Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 1 sat, drs je napisao:

@Throttle Addict

 

Molim te, otvori novu temu i podeli malo tih crnih bisera i ovde; Priče Sa Terena; Opusteće rubrike vicevi i smešne slike. Šanse nema fikcija protiv ovakve zbilje.   :lol2::lol2:

Podržavam :jee3::lol: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
19 hours ago, Throttle Addict said:

Uz duzno postovanje kolega, znam sta pisem ipak mi je to profesija, kao sto Vi kazete jeste logicno ali nas zakon... :D Capture.thumb.PNG.24c63fa0903631977f02c079aa2df283.PNG
Screenshot cl. 195 ZOBS-a.

Po ovome što ovdje piše (ako je ovaj članak zakona aktualan ?!? ) onda lijepo piše da (citiram): Vozač vozila kategorije A može da upravlja vozilom A1, A2, AM .... 

Po tome ispada da u vozačkoj ne moraju pisati sve kategorije, već samo "najjača uklasi" .... ;) i ako imaš A kategoriju, članak zakona ti dozvoljava da voziš i A1 i A2 i AM .. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Po ovome što ovdje piše (ako je ovaj članak zakona aktualan ?!? ) onda lijepo piše da (citiram): Vozač vozila kategorije A može da upravlja vozilom A1, A2, AM .... 

Po tome ispada da u vozačkoj ne moraju pisati sve kategorije, već samo "najjača uklasi" .... i ako imaš A kategoriju, članak zakona ti dozvoljava da voziš i A1 i A2 i AM ..
 
Bas tako kolega, al isto tako ne vidim razlog zasto to da se ne upise.
Aktuelan je, isecak ZOBS-a iz 2010. god koji je na snazi.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ako smo se složili s prethodnim, sad ću vam vrlo lako objasniti zašto je to tako kako je . ;)

 

Stariji vozači koji su polagali "A" kategoriju u vrijeme kad nisu postojale A1, A2 ... nebi po logici ni mogli u vozačkoj imati te kategorije jer ih nikad nisu ni polagali, a kako dobiti nešto ako to nisi polagao, osim na lijepe oči ... Pa bi po nekim teorijama svima kojima se upišu kategorije koje nisu polagali, to bilo ustvari ilegalno .... ;) Jer nigdje u sistemu MUP-a ili auto škole ne postoje podaci o polaganju tih kategorija ... 

 

A sa druge strane, mladi vozači koji su polagali jednu po jednu kategoriju, to imaju i evidentirano u MUP-u i auto školi ... Pa bi bilo sasvim logično da oni koji nisu polagali A1, A2... da im to ne može niti pisati u vozačkoj, a oni koji su to polagali, njima piše ... ;) 

E sad, nije isključeno da se u cijeloj toj zavrzlami nije potkrala kakva administrativna greška, pa će biti i onih koji nisu polagali, a imaju upisano, kao i onih koji jesu polagali a nemaju upisano, ali generalno gledajući trebalo bi biti onako kako sam napisao (uz iznimke) .. :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To bi bilo protiv ustavno kada bi recimo mene terali da polazem za A1,A2,sta ako se kasnije promeni zakon pa ponovo objedine A kategoriju,dali bi refundirali novac onima sto su polagali tako podeljenu A?

To je kao sto je bezmalo ceo Tomos program presao u motocikle a decenijama bili mopedi.

Vise mi ide na qrac to evropsko sranje i pokusaji menjanja istorije,kao da je svet nastao postankom eu,do tada niko nista nije znao i sada su resili sve probleme od postanka ljudske vrste i sveta uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, strasilo je napisao:

Ako smo se složili s prethodnim, sad ću vam vrlo lako objasniti zašto je to tako kako je . ;)

 

Stariji vozači koji su polagali "A" kategoriju u vrijeme kad nisu postojale A1, A2 ... nebi po logici ni mogli u vozačkoj imati te kategorije jer ih nikad nisu ni polagali, a kako dobiti nešto ako to nisi polagao, osim na lijepe oči ... Pa bi po nekim teorijama svima kojima se upišu kategorije koje nisu polagali, to bilo ustvari ilegalno .... ;) Jer nigdje u sistemu MUP-a ili auto škole ne postoje podaci o polaganju tih kategorija ... 

 

A sa druge strane, mladi vozači koji su polagali jednu po jednu kategoriju, to imaju i evidentirano u MUP-u i auto školi ... Pa bi bilo sasvim logično da oni koji nisu polagali A1, A2... da im to ne može niti pisati u vozačkoj, a oni koji su to polagali, njima piše ... ;) 

E sad, nije isključeno da se u cijeloj toj zavrzlami nije potkrala kakva administrativna greška, pa će biti i onih koji nisu polagali, a imaju upisano, kao i onih koji jesu polagali a nemaju upisano, ali generalno gledajući trebalo bi biti onako kako sam napisao (uz iznimke) .. :takoje:

polagao po starom :lol2:

IMG_20180119_221136.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 21 minuta, hard_rock je napisao:

Ovo je da odes na salter koji ti je to izdao i da im se smejes u facu...

Ma ortak je dobio isto ovako kao ja, samo A. I nije hteo da se pomiri, nego je otišao na šalter i rekao "ne može ovako, hoću sve!" Rekli mu, BEŽI BRE ODAVDE! 

 

Meni su još u auto školi rekli da će tako da bude, i stvarno su bili u pravu... samo A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 1/18/2018 at 22:49, Astral je napisao:

Nisam znao da i to moze. Pa ko pise te zakone? Sacuvaj Boze.

piše ili su pisale stranke koje su bile  ili su na vlast.Znači ko sulejman iz serije,stavio ,,uzvišenu državu,, iznad pojedinca ili gledaj danas stranke.I slao preporučeno svilen gajtan oko guše.Danas se to ,,kao,, odlučuje na izborima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja