Jump to content

Moto Zajednica

Gde promeniti gumu na motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Drustvo,

 

Hocu sutra da promenim gumu na motoru.Konacno sam je kupio,I nacuo da ce sutra biti lepo vreme pa reko ajde da ga iskoristim.Iz Beograda sam,a treba mi neka preporuja gde otici I zavrsiti to.Treba da se skine tocak,namesti guma,I balansira.

Izvinjavam se jer verujem da je bilo ovakvih tema,problem je jer je ne snalazim najbolje na ovoj aplikaciji :/

Hvala unapred

 

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Pa najbolje ti je to napraviti kod vulkanizera .. ;) ... Mislim da pekar i krojač nemaju potreban alat .. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
13 minutes ago, strasilo said:

Pa najbolje ti je to napraviti kod vulkanizera .. ;) ... Mislim da pekar i krojač nemaju potreban alat .. :)

Mozda je tako kod vas, u Podravskoj pripizdini u HR, kod nas je situacija nesto drugacija, posto se svi razumeju u sve. Svi su i piloti, samo ne znaju cemu sluze dugmici i satici...  :-P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Mozda je tako kod vas, u Podravskoj pripizdini u HR, kod nas je situacija nesto drugacija, posto se svi razumeju u sve. Svi su i piloti, samo ne znaju cemu sluze dugmici i satici...  :-P
,:):):)
Bog

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Ma i kod nas ti je tako ... svi se u sve razumiju .... zato sam ti i napisao da nemaju alat, a ne da neznaju ..
 
nego ..
 
https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/120981-vulkanizer-u-zemunu/#comment-2029769
 
Hvala kolega ;)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imaš u Rakovici vulkanizera koji ima plastične prihvatnike koji ne oštećuju osetljive točkove kao što su od motorcikala, ali iako su vešti sa motorima, mora da im se naglasi da ih stave na mašinu. Vratli su Hofmanovu balanserku za motore kao nepouzdanu posle probnog perioda tako da ne balansiraju, al ima rešenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa nije baš tako, nema na svakom ćošku istina  i pitanje je tačnosti, al ima, javi se ako se ne snađeš po lokalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Jebiga, znam da sam u nekoj podravskoj pripizdini ... ali ako ćeš doći do mene, ja ti promjenim gumu, izbalansiram i još bacimo neko krepano prase ili crknutu kokoš na roštilj i zalijemo domaćim vinom ... sve na moj račun ... ;)

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ja sam menjao gume u vulkanizerskoj radnji u ul. mislim Beranska  da se zove. Na Banjici. tj. kad predješ semafor na trošarini, idući bulevarom iz grada, druga ul. levo, posle pumpe 150 m. I sa desne strane na nekih 200 m.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

"PROFIL PLUS"

Vladimira Tomanovića   12 , Beograd (Zvezdara)

Rade dosta toga (demontaža, balansiranje, montaža, ispravljanje felni).

Radno vreme 08.00 - 22.00


 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Samo mali oprez druže sa novom gumom, jedno 50-100km dok ne dodje sve na svoje mesto.. znam za neke koji su platili taj danak, plus što je sad hladno vreme, tj. asfalt.. mada razumem tvoju želju u ove zimske dane, nisi jedini :moto2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 37 minuta, AndjeoPakla je napisao:

Samo mali oprez druže sa novom gumom, jedno 50-100km dok ne dodje sve na svoje mesto.. znam za neke koji su platili taj danak, plus što je sad hladno vreme, tj. asfalt.. mada razumem tvoju želju u ove zimske dane, nisi jedini :moto2:

Prvi put cujem za ovo,da po namestanju gume treba preci 50-100 km da sve dodje na svoje mesto,pa molim te da pojasniš malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
12 hours ago, strasilo said:

Jebiga, znam da sam u nekoj podravskoj pripizdini ... ali ako ćeš doći do mene, ja ti promjenim gumu, izbalansiram i još bacimo neko krepano prase ili crknutu kokoš na roštilj i zalijemo domaćim vinom ... sve na moj račun ... ;)

 

Javi mi samo radno vreme i adresu servisa, pa da zakažem kontrolni pregled (praseta i vina). Gume su mi OK, al naći ćemo već nešto što treba da se čačne  :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
2 hours ago, stari roker said:

Prvi put cujem za ovo,da po namestanju gume treba preci 50-100 km da sve dodje na svoje mesto,pa molim te da pojasniš malo...

Nova guma uglavnom ima površinski sloj (neki vosak ili premaz) koji ima zaštitnu funkciju da guma što manje gubi svoja svojstva tokom skladištenja, a može imati i "dekorativnu" ulogu, tj. da guma izgleda sjajsno i privlačno kad je izložena. Kako neki proizvođači preporučuju, najbolji način za eliminisanje tog sloja je umerena duža vožnja, uz izbegavanje naglih kočena i ispitivanja granica nove gume. 

 

Negde se spominje i do 300-400km, možda je to i mnogo, ali poenta ne odvrnuti gas do daske odmah i uletati ekstremno u krivine i naglo kočiti, par umerenih vožnji pa onda po postepeno po osećaju.

 

Znam za lika koji je prošle godine montirao nove gume, izašao u uličicu da ih proba, zaleteo se malo više naglo ukočio i proklizao.. on manje povređen, motor malo više, no to nije ni bitno

 

Evo i ovde ima nešto o tome:

https://mocktheorytest.com/highway-code-questions/motorbike/safety/3-3-how-should-you-ride/

https://motorbikewriter.com/break-new-set-motorcycle-tyres/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, AndjeoPakla je napisao:

Nova guma uglavnom ima površinski sloj (neki vosak ili premaz) koji ima zaštitnu funkciju da guma što manje gubi svoja svojstva tokom skladištenja, a može imati i "dekorativnu" ulogu, tj. da guma izgleda sjajsno i privlačno kad je izložena. Kako neki proizvođači preporučuju, najbolji način za eliminisanje tog sloja je umerena duža vožnja, uz izbegavanje naglih kočena i ispitivanja granica nove gume. 

 

Negde se spominje i do 300-400km, možda je to i mnogo, ali poenta ne odvrnuti gas do daske odmah i uletati ekstremno u krivine i naglo kočiti, par umerenih vožnji pa onda po postepeno po osećaju.

 

Znam za lika koji je prošle godine montirao nove gume, izašao u uličicu da ih proba, zaleteo se malo više naglo ukočio i proklizao.. on manje povređen, motor malo više, no to nije ni bitno

 

Evo i ovde ima nešto o tome:

https://mocktheorytest.com/highway-code-questions/motorbike/safety/3-3-how-should-you-ride/

https://motorbikewriter.com/break-new-set-motorcycle-tyres/

Ok. Ovo se slažem. Ja sam nesto kontao da mislis da guma legne na felnu kako treba posle 50-100 km,pa se mislim šta pričaš. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Još jedan mali savet kod montaže guma za one koji ne znaju ili montiraju gumu kod lokalnog "stručnjaka vulkanizera", na mnogim gumama postoji negde na boku oznaka (obično crvena tačka) što predstavlja poziciju gde treba da dodje ventil. Prošle godine odnesem prednji točak  da montiram novu gumu jedinom vulkanizeru u gradu koji balansira moto gume (jbg nema se izbora), pokupim gumu kasnije, odem namontiram, i onda se setim da proverim poziciju. Naravno da nije pozicionirao ventil na predviđenu poziciju. Provozam se do njega da ga priupitam u čemu je bio problem, on mi prodaje priču kako to nema nikakve veze, to je fora kod guma za kombi vozila, mada i tamo nema nikakve veze... Mrš! Ne znam kolko stvarno ovo ima uticaja, ali dosta pametnih ljudi je projektovalo i pravilo tu gumu i sad je neki umazani pajser pametniji od njih, a na kraju krajeva nije nikakvo cimanje odraditi to pri montaži (ko zna i hoće)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja