenicom?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema na čemu, šta se mora nije teško....reko, taman materijal za pisanje....no biće prilike

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500
Pre 3 sati, Due je napisao:

@mikica djuric

Eto, nadam se da ćemo se i na živo upoznati!:)

@mile fazer

Jeste Mile, kod brane. Mi smo boravili baš iznad, kad se krene uz brdo. Znam da ti je poznat taj kraj, jednom si pisao o tome. Ne verujem da se nešto promenilo od tvog proputovanja.:takoje:

Наравно! Ваљево је близу, а има пуно тога да се види и чује, а и пролеће стиже! Договарамо се за виђање!:jee1::takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

@mirorab

Miki pao sam na popravni, pa nisam smeo na forum, ali nema brige da će zafaliti dešavanja. A i pisanja...

Još ćemo se mi ćerati, što kaže Matija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Da Veliki Prele nije odavno na nebu,pomisli bih da je malo umešao prste u tvoje pisanije, ovako svaka čast na pisanju ,imao si sigurno dobru ocenu iz stpskog.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

joj, sta sam ja to propustio .... neverovatno zanimljiv stil, auuuuuu u jednom dahu procitao sve

mene nisu primili u tom odelenju, morao sam u opsti deo, balkanski smer :)

verujem da svi oce JOS JOS JOS

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Treba ispričati priču, zašto ćutati, a gde nego u ovoj temi? Kratka vožnja, jedna priča. Ovo su ionako putopisi za one sa jeftinim kartama... ali bogatim duhom.

Ovde se bez mnogo filozofiranja  objašnjava zašto je pretpostavka majka svih zajeba?

 

Da se ne bi vraćali na prvu stranu da pročitate uputstvo za upotrebu, da kažem sledeće:

 

Ovaj sadržaj je prilagođen svim uzrastima starijim od 18 godina zato što pisac ovih redova puši, pije, psuje, poštapa se slengom i ume da zađe na moto skupove.

 

Tekst sadrži i smrtne grehe i to:

 

1.Neumerenost u jelu i piću 

2.Očajavanje u lenjosti

 

Pa sad, ako ste gadljivi, onda ništa... Eto.

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Evo, očajavam u lenjosti...

Moram da se izvinim za loše fotografije koje su okinute telefonom.

Tog dana je kartica u aparatu rekla da više ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Dan muzeja

 

 

Najgore je kad žena zna da znaš da uradiš, a mrzi te da uradiš. Pakao u najavi.

 

Svašta sam ja morao da odslušam te vrele julske večeri: da sam nihilista vredan naučne pažnje, i da je moja sklonost ka ničem samo meni interesantna i da svećice za motor po koje je ona išla i dalje krase kućnu biblioteku...

Sve sam baštenske stolice slomio zato što držim noge na stolu, da moje Saturnalije predugo traju. Kao što će i ova beseda. Objasnim da po ovoj vrućini ne mogu da se podvrgnem introspekciji jer će se pivo pregrejati a i ja sam na odmoru.

 

Da se izmigoljim iz teme predložim da sutra posetimo Mihajla i Đuru. 

Može.

 

Da bi stigli do kuće Đure Jakšića, malo ćemo skrenuti do Idvora. Da posetimo muzej posvećen malo je reći velikanu. 

Mihailo Idvorski Pupin, naučnik svetskog glasa, izumitelj, profesor na Univerzitetu Kolumbija, i počasni doktor nauka na 18 univerziteta. Član Američke Akademije Nauka, Srpske Kraljevske Akademije i počasni konzul u SAD.

Nosilac nebrojenih nagrada i autor najvažnijeg izuma, tzv Pupinov kalem koji je utro put modernij telefoniji.

 

I najvažnije, da Banaćani imaju jednako dobrog električara kao i Ličani.

(ovo pročitati akcentovano po banatski)

 

Čovek koji nikad nije zaboravio svoje poreklo, dobio je Pulicerovu nagradu za autobiografsko delo "Sa pašnjaka do naučenjaka"IMG-857a163696069b5b96642fc34de46cad-V.thumb.jpg.a2520534202632b1aef98704bf3adcd5.jpg

 

IMG-40979dce15d2d2a0d6ecaf5bd2d9c609-V.thumb.jpg.40d01b550c389d72920cb01b02d9720b.jpg

 

I na kraju Pupinov kalem

 

IMG-2fe0e19fefce48cab34b8b5cbe1526f9-V.thumb.jpg.f697768a4e45a2b212a450c6ed5cbee4.jpg

 

koji je otklonio šum na većim udaljenostima usled slabljenja telefonske struje.

 

U sastavu muzeja je i sala u kojoj se održavaju manifestacije, a služi i za venčanja. Upravo nismo zbog toga svratili do rodne kuće, kustoskinja inače jako ljubazna i predusretljiva gospođa nije mogla da se nađe u isto vreme na dva mesta.

 

IMG-04fd2b34fb8b030900e2a5b38166a693-V.thumb.jpg.c588d8305c23794fb02e73ac5c63b02f.jpg

 

Gde sad?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

 

Vratimo se na glavnu džadu i raspalimo prema Srpskoj Crnji. 

 

Već duže vreme mi se mota po glavi Ðura Jakšić, veliki srpski pesnik, slikar, profesor i boem. Za svog kratkog i teškog života, ostavio je dubok trag u svemu čime se bavio. 

Umetnički pravac u kome je delovao bio je romantizam.

Kao mladić u Beču je drugovao sa Brankom Radičevićem i Ðurom Daničićem.

Tokom svog života u Beogradu stekao je večno mesto u skadarlijskim kafanama "Tri šešira" i "Dva jelena".

 

Proganjan od strane vlasti zbog satiričnih osvrta na brutalnost i gramzivost iste, načet tuberkulozom i ličnim tragedijama umire u Beogradu sa 46 godina.

 

"Ah zašta ginusmo i stradasmo, a šta dobismo"?

 

Napisao Ðura u trenucima razočarenja.

 

Kako ne posetiti takvog čoveka? 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Pre svega ovoga je valjalo proći kroz selo Sakule u Banatu. Interesantno je po ovom:

 

IMG_20150701_122214.thumb.jpg.ebfeadb98f5a601da54e4cf6b544d232.jpg

 

Ni jedan veći električni stub, dimnjak na kući ili baner benzinske pumpe nije bez naseljenog gnezda roda.

 

IMG_20150701_122403.thumb.jpg.402986e6bb86e1375730c6d33a4dcd0c.jpg

 

IMG_20150701_112132.thumb.jpg.9d0f9fdbfeb6dbbf4420251d3ea43246.jpg

 

IMG_20150701_122231.thumb.jpg.7e859aaf84aa875c4b8f07cba7fc47ef.jpg

 

IMG-a4117f133ee09421817545bef43264d7-V.thumb.jpg.01971c943bbab677cfad1c8eec024287.jpg

 

Evo, da slikam deci labudove, pa idemo

 

U Žitištu zastanemo da pozdravimo jednog asa.

 

IMG-a2b01d97db97553419eddd9d2c9c5473-V.thumb.jpg.0a883e52ab7bb7d45daf55d65a9aad26.jpg

 

Jeste da stoji po vazda na suncu, ali ovako preplanuo mi više liči na Tajsona.  Ali ne ulazim u umetničke slobode tvorca.

 

I tu mi se prav put tako odužio da sam imao utisak da vozim bar tri sata. Samo veliko nebo i prav put. Počne već da me nagriza crv sumnje da ćemo završiti u nekoj dalekoj stranoj zemlji.

Stanem na prvoj benzinskoj pumpi i pitam jesmo li mi na pravom putu? Doslovce pravom, kaže nam gospođa na pumpi, i mi malo pravog puta i velikog neba kasnije stižemo u Srpsku Crnju. Pravo pred Ðurinu kuću.

 

 

IMG_20180721_134358.thumb.jpg.a0868038445832c964f8682c46708356.jpg

 

IMG_20180721_134225.thumb.jpg.7d081f8f3b8b5dd0d51594b9d06004f4.jpg

 

IMG_20180721_134311.thumb.jpg.20ef9465f1fc8c46fd2f34fd45a50ce4.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Vrata od kapije su zaključana, pa nam čovek koji je uživao u hladovini od drveta rekao da je čovek koji se brine o kući izašao. I da ne zna da li će se vratiti. Kroz otvoren prozor na kući pogledam i vidim da su neki radovi u toku.  Nismo ništa ni propustili.

Na kapiji je zalepljen program "Ðurini dani" koji su bili u toku, i između ostalog ima moto skup. Idemo.

 

Parkiramo motor u hladovinu, uzmemo piće i smestimo se pod šatru. Dok kujemo planove za dalje, učini mi se poznat lik.

Jeste, nije, ma nema šanse, ma jeste, sad ćeš da vidiš. 

Bob?

Eeee, de ste?

 

Čovek bez trunke ljutnje u sebi, sklon meditaciji, koji je tog puta razgovarao sa nama go do pojasa ispričao nam je svoje stradanje.

Kao španski građanin koristi privilegije da obavlja ad hok poslove u Engleskoj i tako bolje zaradi. Međutim desio mu se ozbiljan propust. Razapeo je neki mali šator u nekom londonskom parku, a bez da je poneo bilo kakav lični dokument, da bi meditirao.

Na putu saznanja, sunce su mu zaklonile dve senke u vidu policajaca. I ni malo nisu imali razumevanja za njegov lajfstajl, nenošenje dokumenata a ni autfit mu ni malo nije išao na ruku. Ja kad sam ga upoznao izgledao je kao Kočiz u crnom odelu i sa plavim naočarima za sunce.

Kako je izgledao londonskim policajcima, naviknutim na svakakva čuda to nećemo saznati. Sve zajedno sa vigvamom su ga spakovali u kombi i poslali u kamp za migrante gde je proveo mesec dana dok birokratija nije uradila svoje.

 

Naravoučenije, meditacija je dobra, ali nikako bez ličnih dokumenata.

 

Promuvamo se malo, da vidimo šta ima...IMG_20180721_144404.thumb.jpg.4e07a737d090c6e4fd1a70284aa9a63d.jpg

 

IMG-f0e3f1f604ef119cc69bf00d3f9478ef-V.thumb.jpg.b8a4445b5bd9034cb1afd7c1021f8dfe.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja