Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem "pentu" vanbrodski motor

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ljidi u potrazi sam za gumenjakom oko 4m dužine. Radije hipalon .

Ako cujete za nesto javljajte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Jedno pitanje,ali ako je neko prosao proceduru ili radi taj posao,bez cuo sam,procitao (imam i ja google) itd...

 

Nasao sam pentu u BiH. Uredno zavedena u plovidbenu dozvolu. Sta je potrebno ,korak po korak,da sredim od papirologije u bosni sa vlasnikom,sta treba na granicnom prelazu i kolika je stopa za carinu i pdv i da li se na granici zavrsava kompletan proces ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Kod notara ugovor u bosni i pravac na carinu da prijavis. Kosta u zavisnosti od cene pente pa 3-5%. I pravac kuci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ovaj iz bosne otpao, prodavac debil najstrasniji, al to je za posebnu temu... 

 

Nego rejseri, novo pitanje

Jel ima-o neko iskustvo sa suzuki dt30c 2t? Prilicno sam se zagrejao, pa ako neko ima neku informaciju 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

To i ja mislim :jee1:

Valjda ne moze potrositi vise od 10l na sat pod punim gasom? Da mogu sa jednim rezerviarom 12l da prodjem kad krenem na pecanje i voznju. Da ne moram da vucem i kantu pride... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To i ja mislim :jee1:
Valjda ne moze potrositi vise od 10l na sat pod punim gasom? Da mogu sa jednim rezerviarom 12l da prodjem kad krenem na pecanje i voznju. Da ne moram da vucem i kantu pride... 
Racunaj na potrosnju oko 400ml po konjskoj snazi ako je 2t u pitanju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Opasna penta, ima drugar 25cu vise od 10god... I dalje savrseno radi. Ja sam ubedjen da je ona oznaka u kw... Vozi je na alu camcu, izvlaci skijasa lagano, a kad je sam postize 45km/h na Dunavu. 

 

Screenshot_20190328-132921_Facebook.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ja imam i15-icu već iks godina i super radi. Nemoj me držati za reč ali mislim da mi je neki stručnjak pre par godina rekao da Suzuki i Tohatsu ista fabrika radi. Čini mi se da sam jurio neki deo i da je pasovalo od Tohatsua........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@vidakn pa tako sam nesto i planirao...Jer nije mi bitno kolko ce u parama da potrosi,jer verovatno cu ici 2-3 puta mesecno da se zezam, vec mi sranje ako moram neki rezervoar da teglim od 25l ili kanister sa gorivom jos da tovarim u camac i posle sve to da teglim kuci....

 

Jedino sto mi malo frka je sto ima 60 i neki Kg Neto...Nemam predstavu kako cu ja to da teglim svaki jebeni put....Sa onom hondom od 45kg sam uspevao da se izborim,ali bilo je povuci,a malo mi ga i potegni :)

 

@ser mislim da si u pravu,da su u pitanju KW na oznaci...Tako mi rece i ovaj sto prodaje...

 

@dragan d i ja imam tu neku informaciju da su kao bratske fabrike ili tako nesto,suzuki-tohatsu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
[mention=44004]vidakn[/mention] pa tako sam nesto i planirao...Jer nije mi bitno kolko ce u parama da potrosi,jer verovatno cu ici 2-3 puta mesecno da se zezam, vec mi sranje ako moram neki rezervoar da teglim od 25l ili kanister sa gorivom jos da tovarim u camac i posle sve to da teglim kuci....
 
Jedino sto mi malo frka je sto ima 60 i neki Kg Neto...Nemam predstavu kako cu ja to da teglim svaki jebeni put....Sa onom hondom od 45kg sam uspevao da se izborim,ali bilo je povuci,a malo mi ga i potegni
 
[mention=6564]ser[/mention] mislim da si u pravu,da su u pitanju KW na oznaci...Tako mi rece i ovaj sto prodaje...
 
[mention=13029]dragan d[/mention] i ja imam tu neku informaciju da su kao bratske fabrike ili tako nesto,suzuki-tohatsu
Ako mislis na motor da teglis, to zaboravi, to se ne skida osim ako se pokvari ili servisira.



Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vreme je i za prikolicu :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 16 minuta, pronto je napisao:

Vredi li uzeti Evinrude 18 i koliko bi takva jedna sprava mogla da vredi?

Neznam koliko je stara, ali 2t je sigurno. 

Jedan kolega ribolovac ima neku 10ku oko 95og godista i kaze da od kad je kupio nemoze nikako da se dogovori sa njom. Cesto ga nesto muci i nije bas zadovoljan, ali kontam da je to od primerka do primerka. Jedino sto je sigurno da je veliki potrosac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa kapiram da potroši...jes' cvaja...pride twin. Al' bi trebalo i da potegne. Ima li toga kod nas i vredi li šta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Evenrude je Džonsonov nisko-budžetni proizvod. Ima dobrih ali ima užasno loših primeraka. Dobri su, obično, pravljeni za Evropsko tržište, a oni katastrofalno loši za Azijsko jer su se tamo i sklapali.
Tek od E-Tec serije može da se govori o pouzdanom motoru. Njihova 25-tica je možda medju najlakšim od svih u toj snazi. Vrlo ekonomičan i tih motor koji ima opciju samo-čišćenja za zimski period. Poredjenja radi 15-tica je 82, a 25-tica 68 kg. Definitivno bi bio moj izbor za novi motor.
Inače, moja Džonson 25-tica je trošila od 3.6-4l na sat rada, a Jamaha 10 oko 3l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Treba bezati od tih penti sa cudnim brojem konja 18, 23, 28, 33... Nisu to cista posla :)

Ako je taj tvoj (posto spominjes da je twin), onaj fast twin, to cudo ima preko 50god...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Realno sve starije od 1990og godista je prevazidjeno. 

 

Taman za dzep pri kupovini i neki odnos ulozeno dobijeno je nesto oko 2000og godista, znaci oko 20god stara,za nase uslove taman ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Pitanje za iskusne,koji gumenjak sa kojom pentom.

Treba za ponekad-pecanje(dunav)-more.

Ne više od 4 osobe u njemu.

Za određenu svotu novca šta je naj bolje. Ako sam omašio temu neka brišu moderatori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Obično na gumenjaku piše koliko je max dozvoljeno osoba tj kg. A i koliki motor može max da se okači, koliko ks i koliko sme biti težak.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Mozes neki rib od 5m i penta od 60-70+ ks...

Tubusi od hipalona ako planiras da bude dugooo kod tebe ili pvc ako smatras da ces da ga izgustiras za nekoliko godina, dosta jeftiniji ali i dosta krace traje...

 

ps. Bolje kupi plasticni camac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja