Jump to content

Moto Zajednica

RPM (obrtaji)

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Xj 600

Pozdrav.
Imam pitanje vezano za obrtaje na motoru.
Kupio sam digitalni sat i sve sam spojio osim obrtaja.Citao sam da se to spaja na bombinu ali neki ljudi pominju CDI,sad ne znam kakve to veze ima, pa ako moze neko da mi napise kako se spaja bio bih mu mnogo zahvalan.
Sat je isti kao ovaj.
 

New-Backlight-LCD-Digital-Motorcycle-Speedometer-Odometer-Motor-Bike-Tachometer-Koso-Similar.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Da na to sam mislio, na koji motor kacis, godiste.... al... Kaci se na TCI (cdi) tj za modele posle '92 ima poseban izvod sa TCI-a a do '92 je izvod sa TCI koji ide na bobinu... Tako da je tacno i to sto si citao i to sto ti pominju neki ljudi, zavisi od modela tvog motoraa.thumb.jpg.371e783f11b7f15df3c7e42eef41fab4.jpg

 

b.thumb.jpg.dbc6b8dd7ee97ac7518acd7998616c30.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Da li je to XJ600 S/N "diverzija" ili stari XJ600 "SECA" iz 80-tih i početka 90-tih? Ako je XJ600 N/S onda već imaš izvučen vod za obrtomer u originalnoj instalaciji koji je išao na fabrički obrtomer. Ako me sećanje sa mog motora dobro služi, to bi trebalo da je žica sive boje. Na fabrički obrtomer ide crna, braon i siva - braon i crna su plus i minus sa kontakta a siva daje signal za obrtomer. Sad gledam - i kod starog XJ600 su iste boje žica za obrtomer... E sad, da li će taj kineski instrument adekvatno interpretirati signal za obrtomer zavisi od samog kvaliteta instrumenta i mogućnosti podešavanja. Možda ćeš morati da praviš neki filter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Xj 600

Hvala vam svima na odgovoru.Kod mene je xj 600s 1993 god ali problem je sto na njemu nije bio originalni sat,pa je neko stavio sat bez obrtaja i sad sam kupio drugi sa obrtajima i ne mogu da spojim.
Na kakav filter mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

A sta ti je od zica ostalo ne prikljuceno sa tog km sata? daj njegovu shemu... i koje zice na motoru je izlaze iz snopa a nisu prikljucene?

 

Vidis sheme koje sam ti okacio? Znaci juri sivu ili zuto/crnu zicu... Ona je izvod za obrtaljku...

A ovo sto kolege pisu da treba jos nesto, prvi put cujem...

Moze li iko reci sta je to? Bas me zanima? Cika Rajko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Možda misliš na neki filter?

 

Signal za obrtomer se obično uzima sa CDI-a gde je dovoljno jak i "ispeglan" (pravilnog oblika četvrtki) da obrtomer ima upotrebljiv signal da radi normalno. Zbog blizine agregata el. instalaciji u svim kablovima imaš jake indukovane smetnje koje nekad pokriju koristan signal.

 

Zato za te kineske obrtomere lutrija je naći dobar izvor signala da bi pravilno pokazivao - probaj da se zakačiš na CDI ili na sam pick-up ili namotaj nekoliko navoja na visikonaponski kabl svećice...

 

Filter je obično T ili П tipa, malo kondenzatora i kalemova sa (opet) neizvesnim ishodom :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Xj 600

E ovako..motor fabricki od lampica ima:zmigavce,dugo svjetlo,Neutral i ulje ja mislim.To sam i povezao sve.

A na ovom satu nema sta nema..od ovoga sto sam naveo gore ima jos:temperaturu,nivo goriva,pokazivac u kojoj je brzini i jos neke lampice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Da li ti znas koja je zica na tom satu za obrtomer? To je prvo moje pitanje, ako je pozitivan odgovor onda podledaj svoj TCI i vidi da li iz njega izlazi zuto/crna zica, ako izlazi nadji gde joj je kraj i zakaci zicu za signal za obrtomer. A ako nemas zuto/crnu onda kacis na sivu zicu koja ti ide na jednu od bobina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jeste, crno-žuta žica je u novom satu za obrtaje, ali moraš naći na CDI-u koja žica je za obrtomer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pa ponestaje nam opcija, probaj da zakacis tu sa obrtaljke na sivu koja ide na bobinu... ako i tad ne radi ili probaj taj obrtomer na nekim kolima ili probaj neki drugi obrtomer na tvom motoru... Ako si a kazes da jesi povezao po shemi a ono su fabricke sheme il ne radi obrtomer, il se ne slaze sa tim signalom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja