Jump to content

Moto Zajednica

Auto akumulator

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Akumulator Mustang 12v 55 Ah, desni +

Kupljen 10.11.2017.

Jos 22 meseca garancije

U radnjama je oko 5.300-5.500, Placen 4.600 (popust na stari akumulator)

Cena  4.000 dinara

WP_20180115_18_03_22_Pro.jpg

WP_20180115_18_03_32_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

E bas sam hteo da pitam ima li neko ovakav akumulator da prenese iskustva. Ova stara tema je mozda resenje. Kako se polazao ovakav "Mustang"? Mislim da je najjeftiniji na trzistu i zato pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Izbegavati u širokom luku.Ja sam platio cenu "jeftinog" akumulatora. Kupio Mustang akumulator u C4 '09 godište 1.6 benzin.Aku bio 62-4 amp. i radio je nekih 3 meseca i počeo da se prazni. Odem kod kolege autoelektričara koji je ujedno i ovlašćeni servis za akumulatore da mi vidi dali auto "vuče" i prazni aku. Auto bio u redu ali akumulator oslabio a kad je video da je u pitanju Mustang još mi kaže da nema ništa ni od reklamacije jer u garanciji negde piše nešto tipa da nije za vozila sa elektronikom.Kaže da su mu na par već odbili reklamaciju.Na kraju sam problem rešio tako što sam kupio još jedan normalan akumulator i taj se nije nikada praznio.
Tako me taj jeftini akumulator koštao duplo.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Eno stric pored mene imao muku sa baterijom na citroniu, palio na kablove par dana dok je gledao koju bateriju da uzme.

Ponudih se da mu resim problem kako treba bez dinara zarade, jedino sta treba je da izadje iz kuce i digne haubu .... "uuu taj ti mnogo skup akumulator, nasao sam duplo jeftiniji" .... Ok stric, postujem.

 

Sad sedim i brojim dane kad ce se desiti problem, resenje ce biti skuplje od "skupljeg" koje mu je tad bilo.

Jbg svi gledaju da prodju jeftinije, samo sto to jeftinije u vecini slucaja izadje skuplje kad se ne slusa.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja neki dan naleteh na Black Horse, a mislio sam da se oni više uopšte ne prave, tj. da je brend ugašen.

Stariji se verovatno sećaju da je ranije to realno bio najbolji akumulator na našem tržištu po odnosu cena/kvalitet, ali ne znam kakav je sad.

Igrom slučaja sam baš skoro menjao akumulator, i uzeo Exide, platio neki dinar ispod 10,000, a Black Horse slične deklarisane snage i kapaciteta tek neki dinar preko 7,000

 

Je l' neko kupovao skorije? Valja li to i dalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Meni je majstor preporučio da uzmem ovaj

 

WWW.BEO-CAR.RS

Dimenzije: 315x175x190 ( D x Š x V ) Garancija: 36 meseci Kapacitet: 80Ah Startna snaga: 800 A(EN) Bez tečnog elektrolita! +30% startne snage, veći broj ciklusa punjenja-pražnjenja Za mikroHIBRID vozila sa...

 

Ovaj je za automobile sa start-stop sistemom a ja ga doduše nemam, ali mi je rekao da su ovi izdržljiviji i da će mi sigurno duže trajati, isplati se platiti malo više. Zamenjen pre tačno dve godine, za sad radi kao i prvog dana. Dopunim ga samo smart punjačem jednom u mesec dana otprilike i to je to.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 7 sati, Biker Q je napisao:

E bas sam hteo da pitam ima li neko ovakav akumulator da prenese iskustva. Ova stara tema je mozda resenje. Kako se polazao ovakav "Mustang"? Mislim da je najjeftiniji na trzistu i zato pitam.

Ja koristim mustang zadnjih 10ak godina sigurno, promenio par komada i svaki je prebacio 1 godinu preko garancije najmanje.

 

Kupujem ga bas zato sto je najjeftiniji i to po savetu jednog prodavca istih koji je rekao da je sa accu najveca muljacina jer su oni svi isti a cena im zavisi od brend nalepnice stim sto ce svaki da prebaci garantni rok. Dalje je lutrija sa svakim. 

 

Mustang je obican accu, normalno da nece moci da izgura elektroniku i start stop sistem.

 

Za ove sirotinjske taljige je keva, ako ti za tako nesto treba onda imas moj predlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Za pezo 206 1.6 benz 2001, ne bi mogli da mi kazu da nije za automobile sa elektronikom. Mada mogu i na jugica da ga prebacim ako bas dotle dodje:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 15.1.2018. at 18:14, Mc SREMac je napisao:

 

WP_20180115_18_03_22_Pro.jpg

 

Na ovo sam mislio, kao sto pise na slici.

Optimalan za starija vozila.....

 

Za Y povezes redno pakovanje AA baterija i nema zime ni u januaru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Na jugicu mi je aku fire cell kupljen 2014te godine:) ali ovu zimu ne verujem da ce izdrzati. Tako da cu mozda takav da kupim ako ima kod mene da se nadje. Posle Mustanga sledeci po ceni je Magnum i mislim da oni nisu losi za moj auto jer opet je staro to, ne zahteva neku "udarnu" struju i punjenje na pezou je prilagodjeno tim aku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Meni je iznenada u subotu uveče otkazo topla, posle 4 god korišćenja,

i kako je bio sutradan buvljak, a sve prodavnice zatvorene, ja skoknem tomosom, na NIS pumpu,

i kupim G-Drive, svesno platim hiljadak više, jer nisam hteo da propustim buvljak.

Zna li neko koji su i kakvi su to akumulatori, verovatno samo prelepljene etikete nekog drugog proizvođača:

WWW.NISGAZPROM.RS

G-Drive акумулатори дају бољу стартност аутомобила, а теби сигурну вожњу. Акумулатори су идеални за половне аутмобиле и за возила новије генерације.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Isto ti je Ceska proizvodnja 33 meseca garancija, slabo sam imao reklamacija tipa 1 na 100. Ukoliko budes imao problema nosis na benzinsku gde si kupio da znas i tamo reklamiras, nikakvi servisi ....  Radim na Benzinskoj. Vidi u knjizici jel dopunjavan vec imas pecat unutra sto znaci da je stojao duze od god dana :). Naravno to ne umanjuje garantni rok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 1 sat, vujo032 je napisao:

Meni je iznenada u subotu uveče otkazo topla, posle 4 god korišćenja,

i kako je bio sutradan buvljak, a sve prodavnice zatvorene, ja skoknem tomosom, na NIS pumpu,

i kupim G-Drive, svesno platim hiljadak više, jer nisam hteo da propustim buvljak.

Zna li neko koji su i kakvi su to akumulatori, verovatno samo prelepljene etikete nekog drugog proizvođača:

WWW.NISGAZPROM.RS

G-Drive акумулатори дају бољу стартност аутомобила, а теби сигурну вожњу. Акумулатори су идеални за половне аутмобиле и за возила новије генерације.

 

Koja im je cena? Nema na sajtu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, doctore je napisao:

Najbolje iskustvo imam sa Exide premium,traju preko 6 godina na dizelima

 

Ja sam pre mesec dana uzeo Exide premium za dizelaša.

Javljam se za 6 god :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja