Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora sa carinske licitacije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Zar ne bi bilo bolje da si se prvo raspitao u agenciji da li motor ispunjava uslove za dobijanje potvrde pa da si ga onda kupio . Ne bih voleo da ti ostane samo voynja po dvoristu jednog dana. Bilo bi glupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

I, sta si kupio? 

 

Ja sam skoro gledao Husaberga FE570 u slicnoj situaciji (kupljen na carini, brojevi izbrisani), ali u AMS su mi rekli da najverovatnije nece proci pregled agencije za bezbednost saobracaja, a trebalo je preko 100e samo da zapocnem proceduru pregleda, tako da sam odustao od svega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Kawasaki KX 250

Radi se o motoru marke Husaberg..

Ja sam pokusao da se raspitam i dobijem pravu informaciju, medjutim sve koje sam zvao su se pravili blesavi /kao i uvek kada treba nesto da se radi ili uradi/. ABS mora da pregleda motor da bi znao da kaze konkretno, a preko telefona to nije moguce....

Ovaj motor ovde napolju ide na tablice tako da ne vidim koje bi jos uslove trebao da ispuni da se ABS saglasi,  samim tim sto je sve fabricki, bez bilo kakvih prepravki.

Ako i ne dobijem saglasnost, nije panika jer je Enduro motor, plus imam nase "legalizovane papire" pa mi ga niko ni ne moze oduzeti, ali imao sam neki projekat koji sam hteo da uradim pa bi ta saglasnost legla kao kec na desetku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

ABS ne pregleda motor, pregleda ga laboratorija (CMV, Vinča, mašinski fakultet ... ) treba ti i COC sertifikat, tek onda ABS pregleda papire i izdaje uverenje. Broj šasije moraš da imaš a imaš i tu nalepnicu na kojoj piše opterećenje po osovinama, homologacioni broj .... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova
On 18.1.2018. at 10:13, Mindžake Merava je napisao:

Pre par godina sam čitao o liku koji je isto na carinskoj licitaciji  kupio kampera i koji su mu oduzeli Italijanski carinici na ulazu u zemlju.

 

Kamper je bio ukraden negde u EU,naši carinici ga prisvojili,stajao tamo neko vreme i onda na licitaciju.

 

Znam da je čovek ostao i bez novca i vozila.Mnogi mediji u to vreme preneli vest,on je najavio tužbu,jedino ne znam kako se na kraju završilo.

 

Ja bih bio jako oprezan prilikom takve trgovine.

 

 

Edit:ne mogu da nađem tu vest,čitao sam o tome u novinama,ali evo još jedne situacije gde je carina znala da prodaje ukradeno vozilo: https://goo.gl/nXe6Ji

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja