Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem "pentu" vanbrodski motor

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

nov sam u prici sa camcima,nemam pojma sta je svans

ona zadnja strana gde se kaci penta koliko sam razumeo nece biti po 90stepeni,nego malo vise,tj veci ugao oko 100 stepeni,kao tako treba zbog pente,kacanja,sta li vec.

I bice sa 8 egija. i komorom za sitnice na sredini camca,kao ostava. a u prednju komoru ce izvariti 2 cevi po dijagonali da se lim neuvija kad se ulazi na camac,i uvarice matice da mogu da zavrnem sraf i da odvrnem kad se naduva komora na velikim temperaturama.

 

a patos ce biti sa neke 3 cevi celom duzinom,kao neke skije,ja sam tako ukapirao.

 

to su sve mog matorog ideje i tako hoce da se pravi,valjda negresimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Vidis kako je na slici zakrivljen zadnji deo camca? Takav camac je dobar samo za pente do 6ks...

Sa jacim motorima ce se ponasati kao motor na zadnjem tocku.

 

20180117_180709.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Koliko ce biti tezak taj metalni camac, od prilike, trebao si pre pravljenja da probas metalni camac slicnih karkteristika (duzina, sirina)...  Gledaj da ima ravno dno kao sto kolega ser kaze, da ga jace pente ne dizu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Nemam pojma kolko ce biti tezak po mojoj proceni 200kg sigurno,mozda i mnogo vise.

Isli smo da gledamo jedan polovan na tu foru juce i nas dvojica nismo mogli da ga mrdnemo ni malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

20180116_133137.jpg

Ovaj smo isli da gledamo,napravljen je u brodogradilistu u mitrovici pre 7-8god a stoji na suvom zadnjih 5 se nekoristi. Dobar je jer je napravljen iz jednog dela nije navarivan.

 

Uglavnom cale kaze da nije ok,jer je pozadi poplicen,na sredini je visina stranice 50cm,a pozadi svucen na 40cm. On kaze da ce sve vece od tomosa 4ke da ga propinje po vodi jer nije dobro iznivelisan,ja nemam pojma.

Neko je od polovine ka kraju pokusaovao da ga navari,da bi smanjio tu razliku od 10cm u visini stranice(vidi se na slici),ali nije uspeo u tome verovatno,jer je patos izjedna napravljen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Pitao sam ti za ono,kao što sam ti i rekao u pm:da bi mogao registrovati moraš uzeti račun od nekog ko može da pravi čamce tj ima sertifikat.Ova penta što si postavio je 2t i odlično su se pokazale...

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 13 sati, miksamgm je napisao:

na sredini je visina stranice 50cm,a pozadi svucen na 40cm.

I kad taj vas koji pravite bude na 45 imace taj problem...

Da, sad ne mozes da registrujes ako nemas taj racun. Ili to ili da nadjes (kupis) neku saobracajnu od camca istih dimenzija ili malo duzih, pa navaris tih par cm kao neku kuku ili alku, tako nesto, da se poklope dimenzije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

pentu nisam stigao ni da pozovem,prodata izgleda,nema oglasa jbg

 

danas sam malo pricao sa calom,ovaj sto ce mo da pravimo,ide bez tog svansa,tako rece matori bice dole kao pegla zadnji deo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Pravite nešto slično Smederevcu verovatno. Nije to loš ćamac. 6 m mu je dužina, u originalu, u zavisnosti od kog lima je pravljen, težina je od 230 kg ako je taban od 2-2,5 mm a stranice 2mm, recimo, sa dve komore pozadi (kao na slici onaj sivi) a pramac izdeljen na dva dela. komora- od pola ka kljunu, čeoni deo pramca- ostava. Ja na takvom čamcu imam Yamahu 30 ks, četvorotaktnu, kratka noga i super je za Dunav. Imao sam recimo i Tomos 10 ali čim nas je više - kao puž, a ako su talasi ... pomozi bože. Pristalica sam 15ks pa nadalje... pa lagano gas... ali da ima kad ti zatreba nedaj Bože. Meni se to milion puta, na Dunavu kad navali "salauka" pokazalo kao spas. Više niko kod mene u Grockoj, čini mi se ne vozi manje 10-15ks upravo zbog bezbednosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

I da..... ne bi trebalo da ima "svans" već skroz ravan taban. A to što ćale oće pozadi gde je "zrcalo" 100 stepeni ... ? to je nekada tako radjeno kada motori nisu imali mogućnost štelovanja ugla tj. trima. Danas je nepotrebno praviti takav ugao. Komplikuje za postavku zrcala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

e bas to,kao fora smederevac sto zovu

 

i ja sam za to da ima sto vise konja,ali cale samo netreba ti veliko bla bla...ja sam prvo nasao nekog merkurija  40ks,on ni da cuje nece.

 

mada ovde kod mene relalno 90% camaca je sa nekim mrtvim tomosima i kad ide uzvodno treba da sacekam 10min da prodje pored mene dok sam na obali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I koliko košta otprilike takav camac ?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Kod mene u Grockoj da se napravi takav čamac, košta oko 500-600 evra. miksamgm, izvini ali ćale ti očigledno nije imao loša iskustva na velikim vodama. To što "svi imaju t4" je kad nemaš drugih argumenata pa lupiš i ostaneš živ.  Nekada nije bilo nekog izbora pa su i ti slabi motori bili super. I kao zbog potrošnje.... pa u ukupnom zbiru satnice, predjenih km, itd... moja Yamaha troši duplo manje od Tomosa 4..... hahahaha ljudi ne znaju koliko su u zabludi. A o bezbednosti da ne govorim. Ja moje klince (preko 20 godina su starosti) ne puštam na vodu s nekim ko ima neki krš od pente a i oni su na vodi od malena i mogu samo mojom Yamahom ako nemaju drugi izbor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
On 1/18/2018 at 21:21, dragan d je napisao:

Kod mene u Grockoj da se napravi takav čamac, košta oko 500-600 evra. miksamgm, izvini ali ćale ti očigledno nije imao loša iskustva na velikim vodama. To što "svi imaju t4" je kad nemaš drugih argumenata pa lupiš i ostaneš živ.  Nekada nije bilo nekog izbora pa su i ti slabi motori bili super. I kao zbog potrošnje.... pa u ukupnom zbiru satnice, predjenih km, itd... moja Yamaha troši duplo manje od Tomosa 4..... hahahaha ljudi ne znaju koliko su u zabludi. A o bezbednosti da ne govorim. Ja moje klince (preko 20 godina su starosti) ne puštam na vodu s nekim ko ima neki krš od pente a i oni su na vodi od malena i mogu samo mojom Yamahom ako nemaju drugi izbor.

 

ma jasno mi je potpuno si u pravu

to je isto kao sto se ljudi zaklinju u golf2 jer neznaju za bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Uf, ovaj je iz 75-76... Komsija imao takav, zalio se na potrosnju, al mislim da je on na njemu imao karburator od 15ce, pa mu je i zato trosio.

I ovaj je sa platinama ko ona yamaha...

 

ps. Gledaj bolje neke 20ks+ za onaj camac sto pravis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

U pravu je čovek. Ovaj mi deluje kao žešći krš a tu je oko 79-80 god. To baš i ne može da bude dobro. Pogledaj ga ali mislim da je mali... za sve godine.. nema on ni 9ks. Realno. Gledaj od nekog poznatog i moj ti je savet, ako možeš, sa papirima. Bar su kod mene ovamo na Dunavu postali rigorozni ko nema papire a kradenih kolko oćeš koji se prodaju po oglasima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Niste u pravu,ova je sa auspuhom kroz elisu to su zadnje serije te male 9.9 To je 80 i neko bliže 90...i elektronci su.motorić je extra pouzdan samo što puno troši

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

https://www.kupujemprodajem.com/Mercury-15-2takt-55610012-oglas.htm 

 

Ako bi ovaj hteo da koriguje malo cenu to bi bilo dobro. Ja sam imao 9.9 ova generacija, motor je ne prejebiv. Ume da trosi jako malo i vrlo lepo mi je isao na camcu. Ne znam samo koji sam klinac jeo govna i prodavao ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja