Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem "pentu" vanbrodski motor

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

HA HA

kad sam pitao ti neces da prodajes

Ma ja sam odusevljen ovom Hondom,jer bukvalno nikad nista nije odvrtano sa nje nikada. Svaki srafic je nov. Pa je red valjda pao na mene da je servisiran.

 

Najzanimljivija stvar je da je gas na polugici bio namesten na 30%. Tj nije mogao da se da gas vise od 1/3 . Naravno sad sam namestio da otvara klapnu do kraja,hoce da pocepa bure kad je testiram i to dok je u neutralu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Odlično pisanije  .... ;) Baš me zanima kakva će da bude sledeća vožnja :).  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kolega me navraca na 15-icu. A mrsko mi da stavljam na oglase.
Nakanicu se ovih dana valjda pa ću taman u potragu za nečim jačim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 56 minuta, dragan d je napisao:

Odlično pisanije  .... ;) Baš me zanima kakva će da bude sledeća vožnja :).  

Nadam se da ce biti manje zanimljivo nego do sada!? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Upravo sada, miksamgm je napisao:

Nadam se da ce biti manje zanimljivo nego do sada!? :)

 

Hahahaha :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 2 sati, biza je napisao:

:lol3:pa šta ti se kvari toliko,da nije to alfa ispod kape:na_glavi:

Ovaj moj doneo iz swice u alfi,verovatno je povukla gremline

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ajmoooo ribari i vozaci vanbrodskih motora,osvezavanje , da ne kazem ORosavanje :)

 

Jel ima neko iz Panceva ili okoline da je iz ove price?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Prodao sam moju ljutu guju iz ove teme.... Nije zadovoljila moja ocekivanja,sa obzirom da nisam imao nikakvog iskustva sa camcima i voznjom.

Za moj ukus previse slaba,iako ko god je vozao moj camac sa njom svi kazu da je taman...

Al ja sam cudan,volim mnogo kubuka i mnogo konja u svakoj masini tako i ovo.

 

Sad resio da izdupliram,da uzmem neku od 15ks..

Nasao sam jednu na oglasu iz PA i ako neko ima viska slobodnog vremena i volje da je pogleda bilo bi dobro. Nije nista hitno ni obavezujuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Merkurija ili marinera 15ks 2taktni zbog težine. A ako ne smeta može i 4taktni.

Svi ih hvale a moja iskustva su takođe OK. Iako svega pr vožnji imam sa tim motorom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Imam ovde kod mene dzamahu 25ks 2t 1994god

Drugar-poznanik iz ribolova prodaje. On mi kaze da ide bas lepo i mogu da je uzmem na probu,al sad hladno,a i camac mi u dvoristu.

On je prodaje sto ga ubija sa potrosnjom,jer on ide bukvalno svaki dan na pecanje.. Kaze da mu trosi oko 10l na sat,sto i nije malo on svaki dan izvoza bar 2 sata....

 

Ja bih opet 4t,mnogo mi finija,pogotovo kicmi prija kad je ubacim u pikap pa skinem do camca,pa opet obrnutim redosledom kad krenem kuci. Ova moja bivsa honda 8ks je imala 47kg po fabrickoj specifikaciji.

Ova 15ks sto sam se zagrejao ima verovatno 60kg,UZAS...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Znam samo da 15 ks, 4t nije za skidanje i stavljanje svaki čas sa čamca. Lako može da završi u vodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Proveri samo za te honde dosta njihovih motora od 8-15ks su isti agregati a razlika je u iglici karburatora i stelovanju.Vidi dal od tvoje 8ks moze biti 15.Trebalo bi da imaju isto kubika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Znam samo da 15 ks, 4t nije za skidanje i stavljanje svaki čas sa čamca. Lako može da završi u vodi.

Moj mariner 15ks 4tkt je 50,8kg i dobro uhranjena muška osoba može sam da nabaci motor ukoliko je čamac u pogosnoj poziciji, npr na prikolici. A ako je čamac u vodi i moraš sam da ga iz čamca spustis na dasku..pustom srećom bi uspeo a vrlo verovatno da bi upao zajedno sa motorom u vodu. Pitanje je samo koliko bi prstiju stradalo tim pokušajem. 51kg nije neka preterana kilaža ali je nezgrapno i nemaš ga za šta lepo uhvatiti da sebi olaksas. A mogu zamisliti tek taj od 25ks koliko je on težak..

Moj nabacim na čamac jednom i ne skidam do kraja, bar ne planiram ako opet ne srgam propeler i osovinu i onda je to sasvim prihvatljivo rešenje gde dobijaš solidnu snagu uz skromnu potrošnju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
On 2/2/2019 at 9:21 PM, miksamgm said:

Prodao sam moju ljutu guju iz ove teme.... Nije zadovoljila moja ocekivanja,sa obzirom da nisam imao nikakvog iskustva sa camcima i voznjom.

Za moj ukus previse slaba,iako ko god je vozao moj camac sa njom svi kazu da je taman...

Al ja sam cudan,volim mnogo kubuka i mnogo konja u svakoj masini tako i ovo.

 

Sad resio da izdupliram,da uzmem neku od 15ks..

Nasao sam jednu na oglasu iz PA i ako neko ima viska slobodnog vremena i volje da je pogleda bilo bi dobro. Nije nista hitno ni obavezujuce.

Vec smo ranije u ovoj temi govorili o tome da je nautika skup sport, a kao jedan od razloga sto je tako smo naveli i to da ti nikad nije dosta. Sezona na 10ks, pa seznona na 25ks, pa onda na 50ks, pa.....

Sto se kilaze tice, moj Mariner od 20/25ks je tezak 52 kg. Ja ga sam postavljam na camac u vodi. treba malo gimnastike ali uhvatis ga za rukohvat na haubi i za onu rucku za nosenje i moze lagano. Mada dojadi ako svakodnevno to radis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto se kilaze tice, moj Mariner od 20/25ks je tezak 52 kg.


Dvotaktni?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Dvotaktna 25ks je oko 50kg

Cetvorotaktna vrv,oko 60 i kusur...

 

Zagledao sam ovu hondu bf15a(isto godiste i model kao moja bivsa bf8a),nebih rekao da su iste kubikaze. Deluju slicne,ali je veca masina na ovoj 15ci.

 

Ovde kod mene je problem,nema marina i slicno da mozes da ostavis camac sa pentom i ne razmisljas. Sve je divljina i lako moze da nestane preko noci i camac,a kamoli samo penta sa camca.

Neki ostavljaju na srecu,ali vecina skida,pogotovo ovi kao ja koji neidu bas cesto...

Jako je tesko sici nizbrdo 20ak metara do vode-camca noseci 50kg u rukama. Jos na sve to kad udjem treba da je nakacim pozadi,to je najtezi deo.... Sranje...

 

To me je najvise nerviralo prosle godine i bas zbog toga nisam otisao vise od 10 puta za celu godinu...

 

Sad razmisljam da uzmem neku matoru ragu 50ks(johnson,mercury i sl) jer su bagatela i da je zakacim i neskidam sa camca. 

Ako neko resi da krade,ukrasce i camac sa pentom jer nece moci samo nju da odnese,a i nevredi nista,bas su jeftine,jer su sve bas matore i trose ko narkomani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - miksamgm 

 Mogu ti predložiti jedno jednostavno rešenje koje mnogi koriste
  Još kod kuće montiraš pentu na čamac i tako ga oteraš do reke. Nađeš neko zgodno mesto na obali gde možeš vožnjom u rikverc da uteraš prikolicu u reku i porineš čamac.  Čamac privežeš za obalu a onda skloniš kola i prikolicu da mogu i drugi da urade to isto.  Pecaš ceo dan, a kad završiš - opet prikolicu u reku, navučeš čamac na nju i vratiš se kući .  Deluje komplikovano, al traje desetak minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
6 hours ago, drumskalisica said:

@ - miksamgm 

 Mogu ti predložiti jedno jednostavno rešenje koje mnogi koriste
  Još kod kuće montiraš pentu na čamac i tako ga oteraš do reke. Nađeš neko zgodno mesto na obali gde možeš vožnjom u rikverc da uteraš prikolicu u reku i porineš čamac.  Čamac privežeš za obalu a onda skloniš kola i prikolicu da mogu i drugi da urade to isto.  Pecaš ceo dan, a kad završiš - opet prikolicu u reku, navučeš čamac na nju i vratiš se kući .  Deluje komplikovano, al traje desetak minuta.

Tako i ja radim isto. Sad sam odlucio jos da se modernizujem jer na prikolici imam rucni cekrk a video sam da imaju i elektricni sa daljincem. Znaci spustis prikolicu u vodu, sednes u camac i daljincem popustas sajlu i dalje sve kako si ti opisao. Kad ga natovarujes isto to samo unazad radnje.

 

To sam predlagao i komsiji za drinu da tako resi ali valjda na drini nedostaje dovoljno takvih prilaza gde mozes da spustis camac sa prikolicom u vodu i sve se svodi na rucni rad tj ho-ruk i camac sa 2-4 osoba na rukama do vode a potom motor.

 

@miksamgm skroz je druga cenovna kategorija ali novi merkuriji su dosta laksi cetvorotaktni. Cisto da znas, jeste jednokratna investicija ali si miran narednih 20 godina. Bar se nadas tako, i da te sledece godine nece povuci nesto drugo - vece :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

2t je moj Mariner.

 

Taj cekrk na prikolici ne sluzi da sa njim vuces camac na prikolicu, jer je tesko. Camac u vodi i sidje i popne se na prikolicu lagano, samo kad je spustis dovoljno u vodu. Sa cekrkom samo privedes posle do kraja ili osiguras da ne ode dok ne obavis ostalo sta treba prilikom spustanja, uglavnom ako si sam ili vodis nejac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Meni je to manje vise, kao sto kazes veci deo camca je u vodi tako da je samo prednji deo koji treba malo da se izvuce. Ai gumenjak je, lagan pa je to sve samo luksuz da se manje zezas. Ali kod ovih sto imaju ozbiljne camce od 5-6m i vise, i koji su od poliestera, sa motorima od 150KS ili sa brodskim motoroima, njima sluzi itekako. Prvo da ga navuku u poziciju sa njim i posle zadnjih 2-3m da ga izvuku na prikolicu preko onih valjaka. Uvek mi je lepo videti kako taj camac legne tacno na poziciju gde treba i onda ga samo dugmetom navuku na camac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 3 sati, Savan je napisao:

To sam predlagao i komsiji za drinu da tako resi ali valjda na drini nedostaje dovoljno takvih prilaza gde mozes da spustis camac sa prikolicom u vodu i sve se svodi na rucni rad tj ho-ruk i camac sa 2-4 osoba na rukama do vode a potom motor.

  Slažem se da možda nema dovoljno prilaza, al mislim da se može napraviti mala radna akcija ( sa roštiljem i pivom ) i da se sve završi za par sati posla ( da se na pogodnom mestu raščisti prilaz i izravna teren ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako bi se dodalo i neko prase na raznju pa da se i izbetonira prilaz. Malo se nesto izsaluje i narucis mikser sa par kubika betona. Malo armature i resen posao za cas. Onda ne razmisljas jel blato i hoces li se zaglaviti sa sve prikolicom i camcem.

 

Ja sam za :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja