Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora sa carinske licitacije

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Kawasaki KX 250

Postovani bajkeri,

delikatno pitanje za one koji su imali ili znaju proceduru kupovine motora sa carinske licitacije i registrovanja istog.

Znaci ovako, carina RS je oduzela motor iz nekog razloga i posle nekog vremena oglasena je licitacija, motor je kupio neko ko ga nije registrovao

nego ga je vozio po livadama. Motor je enduro.

Carina RS je izbrisala brojeve motora i sasije !, za sve postoji dokumentacija. Moje pitanje glasi,

da li je neko imao slican problem i kako ide procedura registracije, napominjem da motor ima svetla i zmigavce fabricki i da su u inostranstvu ti motori

registrovani / sa tablicama/ ??, ili da li uopste postoji mogucnost registracije ovakvih motora ?

Nazalost ja nisam imao uvida u dokumentaciju, tako da ne znam sta je sve od papira prilozeno uz motor, motor je na prodaju i jako se interesujem za njega.

Molio bih samo tacne odgovore, ljudi koji su upuceni u materiju ovakvih stvari !

Hvala unapred na odgovorima !

S postovanjem Zoran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Treba da može da se registruje. Tebi treba ta kompletna dokumentacija sa carine + kupoprodajni ugovor sa prodavca na tebe. Potom u policiji podneseš zahtev za ukucavanje novog broja motora i šasije. Policija donosi rešenje o tome, određuje nove brojeve i upućuje te u auto moto savez ( ili neku dtugu organizaciju gde će ti ukucati nove " PUS " brojeve ( po uputstvu sup-a ). I od njih dobiješ papir o ukucavanju brojeva,. pa sa svim tim ideš na tehnički i registruješ motor.  Ne bi bilo loše da svu tu papirologiju fotokopiraš i imaš i kod kuće ( za svaki slučaj ) - jer sve originale predaješ u policiju prilikom registracije. Ovo sve može biti dosta jednostavno i brzo urađeno ako to radiš u nekom mestu gde policija ima iskustva sa tim. U nekom mestu gde to nisu radili - može da se otegne . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 49 minuta, ZokiVuki je napisao:

Postovani bajkeri,

delikatno pitanje za one koji su imali ili znaju proceduru kupovine motora sa carinske licitacije i registrovanja istog.

Znaci ovako, carina RS je oduzela motor iz nekog razloga i posle nekog vremena oglasena je licitacija, motor je kupio neko ko ga nije registrovao

nego ga je vozio po livadama. Motor je enduro.

Carina RS je izbrisala brojeve motora i sasije !, za sve postoji dokumentacija. Moje pitanje glasi,

da li je neko imao slican problem i kako ide procedura registracije, napominjem da motor ima svetla i zmigavce fabricki i da su u inostranstvu ti motori

registrovani / sa tablicama/ ??, ili da li uopste postoji mogucnost registracije ovakvih motora ?

Nazalost ja nisam imao uvida u dokumentaciju, tako da ne znam sta je sve od papira prilozeno uz motor, motor je na prodaju i jako se interesujem za njega.

Molio bih samo tacne odgovore, ljudi koji su upuceni u materiju ovakvih stvari !

Hvala unapred na odgovorima !

S postovanjem Zoran.

 

Ako hoces bas tacne informacije onda odes u MUP gdje zivis na salter registracije motornih vozila i dobijes informacije, ako ne znaju na salteru onda ides kod Nacelnika odelenja za registraciju motornih vozila. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa informacijama koje si naveo, pretpostavljam da je motor prodat sa carine bez prava na registraciju.

Ako je tako ne postoji mogucnost da ga legalno registrujes.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 735 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Neka se javi kovac85 kupio sa carine i ostalo je film... Nelegalan ,a policija ga neoduzima godinama,a bez potvrde o oduzetom vozilu nemoze nikog da tuzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

A ugovor sa klauzulom - uslov za realizaciju ugovora je registracija na ime kupca, po kojoj se vrši isplata kupoprodajne cene u celosti (neki krajnji rok)...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Malo pre sam se cuo sa drugarom koji godinama kupuje vozila od carine na taj nacin, kaze da od carine treba da dobijes potvrdu o javnoj kupovini, potvrdu za registraciju i carinsku deklaraciju (ako sam dobro zapamtio). Potvrda za registraciju ti omogucava da se odradi vestacenje krim tehnicara i PUS br kao sto je kolega gore naveo vec ali se pojavio problem sa pregledom agencije za bezbednost, njemu su napravili problem vec za par auta, morao je da pribavi hrpu dokumenata...
Sve u svemu, dobro se raspitaj u AMSu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Treba imati u vidu da je carina institucija za sebe i zabolE je dali ces moci posle da registrujes,primer su ti motocikli sa smanjenim kw,carina ce odraditi i naplatiti a posle imas gomilu gvozdja.

Ovo bi bila prva registracija vozila a tu se pita ABS,eto ti problema caskom.

Mozda sad izgleda povoljno ALI ...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Kawasaki KX 250

Hvala svima na odgovorima !

Kupoprodajni ugovor ne znam kako da napravim jer ne znam sta da upisem u njega, brojevi su izbrisani /zasto to niko ne zna/, niti razumem kako ga je neko i mogao kupiti, sta su uopste upisali u papire.

Prvo treba da vidim da li postoji to pravo na registraciju, kao sto je neko gore napisao, ali to pravo po meni ne odredjuje carina nego

auto moto savez..no, bilo kako bilo...videcu da dodjem do neke informacije, nazalost ja nisam u Srbiji pa ne mogu tek tako da pitam

Po staroj poslovici, ko ne plati na Drini platice na Cupriji, je jako poucna !! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 10 sati, ZokiVuki je napisao:

, za sve postoji dokumentacija.

Dali postoji sansa da ti prodavac slika svu dokumentaciju sto ima,kada bi dosli do nje mogao bi dobiti tacan odgovor dali moze ili ne.

Bitni su i neki datumi,racuna,carinske i dali je uopste kompletna da bi mogao registrovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Skoro sam preuzimao neka vozila sa carine i  secam se da je bio papir u kom se carina ogradjuje u vezi ABS uverenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 3 sati, ZokiVuki je napisao:

 

Kupoprodajni ugovor ne znam kako da napravim jer ne znam sta da upisem u njega, brojevi su izbrisani /zasto to niko ne zna/, niti razumem kako ga je neko i mogao kupiti, sta su uopste upisali u papire.

 

   U ugovor upišeš ono što piše u računu sa licitacije.  Što se tiče brojeva - verovatno ih je neko izbrisao još ranije pa je zbog toga vozilo i oduzeto na carini ( čisto sumnjam da bi se carinici bavili time - struganjem brojeva sa motora i rama ) . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Kawasaki KX 250

Jos jednom hvala na odgovorima!

Sa prodavcem imam neki slab kontakt i nije taj tip koji barata tehnikom 21. veka. Medjutim ja dolazim sa Srbiju u subotu i imam sa njim dogovoreno da se vidimo i da pogledamo papire i motor. Zato me i jede najvise sve ovo jer da sam imao mogucnost ranijeg uvida u dokumeta koje prate motor mozda bih znao da li ili ne moze da se registruje, ili sta je sve ovo uopste.

Sto se izbrisanih brojeva tice to mi je on rekao da je carina izbrisala...zasto i kako ne znam.

Zamrseno je ovo sve i sve manje imam nadu da je motor moguce registrovati, ali zelim ispostovati nas dogovor i da se nadjemo, kako smo se i dogovorili.

Hrpa ovih enduro dual motora krstari Srbijom i mogu se registrovati ali vlasnici ih nikada nisu registrovali jer voze po livadama i njivama i jednostavno i zasto da registruju. I sadasnji vlasnik ga vozi isto tako i po njegovim recima on se nikada nije zanimao za to da ga pokusa registrovati, zato i ne zna moze li ili ne....

Svakako cu napisati sta se desilo da se zna, mozda bude pouka za druge !

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Pre par godina sam čitao o liku koji je isto na carinskoj licitaciji  kupio kampera i koji su mu oduzeli Italijanski carinici na ulazu u zemlju.

 

Kamper je bio ukraden negde u EU,naši carinici ga prisvojili,stajao tamo neko vreme i onda na licitaciju.

 

Znam da je čovek ostao i bez novca i vozila.Mnogi mediji u to vreme preneli vest,on je najavio tužbu,jedino ne znam kako se na kraju završilo.

 

Ja bih bio jako oprezan prilikom takve trgovine.

 

 

Edit:ne mogu da nađem tu vest,čitao sam o tome u novinama,ali evo još jedne situacije gde je carina znala da prodaje ukradeno vozilo: https://goo.gl/nXe6Ji

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Hvala svima na odgovorima !
Kupoprodajni ugovor ne znam kako da napravim jer ne znam sta da upisem u njega, brojevi su izbrisani /zasto to niko ne zna/, niti razumem kako ga je neko i mogao kupiti, sta su uopste upisali u papire.
Prvo treba da vidim da li postoji to pravo na registraciju, kao sto je neko gore napisao, ali to pravo po meni ne odredjuje carina nego
auto moto savez..no, bilo kako bilo...videcu da dodjem do neke informacije, nazalost ja nisam u Srbiji pa ne mogu tek tako da pitam
Po staroj poslovici, ko ne plati na Drini platice na Cupriji, je jako poucna !!
Dok nije bilo AMS pregleda, takvo vozilo je moglo najnormalnije da se registruje uz pomoc potvrde za registraciju izdate od strane Carine, sa tom potvrdom se odlazi u PU, tamo odrade vestacenje i izda se uverenje za PUS, sa tim se dalje islo u AMS gde udare PUS, pa se vrati na registraciju gde se dalje sve zavrsava najnormalnije.
Ali je sad problem pregled, ako je taj motor u fabrickom stanju, prolazi "Evropske" standarde, nije za Americko trziste onda se moze 99% reg.
Opet, dobro se raspitaj, najbolje bi bilo da pitas nekog u AMS.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Najveci je problem AMS pregled . Bez njih ti nikakva dokumentacija ne vredi. A i kada uzmes u obzir koliko mozes da imas komplikacija i eventualnih troskova savetujem ti da i ne ulazis u tu pricu jer ti ga i on verovatno ne daje besplatno. Kad saberes sve troskove  nadji lepo slican motor i uzmi ga sa legalnim papirima i da te ne boli glava. Na zalost ovo ti kazem jer sam imao licno iskustvo sa jednim ocarinjenim BMW koji nije prosao AMS i nije postojalo ni gram sansi da se registruje. A i prica da carina brise brojeve ne znam koliko pije vodu mada je kod nas sve moguce. Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

ZAsto su brojevi izbrisani? Ko brise i prekucava brojeve? Lopovi ili policija!

Bezi od tog motora,ako nisi mazohista..

Koliko znam cmv(carina mot. vozila) nema niti ovlastenja niti radionicu,  niti je nadlezna da pise i brise ident. brojeve na vozilu..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
ZAsto su brojevi izbrisani? Ko brise i prekucava brojeve? Lopovi ili policija!
Bezi od tog motora,ako nisi mazohista..
Koliko znam cmv(carina mot. vozila) nema niti ovlastenja niti radionicu,  niti je nadlezna da pise i brise ident. brojeve na vozilu..
Ni policija ni carina ne diraju brojeve, oni samo utvrdjuju ostecenja ili da je falsifikat u pitanju.
Mehanicka ostecenja i sve ostalo cine "fina" gospoda kojima se oduzme to vozilo na pravdi Boga :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Carina je mnogo fina, koliko je samo prodala vozila na licitacijama, koje posle policija oduzme postenim kupcima zbog poternice..

A da ne pricam ,da im je u interesu samo da naplate carinu , a da ih bas briga dal ces uspeti da registrujes..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, slave74 je napisao:

Carina je mnogo fina, koliko je samo prodala vozila na licitacijama, koje posle policija oduzme postenim kupcima zbog poternice..

A da ne pricam ,da im je u interesu samo da naplate carinu , a da ih bas briga dal ces uspeti da registrujes..

 

Pre par godina covek kupi SL 500 s' pocetka devedesetih,dobije i resenje da se PUS-uju i sasija i motor a brojevi postoje.

Pitam ga zasto je ovde kupio auto na carini obzirom da radi preko,kaze za te pare nema tamo,dobio ga u pola cene,onda sam mu rekao da kada bude isao sa njim preko granice gledace pravi VIN a ne PUS,tek tada mu je bilo jasno zasto je cena takva,jos uvek stoji parkiran i napravi koji krug kada dodje,granici ne prilazi.

Skupo ga izasao ukras.

Inace vidjao sam auta "pusovana" u Holandiji,ustvari se VIN samo ukuca na drugo mesto ali ostaje isti i ima oznaku ispred i iza da je "prenesen",nema izmisljanja novog broja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Kawasaki KX 250

Pozdrav!

Za sve ucesnike u ovoj debati, misterija je razresena!

Znaci ovako, ja sam od prodavca dobio pogresnu informaciju...Motor je prodat na carisnkoj licitaciji, a oduzet je od nekoga ko ga je pokusao uvesti mimo pravila. Brojevi su na mestu, medjutim on nema broj sasije ukucan nego ima nalepnicu koja je ostecena. Broj motora postoji i vidljiv je lepo!

Sa carisnkim racunom i ostalim dokumentima postoji cak i oglas iz Svedske od koga je kupljen motor sa slikom i opisom.

U jednom carinskom dokumentu stoji ....."...da ukoliko agencija za bezbednost saobracaja oceni da motor /vozilo/ ispunjava uslove, isto se moze staviti u promet i registrovati....."

Sve u svemu, situacija je takva kakva je...ja sam kupio masinu, pa cu polako da pokusam da to sve razresim.

Jos jednom hvala svima na savetima i odgovorima, pozdrav !

Zoran

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja