Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna pomoc oko izbora pocetnickog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Nemam trenutno

Zdravo svima pre svega ,nov sam ,takodje nov I u svetu motora. Apsolutni pocetnik,planiram da ovog leta polozim za a2 kategoriju I da kupim sebi neki fin motor (2t,4t nije mi toliko bitno ) Takodje nameravam da to bude sportak do 250CC MAX. E pa sad mene muci jedno a to je ,nemam iskustva sa motorima niti sam ikada seo na njih . Nizak sam to me jedino brine ,svega 165cm I tezak 68kga. E sad mene zanima koji bi to motor meni pasao a da ja mogu normalno da upravljam sa njim ? Tacnije da dohvatim pod bez problema I da se osecam sigurno na njemu ? Hvala vam u napred ! :) veliki pozdrav za sve ljubitelje motora ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nećeš imati problema sa svojom visinom kod većine motora.

I mene zeza visina, ali na drugi način, visok sam 195 cm i skoro svaki motor mi je mali, odnosno smiješno izgledam na njemu. :D

Najbolje da pogledaš oglase i da suziš izbor prema svom budžetu.

Imaš da biraš između dvotaktnih 125 kubika i četvorotaktnih 250 kubika (otprilike imaju istu snagu).

Imaš dosta modela koji ti mogu odgovarati, tako da će ti teško neko moći preporučiti neki konkretan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Nemam trenutno

Honda nsr bi bio moj neki favorit, ne znam sta vi kazete na to ? Kad budem bio u obilazak motora ,ako mi bude pasalo zbog visine verovatno ce to biti moj prvi motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

125 bi bilo sasvim dovoljno, da sam na tvom mestu ne bih dao vise od 700-800e, izvozis se godinu dve dok ne ovladas njim i onda uzmes nesto ozbiljnije (tipa GS500, ER5, CB500). Bar bih ja tako uradio, i uradio sam samo sto nije bio sport nego enduro.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Da, najbolje je da se učiš na 4T 125 kubika i onda napreduješ dalje.

Na 250 kubika si između, možda i prejako za apsolutnog početnika, a opet ćeš ga brzo prerasti, brzo će ti dosaditi.

Još jedna stvar je da paziš kod polovnjaka, povedi sa sobom nekoga ko je iskusan da se ne bi zajebao kod kupovine.

Tako sam se ja zajebao kod kupovine prvog motora, malo sam ga platio ali je totalni krš.

Ima puno stvari na koje treba obratiti pažnju, a to ne znaš ako si početnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Podgorica

Kad bi nasao Kawasaki KLE 500, to je motorcina najbolja i najkvalitetnija za pocetnika, a mozes i da sidjes sa asfalta, moze i dvoje na njemu, koferi itd.

To je motor apsolutno za sve. Motor koji neces imati potrebe da mijenjas bar 3 godine, motor na dva cilindra, vrlo fleksibilan, oprasta greske, bez gasa mozes da kreces sa njim, ama sve.

Koliko god djelovao veliko zbog tvoje visine, vjeruj mi da si u sedlu sto se kaze car i dovoljno je prstima da dotices pod i nista vise.

Fenomenalan motor u svakom pogledu i u okviru je A2 kategorije.

 

Evo slika motora:23251974c5a0ddef3485ef903d734449.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 15 sati, cojke1231 je napisao:

Zdravo svima pre svega ,nov sam ,takodje nov I u svetu motora. Apsolutni pocetnik,planiram da ovog leta polozim za a2 kategoriju I da kupim sebi neki fin motor (2t,4t nije mi toliko bitno ) Takodje nameravam da to bude sportak do 250CC MAX. E pa sad mene muci jedno a to je ,nemam iskustva sa motorima niti sam ikada seo na njih . Nizak sam to me jedino brine ,svega 165cm I tezak 68kga. E sad mene zanima koji bi to motor meni pasao a da ja mogu normalno da upravljam sa njim ? Tacnije da dohvatim pod bez problema I da se osecam sigurno na njemu ? Hvala vam u napred ! :) veliki pozdrav za sve ljubitelje motora ! 

Ako nemas nikakvog iskustva kupi si lepo za pocetak jednog Apenca a ne odmah da trazis sportaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Pre 13 sati, N-i-k-O je napisao:

Kad bi nasao Kawasaki KLE 500, to je motorcina najbolja i najkvalitetnija za pocetnika, a mozes i da sidjes sa asfalta, moze i dvoje na njemu, koferi itd.

To je motor apsolutno za sve. Motor koji neces imati potrebe da mijenjas bar 3 godine, motor na dva cilindra, vrlo fleksibilan, oprasta greske, bez gasa mozes da kreces sa njim, ama sve.

Koliko god djelovao veliko zbog tvoje visine, vjeruj mi da si u sedlu sto se kaze car i dovoljno je prstima da dotices pod i nista vise.

Fenomenalan motor u svakom pogledu i u okviru je A2 kategorije.

 

Evo slika motora:23251974c5a0ddef3485ef903d734449.jpg

 

 

 

 

Kolega, zelim da verujem da se zezas za vecinu navedenog.:stabre:

Nemam nista protiv KLE-a, naprotiv, imam ga i sam (2005, ista kolor sema), ali reci za njega da je najbolji i najkvalitetniji je u najmanju ruku neozbiljno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Podgorica
Kolega, zelim da verujem da se zezas za vecinu navedenog.:stabre:
Nemam nista protiv KLE-a, naprotiv, imam ga i sam (2005, ista kolor sema), ali reci za njega da je najbolji i najkvalitetniji je u najmanju ruku neozbiljno.
Koji je to motor u okviru a2 kategorije bolji i kvalitetniji od ovoga a da je za ovako siroke namjene???
Ne sprdaj se kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А да кренемо од тога да је дечко почетник? 

Ко креће од 500 кубика?

Можда ја не би требало да судим о томе јер сам и сам почетник у свету великих мотора, али бар једну, ако не и две степенице у “развоју” би прескочио тиме, а то ретко изађе на добро. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Napisao si da bude sportak do 250 ccm ...Aprilia RS 125 definitivno..Cbr-ku ne bih zbog odvratnog povišenog guvernala i još odvratnijeg položaja na motoru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

nisi ti mali tj nizak...ali ne znash... zato samo polako, drzi se toga sto si i sam rekao, 250ccm max. ne daj da te navedu da promenis misljenje sa tim "brzo ces ga izgustirati i dosadice ti"... ja vozio sezonu Apolo RX250, supermoto...jes kinez, ali smo se slatko navozali...

 

Screenshot_20180121-121938.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Znate kad ce on da sedne na klepetalo, kad stavi stolicu ispod. Gledaj nesto cetvorotaktno, ja bi ti preporucio hondu custom 125, da se naucis da vozis, pa ces kasnije tek nesto vece.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
3 hours ago, Nimmin said:

Kolega, zelim da verujem da se zezas za vecinu navedenog.:stabre:

Nemam nista protiv KLE-a, naprotiv, imam ga i sam (2005, ista kolor sema), ali reci za njega da je najbolji i najkvalitetniji je u najmanju ruku neozbiljno.

Nije, niti postoji takav motocikl. Kakav je zavisi od kriterijuma vlasnika.

 

Ja sam šest godina proveo na "ER5", svih šest godina sam ga vozio sa 25kW. Nema gde nisam išao, posao - kuća, momačke vožnje po gradu, vožnje sa drugarima, putovali smo na njemu... Jeftin za održavanje, malo troši, izuzetno prosta mehanika koju svako može da razume i servisira. Ima ih masa sa preko 100.000 na satu i svi rade.

No, moj savet je 1254T za početak, bar sezonu ili čak i dve. Motocikl je jako zeznut, traži mnogo discipline, učenja i treninga. Sa tim stavom moraš sesti na motor, drugo se obično ne završava dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

 

Na tvom mestu bih izbacio 125cc 2T i gledao nešto od 250 4T ili i malo jači što se tiče kubikaže,a opet da može da se vozi sa A2 kategorijom.

 

Prvo završi sa obukom i polaganjem,pa tek onda biraj motor koji bi kupio.Posle završene obuke i odvezenih 20 časova vožnje ćeš steći neko osnovno znanje kako da se ponašaš u saobraćaju,održavaš se na motoru,kočiš,skrećeš itd...Vožnja motora je praksa koja se stiče vremenom i svaki dan ćeš naučiti nešto novo,a verujem da ćeš u dobroj auto školi posle 20 časova vožnje steći neko najosnovnije znanje od stvari koje sam gore nabrojao.

 

Kad sve to završiš,onda kreni u razgledanje motora i traži nešto po tvom ukusu.Naravno, povedi majstora sa sobom ili barem nekog ko malo duže vozi motor i ko bi hladne glave pogledao i provozao motor koji te interesuje.

 

Nisi napisao koliko godina imaš i kakvog si temperamenta,ali ako si svestan činjenice da motor nije igračka i ako osećaš neko strahopoštovanje prema njima-možeš gledati i malo veće kubikaže od 125cc,a opet u okviru A2 kategorije.

 

Trenutno na oglasima nema neki velik izbor motora katetegorije koja tebe zanima.

 

Za ovaj Kawasaki bi ti falilo malo,ali mislim da je dobar izbor za prvi motor i da je dobra kupovina: https://goo.gl/s4Ef9z

 

Ova Suzana mi deluje ok i mislim da bi se na njoj duže zadržao nego Kawi i uklapa ti se u budžet: https://goo.gl/f9qs6F

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven
Koji je to motor u okviru a2 kategorije bolji i kvalitetniji od ovoga a da je za ovako siroke namjene???
Ne sprdaj se kolega.

Slazem se da je KLE savrsen za pocetnika, a dobar I za kasnije. Preporuka I od mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Nemam trenutno

Zeleo bi da se zahvalim svima  za savete,ne kupujem motor za divljanje I neko dokazivanje ,vec radi sebe I toga sto sam oduvek zeleo. Komsija mi je bajker vec godinama ,takodje sam covek servisira svoje motore , on mi je takodje preporucio Kawasaki 250cc ,I da kad polozim I odradim sve sto treba icemo zajedno da pogledamo ,a do tad cu verovatno skupiti jos para pa ce samim tim I biti veci budzet ali max do 3000e. Tako da sve u svemu kad dodje vreme za biranje ,a to ce biti sigurno ovog leta  izmedju kawe 250 I honde cbr 250 ,pa sta naletim I da je u boljem stanju to cu I uzeti :D Cim polozim I kupim motor javim vam se :) hvala jos jednom svima na vremenu I savetima. Takodje nisam KLINAC 23god ce mi  za par nedelja ,povucen decko I kroz normalne naravi ,opet kazem ,ne uzimam motor da bi divljao ,vec radi sebe I uzivanja u svemu tome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

I još jedna preporuka: Za prvi motor je uvek bolji neki model na kome se sedi uspravnije, od ovih koji su tvoji favoriti. Veća kubikaža nije smetnja za prvi motor, mislim da je položaj sedenja bitniji. Što se budžeta tiče, odmah odvoji deo - 500 do 1000 EUR za opremu, i deo za "sređivanje" i servisiranje kupljenog polovnjaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Nemam trenutno

Danas sam bio kod komsije cisto da sednem po prvi put na motor I da osetim kako je biti na njemu on covek ima  Ducati 916, motor je sam po sebi visok I tezak. Uspeo sam sa obe noge da dohvatim patos ali na prstima ,dali je to dovljno za normalnu voznju po gradu ? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja