Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor kupiti u klasi od 125 kubika?

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5

Cvaje su iskorenjene jer nisu profitabilne za proizvodjace, nema sta da se kvari, radilica klipnjaca klip cilindar i glava motora. Nema ventile gumice bregaste lanac bregaste nema elektronike...kako da ti uzmu pare vodis racina o mesacu il sam pravis mesavinu i teraj samo vodis racuna da se ne pregreje i traje kolko oces uz minimalna ulaganja. A isporuka snage zadivljujuca. Ko je vozio cvaje zna ko nije ne zna sta je propustio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Cvaje su iskorenjene jer nisu profitabilne za proizvodjace, nema sta da se kvari, radilica klipnjaca klip cilindar i glava motora. Nema ventile gumice bregaste lanac bregaste nema elektronike...kako da ti uzmu pare vodis racina o mesacu il sam pravis mesavinu i teraj samo vodis racuna da se ne pregreje i traje kolko oces uz minimalna ulaganja. A isporuka snage zadivljujuca. Ko je vozio cvaje zna ko nije ne zna sta je propustio.
To da nema sta da se pokvari je tacno, ali sve te cvaje 125 malo starije su sve skarabudzene, ja jednu ocuvanu nisam naso, izbacene su iz drugih razloga, zbog zagadjenja i sto su neekonomicne.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 20 minuta, hard_rock je napisao:

Pa kazem zato mozda je pomesao 2t i 4t... ne znam kako mu 4t nema zvuk kad su 99% motora vece kubikaze 4t...

Verovatno je mislio na jednocilindricne 4T motore, njihov zvuk jeste sranje, bar meni, sa dva cilindra je vec dobar zvuk, da ne govorim za ostale sa 3, 4, 6 cilindara...brutalnost :)

A slicna recepat vazi i za 2T motore, sto vise cilindara to brutalniji zvuk, mada i jednocilindricna visokoturazna masina tipa RS, NSR, Mito, RG... ima super zvukic :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
9 hours ago, stilgarbg said:

Cvaje su iskorenjene jer nisu profitabilne za proizvodjace, nema sta da se kvari, radilica klipnjaca klip cilindar i glava motora. Nema ventile gumice bregaste lanac bregaste nema elektronike...kako da ti uzmu pare emoji3.png

Ali zbog oskudne lubrikacije se brže troše, tako da dosta često treba generalka, karike i klipovi, kao i honovanje cilindra.

Najveća mana za korisnika je što puno troše, imaju duplo više radnih taktova po obrtaju u odnosu na 4T, a i izbacuju živo gorivo jer nemaju ventile, tako da nisu ni ekonomični ni ekološki prihvatljivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
2 hours ago, Midjo said:

Ali zbog oskudne lubrikacije se brže troše, tako da dosta često treba generalka, karike i klipovi, kao i honovanje cilindra.

Najveća mana za korisnika je što puno troše, imaju duplo više radnih taktova po obrtaju u odnosu na 4T, a i izbacuju živo gorivo jer nemaju ventile, tako da nisu ni ekonomični ni ekološki prihvatljivi.

pricamo o 125 kubika gde je potrosnja 2Tu odnosu na 4T veca za 50-60 posto. Ako 4t trosi 2l pri normalnoj voznji bez napinjanja 2t nece preci 3l. Al uzmi recimo yamahu xt 125r koja je 4t i yamahu DT125 koja je cvaja pa u sumu. Gde izadje cvaja tu 4t moze samo da se gura :)  ne treba generalka ako vodis racuna najbitnije kod cvaje je ne zavrci hladan motor i ne dozvoli da se pregreje. Vozio sam suzuki 125 TSR i nisam kukao ni na potrosnju ni na ekologiju, jer kad udje u sumicu zagrebe ko macka :)

p.s. lepo je kad imas komp pa ko u folksvagenu isprogramiras u fabrici da pise sta god prodavac hoce i za potrosnju i za ekologiju da bi kupcu bilo lepo kad pogleda ocitavanja. Kola su u pitanju al isto je i sa motorima. Fabricka deklaracija pada u vodu cim krenes malo ostro da vozis.

p.p.s. tomose jawe i mz necu da pominjem ni sam ne znam koliko sam ih promenio i ni na jednom nisam radio generalnu.

 

desna.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Tomos t12
Pre 23 sati, perlx je napisao:

Odlican motor. Preporuka za stariji (Belgarda), sa cevastim ramom i žbicanim točkovima.
Kvalitetne izrade, dugovečne mašine, sa odličnim kočnicama.
Jedina "mana" je prednji točak od 18" zbog koga izbor guma nije prevelik.

 

38551_1379490406530_1132520_n.jpg?oh=4cc

Hvala bogu neko da mi odgovori. Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: KTM LC4 690

Razlika izmedju 4t I 2t motora je ta sto:

 4t motori imaju lepsi zvuk, dugotrajniji su, manji potrosaci, ali  skuplji  za odrzavanje  

dok 2t motori imaju kraci vek  trajanja, vecu potrosnju, jeftiniji su za odrzavanje,  zujalice.

Posto vidim da gledas motor koji moze da se vozi sa A1 kategorijom odnosno 125 kubika moja preporuka ide za 2t.

Zasto bas za 2t ?

2t motori od 125 kubika su mnogo zabavniji nego 4t koji su tromi nemaju ubrzanje,  manjak snage,  oseti pogotovu  kada sedne jos jedna osoba na motoru jos   kada je neki uspon na ravno se i drze nekako, tezi su uglavnom u odnosu na cvaje odnosno  2t motore, skuplji za odrzavanje ... Tako da moja topla prepruka 2t motor. Jeste da vise trose, ali ako hoces da uzivas ne treba gledati na potrosnju.

Ako biras  enduro preporuka ide yamaha dt/tdr , honda crm/mtx, suzuki Ts,  od sportaka aprilia Rs, cagiva mito, yamaha tzr, honda nsr, suzuki rg...

Nadam se da sam ti bar malo pomogao u odabiru motora ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Tomos t12
On 22.1.2018. at 13:02, djole majstor je napisao:

Razlika izmedju 4t I 2t motora je ta sto:

 4t motori imaju lepsi zvuk, dugotrajniji su, manji potrosaci, ali  skuplji  za odrzavanje  

dok 2t motori imaju kraci vek  trajanja, vecu potrosnju, jeftiniji su za odrzavanje,  zujalice.

Posto vidim da gledas motor koji moze da se vozi sa A1 kategorijom odnosno 125 kubika moja preporuka ide za 2t.

Zasto bas za 2t ?

2t motori od 125 kubika su mnogo zabavniji nego 4t koji su tromi nemaju ubrzanje,  manjak snage,  oseti pogotovu  kada sedne jos jedna osoba na motoru jos   kada je neki uspon na ravno se i drze nekako, tezi su uglavnom u odnosu na cvaje odnosno  2t motore, skuplji za odrzavanje ... Tako da moja topla prepruka 2t motor. Jeste da vise trose, ali ako hoces da uzivas ne treba gledati na potrosnju.

Ako biras  enduro preporuka ide yamaha dt/tdr , honda crm/mtx, suzuki Ts,  od sportaka aprilia Rs, cagiva mito, yamaha tzr, honda nsr, suzuki rg...

Nadam se da sam ti bar malo pomogao u odabiru motora ;)

Jesi pomogao, hvala drug! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ljudi da li je neko imao problem slican mom? Yamaha xmax 125 presla oko 8000km godiste 2010. 

Problem je da sve savrseno radi i pali hladna "kao mina". Pali i kad je topla ali posle sat i duze voznje i forsiranja kad je vruc motor ugasim i onda upali opet na pola kljuca i radi 3-5sek ugasi se sama. Drugi pokusaj zavergka i kao da bi upalila ko krene na sekund i nista. Posle samo vergla kao da nema dovoda goriva. Sacekam 20-30min opet upali kao mina. Svecicu promjenio isti je problem. Sta bi moglo biti uzrok?

Inace vuce super i na leru radi isto odlicno sve. Znaci samo kad je ja na kljuc ugasim kad je motor vruc onda uvjek tako kako sam opisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja