Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem "pentu" vanbrodski motor

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja mislim da ko meri potrosnju u gramima nije za ovaj sport. Ok je da znas od prilike, ali sto kaze Urban ne postoje dve iste voznje. Ili je onaj ortak deblji od onog pre ili je vetar ili je talas...

Ako hoces gumenjak za pocetak kupi nesto od 3.6-4m od 15-25ks, narani svinje i uzivaj. Gledaj da na tom camcu budu tubusi veceg precnika inace ce ti stalno guzica biti mokra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Tako će i da bude,ne planiram da merim potrošnju u gramima već bi pokušao u samomom početku napraviti što približniji sklop i resto uživati. Svaki sport je skup tako i ovaj.

Još oko poda pitanje šta je tu šta,šta se preporučuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

preporucuje se rib sa alu-pvc podom ali tu cene krecu od 2500,- za 3,5m camac Dobijes cvrst pod i odlican stabilan i brz camac

 

Mi obicni smrtnici koji koristimo taj camac za sta i ti hoces da ga koristis, a ipak smo ograniceni finansijski, opredelimo se za kompromis:

 

1) dno na naduvavanje a od gore alu pod iz segmenata. Takodje dosta stabilno i ne fali mu nista, moze da se rasklopi a potom camac par puta presavije i stavi u gepek. To ne moze kod onih sto nisu ograniceni finansijski i koji uzmu rib :P :D

 

2) dno na naduvavanje a od gore drveni (masivni)pod iz segmenata. Sve isto kao i kod broj 1 stim da drvo ume da truli vremenom.

 

3) dno na naduvavanje a od gore drveni (letvice) pod iz segmenata. Sve isto kao i 2, malcice je laksi ali je pod manje stabilan ali moze i tako da se fura.

 

4) dno na naduvavanje i bez cvrstog poda odgore. Pod se naduva jako i gazis po tome. Laksi je nesto i naravno nemas poda koji moras da trasnportujes ali je zato i manje stabilan i nije tako cvrst. Jbg, budzet varijanta.

 

Fakticki po meni se svodi pitanje na rib ili alu pod. Ako imas para uzmes rib, ako nemas toliko na raspolaganju za to, uzmes odlican kompromis u vidu alu poda. Ostale varijante su sve redje zastupljene a i cenovno, (okacio sam ti par postova pre nekoliko linkova), nema neke preterane razlike. Drveni pod bi uzeo samo za neki camac polovan ako ga nadjem bas bas povoljno pa da mi to bude motivacija.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ja sam na "Zodijaku" od 4,20m imao trodelni alu pod i fenomenalno je koristio. kao što neko reče ako te finansije ograničavaju ova kombinacija ti je sasvim u redu. Na tom zodijaku sam imao Yamahu 9.9 ks 4-taktni i bio mi je za moje potreba dovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner
1 hour ago, ser said:

@opusteni, a sto si se nameracio samo na gumenjake?

Razloga ima dosta,nemam uslove za posedovanje bilo čega drugog zbog transporta,odlaganja a i ovo bi bio samo jedan od sportova kojima se zanimam koji traži vreme i novac.

Ovo će da bude hobi neka varijanta osim ako ne preraste u strast.

Ako preraste onda motori,bicikli i sve ostalo padaju na drugo,treće ili četvrto mesto.

Mada kada se pogleda za jedan bicikl mtb se može kupiti gumenjak sa sve motorom.Deluje smešno al troškovi guma,kočnica,lanaca,ogibljenja nisu niti malo jeftini a na jednoj vožnji svašta može da bude. 

Ako nekog zanima eto motor husqvarna 2012 449tc super stanje a menjao bi uz doplatu čiju god za gumenjak neka piše

IMG-66e1543c9e98d564c8bed286dfc789e4-V.jpg

46492752_373772600033114_746933759537840128_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
1 hour ago, opusteni said:

Razloga ima dosta,nemam uslove za posedovanje bilo čega drugog zbog transporta,odlaganja...

 

 

Zbog ovoga deo ove Savanove price otpada tj. ono o RIB camcima. RIB jeste dosta stabilniji od opanka, upravljiviji, ali jes zato i dosta tezi, pa zahteva i jaci motor. Ja imam Zodiac rib 3,8m koji je duplo tezi od Maestrala 18. Sa motorm od 10ks Maestral nisam mogao da uhvatim na jezeru. Isao kao raketa cak i sa tri odrasle osobe. Zodiak sa istim motorm sa iste tri osobe ide kao maestral sa Tomos 4.

Dodatna komplikacija kod RIB camca je transport i odlaganje. Treba prikolica za u vodu, treba prostor gde ce da se spusti u vodu, auto sa kukom...

Na Kokinom Brod imas samo jedno mesto gde cele godine mozes da spustis camac u vodu, ali i to postaje nemoguce jer pavijani parkiraju kola po obali i moras da nisanis prikverc ili nemas gde da okrenes prikolicu itd... Kad imas taj gumenjak sa alu ili drvenim podom, mozes da ga sklopis i naduvas direkt na vodi, mozes na krovne nosace, mozes kako volis. Meni se smucilo vise akanje sa transportom, posto retko idem na jezero u poslednje vreme (da idem cesce ostavljao bih camac na vodi) i sad cu da ga prodam i da jurim dobar Maestral i da ne pitam sta kosta. Eventualno onaj Honwave, svidja mi se kako je odradjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
5 minutes ago, muljaz said:

Zbog ovoga deo ove Savanove price otpada tj. ono o RIB camcima.

 

4 hours ago, Savan said:

 

1) dno na naduvavanje a od gore alu pod iz segmenata. Takodje dosta stabilno i ne fali mu nista, moze da se rasklopi a potom camac par puta presavije i stavi u gepek. To ne moze kod onih sto nisu ograniceni finansijski i koji uzmu rib :P :D

 

Meni je se smucilo posle par puta naduvavanja camca i pakovanja motora, a tad sam furao sesticu. Mogu da zamislim da sa 15-com bi mi se smucilo vec posle prvog puta. Dodjem kuci sa posla, lep dan, ide mi da se vozikam i onda juris, kao pit-stop akcije. Trpaj opremu u gepek, istovaraj na lokaciji, naduvaj do pola, slozi pod i duvaj ga do kraja. Ubaci ga nekako u vodu i onda kaci motor. Dok sve to zavrsim, ja se preznojio i ubio vise od pola vremena koliko sam imao do mraka. Po meni, prikolica je uvek rado vidjen deo opreme, jedino ako ti stoji camac duzi period u vodi onda je to mozda neki kompromis ali onda boli glava hoces li ga naci sledeci put na istom mestu. A razumem da kod nas nema toliko mesta za spustiti camac pa je taj deo zajeban, ali opet, ja bih ga radje prevukao sa prikolice do vode nego svaki put da ga sklapam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Mislim da sam spreman za gimnastiku pakovanja i raspakivanja,neće to biti baš svaki vikend al recimo more,kako to tamo funkcioniše. 

Prikolica ima,očas posla bi napravio neku nadogradnju sa valjcima ili šta već treba al jednostavno kako nebi koristio svaki vikend nemam mesta za odlaganje njega celog do sledeće vožnje. Prave li se novi maestral čamci? Po oglasima deluju u poodmakloj fazi trulenja,ima i novih rekao bi p.r.c koji deluju povoljno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner
3 hours ago, Savan said:

15a2b5fe9f5ebf637b4c1138fa92d003.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

E kada se čovek opredeli za jednu stvar,lako je tako hahahhaha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Za more ili slične ekspedicije imaš i tockice

a3c671406e92dc0ad489c14915022756.jpg

Mozes da ga izvuces i prevezes tako neke kraće relacije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Koliki god camac da kupis i koji god motor da imas,za dve godine gledaa oglase i kupujes veci i jaci. Mesta i ks nikada nije dosta. Poceo sam sa sport 2 gumenjakom i tomosom 4. Sada 2x 200ks i rib gumenjak od 8.5 metara. Mogao bi za metar veci i za 200ks jaci. U pocetnim godinama je voznja po Boko Kotorskom zalivu bila premija,prosle godine Budva -Mikonos. 4 dana voznje pored Albanije,Krfa,Lefkade,kroz Korint,pored Atine... pa na Mkonos.

Uzmi camac koji ti se dopada za pocetak,posle ces ga svakako menjati za veci i jaci. Izbegavaj kineze i starije camce od pvc materijala,gledaj da bude hipalon.

Srecne ti muke junace

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sto sam ja rekao maestral. Stari moj maestral je bio isecen kao gibanica. Cale od drugara se napio, ukucani ga nesto drndali zbog toga i on iznerviran uzme noz i isece ga na nekoliko mesta. To su onda zakepili i vozili jos 10ak godina. Onda sam ga ja kupio. Nikad nismo vodili racuna ni na pristajanju na obalu na kamenje, stene, granje... Probusi se negde ranije trazili neke lepkove i flekice, kasnije uzmemo unutrasnju gumu od auta, super lepak i udri. Nauzivali se bez ikakvog opterecivanja.

Motor bio mercury 10, ‘95-‘96, za 5 godina nije stucnuo, bez ijednog servisa. I danas se vozi, samo su cistili karburator jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sve je to lepo a i ja bih isto sto više konja, ali nekako sam primetio da sad sa 15ks iskljucivo ja vozim, a i ozbiljnost je na nivou. A mogu da zamislim da je neki ozbiljan čamac tipa tog rib-a sa 400ks. Pre (sa 6ks) smo se više zezali a i klinci su mogli da upravljaju pa je to bio bas zajednicki dogadjaj. Svakako i ti vodeni dogadjaji su više orijentisani ka porodici. Motor je lepo voziti ali onda sam iskljucivo ja ili eventualno ako povedem klinca. A ovako smo djumle svi :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ja iskreno ne razumem to preterivanje sa dužinama i snagom na RIB. Kad dodješ u fazu da hoćeš preko 100 konja i 5m onda kupiš pravu barku a ne gumene tube. Em nemaš krov, em te prska na moru 1-2, a to je normalno van zaliva. A eksploatacija identična.

Alu pod, od 3-4m gumenjak (zaboravih Maestral da napomenem, ima preko 10 godina da je obnovljena proizvodnja i nisu loši) i do 15ks motor sasvim dovoljno za početak. I bar 2-3 kile talka za svako pakovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jel moguce da je ovaj oglas, camac, prikolica i motor ukljucen u cenu od 11.500?

 

WWW.MORNAR.NET

Maestral 555 PRO2012 for sale: 11500.-EUR, and many other boats available on www:mornar.net

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Potrosnju nisam nikad tacno merio, mariner 15ks cetvorotaktni koji datira iz 98, i kad se ludiras celo popodne sa njim potrosi pola one kante goriva. Mislim da je 15L kanta, znaci 7-8L


Juče dopunih ‘štetu’ od prošlog vikenda i setih se da obratim pažnju koliko će da stane. Do cepa sam ponovo napunio i stalo je 8L a jurcali smo par h i ovako i onako.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Nije to velika potrošnja za ludiranje,ja ni danas sa ovim motorom ne znam potrošnju osim da eto ceo dan mi treba da potrošim rezervoar a retko kada dospem u danu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Jel moguce da je ovaj oglas, camac, prikolica i motor ukljucen u cenu od 11.500?
 
WWW.MORNAR.NET
Maestral 555 PRO2012 for sale: 11500.-EUR, and many other boats available on www:mornar.net  


Bez prikolice


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja