Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima,uskoro bi trebala da mi stigne poziv za sud,pa da znam sta da ocekujem... Imam 21 godina i ne posedujem nijednu dozvolu.Pre  nekih nekih dva meseca su me zaustavili dok sam vozio "moped" znaci skuter(49cc) bez dozvole  i pisali clan 330 stav 1 tacka 1.Sad me zanima da li postoji mogucnost da se smanji kazna od 100-120 hiljada,kako mi se dodeljuju kazneni bodovi kada ja ne posedujem nijednu dozvolu,i najbitnije mi je da li se dobija zabrana za polaganje? Hvala unapred svima. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kaznom zatvora od najmanje 15 dana ili novčanom kaznom od 100.000 dinara do 120.000 dinara i 14 kaznenih poena kazniće se za prekršaj vozač koji:

1) upravlja vozilom bez vozačke dozvole one kategorije kojom upravlja, osim u slučaju kada je vozačkoj dozvoli istekao rok važenja,

Ima tu jos,ali to za tebe nije bitno. Sto se tice kaznenih poena,mislim da ce ti ih zabeleziti,pa kad polozis odmah ce ti biti zakaceni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Znaci od smanjenja mrka kapa,a inace,ima ovde I deo foruma gde se prijavis prvo,kazes ko si,odakle si,cime se bavis...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A i ta Gilera Runner 180 koju vozis nije moped od 49ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Posjedovanje vozačke dozvole nije baš neka garancija da netko zna voziti, ali je bar upoznat sa pravilima vožnje ... ;)

 

Postavljanjem ovakvih pitanja na forumu je otprilike kao da si svima koji imaju vozačku rekao da su glupi jer su išli u autoškolu i položili kategoriju ... 

 

A sa druge strane, za tih 120K kolika je kazna si mogao položiti i još ispeći janjca za ekipu ... ajde što nisi položio, manje više.. ali što janjcem nisi počastio, to je neoprostivo ... :D

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Sudije uglavnom budu blage sto se tice voznje mopeda bez vd, narocito kad su mladja lica u pitanju, pa nekad kazne i sa novcanom kaznom od 10.000 do 30.000 dinara, 8 meseci zabrane za AM kategoriju i bez kaznenih poena! 
Da ne bude zabune, novcana kazna jeste propisana od 100.000 do 120.000 dinara ali sudije po svom nekom pravilniku (uredbi, clanu zakona nisam siguran cega ali je zakonski jer smo pisali zalbe na mali iznos kazne) mogu da smanje svaku novcanu kaznu kako oni procene a desavalo se da kazne i sa opomenom!


Lice koje ne poseduje vozacku dozvolu, istom se ne izricu kazneni poeni samo zabrana i novcana kazna.

P.S. Ukoliko sud donese presudu protiv tebe dok ne pocnes obuku, onda se moras strpeti 8 meseci.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Proslo leto . Mladic se javio da ima B vozio moped neki. Zaustave ga i kazne jer nema AM.

Po novom polaganju ne dobija se AM kad polazes za B.

A mi koji smo nekada polagali imamo AM.

I dobije momak kaznu. 

To je nepravda! 

Taj prekrsaj treba prastati. Za smrdljivu AM kat. 80% je dobilo na poklon, a sad kaznjavaju omladinu koja polozi za B i vozi moped. Sramota.

Za jace motore,treba kaznjavati. Al moped,molim vas...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Nisam znao da i to moze. Pa ko pise te zakone? Sacuvaj Boze.
Ocigledno ne nas dvojica :) Zakonski gledano moped vozis sa AM a motocikle sa A1, A2 i A, zavisno kojoj kategoriji pripada, a dalje kaze ko ima A moze da upravlja sa AM A1 i A2, a ko ima A2 moze da upravlja sa A1 ali A1 ne moze da upravlja sa AM.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250
pre 29 minuta, Throttle Addict je napisao:

Slazem se u potpunosti, al jos veci apsurd je zaustaviti klinca koji ima A1 a vozi moped i kazniti ga.

Mislim da je ovo netacno,jer ako neko ima A1 automatski mu se u dozvoli upisuju i sve nize kategorije iz te klase (trenutno govorimo o vozilima A kategorije)a niza od A1 je Am.Svima koji su polagali ranije dok nije bilo ovih brojeva uz kategorije su upisane i sve nize kategorije,pa tako kod mene stoji i A1 i A2 kao i B1,BE,C1,C1,CE  za koje nisam nikada polagao ispit.Pre ovih novotarija imao sam Psp,A,B,C i E a sad puna dozvola kategorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 8 minuta, konstruktor je napisao:

Mislim da je ovo netacno,jer ako neko ima A1 automatski mu se u dozvoli upisuju i sve nize kategorije iz te klase (trenutno govorimo o vozilima A kategorije)a niza od A1 je Am.Svima koji su polagali ranije dok nije bilo ovih brojeva uz kategorije su upisane i sve nize kategorije,pa tako kod mene stoji i A1 i A2 kao i B1,BE,C1,C1,CE  za koje nisam nikada polagao ispit.Pre ovih novotarija imao sam Psp,A,B,C i E a sad puna dozvola kategorija.

Po novom zakonu, kada položis za A, ne upisuju ti se A1 i A2 kategorije u vozačku. Dakle, nema automatskog upisa nizih kategorija, kao kod osoba koji su polagali po starijem zakonu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, WoodyRider je napisao:

Po novom zakonu, kada položis za A, ne upisuju ti se A1 i A2 kategorije u vozačku. Dakle, nema automatskog upisa nizih kategorija, kao kod osoba koji su polagali po starijem zakonu. 

Logicno,ne moze se naplatiti vise puta ako ti upisu.

Toliko me izludjuju ta evropska pravila i pravljenje od ljudi degenerike i retarde i jos im naplatiti sve to.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
1 minute ago, bdada said:

Logicno,ne moze se naplatiti vise puta ako ti upisu.

Toliko me izludjuju ta evropska pravila i pravljenje od ljudi degenerike i retarde i jos im naplatiti sve to.  

Setimo se da motor nema osovine :D 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250
pre 17 minuta, WoodyRider je napisao:

Po novom zakonu, kada položis za A, ne upisuju ti se A1 i A2 kategorije u vozačku. Dakle, nema automatskog upisa nizih kategorija, kao kod osoba koji su polagali po starijem zakonu. 

Da li je ovo moguce?Da covek ne poveruje.Ako je tako a izgleda da jeste kako kazu kolege,onda  to spada u sam vrh lopovskih sistema ove usrane drzave.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

U delu zakona koji sam postovao pise, vozac koji poseduje A kategoriju moze upravljati A1, A2, i AM kategorijom, e sad da li se to automatski upisuje ili ne, stvarno ne znam ili je potrebno da se dodatno uplati taksa za obrazac nove vozacke dozvole, to je vec pitanje za kolege koji rade na tim poslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam dozvolu dobio po novom zakonu. Samo A su mi upisali. Pri tom, nova dozvola nije izdata na 10 godina, nego sa istim rokom kao stara (još tri godine).... Iako sam morao da prilozim lekarsko uverenje. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 2 minuta, Momentum je napisao:

Drugari, nemojte pricati svasta. Ko polozi za A, upisuju mu se sve Ax kategorije u dozvolu, kao i M

Kolega, nemoj me terati da ti skeniram dozvolu....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Just now, bdada said:

Nista to nije cudno,kod nas je svaka PS drzavica za sebe,sa svojim pravilima.

Ima istine :D Kasno je sad, ali sutra cu bas pitati koleginice sa vozackih, znam da 2010. god. kad se sve to menjalo da su imale frku kako sta jer nisu imale detaljna upustva od strane MUP-a, pa verujem da su neke greske mogle tad da se provuku.
Iskreno, meni je sasvim logicno da pri polozenoj kategoriji A se odma upisu i ostale kategorije jer clan 195 stav 9 ZOBS-a upravo to potvrdjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja