Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem "pentu" vanbrodski motor

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Hvala svima na lepim recima.

 

Krajnja cifra ce biti nesto preko 600e,mozda 650e

Treba da kupim rezervoar,pumpicu i crevo,impeler sam porucio danas.

Da zamenim ulje u motoru(iako je bas lepo zuto),ulje u cizmi nemam pojma kakvo je nisam uspeo da odvrnem onaj sraf dole. To cu taman sve kad se bude impeler menjao.

 

Svecice su denso,mozda cu i njih da menjam iako mislim da netreba,jer kad je upalio sa mesavinom i radio,kontam da je masina bas dobra a i svecice.

 

Btw. Sta je anoda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Zrtvena anoda,parce cinka kod elise,preuzuma galvanske stuje na sebe i korodira umesto ostatka motora.

Takodje svojim oblikom delimicno ponistava izboj..

Oprezno sa tim srafovima na cizmi,da ti se ne zalome,posle je muka. Nemoj bilo kojim srafcigerom,uzmi najsiri,najkvalitetniji,sa prihvatom za kljuc.

Natapanje nece puno da pomogne jer su ispod podloske za dihtovanje,ali je velika verovatnoca i da nisu korodirali unutra.

Trebace ti 4 ruke,ako je bas zapelo. Motor mora biti dobro fiksiran. Jedan drzi pritisnut srafciger,drugi okrece.

Ako nece razumnom silom,mozes probati grejanje jakom lemilicom direktno na sraf.Zatim ga pustis da se ohladi,malo kucnes,pa ponovo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Impeler stigao danas i neki dihtung uz njega. Cekam da predje u plus pa da krenem sa majstorlukom.

 

Koje ulje da kupim za masinu? Pise na njoj da ide 10w30,a za cizmu sae90.

Gledao sam po netu ima motul 10w30 oko 15e litra i motul sae90 oko 850din 270ml,jel to ok?

 

Ajd da pitam jos nesto

Treba da kupim rezervoar

Plasticni rezervoari su oko 1500din,a metalni od 50-100e polovni. Kolko sam citao,ti metalni znaju da se ljuste unutra i onda moze da krene da zeza penta na sred vode.

Jel pametno kupiti taj plasticni od 1500din?

 

Drugo pitanje,na penti je ona "sisica" za dovod goriva precnika 6mm.

Treba da mi stigne nov dzek,onaj kao stipaljka koji ce da se kaci na tu sisicu. E sad neznam kolikog unutrasnjeg precnika treba da kupim crevo i onu pumpicu,jer neznam koliki je spoljasnji precnik na tom dzeku gde treba da nabodem crevo??

Valjda sam objasnio sta me zanima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Ulje ti je najbolje quiksilver,a uz vecinu motora danas ti se daje plasticni rezervoar tako da neces pogresiti.A to sa rdjom su imali problem stari rezervoari koji su isli uz tomose uglavnom.A za precnik creva najbolje okreni servis i pitaj.Pa salji slike sa vode ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam letos kupio 3 rezervoara kod nekoga sto sam nasao na kupujemprodajem, mozda Tehnonautika. Rezervoari su 22litra, bilo nesto oko 3500 din. Ja zadovoljan. Samo treba voditi racuna da se ostavlja otvoren odusak kad su na vrucini. Prikljucak i crevo mislim da su M8, mada ima i 6 i 10. pumpica je bila oko 800din. Crevo sam uzeo u radnji auto delova na meru koliko mi treba. Oni sto prodaju po oglasima komplet crevo, pumpicu i prikljuck naplate to jedno duplo vise nego ovako da kupis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A to crevo sa pumpicom, kad se ne koristi, jel ostavljate na rezervoaru, puno sa gorivom? Ili ga raskopcate i ispraznite?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sve ostavljam na rezervoaru. Oko motora su me samo nek savetovali ako ga ne vozim da skinem crevo od goriva dok motor radi i ostavim ga da se ugasi sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Impeler stigao danas i neki dihtung uz njega. Cekam da predje u plus pa da krenem sa majstorlukom.
 
Koje ulje da kupim za masinu? Pise na njoj da ide 10w30,a za cizmu sae90.
Gledao sam po netu ima motul 10w30 oko 15e litra i motul sae90 oko 850din 270ml,jel to ok?
 
Ajd da pitam jos nesto
Treba da kupim rezervoar
Plasticni rezervoari su oko 1500din,a metalni od 50-100e polovni. Kolko sam citao,ti metalni znaju da se ljuste unutra i onda moze da krene da zeza penta na sred vode.
Jel pametno kupiti taj plasticni od 1500din?
 
Drugo pitanje,na penti je ona "sisica" za dovod goriva precnika 6mm.
Treba da mi stigne nov dzek,onaj kao stipaljka koji ce da se kaci na tu sisicu. E sad neznam kolikog unutrasnjeg precnika treba da kupim crevo i onu pumpicu,jer neznam koliki je spoljasnji precnik na tom dzeku gde treba da nabodem crevo??
Valjda sam objasnio sta me zanima
Uzmi malo bolji plastični u Tehnonautici ili Gros inox-u. Čini mi se da ih ima od 2500-3500. I creva i pumpicu uzmi kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Motorno ulje jeste 10w30,može i 10w40 marka po meni nije bitna ako je original.ulje za petu kupi 1l jer košta malo više nego ta tubica a imaćeš za više puta...Rezervoar samo plastičan,crevo sa pumpicom 10mm u kompletu sa rezervoarom.
Ulje u petu puniš odozdo!

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S
Pre 10 sati, muljaz je napisao:

Ja sve ostavljam na rezervoaru. Oko motora su me samo nek savetovali ako ga ne vozim da skinem crevo od goriva dok motor radi i ostavim ga da se ugasi sam.

Kakav je postupak posle na prvom paljenju? Jel duze nesto verglas i jel imas problema oko paljenja ili tako nesto? Mene su isto to savetovali ali nikad nisam to probao jer ne znam posle kako ce upaliti i koliko bi morao da verglam i kakav je postupak.

I sta znaci ne voziti duze vreme, koji je to period? I da li se ovo primenjuje i za toplo i za hladno vreme?

Meni je motor prosle godine stajao na suncu jedno 2 meseca kad su bile one najvece vrucine jul i avgust i posle toga nisam mogo da ga upalim. Upali ali se odmah ugasi i tako par dana izgubih pokusavajuci. Nakon ciscenja dizni i karburatora kod majstora sve je radilo super. Kaze majstor zapeklo sve od stajanja na suncu na velikim vrucinama. Kako li bi tek zapeklo da je bio suv motor bez goriva i icega ili mu ne bi bilo nista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Pa ako ćeš da ga ostaviš na suncu dva meseca.... pa bar ga prekri ili stavi ciradu. A postupak je sledeći: Prikačeiš rezervoar, otvoriš odušak, povučeš dva.tri puta na prazno, napumpaš pumpicom dok ne osetiš da je pumpica puna, naravno na ručici gasa ili gde je već kod tebe imaš položaj gasa koji treba da stoji u vreme paljenja... a da... pre toga povučeš saug. čim upali, vratiš sauh... ako iz par puta ne upali... vrati sauh pa bez njega da ne bi presiso.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Bio je pokriven naravno i camac i motor ali izgleda da mu to nije mnogo pomoglo jer su bas velike vrucine bile. Zimi ga unosim u toplu garazu tako da ga nikada nisam konzervirao ili tako nesto pa zato i nisam primenjivao ovaj postupak ali probacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sa ova dva poslednja motora nikad nisam imao problem oko paljenja. Vozimo se svake nedelje uglavno. Postupak kako je dragan opisao. Uglavnom mi na drugi kanap vec upali, a vrlo cesto i na prvi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Gorivo treba uvek da potrosi do kraja,da neostaje u njemu,jer moze da propusti u motor pa da razredi ulje i napravi belaj.

Ja tako radim sa traktor kosacicama uvek. Zavrnem slavinu na crevu i ostavim da radi par minuta da potrosi sve i onda sam miran.

Sledece paljenje odvrnem slavinu i sacekam par minuta da nalije u karb i pali bez problema.

 

Prijatelj je tako najebao sa svojim traktorcetom,ostalo i uslo u motor on upalio i razvalio masinu posle 20 min kosenja,radilica razvalila blok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun





Zašto?
Tako se radi...odvrneš oba čepa,sipaš pumpicom odozdo i kad procuri na gornji čep zavrneš gornji i onda donji i tako si ga napunio koliko treba

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Ukoliko ces motor voziti cesto 1-2 puta nedeljno ili joscesce nece mu smetati nista i ako ostane nakacen na gorivo.A ako stoji dugo tipa par meseci onda realno camac i motor nemaju svrhu ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

krece servisiranje

 

danas posto je krenulo toplije vreme,okacio sam pentu da mogu da operisem oko nje i da pridjem sa svih strana

pregledao sam desetine snimaka na YT oko menjanja ulja u masini,cizmi,zamena impelera itd.....

 

Koliko sam uspeo da osmotrim situaciju,zamena impelera nije neka problematika,ali ni na jednom od snimaka nije isti model kao kod moje,a sve se pomalo razlikuju,dovoljno da se sjebem negde.

 

sutra krecem u akciju,ali me zanima jedna stvar,na snimcima su noviji modeli i njima se osovina menjaca odvrce na pola,a kod mene nisam nasao dve matice gde je spojena na pola,kontam da treba da je raskacim gore kod masine ili gresim?

 

Ako je neko servisirao ovaj model,bio bih mu zahvalan da podeli znanje,oznaka je Honda BF8A broj "sasije" BACS 110xxxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jel nemaš negde na vertikali od motora pa do dole do zupcanike, neko ‘prozorče’ kroz koje možeš da raskačiš donju i gornju polugicu od menjača?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Javi mi se sutra(imaš br)kad budem u garaži pa ću ti objasniti a mogu i da ti slikam šta treba da uradiš,baš sutra treba da uradim isto na jednoj hondi 7.5

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nemojte nas ostavljati po strani. I mi bi da nešto naučimo. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Sutra kad se konsultujem sa @biza

Kacim slike projekta

Promenio član miksamgm
Onda nista od slika dok ne posalje holandjanke
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja