Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem "pentu" vanbrodski motor

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Evo me,da napisem koju rec...

 

Rasklapanje nije proteklo strasno,korak po korak,malo znanja,malo logike i dosta pomoci i smaranja telefonom dragog kolege @biza i poso' ide kao ladna voda.

 

Pocetak 11h ,litra kajsijevace i kutija cigara.

 

Skinuo cizmu,ocistio carb cleanerom sve ucaklio,montirao nov dihtung,nov impeler.

 

Ispustio staro ulje iz cizme,nalio novo 230ml. Nije problem bio uopste da se odvrnu srafovi,ali mora srafciger na koji ide kljuc 10,nemoze samo srafciger ni da pipne(jako pametna stvar,na oba srafa su bele plasticne podloske,nemoze da zapekne i da hoce). Umazo se ko svinja sa SAE90,uslo mi u kozu nemoz ni Ariel ni Fairy da ispere.

 

Ispustio ulje iz masine,nalio novo 10w40,800ml.

Svecice NGK za casak.

 

Skinuo karburaciju i vazdusni filter,isprskao cleanerom,ocedilo se sve i sija se ko pasija muda. Nova stvar.

 

Pocetak sklapanja,cizma hoce nece,natezanje,nikako da ga ukucam di' treba,ide on gde hoce,poluga menjaca. Nekako uletiiiii. Srafovi nazad,polugica stelovanje. Kajli nekako al drkcu ruke nemogu stifn da ubacim nikako,rakija ide ko voda,a cigara tuce direktno u oci,al negasim. Ulete i stifn nekako.

 

Sklopljeno,pozavrtano,dotegnuto sve,i opet prekontrolisano. Trenutak istine,punim bure sa vodom. Rakija na pola flase ,16h.

 

Rezervoar nije stigao,pa improvizujem,crevo u crevo i pravim infuziju. Puni se filter gorivom... Saug,potez na pola kressssss. NECUJE SE A RADI. OPAAAAA....

 

Ali ,ne lezi vraze voda ne pisu ni da kapne. Ugasim. Upalim. Isto. Opet. Opet. Ni kapljica....

 

Opet zovi @biza.... Kaze mi da sam okreno smer impelera kontra... Srusio mi se svet.

 

Pada mrak,sijalica i kljucevi opetttt. Ovaj put silazi cizma za cirka 10minuta. Skidam impeler i pratim uputstvo kako da montiram,ali pazljivo. Namestim,sipam vodu u kantu i probam direkt srafilicom da vrtim. Izbacuje vodu,sad je valjda dobro.

 

Flasa radze pri kraju,cigare jos 2,snage vise nemam. Ostavljam montazu za sutra. Da se znanje slegne,ahahahahaha.

 

Sreca sto se ne bavim popravkom penti,postao bi alkoholicar :cirka1:

 

Sutra epilog price.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne ostavljaj za sutra ni za zivu glavu..! Stisni zube i zacas to spickaj i kresni nek poleti bure sa sve pentom :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Sutra probaj al sa pivom ladnim,ima da baca vodu kao ona muljna pumpa

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

ma gde sa pivom, ima bure da se zaledi, bolje sa nekom kvalitetnom vockom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@Savan veruj da ga nikad nebih ostavio kolika sam mazga,ali taj kajli i stifn koji prolazi kroz njega trazi stvarno dnevnu svetlost,jer je jako zavuceno i jako pipljivo,pa nesmem da rizikujem da ispustim i izgubim.

 

@biza tebe ceka karton ladnih konzervi po zelji. Ja pivo nekonSumiram

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Sredjeno sve najzad.

Potrosio sam litru goriva dok sam testirao u buretu:jee1:,radila je minimum 2 sata u buretu.

 

Imam i snimak al neznam da ubacim.

 

Hvala puno svima na pomoci,vidimo se na putu ili na vodi:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

E sad cu da uzmem i ja moj da otvotim da vidim da li je u peti sve ok, posto prosto ne mogu da verujem da me elisa zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

@biza gde ti imas servis?

@bojan transalp jel i ti imas servis za pente ili samo sredjujes svoje motore za svoju dusu? I gde si ti sa camcem?

 

Ja moj camac parkiram na nekom splavu na savi posle bloka 45.

A stvarno bi mogli da se organizujemo neki vikend i skupimo negde na vodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Nemam servis samo moje motore sredim pred sezonu ili od drugara.A meni je camac u 45-tom bloku.A za pecanje iznad galovice.Stim sto je jedan na suvom i ceka ga antialgin i pritezanje drvenarije :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

A pa komsija znaci, blizu smo. Ajde kad sredis camac taman i ostali da se javi pa cemo dogovoriti druzenje nekog lepog vikenda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Mali update

Pozovem Tehnonautiku,objasnim sta mi treba,prikljucak za gorivo,crevo,pumpica,rezervoar.... Covek me saslusa,usaglasimo promer prikljucka itd... Da se posalje moze,daj podatke,ja mu kazem ime i prezime,ispostavi se da smo rodjaci,zna odakle su moji u selu.....

Neverovatno kolko je svet mali....

 

Sutra stize sve komplet,sad pravimo onaj patos od dasaka za barku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
On 3/12/2018 at 9:07 AM, ser said:

Ti jos nisi resio proklizavanje?

Jos. Ali bukvalno ni jedan dan nisam mogao da odem na vodu da probam sa drugom elisom. Sad sam upravo usao u garazu da vidim sta se desava stavio sam elisu u stegu, kljuc 27 i nategao koliko god moze u obe strane, ja ne verujem da ono moze da prokliza kad se da pun gas. Sve mislim da nesto drugo jebe.

E33FE5F4-0DEE-4F04-A353-268C623C1CE4.MOV

 

Editovao sam post sa drugim videom. Pronasao sam jos jednu stvar. U leru se elisa rukom vrti normalno. U rikvercu ima otpor na obe strane, koliko kompresija drzi. U prvoj kad vrtim elisu kontra ima otpor, kad vrtim u pravom smeru ide lagano rukom i cuje se u peti kao krcanje. Verovatno da zupcanici ne nalezu lepo  ili su ojebani sa neke strane. Probao sam malo da kurblam u brzini i ona se okrece ali verovatno da pod opterecenjem nece. Mozda i birac ne nateze kako treba mada poluga radi kako treba. Ne znam kako je to unutra reseno

DDD838A9-2D0F-4F67-A121-53AA22F0928B.MOV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ehejj evo mene,da napisem i neki utisak i dozivljaje :)

 

Prosle nedelje ofarbamo camac nekim brodoluxom ,ko neka tecna plastika-guma,mocna stvar i poskupa.

Okupim ekipu ortaka da dodju da prevrnemo camac i snadjem se za prikolicu,da ga natovarimo i oteramo na vodu.

Sve ok,ali nemam kuku :) niko od drugara nema. Onda moj kum skonta da ja imam na autu kuku koja stoji u gepeku i nije nikad montirana,a auto vozim 6 godina vec. OK,namontiramo EXTRA SVE. Nabacimo camac na prikolicu i pravac PELInkovac,tj voda.

 

Odnesemo,spustimo ga i montiramo pentu. Sednemo matori i ja i izvozamo se dobrih sat ipo,dva. Milina,uzvodno,nizvodno Honda ide Ka ljuta guja,camac samo klizi ko po loju.

Usidrimo,povadimo stvari i kuca.

 

Sutradan,idemo da pecamo i da se vozamo,ko mala deca kad dobiju igracku,mozda jos i gori.Raspakujemo se,2 vesla,2 sidra,2 dubinke,2 blinkera,kanta sa glistama,kanta sa roncima,2 torbe sa varalicama,kutija sa olovom,stiropor sa predvezom i udicama,2 flase hladne vode,trenerke,kape pcelarske zbog komaraca, i jos po neka sitnica :):)

 

Prvi potez i Honda na pola kanapa pali i pocinje da zubori......uuuuu milinica,trenutno omiljeni zvuk i jedini koji cujem u usima.

 

Krecemo nizvodno i stanemo posle 3km,medjutim los teren pun nekih krndija i hocemo dalje,dizemo sidra. Drina gura ko blesava. Potezem kanap nista,o boze,ma nije nista,samo me zeza. Opet,opet opet..........20ak puta ni da cuje..... Ja vec mokre nogavice,malo fali da se userem i upisam. Skidam poklopac i kako druknem pumpicu,tako gorivo izleti preko karburatora,a jojojjjjj.

 

Matori sreca normalan i pribran,kaze vataj veslo i pumpaj da se sklonimo iz matice u neku otoku.Veslam ja,pucaju ruke,al kako god pogledam mi idemo u nazad. Ja opet za pentu da pokusam,matori drekne,VESLAJJJJ. I tako nas dvojica,dvojac bez kormilara,ko on svojevremeno u kajaku,izveslamo nekih kilometar i sklonimo se u otoku(rukavac). Mokri ko misevi,dobro je zalazi sunce,vetric pirusi,vracam se u zivot. razmisljam koga da zovem da dodje po nas,da me odveze nazad po pikap da natovarimo sve ovo cudo koje smo ubacili u camac. Prvi broj zovem,javlja se drugar iz obliznjeg sela na prvo zvono,kaze DOLAZIM BRATE ODMAH. Uh to se zove sreca,hvala mu sto je bio kuci,sto se javio,sto dolazi. Kako je sunce zaslo pre 15ak minuta,komarci pocinju da nemoze da se dise od njih a nas dvojica mokri i znojavi i jos ih vise privlacimo,nervni slom.. Stize drugar,pomaze nam,spakujemo se i bezimo kuci.Ja ruljam da nikad vise necu otici,serem se na pentu i na pecanje,hteo da je bacim sa camca itd....

 

Stizemo kuci,ohladila se glava malo. Pozovem majstor @biza da opisem vatreno krstenje na vodi i pitam sta moze da zeza. Covek mi objasni da je plovak zaglavio od prljavstine i karb prelio,sto je donekle i logicno,sobzirom da vozim motore skoro 25godina,al na sred vode nisam mogao da se setim resenja,kolko sam se uspanicio.

 

Skinem karb,prosta stvar,prostija od ficinog karba,2 srafa za usisnu granu,2 srafa dole od casice sa plovkom. Karb pun nekog crvenog mulja. Spicim ceo carb kliner kroz svaku rupicu,operem ga da se sija ko patkova glava :)  usput mi malo otekne i leva ruka u kojoj sam drzao karb,opasna hemija taj karb kliner sprej.

 

Nastelujem nivo,malo smanjim za svaki slucaj,bolje nego da opet prelije. Testiranje na buretu sutradan,radi,prima gas,ne preliva,sve super. Idemo opet na vodu,da vratimo camac uzvodno ta 2-3km gde je prvobitno spusten.

 

Montiram pentu,pola kanapa,opaa, idemo. Samo sto sam isterao iz te otoke i opet usao u maticu i krenuo uzvodno,zavrnem malo vise gasa jer otpor vode je veliki,Honda kaze MUUUUUUuuuuuuu i ugasi se.AAAAAAAAAAA Boze ima li te,jel postojis. Da sam je ukrao bolje bi me sluzila. Smirim se,skinem poklopac. Karb suv,nije prelio,sta je sad??? Filter goriva pun,sve ok. Povucem kanap,upali odmah. Hvala ti boze,dam gas idemoooo. Posle minut opet MUuuuuuu gasenje. Kanap,opet pali na pogled bukvalno. Skontam u trenutku,da kad sam smanjio nivo na plovku,da sam potesnio i plehic koji propusta gorivo kroz onu malu diznu. I ona sad nemoze da nalije gorivo toliko brzo koliko potrosi pod punim gasom.

Trkunku jaci gas od lera i polako polako i posle 50min uzvodno stignemo ta 2-3km .

 

Skinem odnesem kuci i ponovo nastelujem karb,ovaj put se nadam da ce biti ok. Jos je nisam nosio na camac da probam,iskreno malo me i strah,sta je sledece jbt. Testirao u buretu,sve ok,prima gas ko blesava,ne preliva... AL neverujem vise niusta ,dok nebude na camcu i sve bude kako treba,nesmem nista da kazem.

 

Rasprdeo sam se mnogo,ali eto,kad neko nema iskustva kao ja,moze da ocekuje sve i svasta.

 

20180426_142600.jpg

20180426_142612.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Suzuki je na prodaju samo da znaš :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja