Jump to content

Moto Zajednica

Mašti na volju (Modern Classic) a.k.a. San zimske noći

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Od uvek su mi retro mašine bile ekstremno privlačne. Na vrhu liste, pa 3 mesta prazno Triumph Bonneville. Zašto on? Verovatno kombinacija mnogo faktora, a pre svega jer je to ono što je motor nekad bio. Pravi klasik. Ne čoper, skrambler, kaferejser, već klasik!

Mane? Cena, dostupnost, ali ono što me najviše plaši jeste na šta bi ličio taj lepotan pored mojih 194cm. Predstavu nemam o tome, niti priliku negde da probam.

Kao što naslov kaže ovo je sve mašti na volju. Zima je i nema šta mnogo da se radi. Ne planiram još uvek (bar u narednih godinu dok ne isteram kredit za auto) da se bacam u potragu za dobrim klasikom, ali svakako bih voleo da čujem od vas koje konkurente preporučujete uzevši u obzir stil, veličinu (za višljeg vozača), istoriju...

 

Eto, u dokolici bar da se ložim na oglase :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Drugar ima Truxtona, vozio sam ga i nije posebno mali, rekao bih normalne velicine (ja sam 187-188). Sada su izasli novi 1200ccm, verovatno su blago povecani i u gabaritima, mada ne ocekujem previse.

Sedenje, voznja, geometrija, odnos brzina u menjacu...sve retro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@Savan ti si beše prodao nekog lepog nejkeda. Ne sećam se tačno ali mi u glavi da je baš dobro izgledao motor. Nije baš retro ali...

 

@sashac konsultujem cycle-ergo, okvirno dočara ali mi ipak nije to to. Ne deluje nesrazmerno, mada nisam siguran kako bi se osećala kolena pod ovim uglom na 100-200 km.

CycleErgo.jpg.f5edcf299735ef4942056adc4c7f76e3.jpg

 

Gotiva mi je i ovo:

Honda-CB1100-1.jpg

 

w800

Kawasaki-W800-1.jpg

 

Guzzi V7

Moto-Guzzi-V7-II-Stone-1.jpg

 

Ali

Bonneville_T120_and_T120Black_Together_CROPPED-LB.thumb.jpg.189e7b01d830c6a79ded0628be9a5502.jpg

 

mmm...

 

Elem @doktor zavidim ti što si vozio Truxtona. Hvala na info za veličinu - raduje me! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bonnie i Tr su gabaritno praktično identični.

Ducati ima par modela u tom...nazovimo ga retro...fazonu.

Suzuki TU je....motorčić.

Kawasaki više ne proizvodi W.

Honda serije CB uvek dobar izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

I meni je u fokusu CB 1100. Kada razmisljam o svojim najranijim secanjima na motocikle CB se uklapa 100% u prototip kako dvotockas iz snova treba da izgleda. Posle citanja putopisa Ridin' the Americas Retro-Style! shvatio sam da sam pecen :jee:

 

A onda videh i CB 1300, pa rekoh zasto da ne. Malo je veci i jaci, a po meni i malo lepsi. I onda procitah postove kolege koji je u to vreme bio vlasnik jednog:

Kaze covek da mu odgovara po gabaritima nesto vece, tipa Varadero. Ja imam Varadera i to je velicna motocikla koja mi bas odgovara. Mislio sam da je i CB, posebno 1300, tu negde po dimenzijama. Ovi komentari su me ostavili u nedoumici :stabre: Ako ima na forumu neko da je vlasnik bilo bi zgodno da se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

CB je lepotan.

 

Ovaj savanov gsx1400 je zver. Ustrojen motor zesce, ko zna da skine "blokadu" pere gsxr-a na pravcu.

Ovi bmw-ovi iznad su ruznjikavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Letos bio u De , setam nekom pesackom zonom i ugledam njega. 

20171015_112739.thumb.jpg.b20181742b2d51065abf7459cdbbfa70.jpg

 

Kako sam stao pored i video sebe na njemu u koznoj jakni bez protektora sa rukavicama do pola prstiju,pohabanim cizmama i farmerkama. 

Vrisnem i pobegnem od njega!

E neces! Jos sam mlad za tebe! 

Nisam se osvrtao, samo udaljavao! 

Sto dalje... iako me je dozivao.

Taj Cx .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Jako poželjno liči ovaj Zephyr, nema šta ;) Lep i onaj na oglasima, sa izuzetkom onog čuda pozadi, ali matoriji od moje školske dece bar duplo.

GSX ex Savanov kao lutka. CB lep takođe. Od ovih bemvejaca prva dva se ne uklapaju, dok je R75/5 legenda. Lep i cx, al nekako nisam u bobber filmu.

Inače na onom cycle-ergo uporedim Triumph, CB, GSX, Zephyr i svi su tu negde gabaritno slični.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Zaboravljas i Gs750 koj kao klasik sa Zephyrom i Cb750 ide ruku pod ruku.

Mane tih masina su sto imaju zastarelu tehnologiju vesanja i kocnica,kad bi se to malo samo doteralo bili bi savrseni.. 

Srecan sam sto se proizvodjaci novih modela vracaju tom stilu. 

Kawa Z900rs na primer. 

Da imam novca odmah bi njega novog. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Drugar ima Truxtona, vozio sam ga i nije posebno mali, rekao bih normalne velicine (ja sam 187-188). Sada su izasli novi 1200ccm, verovatno su blago povecani i u gabaritima, mada ne ocekujem previse.
Sedenje, voznja, geometrija, odnos brzina u menjacu...sve retro.

Kad bi takav motor uzimao ne bih se momenta dvoumio. Sve ostalo su nekako kopije :)

bc97772e5c03fcb34c56415bace802c8.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Savan Istina, ali je Thruxton ipak malo vise Café racer tip, iako nije radikalan kao nine T Racer (oba probah prosle godine), plus znacajno skuplji od Bonneville. Bonneville je onako dzentlmenski motor, a Thruxton za dzentlmena kad poludi. Vesanje je kao kod dobrog nakeda, moz da divljas bez problema i mlogo lepo brunda. :) - Ovo dole je moja proba Thruxtona, a snimak sa Nine T sam stavio u neku temu o BMW motorima prosle godine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 11/01/2018 at 22:08, Singularitet je napisao:

Jako poželjno liči ovaj Zephyr, nema šta ;) Lep i onaj na oglasima, sa izuzetkom onog čuda pozadi, ali matoriji od moje školske dece bar duplo.

Jes da ga godine kolju, ali masina koja je unutra ce doziveti i da tvoja deca dodju u tvoje godine i da se vozi bez problema. Motor je nepoderiv. Ja bih ti predlozio u casovima dokolice ako ti je blizu da probas bas 1100 pa razmisli. Imao ga je drugar (190cm) i samo ima reci hvale. Isterace bez problema jos 100.000. Ume bas dobro da povuce (dobar obrtni momenat) i dobru sasiju, super je stabilan. Kad te mrzi da se cimas sa saltanjem moz da ga drzis samo u trecoj i vozis kao automatik. Jedino ko hoce bas, bas ostro da ga vozi mora da promeni opruge i stavi gusce ulje u viljuske i eventualno zameni amortizer. Inace nema sta motoru da se zameri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 1/12/2018 at 6:18 PM, СајберГастарбајтер said:

Bonneville je onako dzentlmenski motor, a Thruxton za dzentlmena kad poludi.

E to, dobro si opisao. Ja bih ovaj prvi - ne ludija mi se mnogo.

 

@mlivkovich uh, sjajna proporcija. Šteta što je nama dugajlijama jako sužen izbor ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja