Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem "pentu" vanbrodski motor

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ovaj johnson sam slucajno video,a to je ovde kod mene,verovatno se i poznajem sa prodavcem jer svako svakog zna,malo mesto. Tako da ako je neki dres verovatno ce mi reci ko god da ga prodaje,a i cena je ok. Nem pojma,nezurim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Ako je neko zainteresovan mozda bi prodao camac sa vanbroskim motorom ( Nelt 405 i Mercury 25) i prikolicom!

20160627_130959.jpg

20160627_131015.jpg

20160627_172008.jpg

20161121_155635.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

miksamgm

Pecaroski camac je od plastike i kraj.Ima kod nas u marini par komada za prodaju,jedan prodaje moj drugar pa ako te zanima mogu ti poslati slike.Anker camac ,sredjen i ofarban.Prodaje ga hoce da kupi komander. 

Sto se motora tice imao sam Tomos u super stanju,ne bih ga vise uzeo ni dzabe.2 taktni kad bih uzimao,(a ne bih) samo nov...

Kupio sam Hondu Bf 8,cetvorotaktnu bas od tog druga koji sad prodaje camac.2 godine samo servis od ulaganja (ulje u cizmi,motoru,ciscenje karburatora) i nikad se nije desilo da nece da upali,2000 god.Inace neki orjentir za cene ti je 10 e po konjskoj snazi.malo se nategni s lovom i imas za Hondu Bf 6 i sa  Ankerom ces da ides 20 km/h

Sve Honde kod nas u marini rade kao sat,u Futogu ima servis,sad cu ove godine da menjam pored ulja i impeler i onda sam miran

To je moje neko iskustvo,posle Honde uzeo bih Yamahu

 

edit:

Evo i slike camca,poslao drug na Viber

 

0-02-05-46fb518795c5ad4aac54f9436715df94a342af4fe19ac549644f41d786782901_full.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Verovatno nisi ispratio celu temu,ali vec smo dogovorili pravljenje metalnog camca. Odluka je pala da pravimo nov,jer polovni nisu u nekom stanju,a cene su visoke i opet nije to sto matori hoce. Ovako mu pravi po meri kako on zeli.

Plasticni camac nije bas pametno resenje za drinu i drinske krseve i kamenje. Tereni su takvi da sa 3m dubine naletis na plicak od 10ak cm ili stenu,stablo,metalni sporet....

 

Sto se pente tice tu se slazemo u potpunosti,tomos ni dzabe,2t ako bas budem morao,a 4t kratka cizma je neka zelja,pa ce mo videti sta ce biti do kraja.

 

1.marta camac treba da bude kod mene u dvoristu u osnovnoj boji,onda cemo matori i ja da ga farbamo i zezamo se. Tada cu ubaciti slike da se vidi kako izgleda. Valjda ce i penta neka da naleti do tada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

jel moze neko da sugerise

 

Honda BF5 1996god,4t jedan cilindar 450e

Honda Bf7.5 1989god,4t,2 cilindra,rezervoar+crevo i pumpica 350e

 

Obe pristojno ocuvane,stim sto je ova mladja tek doneta od preko,pa nije mnogo rkana kod nas,deluje ocuvanije,ali mi treba jos 50e za rezervoar za nju,znaci kosta me 500e,a ova druga je sve komplet,stavi i vozi i 150e jeftinija.ALi ima 2.5ks vise

 

jbg neznam ni sam sta je pametnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Tu 7,5 mozez da uzmes samo u besprekornom stanju,sve ispod toga ne dolazi u obzir.Veruj mi na rec.Prvo je matora,drugo ucilo se mnogo kvazi majstora njoj,trece delova ima kod Vlade u Futogu a cene bolje da ne znas.Cena klipnjace 300e a ima ih dve specijala ne postoji,jer je od al i sama klipnjaca je lezaj,klasican filter za ulje nema,tj postoji neki filcani papirni filter u samoj tepsiji motora.Koji se od starosti raspao i zapusio kanale ulja.I onda dolazimo do malog pritiska ulja i svega ostalog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Iskreno meni se vise svidja ova bf 5ks,jer izgleda kao nova,nije farbana nije budzena,jedino sto mi prodavac neuliva poverenje jer nema pojma o pentama kao i ja,vec donosi od preko sve i svasta pa mu je zapala i ta penta izmedju ostalog. Probao je,poslao mi snimak ali to mi nije bas neko merilo dok nevidim uzivo,al je 160km od mene,pa ako resim moram ici da je vidim uzivo. Kolko,iscitah po netu taj bf5 je neko savrsenstvo koje je honda napravila i nije menjala nista ni posle 20godina osim malo dizajna poklopca,ostalo sve isto.

 

Ova druga 75ca je koristio neki ribolovac i ispricao mi da je kod njega 4godine,a kupio je od nekog iz vojvodine,sto znaci da je fino izdrkavana ovde kod nas,a tako i izgleda spolja. Ali covek vidim da se razume i prica kako je i sta je i sto je na 50km od mene. Odbija me sto je prilicno matora. 

 

Ima i treca varijanta

Mercury 9.9 2t,estetski jako ruzna,pretrpela svakakve golgote verovatno,jer cenim da je sa polovine 80ih godina. Ona ima 2 plusa,elektro starter(anlaser),znaci pali na dugme i potez i sto mi je ovde u blizini pa moze uvek da se proba i na camcu i u buretu. Cena je 350e bez rezervoara

 

Svestan sam da nemogu da ocekujem nesto vrhunsko za 500e,ali nebih bas u startu da se ukanalim sa nekom dresinom. Bar jednu sezonu da provozamo da vidimo sta i kako,pa cu posle lako kupovati nesto bolje i novije,ako se zagrejem za sve to.

 

BTW. Camac odprilike u ponedeljak stize kod mene,bice neka slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
9 hours ago, miksamgm said:

pa cu posle lako kupovati nesto bolje i novije,ako se zagrejem za sve to.

Kupi odmah nesto bolje i novije, zagrejaces se sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 1 sat, muljaz je napisao:

Kupi odmah nesto bolje i novije, zagrejaces se sigurno

Slažem se sa Muljazom. Bolje da skupiš još neki dinar i kupiš nešto jače i novije. Te bez papira, koji god da kupiš, imaćeš problem posle da ih prodaš i tek si se onda zaglibio. A o tome da li su ispravne i koliko treba uložiti... pitanje je. Iz iskustva znam da ćeš to terati par meseci, skapirati da to nije to, ako sednete trjca, četvorica i stvari... uzvodno moraće i džeki da te vuče :) sa obale.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Da ta, siva... Dobro izgleda, mislim i da je dobro oprana.

Nego na jednoj slici gde je plocica se ne vidi broj (kao da je oguljen), ako nije do lose rezolucije, onda je batali. Inace od te tri koje si naveo samo ona vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Iskreno nisam ni obracao paznju gde stoji broj.Sad sam izdetaljisao slike i video o cemu pricas,ali vidi se broj koliko sam ja skontao.

 

Nisam pametan ni sam,ona mi je nekako najkulturnija.

Sad je izasla i ova varijanta koju je @Savan nasao u NL. Neznam za tu nista,on se velikodusno ponudio da ode da je pogleda i ima sema da se prebaci u Srb za nekih 7 dana da bude kod mene. Fino deluje na slikama,ali je ona iz polovine 80ih godina,dosta je matora,a izacice me ovde kuci da je dobijem 530e.

 

Jel ima neko da kaze nesto za ovu iz NL,Honda 100,10ks,4t?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Update :jee1:

 

Camac je stigao pre 10ak dana,ali ga je matori ususkao da se ne pokvasi  :sampion: tako da nisam slikao jos,ali bice neka slika da ispostujem temu,ako nekog zanima.

 

E sad juce mi drugar donese pentu koja je uvezena i ocarinjena prosle godine iz svajcarske.Penta je bila kao pomocni motor na nekom camcu,brodu(nemam pojma) i deluje jako ocuvano bukvalno kao nova.

Od kad je ocarinjena 2017te,covek je posle prve probe ostavio u garazu i nije paljena do juce.

 

U pitanju je Honda BF8 ks 4t 1995god

Juce naspemo vodu u bure,zakacimo je na ogradu od terase,nakacimo rezervoar koji je donet za probu,napumpamo i krece paljenje. Potegne je drugar 5,6puta,pa opet 5,6puta nista ni da se nakaslje. Ja uzmem i cimnem je jednom kao obecava,drugi put upali,radi jeeeeeeee

Medjutim kako je upalila dimi najstrasnije kao da je puna ulja??? Reko mozda je u transportu se malo ulje slilo u karb isterace,radi par minuta ali kasljuca i dimi,,,reko jebo te ovde prsla masina...Drugar tvrdi da je motor perfekcija i da nema sanse. Sevne mi ideja da sam video crveno gorivo u onom malom filtercicu... Otvorim rezervoar i spricem izvucem 2kubika. Ladno je poneo rezervoar od druge 2t pente sa napravljenom mesavinom...aaaaaaaaaaaaaaaaa

 

Pun gas na pumpu po 2l goriva,ubodemo crevo u flasu,potegnemo upali na keca i dimi opet malo i posle par minuta,ujednaci rad i prestade da dimi,sazvakala je mesavinu neznam ni ja kako al je uspela,svaka joj cast. Radi kao doksa,necuje se,mirno tiho milina...

 

Kako se malo zagrejala krenu mlaz vode od hladjenja da mlaci vodu,ali malo ide malo ne....Tu sam se razocarao maksimalnooo,odustanem od kupovine,jer definitivno nevalja impeler ili mozda jos nesto trece.

 

Kad su se slegle malo emocije i razocarenje, pozovem lokalnog majstora,on mi kaze da je impeler rikno od stajanja i izlomio krilca,pa zato nekad baci vodu,nekad ne...

Okrenem naseg kolegu @biza (ovim putem se zahvaljujem na pomoci i izvinjavam na dosadi) objasnim mu sve,covek rece sve isto sto i ovaj lokalni.

Tu mi se malo vrati nada u zivot i danas pozovem drugara da vidim da nije krenuo nazad kuci ili je jos ovde kod mene u kraju. Odem i pokupim pentu. :jee:

Odmah sam izvrteo telefone i porucio impeler,jos samo da kupim rezervoar pumpicu i crevo i da uradim servis,to ce sacekati da se otopli malo. Bitno da sam je parkirao u garazu.

Evo jedna slika,dok sam je vozio u pikapu

20180226_135504.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja