Jump to content

Moto Zajednica

Teflonska creva made in China

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Evo ja vozim kineska creva, teflonska il' pancirna pojma nemam. Koči. Nisu sa Alija ali su kineska 320%, jer je i ceo motor kineski. To uključuje i kočiona klešta i tako sve te drangulije.

Pa do sada ništa, sem jednog čišćenja klešta, što je standardno održavanje, čak ni gumice nisam menjao jer su u odličnom stanju. Čuo sam da oni iz Zrenjanina prave dobre gumice, kad bude došlo vreme da ih menjam da ne kupujem ove jeftine kineske sa Alija...

Kočionu tečnost sam menjao, čisto da ne bude zabune. To svake druge-treće godine, kad se setim. Original Bardahl, nisam hteo da rizikujem da ostanem bez kočnica zbog nekog jeftinog zejtina sumnjivog porekla.

Koči. Koči odlično. Mnogo puta 'testirao'.

Motor, crevo (kinesko) i klešta (kineska) stari su 9 godina.

Ah da, i holenderi su originalni, kineski. Ali nisu sa Alija, to znam pouzdano.

 

edit - setih se da sam i na štapovima menjao semeringe (i ulje, Bardahl), naravno čim sam kupio motor, pa stavio italijanske Ariete made in PRC Kina.

Špiluje odlično, još nisu propišali.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste, s tim malim detaljem da su ta creva, kao i ceo motor prošla homologaciju. Tj. neko referentno telo je potvrdilo da ispunjavaju propisane standarde i da mogu u saobraćaj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

A da li je creva iz NS, Bobana, Hidraulika testiralo i ispitalo neko referentno telo? Osim ako u Srbiji ne postoji fabrika teflonskih pancirnih creva pa ta creva imaju sertifikate a ovi kupuju od njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
33 minutes ago, lord_oblivion said:

Evo ja vozim kineska creva, teflonska il' pancirna pojma nemam. Koči. Nisu sa Alija ali su kineska 320%, jer je i ceo motor kineski. To uključuje i kočiona klešta i tako sve te drangulije.

Pa do sada ništa, sem jednog čišćenja klešta, što je standardno održavanje, čak ni gumice nisam menjao jer su u odličnom stanju. Čuo sam da oni iz Zrenjanina prave dobre gumice, kad bude došlo vreme da ih menjam da ne kupujem ove jeftine kineske sa Alija...

Kočionu tečnost sam menjao, čisto da ne bude zabune. To svake druge-treće godine, kad se setim. Original Bardahl, nisam hteo da rizikujem da ostanem bez kočnica zbog nekog jeftinog zejtina sumnjivog porekla.

Koči. Koči odlično. Mnogo puta 'testirao'.

Motor, crevo (kinesko) i klešta (kineska) stari su 9 godina.

Ah da, i holenderi su originalni, kineski. Ali nisu sa Alija, to znam pouzdano.

 

edit - setih se da sam i na štapovima menjao semeringe (i ulje, Bardahl), naravno čim sam kupio motor, pa stavio italijanske Ariete made in PRC Kina.

Špiluje odlično, još nisu propišali.

Ti iz Zrenjanina rade vrhunski posao. Ja sam kod njih radio gumice za gpz pre dosta godina, jos drze, nikakvih problema. Tada me izasla neka smesna cifra tipa 300 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Odlicni ljudi i jos jedan dokaz koliko nas deru za moto delove. Znaci set gumica za gpz-a je tada bio negde oko 30e mislim, bez postarine, carine itd...a ljudi mi uradili za 300 dinara a drze sve do danas... Toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 1/14/2018 at 11:20, hard_rock je napisao:

Znaci lepo ostavimo fabricka i to je to.

jest,al drugar pe 2 godina na miseluku proleteo pravo u neki krš i pao.Puklo kod holendera na r1 fabricko crevo oko 10 godina staro.Sreca na samo edno 60 na sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Naravno ljudi, moj post je delimično sarkastičan a delom i ozbiljan.

Samo ćutim i slušam/čitam :D

Imam svoja iskustva, mogu da saslušam tuđ savet ili mišljenje ali će na kraju da bude 'montirano crevo' za koje ja odlučim. Taj neki rad :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Oduzmi od 15800 cenu koliko bi platio druga creva na drugom mestu i podeli to sa 15 godina. Pa vidi kolika je godišnja doplata za Hel u odnosu na druga neka.

Uzgred uz njih dobiješ sve kompletno i sarafe i podloske i koštaju 118€ ovde u NL.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Oduzmi od 15800 cenu koliko bi platio druga creva na drugom mestu i podeli to sa 15 godina. Pa vidi kolika je godišnja doplata za Hel u odnosu na druga neka.

Uzgred uz njih dobiješ sve kompletno i sarafe i podloske i koštaju 118€ ovde u NL.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Каквих 15 година?
Ако купујем, платићу одма, сигурно нећу плаћати у 15 годишњих рата. Верујем да то чак ни ту у НЛ не дозвољававају ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa ne kupujes ih svaki dan nego valjda da traju neki period?

Ako svaki dan ih koristiš i svaki dan uzivas u njima i njihovom kvalitetu, koliko te košta to zadovoljstvo onda po danu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
14 hours ago, đunta said:

Ovo je preskupo:

 

5a85c1d37a1be_K.CREVO.jpg.51f069b3b2f80de7cd4e89c629bd04a0.jpg

Mozes li molim te da nam pojasnis ovo? Odakle je ovo crevo? Kina, Novi Sad ili Bgd? I od cega je i kako je ovako puku na froncle pritom za komad na levoj strani bih rekao da je secen skalperom- ravan rez i ono najvaznije ovo mi lici na gumeno a ne teflonsko crevo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Sigurnost iz Zr pravi gumice godinama koristio sam ih za kocnice od kamiona I sluzile besprekorno a I creva razna I kociona I hidraulicna su pravili I u Hidrauliku I kod Bobana cak za gradske autobuse to je valjda pokazatelj kval8teta .Da nije tako valjda bi ih zatvorili odavno, sigirno je gradski bus vazniji od nekog motorcikla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 56 minuta, Golub je napisao:

Mozes li molim te da nam pojasnis ovo? Odakle je ovo crevo? Kina, Novi Sad ili Bgd? I od cega je i kako je ovako puku na froncle pritom za komad na levoj strani bih rekao da je secen skalperom- ravan rez i ono najvaznije ovo mi lici na gumeno a ne teflonsko crevo

Sa neta, puklo i čovek iseko i izvuko šta je zateko unutra. Dobro crevo nije nikad skupo, to je penta, ako se štedi, to treba na nečem bezazlenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
5 minutes ago, duledjo said:

Sigurnost iz Zr pravi gumice godinama koristio sam ih za kocnice od kamiona I sluzile besprekorno a I creva razna I kociona I hidraulicna su pravili I u Hidrauliku I kod Bobana cak za gradske autobuse to je valjda pokazatelj kval8teta .Da nije tako valjda bi ih zatvorili odavno, sigirno je gradski bus vazniji od nekog motorcikla

Sigurnost je vrh firma , i pisao sam o tome. OEM gumice za gpz bile tada negde 30-40e davne 2008-09, meni uradili u Zrenjaninu sa sve postarinom za 300-400dinara. Traju i dan danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Obična gumena kočiona crijeva tijekom procesa starenja i djelovanja kočione tekućine kao i kemijskih reakcija u istom, postaje nedovoljno čvrsto i prilikom sabijanja tlaka djeluje kao balon, napuše se i na tom mjestu obično i pukne.

Druga pojava je kad unutrašnje stijenke crijeva omekšaju, povećaju time debljinu, tj. napuhaju se prema unutra i time smanje unutrašnji presjek i protok kočione tekućine.

Oba slučaja su pogubna i dovode do otkazivanja sustava.

 

Teflonska crijeva opletena čeličnim pletivom spriječavaju obadvije gore navedene pojave.

 

Po mom mišljenju jako je neodgovorno na kočioni sustav ugrađivati ne provjerene i ne certificirane komponente.

Pogotovu zbog drugih učesnika u prometu.

Zapamtite, na cesti nikad niste sami.

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
1 hour ago, el classico said:

Po mom mišljenju jako je neodgovorno na kočioni sustav ugrađivati ne provjerene i ne certificirane komponente.

 

O tome se i vodi ovde delom polemika, jer sem HEL, TWR i sta znam brendova ostali koji prodaju teflonska creva imaju sertifikate...a ovi drugi pa kako mi rekose ovi u NS da su creva odlicnog ili vrhunskog kvaliteta i da nije bilo reklamacija ...Sigurnost koliko znam ne proizvodi teflonska creva....

 

Elem da se vratim(o) u Kinu malo kopah po Alibabi i nadjoh dva proizvoda koji odgovaraju onom sa linka (alie) prva kompanija je okacila da poseduje sertifikate a druga nije, mada za drugu mislim da je samo preprodavac a ne proizvodjac....

 

Ono sto sam ja negde i pomenuo jeste da bih voleoda znam gde Hel nabavlja  creva, koliko znam holendere oni preve.... ako u nesto kod kineskih creva treba da imam nepoverenja to su onda holenderi...

 

A evo i kompanija o kojima pisah

https://goo.gl/GbpzNp

i

https://goo.gl/VJfSfY

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne bi me nista cudilo.....bauljam, trazim neku mrezu od inoxa il aluminijuma hocu nesto da budzim na moped, zovem Roda Steel (Zemun) i dobijem odgovor da je kod njih samo veleprodaja, maloprodaja je u Metalelektro.

Hvala dovidjenja, pravac Metalelektro (koji mi je u kraju) 

 

dobar dan......dobar dan

treba mi to i to.......aha sad cemo ajd zamnom, evo je, e vidi ovi moji nisu skinuli nalepnicu (na nalepnici Hong Kong) a 100x sam im rekao da to obavezno urade, zica/mreza ti je inace iz Kine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja