Jump to content

Moto Zajednica

Gde promeniti gumu na motoru

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 10 minuta, AndjeoPakla je napisao:

Još jedan mali savet kod montaže guma za one koji ne znaju ili montiraju gumu kod lokalnog "stručnjaka vulkanizera", na mnogim gumama postoji negde na boku oznaka (obično crvena tačka) što predstavlja poziciju gde treba da dodje ventil. Prošle godine odnesem prednji točak  da montiram novu gumu jedinom vulkanizeru u gradu koji balansira moto gume (jbg nema se izbora), pokupim gumu kasnije, odem namontiram, i onda se setim da proverim poziciju. Naravno da nije pozicionirao ventil na predviđenu poziciju. Provozam se do njega da ga priupitam u čemu je bio problem, on mi prodaje priču kako to nema nikakve veze, to je fora kod guma za kombi vozila, mada i tamo nema nikakve veze... Mrš! Ne znam kolko stvarno ovo ima uticaja, ali dosta pametnih ljudi je projektovalo i pravilo tu gumu i sad je neki umazani pajser pametniji od njih, a na kraju krajeva nije nikakvo cimanje odraditi to pri montaži (ko zna i hoće)

Gresis,procitaj malo ono sto je ranije pisano na temu guma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
Gresis,procitaj malo ono sto je ranije pisano na temu guma
Pa ima 300 tema o gumama, ne znam gde je to na sta mislis. Napisi u dve recenice o cemu se radi, da znaju i drugi a i ja

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, AndjeoPakla je napisao:

Pa ima 300 tema o gumama, ne znam gde je to na sta mislis. Napisi u dve recenice o cemu se radi, da znaju i drugi a i ja

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

Ok,u pravu si,naci teme o gumama je da rodis mecku.Konkretno nemojte obracati paznju na poziciju tacke na gumi u odnosu na ventil na felni.Razlog za to je sto sam imao mnogo slucajeva gde je balans bio mnogo bolji kad je ta tacka bila na drugom mestu a ne na ventilu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Drustvo,
Zamenio sam gumu kod vulkanizera na Banjici,iz pravca Bulevara posle Nisove pumpe druga levo pa nekih 50metara sa desne strane.
Svaka preporuka za majstora,vodi racuna o svemu.Komplet skidanje,namestanje,balansiranje me je kostalo 1700 din.
Dal je skupo,jeftino jebem li ga....ja sam zadovoljan.

Hvala svima na preporukama,ovaj vukanizer mi je bio najblizi a takodje I na putu za Avalu I Mladenovac :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
3 hours ago, AndjeoPakla said:

Još jedan mali savet kod montaže guma za one koji ne znaju ili montiraju gumu kod lokalnog "stručnjaka vulkanizera", na mnogim gumama postoji negde na boku oznaka (obično crvena tačka) što predstavlja poziciju gde treba da dodje ventil. Prošle godine odnesem prednji točak  da montiram novu gumu jedinom vulkanizeru u gradu koji balansira moto gume (jbg nema se izbora), pokupim gumu kasnije, odem namontiram, i onda se setim da proverim poziciju. Naravno da nije pozicionirao ventil na predviđenu poziciju. Provozam se do njega da ga priupitam u čemu je bio problem, on mi prodaje priču kako to nema nikakve veze, to je fora kod guma za kombi vozila, mada i tamo nema nikakve veze... Mrš! Ne znam kolko stvarno ovo ima uticaja, ali dosta pametnih ljudi je projektovalo i pravilo tu gumu i sad je neki umazani pajser pametniji od njih, a na kraju krajeva nije nikakvo cimanje odraditi to pri montaži (ko zna i hoće)

A šta ako je točka bijele boje ?!? .. Ide li onda kontra ventila ili ? :stabre:

Ja tu točku stavljam na mjesto ventila samo kad mi dođu "biseri" koji bi mogli početi pametovati oko toga .... srećom pa ih namirišim odmah ... :D

 

Kad sebi mijenjam gumu, na točku pazim samo ako se zajebem ... :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 38 minuta, strasilo je napisao:

A šta ako je točka bijele boje ?!? .. Ide li onda kontra ventila ili ? :stabre:

Ja tu točku stavljam na mjesto ventila samo kad mi dođu "biseri" koji bi mogli početi pametovati oko toga .... srećom pa ih namirišim odmah ... :D

 

Kad sebi mijenjam gumu, na točku pazim samo ako se zajebem ... :lol3:

I onda kad pokaze da treba brdo tegova izbece oci i kazu "joj sta je to":na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Jbg ja sam imao takvo misljenje jer sam negde nekad tako procitao, no dobro tu smo da se ispravimo i razmenimo misljenja i znanja. Mada ta tackica mora imati neko znacenje cim postoji, a s druge strane ako je tocak dobro izbalansiran onda ne bi trebalo biti nista lose. Ako je felna makar malo kriva to ce imati daleko veci uticaj, pa se i to sredi balansiranjem

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kriva felna se ne sredjuje balansiranjem i tu ne moze nista bez ispravljanja iste.Balansiranje "samo"ublazava vibracije tako da ako je balans bio u redu dzaba si napusavao majstora zbog tackice a i @strasilo ce ti ovo potvrditi.Dobro,opet ko nije znao za ovakve stvari sad ce znati 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ta tacka bi trebala da predstavlja mjesto gdje je guma najlaksa. Zato bi trebala da dodje na ventil da bi se sto manje tegova potrosilo za balansiranje.  To je teorija. A praksa pokazuje da nije uvjek tako. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, Pera Pop je napisao:

Djunta, ala je opravi, svaka ti cast :D

Sabrat Kowalski mi poslo sliku aprpo, da naučim i ja, pa reko da podelim, ima jedno dvadesetak tema na forumu pri pretrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 1 minut, Pera Pop je napisao:

Ma salio sam se, ne primaj odmah k' srcu ;)

Ma znam, zarad šale je i slika postavljena, ne znam joj poreklo al me ne bi čudilo da se radilo o ozbiljnoj ideji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

:BMW2:Niste VALJDA pomislili da nešto ovako može da izadje od Djunte ?

             Ako ste i pomislili ....ondak ste u VELIKOM PROBLEMU.....

             Ja naleteo na neku zahebanciju pa je prosledio ali nisam znao da će da bude ovde

             uopšte pokazata....:BMW2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

meni se par puta desilo da su mi otpadali tegovi na lepljenje pa čaki oni na nakucavanje.Da nebi posle opet morali na balansiranje obavezno slikajte tegiče a mesto gde su bili se ionako vidi na felni kad otpadnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, sasa ns 1 je napisao:

meni se par puta desilo da su mi otpadali tegovi na lepljenje pa čaki oni na nakucavanje.Da nebi posle opet morali na balansiranje obavezno slikajte tegiče a mesto gde su bili se ionako vidi na felni kad otpadnu.

Tegovi osciluju malo po težini, obično ostane trag gde su bili al zato i bude više tragova pa je dobro da se pouzdano zna gde je bio poslednji, naročito kad ih je više raspoređenih, odnosno razmaknutih. Kolko god da je netačno stavljanje tegova na mesto otpalih, to je svakako manji debalanas nego da ih nema. Kod lepljenja tegova, površina mora da bude čista i obezmašćena i tad nema otpadanja, al valja da se obeleži, crta nakon probnog balansiranja Marker flomasterom, kad se zalepi teg opcrta se okvir sa svih strana:

 

TEG.JPG.2dcee68d4a219c785e84a008390e2860.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900

Mogu vam reci da posle malo mozganja otiso sam kod Mate u Mladenovac. Kad sam stigo setih se da sam vec bio pre dok sam vozio neki skuter. OK momak skroz, zamenio mi dve gume za hiljadu po komadu na mojoj diverziji(demontaza montaza balansiranje azot).

Tako da sto se mene tice svaka preporuka i fina voznja do Mate :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja