Jump to content

Moto Zajednica

Teflonska creva made in China

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Sta mislite i da li je neko porucivao teflonska kociona crevca iz nama bliske Kine? Gledam ova na Alie  https://goo.gl/5obgRC  Imaju dosta pozitivnih kada kazem pozitivnih citajuci ocene kupci komentarisu da je kvalitet ok...  Verujem i ovi nasi sto ovde rade tipa Hidraulik da su creva isto iz Kine a pritom koliko znam koriste tvoje holendere znaci upropaste ti orginalno crevo...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

U NS prave dobra a povoljna pancirna creva po uzoru, ne kasape original, a verujem da koriste malo kvalitetnija creva-nekineska.

Montirah ih na dosta motocikala do sad. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Sta mislite i da li je neko porucivao teflonska kociona crevca iz nama bliske Kine? Gledam ova na Alie  https://goo.gl/5obgRC  Imaju dosta pozitivnih kada kazem pozitivnih citajuci ocene kupci komentarisu da je kvalitet ok...  Verujem i ovi nasi sto ovde rade tipa Hidraulik da su creva isto iz Kine a pritom koliko znam koriste tvoje holendere znaci upropaste ti orginalno crevo...
 
 
Nisam porucivao, ali sam za prethodni motor radio kod Baban Sajle, odneo moje kao uzorak koje su mi vratili citavo i poslali novo teflonsko, kostalo me je oko 20€ (duzina je bila oko 90cm ako se dobro secam).

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
13 minutes ago, Golub said:

Sta mislite i da li je neko porucivao teflonska kociona crevca iz nama bliske Kine? Gledam ova na Alie  https://goo.gl/5obgRC  Imaju dosta pozitivnih kada kazem pozitivnih citajuci ocene kupci komentarisu da je kvalitet ok...  Verujem i ovi nasi sto ovde rade tipa Hidraulik da su creva isto iz Kine a pritom koliko znam koriste tvoje holendere znaci upropaste ti orginalno crevo...

 

 

Verujem da su creva sasvim ok. Isto kao sto su i oni diskovi njihovi ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ovi iz Novog Sada su bas korektni. Ja radio i zadovoljan. Creva su presvučena onim tankim providnim PVC filmom. Meni radili za 1150gs prednje i pravili racvu sve po uzorku. Mislim da je bilo oko 25 evra a ima bogami onde posla da se napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Razlikuju se poprečni preseci vodova kod motora i automobila a možda ima i među samim motorima neke male razlike, valja da bude jednak originalu. Hel su odlična kao i svi fitintzi, sisice extra, boja završetaka galvanizovana. Susreo sam se sa kopijom koju pravi tip koji je radio kod njih u UK,  crno završetaka je bilo neka nanešena boja koja se otirala razređivačem i sigurno bi je kočiono ulje smaklo i u uvuklo u instalaciju i verovatno bi došlo do propuštanja, tako da dobro proverite šta je to kod kineskih i bilo kojih pre ugradnje ako nije izričito naveden podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ovi iz NS imaju neke blago galvanizovane krajeve i trajni su. Kod mene na motoru vec jedno 3-4 sezone.

A inece jedan od ljudi koji radi tamo isto voza motore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pozvacu ove u NS pa da vidimo, iskreno ja verujem da su ova iz Kine ok, ne bi me cudilo da se u istoj fabrici prave za neka "zvucna imena", ako ste videli dole su napisali da koriste materijale Bucher Hydraulics-a mislim da ne bi smeli da pisu to ako to nije istina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Veruj da postoji sansa da su odlicna a isto tako postoji sansa da su nikakva. A ja sa tim ne bih rizikovao, iskreno. Da je migavac ili nesto manje bitno, ok. Ali kocnice....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Tako su mi govorili i za diskove pa odlicni, nista im ne fali. Pise lepo koji je materijal itd. Sigurno nije kao fabricki ali nije ni cena kao fabricka.

 

Nzm koliko su Hel za njegov motor, ja bih njih gledao da uzmem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 4 minuta, hard_rock je napisao:

Ne verujem da ide u prodaju bez ikakve provere...

Ma slazem se, ali treba kupovati provjerene stvari kad su kocnice u pitanju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, Utjerivac said:

Ma slazem se, ali treba kupovati provjerene stvari kad su kocnice u pitanju. :)

I to se slazem. Ali opet ne znam zasto neko ima vise poverenja u neku firmu iz NS naspram kineske firme koja masovno prodaje kociona creva i ocigledno je specializovana za to?

 

Da li zato sto je Kina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Vjerovatno, jos se mnogi vode onim sto ovdje kupuju od Kineza, a na kraju uvijek mozes prije reklamirati ( u slucaju problema ) kupljeno crijevo ovdje neko se bakcati sa Kinezima. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Pricah skoro sa majstorom bas u vezi kocionih creva i skrenuo mi je paznju na razliku izmedju pancirnih i pravih teflonskih creva. Nije svako pancirno crevo teflonsko o tome treba voditi racuna (posto kupio po to prodao). Za ova kineska pise da su teflonska i cak je i objasnjeno slikom. TRW i ja imam i Hel je sigurno resenje a za ostalo ne znam.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

TRW je testiran ima onu nemacku homologaciju sta vec. Isto tako i Hel je proveren. Za kineze ne znam iskreno ali ne verujem da su ista losiji od bilo koje no name kompanije koja radi po porudzbini a bez tih testova kao navedene 2 firme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

За момке из НС сам чуо неколико похвала људи који су радили црева код њих. Нису цепали стазу и неке екстремне употребе како кажу, за саобраћај и "нормалне" вожње кажу да су им скроз ОК.

 

О кинеским нисам ни размишљао до сада, читам ове коментаре и рецензије, људи углавном дају позитивне оцене.

 

Што се тиче Hel-a... Сигурно је квалитет екстра, као и цена коју вуче име. Будала, једном поручио за задњу кочницу за буразов мотор пошто му је "хитно" требало, цена негде око 40е. Значи црево задње кочнице, не знам дал 40цм има. Тако да ми то свакако отпада као могућност.

 

А волео би променити фабричка и ставити тефлонска.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Видим и овде стандардна прича "то из кине, ништа не ваља, боље сачекати и скупити за нешто крштено" и томе слично.

 

Као што је, између осталог, било са магленкама - немој то, скупи за туратек или гиви, па било са дисковима - немој то боље купи половно, и да не набрајам даље.

Ево сад пола форума фура магленке са алија.

 

Чини ми се да ће и са овим бити тако, док неко први не скупи... петљу... и поручи. :jee::jee::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za f4 hondu creva prednje kocnice, znaci za oba diska napred HEL 9600din, pravljena u NS 2500din... Samo sam se za cene interesovao, nisam pazario pa da utiske prenesem...

Sent from my OnePlus 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja