Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnik Yamaha xtx

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Liberty

Pozdrav svima!

 

Nov sam na ovom sajtu pa se izvinjavam ako sam otvorio temu na pogresnom mestu :D. No pratim ovaj sajt duze vreme pa sam resio da se registrujem i postavim pitanje u nadi da cu dobiti dobar odgovor. Zaludjenik sam za motorima, a sve je krenulo od bicikle :D. Trenutno vozim liberty-ja 125 koji je bio postarski pa sad preuredjen u normalan skuter, podelicu i slike naravno. Planiram da predjem na nesto konktretnije i razmisljao sam o Yamahi Xt660x ili fazer, ali pre xtx. Nisam neko ko divlja po drumovima i izvodi vratolomije, volim putovanja i rekreativne voznje. Znam da je to velika promena u kubikazi. Treba mi savet da li mislite da su ovi motori dobri za "pocetnike"? Sad nisam bas pocetnik, zaredjo sam godine sa ovim i iskustvo, ali smatram da je to nista sto se iskustva tice. Vozio sam se najdalje do Bele crkve sa ovim :) Cenio bih vase savete! 

 

Samo 24 godina 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Xtx je idealan za početnike i one koje vole da se vozikaju na kraćim vožnjama.Ima 48 konja sjajno poteže ali nema veliku krajnju brzinu.Plus,to je jednocilindraš kojem ako se stave neki dobri auspusi zvuči fantastično.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Drugar moj je za prvi motor uzeo XT660Ra, vozikao je mog DRZa po livadama malo, dopali mu se enduro motori polozio i kupio tog XT. Ako nisi bas nizak pa da imas problema zbog visine motora (mada XTX bi trebao da je jos nizi) slobodno uzmi nije ok je to motorce. Naravno pazi nije naivna moze ona da potegne itekako. 

 

Vecina ljudi preporucuje laganu progresiju 50, 125, 250, 500 ... ali kod nas naci nesto sto ti odgovara izmedju 250 i 500 cc je stvarno tesko, slabo trziste za takve motore. I vise paznje obrati na konjazu nego na zapreminu drzi se tu negdje do 50 KS za pocetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Liberty

Mislim da mi visina nece biti problem :D Mozda pre tezina 200kg :moto2:Sve u svemu hvala na savetima. Sacekacu jos malo, ali mislim da sam doneo odluku o kupovini XTX-a. Morace jos malo da saceka zbog finansija i da naleti neki dobar na oglasima. Poradicu malo na treniranju na poligonu sto se manevra tice, cisto da se upoznamo :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Druze ima u mom gradu jedan XTX koji je na prodaju,mada nije ni na jednom sajtu , znam da je motor uvezen iz Svice i da je kod nas vozen mozda par stotina km. Ako si zainteresovan mogu da te spojim sa deckom koji prodaje pa da ti pusti slike na viber ,email... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja