Jump to content

Moto Zajednica

Mitas e09 gume za enduro

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Pozdrav svim bajkerima

Interesuju me sva moguca iskustva u vezi mitasa e09,kako se ponasa na terenu na cesti.

Ja vozim hondu dominator 650 i planiram da montiram gume ovakvog profila.

Moj omjer voznje je 70%off al laganiji,uglavnom makadam i 30%cesta.

Koju gumu preporucujete sem ove?

Uzimao bi u setu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Zadnja Mitas E09 je odlična guma za off ali samo Dakar verzija. Obična E09 nije tako dobra, tj. previše je mekana i jako brzo pokida i potroši krampone. Ja sam Dakar E09 imao pozadi na Teneri, vozio sam 90% asfalt i tu je ok, malo hoće da klizne na mokrom asfaltu, ali ako se pazi nije strašno. Kada se ode u offroad, tada guma dobija potpuno novu dimenziju! Odlična za blaži vid off-a (a i za teži vid off-a ;) ), čak će iščupati motor i iz kaljuge bez problema (provereno)... Prednju nisam uzimao u E09 varijanti jer su mi rekli da nije tako dobra, tj. da za te pare ima dosta boljih guma za ono što je meni trebalo, pa sam tako za prednji točak uzeo Michelin T63, koja je odlična guma. Vozio sam je do mora i nazad sa saputnicom i koferima, zalegao po krivinama sa njom, nikada nijedan problem na asfaltu, iako je deklarisana guma za offroad. Naravno, u off-u je fenomenalna, mada ja nisam imao nešto puno odlaska u šumu sa tim motorom, iako sam gume tome predefinisao...

Uglavnom, da imam enduro opet, bez razmišljanja bih uzeo opet istu kombinaciju guma (Mitas E09 Dakar - nazad i Michelin T63 - napred). Mitas je odličan odnos uloženo - dobijeno...! :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 7 sati, ThePainkiller je napisao:

Zadnja Mitas E09 je odlična guma za off ali samo Dakar verzija. Obična E09 nije tako dobra, tj. previše je mekana i jako brzo pokida i potroši krampone. Ja sam Dakar E09 imao pozadi na Teneri, vozio sam 90% asfalt i tu je ok, malo hoće da klizne na mokrom asfaltu, ali ako se pazi nije strašno. Kada se ode u offroad, tada guma dobija potpuno novu dimenziju! Odlična za blaži vid off-a (a i za teži vid off-a ;) ), čak će iščupati motor i iz kaljuge bez problema (provereno)... Prednju nisam uzimao u E09 varijanti jer su mi rekli da nije tako dobra, tj. da za te pare ima dosta boljih guma za ono što je meni trebalo, pa sam tako za prednji točak uzeo Michelin T63, koja je odlična guma. Vozio sam je do mora i nazad sa saputnicom i koferima, zalegao po krivinama sa njom, nikada nijedan problem na asfaltu, iako je deklarisana guma za offroad. Naravno, u off-u je fenomenalna, mada ja nisam imao nešto puno odlaska u šumu sa tim motorom, iako sam gume tome predefinisao...

Uglavnom, da imam enduro opet, bez razmišljanja bih uzeo opet istu kombinaciju guma (Mitas E09 Dakar - nazad i Michelin T63 - napred). Mitas je odličan odnos uloženo - dobijeno...! :takoje:

I ja sam čuo da su prilično nestašne na mokrom asfaltu pa sam se odlučio za Hajdenau.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 11 sati, ThePainkiller je napisao:

Zadnja Mitas E09 je odlična guma za off ali samo Dakar verzija. Obična E09 nije tako dobra, tj. previše je mekana i jako brzo pokida i potroši krampone. Ja sam Dakar E09 imao pozadi na Teneri, vozio sam 90% asfalt i tu je ok, malo hoće da klizne na mokrom asfaltu, ali ako se pazi nije strašno. Kada se ode u offroad, tada guma dobija potpuno novu dimenziju! Odlična za blaži vid off-a (a i za teži vid off-a ;) ), čak će iščupati motor i iz kaljuge bez problema (provereno)... Prednju nisam uzimao u E09 varijanti jer su mi rekli da nije tako dobra, tj. da za te pare ima dosta boljih guma za ono što je meni trebalo, pa sam tako za prednji točak uzeo Michelin T63, koja je odlična guma. Vozio sam je do mora i nazad sa saputnicom i koferima, zalegao po krivinama sa njom, nikada nijedan problem na asfaltu, iako je deklarisana guma za offroad. Naravno, u off-u je fenomenalna, mada ja nisam imao nešto puno odlaska u šumu sa tim motorom, iako sam gume tome predefinisao...

Uglavnom, da imam enduro opet, bez razmišljanja bih uzeo opet istu kombinaciju guma (Mitas E09 Dakar - nazad i Michelin T63 - napred). Mitas je odličan odnos uloženo - dobijeno...! :takoje:

Koja je razlika izmedju tih guma e09 i dakar e09,jel mora pisati na njoj il sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imaš i ovde malo mog iskustva sa Mitas E-09 Dakar:

 

Samo oprezno po asfaltu i eksperimentiši sa pritiskom u gumama i na asfaltu i na terenu. Male razlike u pritisku daju drastične razlike u ponašanju. Toliko da sam hteo da odustanem od jedne vožnje i iz očaja (pre odustajanja) spustio pritisak za 0,2 bara. Drugi motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 11 sati, markone je napisao:

Imaš i ovde malo mog iskustva sa Mitas E-09 Dakar:

 

Samo oprezno po asfaltu i eksperimentiši sa pritiskom u gumama i na asfaltu i na terenu. Male razlike u pritisku daju drastične razlike u ponašanju. Toliko da sam hteo da odustanem od jedne vožnje i iz očaja (pre odustajanja) spustio pritisak za 0,2 bara. Drugi motor...

Kupicu ja tu e09 dakar nazad,dal da ju kupujem i naprijed,il neku drugu,imam izbor samo mitas gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam vozio kombinaciju e09 dakar pozadi i T63 napred. Obarao u krivinama do kraja, kao sa bilo kojom putnom gumom, nikad ni jedan problem. Na mokrom vozim opreznije sa bilo kojim gumama, pa ni tada nisam imao problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja na XT-u imam set e09 Dakar, radi odlicno na asfaltu i na makadamu...doduse, pri kraju je pa cu sledeci kupiti T63 cisto za promenu.

Pritisak na makadamu napred oko 1 nazad oko 1,2, asfalt 1,3 i 1,5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Gume su fantasticne,kako na makadamu tako i na cesti.

Vozecu se po cesti uopste nemam utisak da su kramponi u pitanju,ekstra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
11 hours ago, ktm600 said:

Samo potrazi ko radi sa mitasom

Na moju veliku zalost u Srbiji kao da ne radi niko (ili bar nema u mojoj dimenziji 130 80 17)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

E jeb'ga, de si do sad bio/potpuno sam zaboravio na tebe :D

Ja već naručio C19 sa žutom štraftom.

Kad ukucaš Mitas srbija, izbacuje samo traktorski program. Conning odavno ne distribuira (imaju samo jednu EF06 žutu 0208) pa sam zvao Rumu i dadoše mi kontakt Baki d.o.o. iz Kragujevca, koji rade moto program.

 

Ako možeš da stvoriš jednu svežu C04 120-90-18 (Baki ne može), rado ću trgovati s tobom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja