Jump to content

Moto Zajednica

Teflonska creva made in China

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Koje sertifikate ima taj proizvodjac u Kini? Pohvalnice se ne racunaju, njih moze svako da ispise :D

 

Hel npr:

Capture.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
4 hours ago, el classico said:

Obična gumena kočiona crijeva tijekom procesa starenja i djelovanja kočione tekućine kao i kemijskih reakcija u istom, postaje nedovoljno čvrsto i prilikom sabijanja tlaka djeluje kao balon, napuše se i na tom mjestu obično i pukne.

Druga pojava je kad unutrašnje stijenke crijeva omekšaju, povećaju time debljinu, tj. napuhaju se prema unutra i time smanje unutrašnji presjek i protok kočione tekućine.

Oba slučaja su pogubna i dovode do otkazivanja sustava.

 

Teflonska crijeva opletena čeličnim pletivom spriječavaju obadvije gore navedene pojave.

 

Po mom mišljenju jako je neodgovorno na kočioni sustav ugrađivati ne provjerene i ne certificirane komponente.

Pogotovu zbog drugih učesnika u prometu.

Zapamtite, na cesti nikad niste sami.

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Creva opletena celicnim pletivom sprecavaju samo naduvavanje istih ka spolja, a deformacija ka unutra ostaje i dalje moguca kao i kod bilo kog drugog tipa creva. Da ne bude zabune.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

@Savan Ne znam ni zasto poredimo Hel i creva na Alie? Ne znam ne nacki pa nisam ni pogledao sertifikate,  ali bih vole da znam da li su oni za proizvodnju - gotovog proizvoda u ovom slucaju kocionih creva ili za proizvodnju delova za taj proizvod - teflonskog creva, koje onda ide u celicnu mrezicu, holendera itd...

 

Ovi kinezi su se okitili sa ali nije za poredjenje sa Hel-om1.thumb.jpg.c034ec8b7c12db82a80bdd5efd933e20.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nekako vlada mišljenje da je ‘hel’ precenjen. Istina je da za takva creva treba izdvojiti više novca ali za to se i dobije više. A ponajviše na sigurnosti da imaš zaista kvalitetan i bezbedan proizvod kao i naravno u dosta slučajeva da je zaista kvalitetniji proizvod.

Nisam se zadubljivao u dotične sertifikate, na brzinu vidoh neka ispitivanja i da su prošla bez problema, ujedno i protokole, kontrolu kvalitet..



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 12 sati, Savan je napisao:

Nekako vlada mišljenje da je ‘hel’ precenjen. Istina je da za takva creva treba izdvojiti više novca ali za to se i dobije više. A ponajviše na sigurnosti da imaš zaista kvalitetan i bezbedan proizvod kao i naravno u dosta slučajeva da je zaista kvalitetniji proizvod.

Nisam se zadubljivao u dotične sertifikate, na brzinu vidoh neka ispitivanja i da su prošla bez problema, ujedno i protokole, kontrolu kvalitet..



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Pre 11 sati, el classico je napisao:

melvin.de
Nije uopće skup.



Vozim motor a nisam bajker.....

Ja sam na motoru dobio ova creva koja su među  skupljim, možda i naj skuplja:

 

https://spieglerusa.com/brakes/why-spiegler-brake-lines/strength.html

 

https://spieglerusa.com/brakes/why-spiegler-brake-lines/testing-and-research.html

 

Sigurnost gumice su dobre, koristim ih sa uspehom, međutim, kad uporedim sa Brembom, dilema. Brembo gumice potpuno drugojačije izgledaju vizuelno i pod prstom i  tehnički  drugojačije naležu i zaptivaju, reko bi čovek da se radi o dva različita cilindra. Naravno, Brembo je zaista skup, nije lako dostupan il uopšte nema gumica za reparaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Đunta, ova dva zadnja likna koje si stavio su čisti marketinški trik ... :lol3: (pri tome ne ulazim u stvarnu kvalitetu proizvoda :takoje: )

 

Zašto bi se kao relevantan podatak trebalo uzimati to da možeš okačiti motor da ti visi na kočionom crijevu ?!? ne razumijem to ?!?  .. Prvo što mi pada na um je da odem kupiti metar i pol rostfrei sajle fi8 mm i stavim ju umjesto kočionog crijeva jer na njoj mogu visiti i dva motora ... WTF !? 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da su okacili neku uredjenu zimnicu to se ne bi bunio?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Čista ilustracija, i marketing svakao, al ima naveden standard koji se primenjuje i podatak o izdržavanju 344 bara pritiska. Svojevremeno sam pročitao da idu, il su bili ugrađivani u F1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
1 hour ago, Savan said:

A da su okacili neku uredjenu zimnicu to se ne bi bunio?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

nemojmo miješati babe i žabe ... :lol3::lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ovima sto imaju para da kupe review-ove u ozbiljnim casopisima verujem koliko i kinezima kojima rodbina pise review-ove.
 
Volim da vidim kad ljudi pisu. Ljudi kao sto ste vi sa foruma.
 
Ako imamo uzorak od 20 ljudi koji uspesno teraju kineska creva vec 5 godina i Hel vec 5 godina, ja cu da uzmem jeftinija

I treba da uzmeš jeftinija. Ti si srecan čovek. :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Izbor provjerenih proizvoda je stvarno širok, ja preferiram njemačke proizvode.
Čisto zbog tog jer znam pročitati uputstvo za ugradnju...


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
19 minutes ago, el classico said:

Izbor provjerenih proizvoda je stvarno širok, ja preferiram njemačke proizvode.
Čisto zbog tog jer znam pročitati uputstvo za ugradnju...


Vozim motor a nisam bajker.....

A Kinezi ti daju uputstva na 63 svjetska jezika .. :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 1/13/2018 at 19:36, đunta je napisao:

Razlikuju se poprečni preseci vodova kod motora i automobila a možda ima i među samim motorima neke male razlike, valja da bude jednak originalu. Hel su odlična kao i svi fitintzi, sisice extra, boja završetaka galvanizovana. Susreo sam se sa kopijom koju pravi tip koji je radio kod njih u UK,  crno završetaka je bilo neka nanešena boja koja se otirala razređivačem i sigurno bi je kočiono ulje smaklo i u uvuklo u instalaciju i verovatno bi došlo do propuštanja, tako da dobro proverite šta je to kod kineskih i bilo kojih pre ugradnje ako nije izričito naveden podatak.

Dužan sam da povuče, odnosno korigujem svoju ocenu. Naime, iako ih prodaju kao univerzalne, geometrija pomenute sisice ne odgovara svakim klještima i to može napraviti ozbiljan problem.

 

On 1/14/2018 at 15:55, hard_rock je napisao:

Da li se mora nositi crevo za uzimanje mere itd? Ili nesto imaju i gotovo?

Ovo takođe može da bude vrlo nezgodno, katalozi proizvođača ne moraju da se apsolutno poklope sa konkretnim modelom i onda je nužna prepravka i creva i fitinga a to nije moguće kad se kupe od preko. Ja sam nedavno tri puta vršio korekciju, zato je kupovina Hel-a u Beogradu dobara zbog te mogućnosti. Napominjem, da naknadno savijanje završetaka nije moguće jer dolazi do remećenja unutrašnjeg preseka hidrauličnog voda i samim tim rada, mora poseban alat kojim se završeci savijaju pod željenim uglom ako je to potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Kupio sam takva creva kod Bobana pre 4 godine, ali nisam tim motorom presao mnogo kilometara od tada, mozda 2-3000. Za sada ne vidim nikakav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Boban creva su u redu generalno, al koliko znam, svojvremeno nije bilo manjeg unutrašnjeg prečnika potrebnog za motorcikle, fitinzi su toplo cinkovani i kad  se zakrive, oštetete se, poprave oni al to nije to, a u odnosu na inox i Al završetke nisu za poređenje, ni jesenas ih nisu imali, a o izboru boja da ne pričamo, mada to nije bitno. Cela poenta je da kupovina na daljinu nosi rizik u smislu kako će da legnu na motor. Ko što rekoh, propust je u katalogu, pa prodavac pustio malo duža, plus je umesto račvanja predviđeno dvostruko crevo napred i tri puta vršena korekcija. To sa duplim crevom je vrlo nezgodno sklopiti ako fabrički nije bilo isto tako, lično nisam ni pristalica takvog vođenja zbog same ukupne dužine hidraulike i nejednake dužine, mada kod motora to nije od prevelikog uticaja za razliku od automobila. Teflon kao materijal je vrlo stišljiv i lako menja oblik pri malom pritisku i savijanju, verovatno i tu ima trikova da se poboljša mehanički, a i sam omotač igra značajnu ulogu u konstantnosti preseka pri savijanju i upredanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja