Jump to content

Moto Zajednica

Jeftine priče

Recommended Posts

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

 

  18+

zbog ogoljene upotrebe jezika i zato što neki delovi teksta mogu sugestivno delovati na čitaoca pa da zapali cigaru ili nešto popije.

 

 

Pošto je ovaj 21. vek prepun pravnobirokratskih zamki i ja ću preduzeti mere. 

 

   Ako Vam je prva asocijacija na satiru neki težak rad ili pak čulni rad na bazi elementarnih poriva nisam siguran da ćemo se razumeti u potpunosti.

   U koliko ste prelepo vaspitani, recimo ćale doktor, keva bibliotekarka i slične porodične situacije vi ste ovde zalutali. Ja sam bio loš đak a oni vam sigurno ne bi dozvolili da se družite samnom.

   E, ako ste od onih kojima đavo ne da mira i skloni ste mentalnoj čergariji onda izvolite.

 

Ovo su priče savim običnog motocikliste kome motor osim što je clan porodice služi da poveže neke ljude sa nekim mestima i neka lica sa nekim događajima. O tome je ovde reč.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Savršen balans

 

 

Kako i zasto baš motor kao prevozno sredstvo ceo život pokušavam da dokučim... do letos. Jedne vrele večeri mi konacno sine!

Pa sediš na ludilu. Miris benzina je uvek prisutan, rezervoar ti je pod nosom. A za ravnotežu su potrebni i izduvni gasovi. Sve te to održava uspravnim ili nagnutim. 

To je baš ono kao kad te kafa diže a cigara spušta. Savršen sklad...

 

- Da li bi ti mene sutra odvezao da obavim neki poslić u gradu?

 

Prekide me Tanja u razmišljanju. I neka je. Baš sam i planirao da utučemo dan. Recimo Šumadija, Topola, Arandjelovac... videćemo. Naravno dobila je potvrdan odgovor, a da ni usta nije stigla da zatvori. 

Obavismo sutradan šta se moralo i krenemo gde nas put odvede. Slabo poznajem Palilulu, pa naivno poverujem sebi da ću negde kroz Slance da izbijem na Smederevski Put. Put kroz selo postaje sve uži i lošiji i dodjemo do mostića a od mostića dva putića. Sa desnog nailazi pešak, pozdravimo se , ja mu kažem svoje namere i dobijem odgovor da moram da se vratim pa preko Mirijeva na Smederevac. Objasni mi da je to dva kilometra a reper mi je pumpa koja ne radi(a radila je). Vratim se do pumpe koja ne radi a radi i pitam nekog momka gde je to skretanje? Kaže mi da je to dva kilometra niz put pa levo. I bi tako. Sto sela sto običaja kaže narod, a u Slancima je etalon 2km.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
3 hours ago, Due said:

 

  18+

zbog ogoljene upotrebe jezika i zato što neki delovi teksta mogu sugestivno delovati na čitaoca pa da zapali cigaru ili nešto popije.

 

 

Pošto je ovaj 21. vek prepun pravnobirokratskih zamki i ja ću preduzeti mere. 

 

   Ako Vam je prva asocijacija na satiru neki težak rad ili pak čulni rad na bazi elementarnih poriva nisam siguran da ćemo se razumeti u potpunosti.

   U koliko ste prelepo vaspitani, recimo ćale doktor, keva bibliotekarka i slične porodične situacije vi ste ovde zalutali. Ja sam bio loš đak a oni vam sigurno ne bi dozvolili da se družite samnom.

   E, ako ste od onih kojima đavo ne da mira i skloni ste mentalnoj čergariji onda izvolite.

 

Ovo su priče savim običnog motocikliste kome motor osim što je clan porodice služi da poveže neke ljude sa nekim mestima i neka lica sa nekim događajima. O tome je ovde reč.

 

 

 

Sve mi ovo miriše na konzumiranje ovoga:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

 

 Nekako sam izašao na put kojim sam hteo da idem, a saobraćaj je bio tako haotičan da se kladim da svaka pijaca u Bangladešu ima bolje uredjenu situaciju. Našao sam se upravo iza kamiona JKP Čistoća, ali mi ni trenutka nije palo na pamet neko preticanje ili slična samoubilačka misija zato što iz sporednih ulica i raznih parkinga razni izleću kao meci. Spas nam je došao kad je on skrenuo ka Vinči, a mi nastavili prema Smederevu. A onda prema Mladenovcu. Kad se predje preko auto puta iz pravca Smedereva, put postaje zanimljiv. Nije ni loš, ima po koja rupa i ulegnuća, ali naviklo se. Pogled je sve bolji i bolji, a onda oduzima dah. Dodjosmo na raskrsnicu, levo prema Mladenovcu, desno ne znam gde. Putokaza ni dan danas nema. Ja sam na ovoj raskrsnici prvi put bio u dilemi još ranih devedesetih, ali ništa nije uradjeno po tom pitanju ni danas.

DSC02179.thumb.JPG.b96eedc7751c2176111a9cac04d8bb6c.JPGDSC02182.thumb.JPG.4aff38737f93772b9b8674e5acb6c296.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

 

  Vrućina je preozbiljna, iako je još uvek pre podne i naravno da počinju i problemi. Kako spustim noge, kao da sam stao na led. Djonovi se tope. Dakle nećemo stajati. Krenemo prema Topoli, Usput nas stigne neka grupa na R-ovima, malo prodangube iza nas jer nisu znali da su se namerili na šampiona u sporoj vožnji i onda nas pozdrave i nestanu iz vidokruga. Mi odmah stanemo u neku mehanu pored puta da ispunimo porocima želje. Kafa, cigare, razgovor. Skujemo plan da kroz Topolu samo protutnjimo i idemo u Arandjelovac i da tamo nešto jedemo. Rečeno- učinjeno.

DSC02187.JPG

DSC02189.JPG

DSC02205.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

 

  Za rucak cevapi,a onda predlozim da krenemo na Bukulju.Po ovakvom danu pogled mora da je velicanstven.Prođemo pored hotela i stanemo na raskrsnici a i uzbrdici.Levo prema vrhu,desno za Garaše.....sve dalje što se dešavalo je stalo u par sekundi.

  Gledam levo desno, i osetim meškoljenje iza sebe a onda trzaj. I počinjemo da se naginjemo u levo.I to ozbiljno.Gledam desni retrovizor jel to nas neko gura? Pa se okrećem u levo da kažem Tanji da prebaci težište na desnu stranu da se ispravimo. Onda osetim još jedan trzaj i jasno mi je da padam ko iz matematike i gledam rodjenu ženu kako se kotrlja po putu. Ostaje mi samo da se borim da zadržim motor da baš ne tresne o asfalt. kako je kucnuo o podlogu tako puštam guvernal i ja se stropoštam na ledja, opalim glavom/kacigom o drum i bi mi baš lepo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, Due said:

 

  Na spuštanju u Mirijevo stanem i slikam Beograd iz meni nepoznate perspektive:

 

DSC02178.thumb.JPG.89151919fbdd4046a6a4908a456ef274.JPG

Ovo ti je pored Lešća put. 

 

Znam perspektivu, da ne kažem horizont. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Ajde stvarno, diži se i nastavi sa pisanjem. Zabrinuo si me, za oboje !


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

 

  Obuzeo me neki blaženi mir dok sam ležao glavom nizbrdo na putu. I jedino što vidim je blještava svetlost. Samo mi ne pevaju andjeli, već radi motor... i sunce sija pravo u oči. Skočim kao Sandokan i ugasim motor pa pokušam odmah da ga podignem, dok me drži adrenalin. I uspem, 2 cm, pa ponovo spustim. Nema trika. Oboren je skoro u levi minus i već se nazire barica od benzina. Polako me hvata užas od jedne pomisli. Recimo FAP 13 pretovaren drvima skreće pravo na nas, i uz neku veselu pesmu sa radija nas uskraćuje za par decenija života. Realno, ne bi nas ni video, motor je bio oboren u nepreglednoj raskrsnici.

 Moja drama queen prilazi sa bolnom grimasom na licu. Noga je baš boli, ne može da sakrije, ali zajedno dignemo motor i samo ga spustim desetak metara niže u hladovinu. Pa da vidimo šta ima da se plati.

 "Ja sam zajebala stvar, zbog mene smo pali, izvini... pa zašto se ovo desilo?"

 "Ne bih znao da objasnim ni tebi ni sebi ovaj naš slučaj, nisam ni pio ni pušio neko granje ali ovo je sasvim neobično sranje. Možda sam preterao s lukom u onim ćevapima?"

Sada me najviše brine njena eventualna povreda i stanje uopšte. Ako bih pravio poredjenje kapetan Titanika je izgledao kao da je dobio na lutriji.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja