Jump to content

Moto Zajednica

Mirijevo-Trebinje-Korcula--Sarajevo... Mirijevo

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Do Sarajeva je lep put ali kad ne pada kisa.


Sleperi nas na mostu zapljuskuju vodom iz velikih bara, postaje malo i hladno, kaciga mi magli a spolja je mokra od stalne kise.


Malo je otvaram da odmagli, malo pokusavam da obrisem rukavicom dok vozim.


Lepota jedna .

 

Ali ipak mi se svidja put, kao i pre obecavam sebi da moram da prodjem ponovo samo po lepsem vremenu.

Posebno mi je krivo sto nismo stali da vidimo Muzej Bitka za ranjenike na Neretvi i most u Jablanici.


Negde pre Sarajevom vidim znak Bradina i rekoh sebi: ahaa  to je to

 

Quote

'negdje kod Bradine oko dvaes tri i pet...'

 

Ulazimo u Sarajevo i kisa prestaje.

 

Trazimo smestaj i razgledamo grad, iz pravca iz kojeg smo usli lici mi pomalo na NBG.

 

Bobi ukucava koordinate i nalazimo motel lako, pakujemo motore u garazu i raspakujemo se i presvlacimo.

 

Gazdarica nam zove taxi, idemo malo do Bascarsije, nismo bili nikad a i hocemo da probamo cevape, ogladneli smo od kise.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Na Bascarsiji se setamo malo tamo ovamo, idemo na cevape kod Zelja.
To smo odabrali kao siguricu mada ima jos puno raznih mesta gde kazu da su dobri cevapi.

 

 

Sedamo, dolazi konobarica, narucujemo ko ce koliko, 5, 10...

 

I opet isto : sta cete popiti?

 

Pivo?

 

Opet svi sa okolnih stolova gledaju u nas kao da smo trazili kokain.

 

Ne sluzimo alkohol, idite molim vas u onaj kafic pored pa cu vam ja doneti tamo cevape...

Odemo, sta da radimo...

 

Ne znam, puno sam promenio misljenje o Bosni uopste.
Obicno ljudi kad putuju prosiruju svoje vidike i postaju vise otvoreni prema drugim kulturama ali je kod mene u ovom slucaju bilo suprotno.

Ne bih  sad ovde da  ulazim u detalje ali ukratko mislim da se mnogo loze na sve to.


Nemam nekih slika, Dare,Bobi okacite nesto iz Sarajeva...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Razumim te i to tvoje sužavanje vidika.

Bosnu, Sarajevo i bosanske muslimane poznam iz puno boljih vremena, bili su to jako jako fini i ugodni ljudi.

Ruku na srce još nisu do kraja izumrli, još se da sresti ona neiskvarena, iskrena, dobroćudna bosanska duša.

 

‘96. sam bio u Sarajevu i to “nekako s proljeća” sa frendom sarajlijom, nismo mogli ponovo pripoznati grad...

a o nekim njegovim novim stanovnicima neću trošiti tipkovnicu.

Osjećao sam se kao da san doša u Islamabad.

Ne podcjenjujem nikog ali isto ne volim kad mene netko potcjenjuje...

Taj glupi rat nam nije triba i ništa nam nije lipog donija. Dozvolili smo si ulogu pješaka na šahovskom polju ispred kog su sjedili svjetski moćnici i micali nas amo-tamo.

I opet kažem, uprkos uobičajeno napetim društveno-političkim prilikama i tamo i amo želim širiti toleranciju i razumijevanje na našim prostorima, ipak smo mi svi iz iste avlije..

Mir i dobro.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

@PaPaja

Ovim putovanjem preko Tjentista si me vratio u detinjstvo kada sam sa roditeljima putovao na more :takoje:

 

25 minutes ago, el classico said:

Taj glupi rat nam nije triba i ništa nam nije lipog donija. Dozvolili smo si ulogu pješaka na šahovskom polju ispred kog su sjedili svjetski moćnici i micali nas amo-tamo.

I opet kažem, uprkos uobičajeno napetim društveno-političkim prilikama i tamo i amo želim širiti toleranciju i razumijevanje na našim prostorima, ipak smo mi svi iz iste avlije..

Mir i dobro.

Tri put ura za tebe komso :takoje:

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Lijepo putešestvije.. Samo sledeći put jagnjetinu pojedi negdje na ravnoj Romaniji, slađa će ti biti vjeruj mi ...Jer kako kažu nezvanom je gostu mjesto iza vrata ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 2 sati, PaPaja je napisao:

Na Bascarsiji se setamo malo tamo ovamo, idemo na cevape kod Zelja.
To smo odabrali kao siguricu mada ima jos puno raznih mesta gde kazu da su dobri cevapi.

 

 

Sedamo, dolazi konobarica, narucujemo ko ce koliko, 5, 10...

 

I opet isto : sta cete popiti?

 

Pivo?

 

Opet svi sa okolnih stolova gledaju u nas kao da smo trazili kokain.

 

Ne sluzimo alkohol, idite molim vas u onaj kafic pored pa cu vam ja doneti tamo cevape...

Odemo, sta da radimo...

 

Ne znam, puno sam promenio misljenje o Bosni uopste.
Obicno ljudi kad putuju prosiruju svoje vidike i postaju vise otvoreni prema drugim kulturama ali je kod mene u ovom slucaju bilo suprotno.

Ne bih  sad ovde da  ulazim u detalje ali ukratko mislim da se mnogo loze na sve to.


Nemam nekih slika, Dare,Bobi okacite nesto iz Sarajeva...

 

Pre 1 sat, el classico je napisao:

Razumim te i to tvoje sužavanje vidika.

Bosnu, Sarajevo i bosanske muslimane poznam iz puno boljih vremena, bili su to jako jako fini i ugodni ljudi.

Ruku na srce još nisu do kraja izumrli, još se da sresti ona neiskvarena, iskrena, dobroćudna bosanska duša.

 

‘96. sam bio u Sarajevu i to “nekako s proljeća” sa frendom sarajlijom, nismo mogli ponovo pripoznati grad...

a o nekim njegovim novim stanovnicima neću trošiti tipkovnicu.

Osjećao sam se kao da san doša u Islamabad.

Ne podcjenjujem nikog ali isto ne volim kad mene netko potcjenjuje...

Taj glupi rat nam nije triba i ništa nam nije lipog donija. Dozvolili smo si ulogu pješaka na šahovskom polju ispred kog su sjedili svjetski moćnici i micali nas amo-tamo.

I opet kažem, uprkos uobičajeno napetim društveno-političkim prilikama i tamo i amo želim širiti toleranciju i razumijevanje na našim prostorima, ipak smo mi svi iz iste avlije..

Mir i dobro.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

Ako ste citali i moj putopis, videcete da delimo misljenje, Sarajevo nije vise ono sto je bilo. Iako za razliku od PaPaju ja sam imao sa pravim Sarajevcanom da sedim, pricam i pijem i on mi rekao isto.

Grad najvise pokvarise dosljaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Extra predeli koje me podsetiše na moju turu, krenule bubice da se ponovi. Drago mi što je sve prošlo kako treba.

Slažem se sa vama, zbog ovih razloga sam izbacio Sarajevo iz moje vožnje do Mostara i Trebinja pre 2-3 godine.

Sačekaće neka bolja vremena.

Inače u Mostaru smo spavali u muslimanskom delu, nismo osetili niti jedne sekunde neke loše vibracije. Vlasnici preljubazni i uslužni kao da smo im rod rođeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema sta gore nego kad te sastavi kisa satima i satima

 kad bolje razmislim, uvek ima gore

moze te sastaviti danima i danima

 

kisaa12.jpg

 

Pada prokletinja pa ne prestaje, imam osecaj da na svim mogucim pravcima sipi, gotovo da stane, kako zadjes di su krivine eto je, hebe nas samo tako. Ajd sto nas ona zaliva, zalivaju nas automobili a najgore prodjemo kad natrcimo na debelog kamiJondziJu.....brale sta taj vode baci na nas, da prikoci nema trika, jos nam svirne u znak dobrodoslice...... sviraj sviraj ma*icu ti jarecu 

 

Stigli u smestaj, mokri do gole koze, sve al bukvalno sve je mokro. Gazdarica izadje u susret te nam dade neki fen da osusimo rukavice sto smo nesto kasnije iskoristili maksimalno, stari neki fen al radi, nije crko za divno cudo.

Vreo tus, u kupatilu imamo cak i muziku, tipkam tamo neke dugmice ne bi li mi Stoja zapevala, ima glas ima stas al je nema da peva i ona izgleda pokisla kao i mi i nije joj zao.

Oblacenje, presvlacenje i odosmo do grada, ceka nas Bascarsija, pivo, cevapi, novi utisci......

 

bascarsija___sarajevo_by_nejracamdzic-db

 

dok nas taxi nije prebacio na zeljenu lokaciju, Bascarsiju sam zamisljao bas ovako

Baščaršija.jpg

 

Puste misli, ni blizu toga, ma kaki, sve je to nekako uvijeno, zamotano u vise slojeva, onako na prvu - nije mi to to, cutim i idemo dalje, mozda se slika promeni.

 

IMG_20170726_213007.jpg

 

IMG_20170726_213311.jpg

 

lepo kazem, sve je umotano i crno, osecam da ne pripadam ovom mestu u ovo vreme

cutim opet, vozim dalje, dajem drugu sansu, nadam se....

IMG_20170726_213403.jpg

 

Tad se desilo nesto sto stavrno nisam ocekivao da se moze desiti, ali stvarno tako mislim.

 

Elem, posto sam slikao, zaostao sam malko tj Paja, Bobi i Losmi su otisli nekoliko desetina metara ispred mene. Ugledali su cuvenu cevabdzinicu kod Zelja, ali nisu ugledali odmah desno do njih, manju grupu muslimanskih mladica, stali su bas pored.

 

Dok sam prilazio, iz "daljine" snimio sam svakog od njih, sa strane celavi, gore mao duza crna bas crna kosa, duze brade, mladi i jaki momci, njih jedno 6,7. 

Klopaju, cavrljaju kao sav mlad svet, osmeh na lice......lepa scena mislim se u sebu, nije sve tako crno i uvijeno.

 

Za trenutak, culi su Paju, Bobia i Losmija kako pricaju, dok pricaju sedaju do njih i u tom trenutku, lepi mladi momci menjaju sliku.

Pridruzujem se stolu, seo sam bas na sam kraj klupe, deli me svega 15cm od muslimana, skoro rame uz rame.

Lepi mladi momci vise ne progovaraju ni rec, nit su nasmejani, pogledi brzi i preki, svi ko jedan klopaju i sire nozdrve.....smetamo im sto smo tu, tenzija raste.

 

Mislimse u sebi "e deco deco, sta ce vam to u zivotu, cemu, ima li smisla, zasto, sta samo vam mi skrivili pa da se tako ponasate...." hiljadu pitanja, bez odgovora, istina je negde tamo.

 

No nebitno, njihova stvar, njihova (ne)kultura, svako za svoj gros, ostaje secanje ......premestamo se, dobijamo desetupolaslukommmm mmmm i tamanimo ocas posla, nista vise nije sivo, bas nam lepo, popravljamo raspolozenje, grimase se pojavljuju na sedoj bradi.

 

ziveli.....nazdravljamo za sve vere, za sve nacionalnosti

nikog ne mrzimo jer nismo ljudi takvog kroja..... ziveli

 

 IMG_20170726_214600.jpg

 

Bascarsijo moras se promeniti, moras izaci iz tog umotanog crnila sa crnim mislima, ic te nisam lepo doziveo!

 

 

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Užvam u ovakvim nadovezanim besedenjima. Bravo za obojicu, mada bi bilo lepo da se još neko ubaci

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

6. dan


Budimo se ujutru, doruckujemo u motelu i pakujemo se.


Vadimo motore iz garaze, koja je malo u rupi pa nije bas zgodno uci i izaci.


Motori su svi na broju, sve je spakovano, krecemo kuci.

 

Idemo preko Romanije i Sokolca ka Zvorniku.


Jutro je prijatno, sunce nije jos ogrejalo ali se nadamo da hoce ipak je kraj jula,
mada je prognoza oblacno za Bosnu i pljuskovi za Srbiju.

 

Izlazimo iz Sarajeva i ulazimo u Republiku Srpsku, stajemo na pumpi i sipamo benzin.

 

Krece odlican i zanimljiv put preko Romanije.

 

Bobi je ovaj put prvi u koloni i pocinje da vozi mnogo brze nego inace.

Pratimo ga i jurcamo za njim, nema puno saobracaja, puno je lepih krivina, bas nam se svidja.

 

Toliko smo se zaneli jurnjavom za Bobijem da i ne primecujemo odmah da nam je sve hladnije.

Ali kako se penjemo sve vise, bas pocinjemo da se smrzavamo, prilicno je hladno.

 

Tek sad se secam tih prica kako moze da bude hladno preko Romanije ali se tome nismo nadali, ipak je sredina leta.

Negde na vrhu nailazimo na kafanu i odmah svracamo, ulazimo unutra da se ugrejemo.

 

Kraj je jula a narucujemo caj, kafu  a poneki i rakijicu.

 

romanija.thumb.jpg.1836a54580a8b1ac54bd7afa4420cd8d.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
6. dan

Budimo se ujutru, doruckujemo u motelu i pakujemo se.

Vadimo motore iz garaze, koja je malo u rupi pa nije bas zgodno uci i izaci.

Motori su svi na broju, sve je spakovano, krecemo kuci.
 
Idemo preko Romanije i Sokolca ka Zvorniku.

Jutro je prijatno, sunce nije jos ogrejalo ali se nadamo da hoce ipak je kraj jula,
mada je prognoza oblacno za Bosnu i pljuskovi za Srbiju.
 
Izlazimo iz Sarajeva i ulazimo u Republiku Srpsku, stajemo na pumpi i sipamo benzin.
 
Krece odlican i zanimljiv put preko Romanije.
 
Bobi je ovaj put prvi u koloni i pocinje da vozi mnogo brze nego inace.
Pratimo ga i jurcamo za njim, nema puno saobracaja, puno je lepih krivina, bas nam se svidja.
 
Toliko smo se zaneli jurnjavom za Bobijem da i ne primecujemo odmah da nam je sve hladnije.
Ali kako se penjemo sve vise, bas pocinjemo da se smrzavamo, prilicno je hladno.
 
Tek sad se secam tih prica kako moze da bude hladno preko Romanije ali se tome nismo nadali, ipak je sredina leta.
Negde na vrhu nailazimo na kafanu i odmah svracamo, ulazimo unutra da se ugrejemo.
 
Kraj je jula a narucujemo caj, kafu  a poneki i rakijicu.
 
romanija.thumb.jpg.1836a54580a8b1ac54bd7afa4420cd8d.jpg
 
Romanija je cudo, iskusio vise puta te cari da postoje 2 godisnja doba, zima sa snegom i zima bez snega.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Posto smo se malo ugrejali krecemo dalje, srecom ogreja sunce a i mi se pocesmo  da se spustamo.
Romanija je mnogo lepa, i ovaj deo puta se mora utvrditi ponovo.

 

 

korcula 1243.jpg

viber image.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700


Idemo ka granici, prelazimo u Zvorniku, nema guzve ali vidimo da kisa samo sto nije pocela, nebo je prilicno crno.


Oblacimo kisna odela na samom granicnom prelazu ali nas carinik tera odatle na kisu.

 

Idemo ka Banji Koviljaci i Etno selu "Sunčana Reka" , stizemo a kisa staje i pocinje da jako greje sunce.


Sedamo za jedan sto u basti i narucujemo gomilu rostilja i piva .

Medjutim tog dana se smenjuju pljuskovi i sunce, ponovo pocinje kisa tako da rucak nastavljamo unutar restorana.

 

Posle rucka, posto je kisa ponovo stala, obilazimo malo okolinu.

 

 

korcula-1251.jpg

korcula-1252.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Krecemo ka Loznici a odatle  novim putem ka Valjevu.
Put je odlican i lepo je voziti.


U Valjevu se pozdravljamo sa Bobijem koji odlazi u svoju Jagodinu a mi nastavljamo ka Beogradu.

 

Srecom vise nema kise i stizemo na cilj.

Posle nekih 1500-1600 km. bez problema stizemo kucama.

 

korcula-1253.thumb.jpg.38972a06c48595d172b118f4a7e85de6.jpg

 

korcula-1258.thumb.jpg.a2c5a4c42fa837fd4f7cc45eb2ec0f6c.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

jedino bi dodao, posle rostilja naravno, ukusan kolac u Suncanoj reci

IMG_20170727_152047.jpg

 

ovo sto pise ispod "naselje" nije tacno, treba biti

Pajo De Cerovec, blazeno momce medj........ :)

IMG_20170727_155041.jpg

 

Kisa nas je malo poremetila, bice prilike ispraviti ono sto nismo videli...... lepe uspomene svakako ostaju!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Nemojte me pogrešno shvatiti,ali u Sarajevu i u Federaciji B i H,se vrši teška islamizacija,nekad imam osjećaj da je gore nego 95-te.96-te...  Ljudi iz Srbije lete u Sarajevo,da li zbog neke nostalgije ili ne znam..,al to više nije to,to morate da shvatite.  Ima tamo dobrih ljudi,da ne griješim duše..,ali ima ih koji su radikalizovani i zatrovani mržnjom,i to trovanje ide od vrh do dna.. Mislim od onih nebuloza da se propagira da se Deda Mraz protjera sa ulice,da se komšijama hrišćanima ne čestita Božić,bilo katolicima bilo pravoslavcima..,itd,itd..  Nekad su iste te komšije išle Srbima na slave i na Božić,a mi njima na Bajram...  Ne znam,sve mi je to tužno,a politika Sarajeva je za jedinstvenom Bosnom..,kako da živim sa nekim u istoj državi kad me taj neko ne priznaje,ni kao narod,naciju,stvara mržnju prema mojoj vjeri.    Kao što rekoh u Banja Luci imate dobre ćevape.. ,lijepih tura za vožnju.  Ja lično ne mrzim nikog,imam dobrih prijatelja i radnih kolega iz Sarajeva i iz ostatka Bosne,ali ako idete tamo malo se pripazite..,nije to ono Sarajevo multietnično kao nekad.   

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 22 sati, el classico je napisao:

Razumim te i to tvoje sužavanje vidika.

Bosnu, Sarajevo i bosanske muslimane poznam iz puno boljih vremena, bili su to jako jako fini i ugodni ljudi.

Ruku na srce još nisu do kraja izumrli, još se da sresti ona neiskvarena, iskrena, dobroćudna bosanska duša.

 

‘96. sam bio u Sarajevu i to “nekako s proljeća” sa frendom sarajlijom, nismo mogli ponovo pripoznati grad...

a o nekim njegovim novim stanovnicima neću trošiti tipkovnicu.

Osjećao sam se kao da san doša u Islamabad.

Ne podcjenjujem nikog ali isto ne volim kad mene netko potcjenjuje...

Taj glupi rat nam nije triba i ništa nam nije lipog donija. Dozvolili smo si ulogu pješaka na šahovskom polju ispred kog su sjedili svjetski moćnici i micali nas amo-tamo.

I opet kažem, uprkos uobičajeno napetim društveno-političkim prilikama i tamo i amo želim širiti toleranciju i razumijevanje na našim prostorima, ipak smo mi svi iz iste avlije..

Mir i dobro.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

Ove tri impresije o "novom" Sarajevu su me baš razočarale. Molim admine da ovaj moj post ne shvate ko jeftino političarenje, jer mi to nije namera. Ali, smatram da je ovo u duhu teme i da bi trebalo znati kakva je atmosfera u pojedinim krajevima. Koliko mi je bilo lepo dok sam čitao ovaj putopis, toliko su me razočarale impresije naših kolega u vezi sa Sarajevom.  A planirao sam ove godine da sa suprugom posetim Sarajevo, grad u kome sam proživeo prelepe vojničke trenutke. Sada više nemam tu želju, bolje je da Sarajevo zadržim u lepom sećanju. 

U pravu je:  

Slobodan Milošević on Twitter_ _Bukvalno ceo region treba iseliti a naše kvazidržave preorati, naliti beton i napraviti ogroman parking za ostatak Evrope._.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 20 minuta, mali_zmaj je napisao:

Nemojte me pogrešno shvatiti,ali u Sarajevu i u Federaciji B i H,se vrši teška islamizacija,nekad imam osjećaj da je gore nego 95-te.96-te...  Ljudi iz Srbije lete u Sarajevo,da li zbog neke nostalgije ili ne znam..,al to više nije to,to morate da shvatite.  Ima tamo dobrih ljudi,da ne griješim duše..,ali ima ih koji su radikalizovani i zatrovani mržnjom,i to trovanje ide od vrh do dna.. Mislim od onih nebuloza da se propagira da se Deda Mraz protjera sa ulice,da se komšijama hrišćanima ne čestita Božić,bilo katolicima bilo pravoslavcima..,itd,itd..  Nekad su iste te komšije išle Srbima na slave i na Božić,a mi njima na Bajram...  Ne znam,sve mi je to tužno,a politika Sarajeva je za jedinstvenom Bosnom..,kako da živim sa nekim u istoj državi kad me taj neko ne priznaje,ni kao narod,naciju,stvara mržnju prema mojoj vjeri.    Kao što rekoh u Banja Luci imate dobre ćevape.. ,lijepih tura za vožnju.  Ja lično ne mrzim nikog,imam dobrih prijatelja i radnih kolega iz Sarajeva i iz ostatka Bosne,ali ako idete tamo malo se pripazite..,nije to ono Sarajevo multietnično kao nekad.   

Meni je bilo prvi put da idem u Sarajevo i jedva sam cekao da vidim taj svet/ljude koji je vladao pre podele. Gajio sam neke romanticne osecaje na osnovu onoga sto sam citao/slusao ali nakon onoga sto sam video vise mi ne pada na pamet da idem jos jednom (bar ko cilj da bude Sarajevo, mozda samo onako uz put). A u Sarajevu imam prijatelje iz svih vera/naionalnosti. I svi smo mi fino lepo sedeli za sto bez problema. I to su dobri ljudi, izvrsni!!! Ali svi su rekli isto sto sam i sam zakljucio, da je Sarajevo ko takav kakav bio umruo. Na veliku zalost. Cak sto vise niko od njih ne gaji nade da bi se to moglo ispravit u sledecih 50 godina.

pre 22 minuta, Šumadinac je napisao:

Ove tri impresije o "novom" Sarajevu su me baš razočarale. Molim admine da ovaj moj post ne shvate ko jeftino političarenje, jer mi to nije namera. Ali, smatram da je ovo u duhu teme i da bi trebalo znati kakva je atmosfera u pojedinim krajevima. Koliko mi je bilo lepo dok sam čitao ovaj putopis, toliko su me razočarale impresije naših kolega u vezi sa Sarajevom.  A planirao sam ove godine da sa suprugom posetim Sarajevo, grad u kome sam proživeo prelepe vojničke trenutke. Sada više nemam tu želju, bolje je da Sarajevo zadržim u lepom sećanju. 

U pravu je:  

Slobodan Milošević on Twitter_ _Bukvalno ceo region treba iseliti a naše kvazidržave preorati, naliti beton i napraviti ogroman parking za ostatak Evrope._.html

Bolje da ti ostane u dobrom secanju, jer bar ti imas taj luksuz, dok ja i ostali ko mene se samo razocaraju podeobama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Што, шта су то ти из остатка Европе бољи, лепши и паметнији, па нас треба сатрти?

Пусти ме тих генерализовања, тачно се зна ко шта и зашто ради и у њих упирите прстом, а не те форе “сви смо криви”. Е, па нисмо. Ја нисам крив, волим свој народ и своју земљу истовремено не мрзећи друге људе.

А сада о том остатку Европе, мислите да нема зле крви међу Немцима и Енглезима? Међу Немцима и Французима? Међу Французима и Енглезима?

Међу Пољацима и Русима, Пољацима и Немцима итд.

 

Нисмо најбољи, најлепши, најпаметнији, али нисмо ни најгори!

pre 33 minuta, Šumadinac je napisao:

Ово је одговор на Ваш пост колега, можда мало жустрији него што треба, али докле, бре, више да сами по себи се*емо?

Извињавам се ако сам Вас увредио, али пречесто то, према мом мишљењу, потпуно погрешно становиште, слушам да бих могао да га заобиђем и искулирам.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Više se, ovim povodom, ne javljam u ovoj temi i izvinjavam se na off-u, ali moram da prenesem svoja osećanja, u vezi sa novoprimljenim informacijama. Trenutno se ovako osećam:

 

I odgovor Zubi:

Ne mislim da su oni bolji i pametniji, već mislim da su manje loši. I još, da su svoje dečje bolesti preboleli, a mi još od njih bolujemo. Nikome, pa ni Tebi, ne priznajem da voli Srbiju više od mene, ja za to imam i dokaze, ali moja ljubav prema otadžbini se ne meri mržnjom prema drugima. Ne želeći da sa Tobom ulazim u neki konflikt, ali mi samo objasni gde sam to pljuvao po "nama". Ovaj tvit "Slobodana Milosevica" se odnosi, kao što lepo piše  na " ceo region", a ne samo na "nas" (valjda na nas iz Srbije?). I ovde bi opet mogao da ide ovaj clip. Pa ko kako razume!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja